Popravka ostecene slike

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.230
Da li neko zna da li postoji program koji mozte da izvrsi neki "recover" slike.
Problem je sto mi se pre par dana provukao virus koji mi je spojio 2 particije u jednu i napravio pravi mali haos na HD-u.
Uspeo sam da izvucem neke slike koje su bile obrisane, ali neke od njih su ostecene. Tacnije, imaju pun naziv, normalnu JPG ekstenziju i velicinu (tipa 823KB) koju treba da imaju ali kad ih kliknem bude beo ekran.
Da li postoji neki program koji to moze da sredi?

P.S.
Ovo mi je nauk da slike koje slikam sa digitalnim obavezno REZEM :lol:
 
E sad, ja sam nekada poodavno imao jedan mali problemcic sa bijelim slikama umjesto slika..

Slucajno sam potrefio te sam slike preformatirao ponovo u JPEG.. Dakle, format slike iz JPEG ponovo u JPEG.. Zvuci suludo ali kod mene je upalilo..

Probaj sa ACDSee programom, i obavezno ne cekiraj opciju da eliminise original.. Napravi kopije ne kosta..

Poz.
 
pazi slika ima ekstenziju JPG.
ACDSee mi je prepoznaje kao JPG sliku i stavlja odgovarajucu ikonicu ali kad je aktiviram slika bude bela ili dobijem ono obavestenje kad probam da je konvertujem.

Znaci napominjem jos jednom. Doslo je do spajanja particija usled virusa i ceo folder sa slikama se pretvorio u jedan fajl velicine 23KB !!!
Kad sam uz pomoc easy recover izvukao slike neke su dobre a neke imaju ovaj problem. Slike su u punoj velicini sto se tice kilobajtaze.

Hvala svima na trudu.
 

Back
Top