Поплава у стану ?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.404
Живим у згради од девет спратова ( Са приземљем и сутереном ). Већ седми пут ми се дешава да ми избија вода на судопери и долази до изливања по стану на сваких два до три месеца. Обично дођу из службе и то сајлама пробију и оду. Рекли су ми да је могуће да је услед слегања зграде дошло до кривљења цеви где се брже гомила талог и ствара чеп него на осталим спратовима и да је то вероватно на мом спрату. Обзиром да сваки пут доживљавам стрес и плаћам прање тепиха трпим штету. Рекли су ми да би требало целу моју вертикалу од девет спратова, ту где је судопера, штемати зид и ставити уместо оловне, пластичну цев већег пречника. Али пошто се то јавља само код мене ( Код других се јавило једном или два пута а мени седам пута ) како бих ја правним путем могао да приволим власнике станова моје вертикале да промене цев у зиду о свом трошку јер другачије поплаве не могу да се избегну. Узгред да напоменем да солитер као правно лице нема та средства на рачуну а управник зграде је фалсификовао свој избор због чега га је Суд казнио новчаним износом али се он и даље води као Управник јер је платио казну. Ја сам тим човеком не комуницирам и самим тим не могу да постигнем никакав договор.
 
kupili smo stan koji ce nam sluziti za izdavanje, ali avaj...evo stoji nam vec 2 meseca prazan, cekamo da se smiluje komsija iznad i opravi nekakvo curenje kod njega, a koje nama kvasi jedan cosak zida...nije puno, ali ybg. okrecismo a ono izvire fleka...
otvoreno nam rekao da on nema para da menja cevi...
cujemo od drugih da na nekoj vertikali svaki sprat za sebe ima u kupatilu ventile, i odatle nekom kapljucka...i kazu - nece da menjaju ventile...
mislim da nema pomoci i nemam kome da se obratim...planiramo da prodamo taj sto smo kupili, bas zbog toga sto mislimo da je komsiluk los (a mi dobri :lol:)
 
Tuzi upravnika da ne radi svoj posao i ne odrzava zgradu. Ne znam kako drugacije.
Ljudi su baksuzi nece da daju ni dinar za zgradu.
Ja sam imao slucaj da je pukla cev u stanu ispod mene koja skuplja vodu iz moje kade i lavoboa.
Dogovorio sam se sa komsinicom i platili smo po pola svako po 200 evra da se stave nove plasticne cevi. To je sa sve lupanjem plocica, betoniranjem i vracanjem kasnije.
Jedna cevka iz kuhinje sa jednim odvodom bi sigurno bila jeftinija po stanu od toga.
Ispitaj da li postoji mogucnost da tuzis komsije, upravnika ili stambenu zajednicu za stetu zbog neodrzavanja cevi.
 
ali, tvoj problem je mnogo mnogo veci od mog.....zasto ne zoves infostan brze intervencije? verujem da bi zbog toga dosli...
rekao je neko na forumu, da ako je vertikala u pitanju, ne placas nista (to je ona stavka na racunu infostana `odrzavanje zgrade`), a ako je horizontala, placa onaj gde je kvar
 
Tuzi upravnika da ne radi svoj posao i ne odrzava zgradu. Ne znam kako drugacije.
Ljudi su baksuzi nece da daju ni dinar za zgradu.
Ja sam imao slucaj da je pukla cev u stanu ispod mene koja skuplja vodu iz moje kade i lavoboa.
Dogovorio sam se sa komsinicom i platili smo po pola svako po 200 evra da se stave nove plasticne cevi. To je sa sve lupanjem plocica, betoniranjem i vracanjem kasnije.
Jedna cevka iz kuhinje sa jednim odvodom bi sigurno bila jeftinija po stanu od toga.
Ispitaj da li postoji mogucnost da tuzis komsije, upravnika ili stambenu zajednicu za stetu zbog neodrzavanja cevi.
Већ сам питао адвоката. Он каже да бих морао да тужим сваки стан појединачно а то је девет власника. Замисли само колико би спор трајао са жалбама и разним одуговлачењима. Ја немам ни кинту за то ни живце. Сви су непатворени билмези са свешћу житеља радничке колоније. Глупо, арогантно, дрско, необразовано и саможиво. Код њега није поплава и боли га дупе.
 
ali, tvoj problem je mnogo mnogo veci od mog.....zasto ne zoves infostan brze intervencije? verujem da bi zbog toga dosli...
rekao je neko na forumu, da ako je vertikala u pitanju, ne placas nista (to je ona stavka na racunu infostana `odrzavanje zgrade`), a ako je horizontala, placa onaj gde je kvar
Звао сам. Они кажу да би морали да прочисте свих девет спратова али мора управник да их ангажује, а са њим не говорим ја и још пар људи. Он нам тера инат.
 
Dakle da menjaju cevi a ne da pročiste. Nije mi poznato da mora upravnik da ih angažuje. Ja sam upravnik u mojoj zgradi i ne jebbem ništa da se cimam osim za stvari gde moram. Komšijama sam rekao da za svaki problem koji imaju sami zovu GS. Funkcionišemo kao satić.
 
Dakle da menjaju cevi a ne da pročiste. Nije mi poznato da mora upravnik da ih angažuje. Ja sam upravnik u mojoj zgradi i ne jebbem ništa da se cimam osim za stvari gde moram. Komšijama sam rekao da za svaki problem koji imaju sami zovu GS. Funkcionišemo kao satić.
Пре неки дан сам се обратио дужим дописом комуналној инспекцији. Описао као вама овде. Не знам више шта треба да радим. Сад је до њих да ли 'оће да поступе како си ти рекао или не.
 
Да ли је могуће камером проћи кроз цев, од тебе до стана испод и видети стање? Видим да таква услуга постоји у понуди у Србији..
Шта ми вреди то чак и да ураде ако станари вертикале не дају да се копа зид у њиховом стану и мењају цеви.
 
Пре неки дан сам се обратио дужим дописом комуналној инспекцији. Описао као вама овде. Не знам више шта треба да радим. Сад је до њих да ли 'оће да поступе како си ти рекао или не.
jaku vajdu ces imati od kom.inspekcije....dodju na lice mesta, vrate se u svoje sediste pa dok donesu resenje, pa dok se cekaju nekakvi potpisi....i nista od toga ne bude
 
Шта ми вреди то чак и да ураде ако станари вертикале не дају да се копа зид у њиховом стану и мењају цеви.
Идеш предалеко.

Рекли су ми да је могуће да је услед слегања зграде дошло до кривљења цеви где се брже гомила талог и ствара чеп него на осталим спратовима и да је то вероватно на мом спрату.

Вероватно није на твом спрату, јер да је на твом спрату онда би се изливало код комшије изнад. Проблем је што је вероватно метар испод твог спрата и онда се излива код тебе, а те цеви су код комшије испод. Хајде ти најпре утврди стање вертикале, рецимо до 2 спрата испод тебе, па ћеш после да размишљаш какав договор са њима испод може да се направи.
 
kupili smo stan koji ce nam sluziti za izdavanje, ali avaj...evo stoji nam vec 2 meseca prazan, cekamo da se smiluje komsija iznad i opravi nekakvo curenje kod njega, a koje nama kvasi jedan cosak zida...nije puno, ali ybg. okrecismo a ono izvire fleka...
otvoreno nam rekao da on nema para da menja cevi...
cujemo od drugih da na nekoj vertikali svaki sprat za sebe ima u kupatilu ventile, i odatle nekom kapljucka...i kazu - nece da menjaju ventile...
mislim da nema pomoci i nemam kome da se obratim...planiramo da prodamo taj sto smo kupili, bas zbog toga sto mislimo da je komsiluk los (a mi dobri :lol:)
Imao sam isti problem pre 15ak godina u kupatilu starog stana , na kraju smo platili majstore i materijal da sredi to kod komsije iznad,
sva sreca pa nije bio neki namcor mogao je da tera inat.....
kostalo je oko 200-300e ali resen problem na duze vreme.
 
Imao sam isti problem pre 15ak godina u kupatilu starog stana , na kraju smo platili majstore i materijal da sredi to kod komsije iznad,
sva sreca pa nije bio neki namcor mogao je da tera inat.....
kostalo je oko 200-300e ali resen problem na duze vreme.
Ja sam isto mislila da tako uradim, medjutim, plasim se jer tip taj stan izdaje nekoj devojci koja izgleda nije bas kako treba, sam je i taj tip rekao to..
Ja se ustvari zbog nje plasim, ona svasta radi, uzgred, iz cista mira zavrce i odvrce neke ventile na cevkama koje prolaze kroz svako kupatlo u vertikali....
 
Идеш предалеко.



Вероватно није на твом спрату, јер да је на твом спрату онда би се изливало код комшије изнад. Проблем је што је вероватно метар испод твог спрата и онда се излива код тебе, а те цеви су код комшије испод. Хајде ти најпре утврди стање вертикале, рецимо до 2 спрата испод тебе, па ћеш после да размишљаш какав договор са њима испод може да се направи.
Добро.....са комшијом испод бих и могао да се договорим да штемамо зид и заменимо цеви. Није нека прзница.
 
Vertikale se menjaju (i svi ostali radovi koji se podrazumevaju) o trošku Gradskog stambenog. Pozovi ti njih da dođu i vide o čemu se radi. Oni to moraju da srede ako se redovno plaća održavanje zgrade. Onda neka se oni jebbu sa upravnikom da im potpisuje i sl.
to je najbolje da uradi kad opet pukne..i onda zove hitne intervencije koje regulisu..

ne znam koga je zvao kad se prethodni put to desavalo.
 
Dakle da menjaju cevi a ne da pročiste. Nije mi poznato da mora upravnik da ih angažuje. Ja sam upravnik u mojoj zgradi i ne jebbem ništa da se cimam osim za stvari gde moram. Komšijama sam rekao da za svaki problem koji imaju sami zovu GS. Funkcionišemo kao satić.

ima neka fora

mozes ti da ih zoves..to je tacno i oni dolaze..ali to su hitne intervencije

za ozbiljnije radove u vertikali mora da ide preko upravnika..sad sam tacno zaboravio..letos sam se mlatio sa hitnim intervencijama jer je komsiji iznad procurela voda i shebala mi plafon kupatila
 
Да ли је могуће камером проћи кроз цев, од тебе до стана испод и видети стање? Видим да таква услуга постоји у понуди у Србији..
i to rade hitne intervencije.
ali obicno treba razbiti plocicu kod komsije iznad da bi usla kamera i to opet zahteva njegovu dozovlu..malo to ume da bude komplikovano ako nemas dobre komsijske odnose..ja na svu srecu imam i super smo sve sredili.
 
ima neka fora

mozes ti da ih zoves..to je tacno i oni dolaze..ali to su hitne intervencije

za ozbiljnije radove u vertikali mora da ide preko upravnika..sad sam tacno zaboravio..letos sam se mlatio sa hitnim intervencijama jer je komsiji iznad procurela voda i shebala mi plafon kupatila
sad sam u nedoumici, izvinjavam se kolegi forumašu ako sam dao pogrešnu informaciju
 
sad sam u nedoumici, izvinjavam se kolegi forumašu ako sam dao pogrešnu informaciju
nisam ni ja 100% siguran i malo mi je to sve mutno jer je i proslo vreme a i ja sam super sa upravnikom jer mi nemamo placenog nego naseg i on se sam angazovao jer ima i veze u gradskom stambenom pa da mi i ucini tako da ni ja ne mogu da tvrdim ali mi se cini da sam negde cuo tada da ozbiljnije stvari moraju preko upravnika.
a hitne intervencije stizu na tvoj poziv..to je 100% sigurno jersam ih ja licno zvao i kod sebe a i kod komsinice nesto kasnije kad je ona imala problem pa mezvala da joj pomognem jer je znala da sam ja prosao kroz to
kzem..ja imam srece da smo mi u komsiluku normalni ljudi i tu smo jedni za druge..
 

Back
Top