"Poraz kao pobjeda": Dio teritorije Tadžikistana ustupljen Kini

Jeste da je Tadzikistan u jednoj ekonomskoj krizi ali ipak Tadzikistan mora opstati i mora se voljeti zemlja da bi se opstalo i da bi se imalo novca.Tadzikistan je po meni lijepa zemlja koja treba da se cuva i zato ovo sto ima Tadzikistan je bogatstvo jer ovoliko planina nijedna zemlja nema a Tadzikistan je zemlja koja se treba izvuci iz krize i jasno staviti do znanja da ljudi moraju zivjeti bolje i skladnije.Mislim da se Tadzikistan izvuci iz krize i da ce cijeli Tadzikistan svjhetati i biti lijep a ljepseg vazduha nema nego od Tadzikistanskog.Mislim da su Tadzici dobri muslimani i procitao sam u nekim novinama da grade jednu veliku dzamiju za 1500 osoba.To je nesto veoma lijepo jer Tadzikistan je zemlja koja ima najljepsu prirodu i koja moze da ima visok standard tako da Tadzikstan moze uspjeti i moze pokazati cijeliom svijetu da se moze od jedne drzave napraviti balgodat i lijep zivot.Tadzikistanci trebaju shvatiti da nemaju druge drzave do Tadzikistana i zato trebaju raditi na tome da Tadzikistan postane zemlja koja obecava i koja moze pruziti svakom muslimanu priliku za posao i za bolji zivot.
 
Poslednja izmena:
800pxtajikistantopograp.png

Mapa Tadzikistana
 
Poslednja izmena:
Kina ne smije nista uzeti jer Kina nema pretenzija kao ostale drzave tako da Kina nije nasa neprijateljska drzava.Kini je samo ustupljena teritorija iz ne znam kojih razloga ali mislim da to jos nije sprovdeno i da u UNu nije dosao izvjestaj kojim se predaje dio Tadzikistanske teritorije planine Pamirs.Inace Plavo Andjelce ti si veliki cetnik i ti mislis veoma lose za muslimane.Ti u stvari mrzis muslimane i Islam.

Hvala na komplimentu! Cast mi je i kompliment, kad me nazivas Cetnikom, jer kad mozes ti da budes vehabija/selefija, sto ne bi mogla i ja da budem Cetnik?
Ja mislim samo lose o psihopatama i pedofilima i ne mrzim nit` islam, nit`muslimane.
 
I ja isto ne mrzim Krscane ali sam protiv nacista i Cetnika je Cetnici su klali moj muslimanski narod u Bosni i Sandzaku.Inace Tadzikistan je jedna zemlja koja treba biti ponosna jer ima takvu prirodnu ljepotu da joj moze pozavidjeti Svicarska.Tadzikistanu samo treba da se da pomoc i da se drzavni budzet napuni novcem i da narod pocne da osjeca poboljsanje standarda zivota u Tadzikistanu.Inace Tadzikistan je kao sto mozete vidjeti puna planinska drzava koja ima jedno blago na istoku zemlje a to su planine Pamirs koje su dio Himalaja a na Zapadu su blage planine i ravnica i cak ima jedno jezero na sjeveru tako da je Tadzikistan u jednom veoma dobrom polozaju.
 
Poslednja izmena:
U Tadzikistanu je veoma lijepo zivjeti jer Tadzikistan je jedna drzava koja ima uslove da bude prelijepa a ona to zaista i jeste jer Tadzikistan jer prepuna muslimana i muslimani vode glavnu rijec u toj zemlji.Kad sam amlo bolje pregledao ovu mapu uvidjeo sam da ljudi mogu zivjeti izmedju planina i da mogu zivjeti veoma dobro jer imaju cist vazduh tako da se Tadzikistan moze puno naseliti pa cak i u dijelovima planine Pamirs.Kad pogledam ovu drzavu onda vidim da je ona sjajna i lijepa i da ima neka jezera koja su lijepa tako da nema veze sto Tadzikistan nema more jer oni imaju ovo blago planine i cist vazduh a imaju i jezera.To se treba posjetiti i to trebate dragi forumasi vidjeti i uvjeriti se da je Tadzikstan jedno blago koje se treba cuvati i da bogate zemlje trebaju pomoci Tadzikistanu da stane na noge i da budu ekonomski jaki kako bi Tadzikistan licio na drzavu.
 
Mislim da Tadzikistan mora da preispita odluku o predaji dijela teritorije Kini jer Tadzikistan je ionako mala zemlja u odnosu na ostale zemlje u srednjoj Aziji tako da ne bi trebalo predavati nijedan dio teritorije Kini jer Kina ima dosta svojih teritorija.Tadzikistan mora izaci iz krize i postati drzavom koja ce biti u znaku napretka jer Tadzici imaju poteciujala da svoju drzavu izgrade u stilu razvijenih drzava.tadzikistan ima klimu koja moze da se promijeni i da bude lijepa a uz to planine Pamirs su prelijepe tako da tadzikistan obiluje mnostvom prirodnih ljepota.
 
Na primjer da sam stanovnik Tadzikistana ja bih napravio kucu izmedju planina Pamirs i zivio bih svojim zivotom na istoku zemlje Tadzikistana.Mislim da bi mi bilo sladje da zivim u planinsko mjesto gdje je cist vazduh i hranio bih se medom.Tadzikistan se mora naseliti i mislim da vec znate da je natalitet u Tadzikistanu velik i da se radjaju puno djece tako da se treba naci prostora da se naseli cijelo stanovnistvo a to moze samo u planinama Pamirs.Inace mnogo bih volio da zivim u Tadzikistanu jer bih zivio lijepo u skladno i imao bih zenu iz Tadzikistana.Inace planine Pamirs ne dajem nikome jer te planine su mi slatke jer izgledaju lijepo i dio su Himalaja.Kada bih zivio u Tadzikistanu onda bih bio Tadzik jer osjecao bih se Tadzikom na tom prostoru koji je veoma lijep i koji daje char svim turistima koji dodjdu da posjete Tadzikistan.Tadzikistan mora da se oporavi i mora da bude drzava koja ce imati puno para u budzetu i koja ce imati da prehrani stanovnistvo.To se moze urediti tako sto ce se razviti turizam i sto ce Tadzikistan iskoristiti planine Pamirs da se u tom predjelu napravi Olimpijski centar.
 
Poslednja izmena:
Tadziksitan ima svoj glavni grad a to je Dusanbej koji je jedan prelijep grad i nalazi se na ravnici i to je jedan veoma lijepi grad koji se treba posjetiti.na primjer Rahmon je planirao da napravi Dzamiju koja ce primiti 1500 ljudi i da to bude jedna centralan Dzamija u Dusanbeju.Inace Tadzikistan nije mala drzava za Europske tokove jer Tadzikistan je veci nego Azerbejdzan i to je jedna drzava koja treba uspjeti i koja treba dobiti pomoc u novcu kako bi se razvila i kako bi imala dosta novca u budzetu.Tadzikistan je jedna lijepa zemlja i to je muslimanska zemlja koja treba da se posjeti i koja je nastala uslijed raspada Sovjetskog Saveza mada Tadzici su jedan stari narod koji je zasluzio da ima svoju nacionalnu drzavu.
 
Tadzikistan je jedan cvijet Islamske drzave i Tadzikistan se moze samo zamisliti kako izgleda jer on je obliven Islamom kojeg Tadzici veoma vole.Islam u Tadzikistanu je veoma jak i on uspjeva jer ima puno muslimana koji idu u Dzamije i klanjaju se Allahu i mole se za sebe i za svoju porodicu i mole se svoju domovinu Tadzikistan koja je jedna zaista lijepa drzava jer je planinska zemlja.Znaci tadzici su jedni planinci koji zive u jednoj tako lijepoj drzavi da svako ko bude boravio u toj drzavi ce reci da se nalazi u jednom raju gdje ima lijepih planina i lijepih dolina i ima lijepih cura koje se udaju i koje se vole sa muslimanima.Tadzikstan prema tome ne moze da se dijeli i on nikada nece dati planine Pamirs drzavi Kini jer i Kina ima razumijevanja da se ne moze jednoj tako maloj drzavi oduzimati tako lijepe planine koje mogu biti turisticki centar i centar Islama.
 
Poslednja izmena:
Mislim da svi znamo da se u srednjoj Aziji nalazi jedna prelijepa planinska zemlja zvana Tadzikistan i zato svakome kome se spomene ta drzava ostavlja u njemu jednu pozituvnu strast jer Tadzikistan je drzava koja ostavlja u svakome covjeku strast prema planini i prema avanturi.tadzikistan jeste jedna prelijepa zemlja i zemlja koja se treba razviti jer ta drzava ima lijepe planine i grehota je davati i jedan dio Tadzikistanske teritorije jer teritorija Pamirs je nesto najbolje sto Tadzikistan ima.Inace u Tadzikistanu su svi suniti a Tadzici vode porijeklo od Iranskih naroda tako da je to jedan prelijep narod koji ima prelijepu historiju.
 
Jest da nje istocna strana Tadzikistana naseljenija ali ipak na istoku zemlje se moze zivjeti a to je planinskim zivotom jer moze se zivjeti u planinama Pamirs izmedju planina i zivjeti finim planinskim zivotom.Zato kazem da ljudi mogu da naviknu na sve i na planinsko mjesto jer ljudi su takvi da imaju uvijek nacina kako da prezive.Inace Tadzikistan ima stopu nataliteta vecu od broja umrlih tako da u Tadzikistanu zivi vecina mladih ljudi koji zele posao i koji zele da lijepo zive.Ali ipak to ce im se priustiti jer Tadzikistan moze da bude razvijena zemlja i da bude ekonomski jaka jer pozicija te zemlje zahtjeva razvijenost i zahtjeva da ce u buducnosti Tadzikistan biti jedna jako razvijena zemlja sa Islamskim sistemom.Tadzikistan je stoga jedna zemlja koja zeli da uspije i koja ima lijepu perspektivu.Ovi pejzazi su fantasticni jer nisam vidio odavno ovakve pejzaze i ovakve planine i ravnice i ovoliko raznolikost odavno.Ovo je zaista prirodna ljepota kojoj se moraju svi muslimani radovati.Zato kazem da Tadzikistan ne moze da daje dio svoje teritorije jer Tadzikistan se ne moze mijenjati jer tako je Tadzikistan registriran u medjunarodne tokove da je on cjelovit i da ne moze davatui dijelove svoje teritorije Kini.Planine Pamirs su Tadzikistanske planine i one ce ostati takve.
 
Poslednja izmena:
[IMG[/IMG]

tajik.jpg

[/IMG]

Tadzici.Njihov izgled i rasa.Ovdje nisu ubrojani muskarci i njihov izgled ali pronaci cu preko interneta njihov izgled.

Jeste, Tadzikistanci su jedni jako lijepi i zbodni ljudi koji zive u jednoj slatkoj zemlji koja se zove Tadzikistan. Jer islam je jedna slatka religija i svi u Tadzikistanu treba da se okrenu toj slatkoj vjeri, i da se mole u miru u slatkim Dzamijama.Milsim da je Tadzikistan jedno najsladje mesto za zivot muslimana jer to je jedna lijepa i slatka planinska zemlja gde se muslimani radjaju i zive u miru , moleci se slatkome Alahu. Jer Kur'an kaze da se svi muslimani trebaju potruditi ziveti u skladu sa Serijatom , i u Tadzikistanu je to upravo na delu, jer Tadzikistan je jedna slatka zemlja za sve muslimane.
 
Kao sto mozemo zapaziti Tadzikistan je jedna lijepa zemlja koja se mora pomoci i koja mora izaci iz krize.Procitao sam u wikipediji da Tadzikistan ima manjak padavina tako da ima dosta suvih dana i meni bi bilo milo da se Tadzikistan i u klimi oporavi i da pocne padati kisa jer kisa se moze izazvati i to je vec izmisljeno u Ujedinjenim Arapskim Emiratima tako da se Tadzikistan moze oporaviti i na klimatskom nivou i poceti saditi povrce i voce kako bi Tadzikistan ima sta zasaditi.Inace Tadzikistan ima lijepe planine i to se treba posjetiti i mislim da su Tadzikistan i planine Pamirs pravi izazov za alpiniste koji bi se zeljeli popeti na najveci vrh u Tadzikistanu.Zatim Tadzikistan se mora oporaviti na ekonomskom nivou i da postane zemlja u kojoj ce ljudi primati visoke plate i gdje ce se praviti najljepse Dzamije jer muslimanima su potrijebne Dzamije i vjerujem da svaki Tadzik zeli otici u Dzamiju i da klanja u njoj.Tadzikistan ima glavni grad Dusanbej koji je predivni grad i koji treba da se jos izgradi i da ima mjesta za sve Tadzike jer poznato je da je visoki natalitet u Tadzikistanu i da se radjaju puno djece.Sve u svemu Tadzikistan je jedno muslimansko mjesto koje se treba postovati i mislim da svaki musliman mora posjetiti Tadzikistan kako bi se uvjerio u ljepotu te drzave i zato ne podrzavam nikakvu predaju teritorije Kini jer Kina ima dosta teritorije tako da Tadzikistan nema teritoriju za prodaju nego svaki djelic teritorije je za Tadzikistan bitan i vazan.
 
Poslednja izmena:
Kako mislis da je Rusija vladala Tadzikistanom 3 stoljeca?To je nemoguce jer Tadzikistan se pripojio Sovjetskom Savezu nakon Oktobarske Revolucije jer tadasnji Tadzikistan je bio u sastavu Uzbekistana i poslije II svjetskog rata Moskava je zatrazila osnivanje nove republike a to je Tadzikistanske koja ce se odvijti od Uzbekistana.Inace Tadzika ima puno u drugim zemljama a ima ih u Uzbekistanu i Afganistanu gdje sacinjavaju konstituvni element u sastavu Afganistana.Inace kao sto mozete vidjeti Tadzikistan ima lijepe predjele i ima lijepe cure tako da mozete vidjeti da je to lijepa rasa ljudi i da su to ljudi Iranskog porijekla a oni spadaju u bijelu rasu zbog toga sto zive na sjeveru i zato Tadzici su veoma lijep narod koji zeli da ima razvijenu drzavu Tadzikistan.Inace nije istina da su Rusi obljubljivali Tadzikinje jer Tadzikinje su muslimanke i one zive po islamskom principu i nakon ovoliko godina Komunizma oni nisu zaboravili na vjeru islam i oni su sada nezavisna drzava koja zeli da se razvije ali jedino sta mi se ne svidja je predaja teritorije dijela planine Pamirs Kini jer Kina nije zasluzila da joj se preda ta teritorija.
 
Kao sto mozemo zapaziti Tadzikistan je jedna lijepa zemlja koja se mora pomoci i koja mora izaci iz krize.Procitao sam u wikipediji da Tadzikistan ima manjak padavina tako da ima dosta suvih dana i meni bi bilo milo da se Tadzikistan i u klimi oporavi i da pocne padati kisa jer kisa se moze izazvati i to je vec izmisljeno u Ujedinjenim Arapskim Emiratima tako da se Tadzikistan moze oporaviti i na klimatskom nivou i poceti saditi povrce i voce kako bi Tadzikistan ima sta zasaditi.Inace Tadzikistan ima lijepe planine i to se treba posjetiti i mislim da su Tadzikistan i planine Pamirs pravi izazov za alpiniste koji bi se zeljeli popeti na najveci vrh u Tadzikistanu.Zatim Tadzikistan se mora oporaviti na ekonomskom nivou i da postane zemlja u kojoj ce ljudi primati visoke plate i gdje ce se praviti najljepse Dzamije jer muslimanima su potrijebne Dzamije i vjerujem da svaki Tadzik zeli otici u Dzamiju i da klanja u njoj.Tadzikistan ima glavni grad Dusanbej koji je predivni grad i koji treba da se jos izgradi i da ima mjesta za sve Tadzike jer poznato je da je visoki natalitet u Tadzikistanu i da se radjaju puno djece.Sve u svemu Tadzikistan je jedno muslimansko mjesto koje se treba postovati i mislim da svaki musliman mora posjetiti Tadzikistan kako bi se uvjerio u ljepotu te drzave i zato ne podrzavam nikakvu predaju teritorije Kini jer Kina ima dosta teritorije tako da Tadzikistan nema teritoriju za prodaju nego svaki djelic teritorije je za Tadzikistan bitan i vazan.

Dobro a gde su ovde zabuljene zene, nema dzamija i odza, dali je moguce da u jednoj muslimanskoj zemlji nema toga, bez ljutnje ali postajesh dosadan
sa konstatacijom da je Tadzikistan lepa zemlja, i Srbija je lepa zemlja i ako ima 500kg djubreta na 1km kvadratni pa mi Srbi to ne trubimo ovde
brzinom od 5 poruka/minut i jos Rasju oblast konstantno zovemo Sandzak i ako nam NASA istorija nalaze da je zovemo Raska oblast
a vase je pravo da je zovete Sandzak. PS. Ne volim dzamije, zabuljene zene i pevanje odze 5 puta na dan, sve ostalo muslimansko se nekako i moze
podneti.
 
Historija [uredi]

Područje današnjeg Tadžikistana bilo je dio Perzijskog Carstva, kao i Carstva Aleksandra Velikog. Arapi su osvojili ovo područje u 7. i 8. vijeku i donijeli Islam. Domaća dinastija Samanida vladala je zemljom i okolnim područjima u 10. vijeku i današnji Tadžikistan smatra je svojim pretkom začetnikom.
U sljedećih 500 godina Tadžikistanom su vladali turkijski Gaznavidi, Mongoli i Timuridi, nasljednici Timur Lenka. Od početka 16. vijeka Tadžikistan je bio dio Buharskog kanata koji je 1868. postao vazalna država Ruskog Carstva.
Nakon dolaska boljševika na vlast Tadžici su isprva dobili autonomnu republiku u okviru Uzbekistana, a od 1929. svoju vlastitu saveznu republiku. Područja u kojima su živjeli Tadžici nije bilo lako razgraničiti od uzbečkih, pa su dva velika središta tadžičke kulture, Buhara i Samarkand, kao i oko milion etničkih Tadžika ostali unutar Uzbekistana.
Nakon nezavisnosti u zemlji je izbio građanski rat između plemenskih frakcija s navodnom podrškom Rusije i Irana. Mnogi Rusi napustili su Tadžikistan tokom godina rata, koji je okončan potpisivanjem prekida vatre 1997. Slično drugim zemljama Središnje Azije, predsjednik Emomali Rahmonov je na vlasti praktički od nezavisnosti zahvaljujući ustavnim promjenama koje su mu omogućile ponavljanu kandidaturu na izborima na kojima obično pobjeđuje s velikim postotkom osvojenih glasova.

Wikipedia
 
tajik.jpg


tajik-damcers-14.jpg


tajik.jpg




ishkashim%20(12).jpg


0805_C27.jpg


Tadzici.Njihov izgled i rasa.Ovdje nisu ubrojani muskarci i njihov izgled ali pronaci cu preko interneta njihov izgled.

Trebalo bih ovih godina da skoknem do tog Tadzikistana ili Uzbekistana videcu vec da pazarim nesto od ovog zenskog sveta gore, jedna od one dve gore
bi mozda mogle i da prodju ma da sam video i lepsih i boljih primeraka za manji novac. Naci ce se valjda i za mene neshto tamo da imam da volim....
 

Back
Top