POPIS SVIH SVINJARIJA SADASNJE VLADE I PREDSEDNIKA....

Slusaj ovako tupane....

Naravno da ne bih napao Kosovo i Bonstil, to bi u ovom trenutku bilo samoubistvo....

Ali u tvom ogranicenom mozgu izgleda da vidis jedino dve opcije, ili ratovanje ili puzanje i ljubljenje cizme...

Postojalo je mnogo, mnogo nacina borbe, veliki manevarski prostor, ali buduci da ste nesposobni da cuvate dve nacrtane ovce a kamoli sta drugo, Kosovo je dobilo nezavisnost a Srbi u njemu zive kao u klasicnom getu...

Vasa politika prema Kosovu se svodi na magicnu mantru, mi nikada necemo priznati nezavisnost Kosova, kao da je to carobna recenica kojom se ljudima dole poboljsava zivot i resavaju problemi...

I taj Milosevic je vas covek, vi ste sa njegovom strankom u koaliciji, tako da nesvesno napadas sam sebe i sam sebi skaces u usta....

Pa Kosovo je proglasilo nezavisnost u vreme vlade Voje Koštunice, pravog srpskog nacionaliste i antievropejca. Pokušavali su svašta uglavnom bez ikakvog uspeha, prodali su NIS ispod cene da bi nas Rusi podržali, zaustavili su evrointegracije i naravno da ništa nisu uradili.Oni bi proglasili nezavisnost i ovako i onako. Kažeš da ima mnogo načina borbe, na šta misliš? Diplomatski su iscrpljene sve mogućnosti a vojna intervencija je samoubistvo.
 
Opet vi o Milosevicu..?

Prodje 11 godina otad, dokle ce on da vam bude alibi za sopstvenu nesposobnost...

I nemoj mi o Kosovu molim te, mnogo bolje poznajem situaciju od tebe, kada je Milosevic otisao sa vlasti Kosovo nije imalo ni drzavu, ni ustav, ni policiju, ni vojsku, ni nikakve institucije...

Sve je to stvoreno za vreme vladavine vas evrotalibana...

Imam jos da ti pricam o Kosovu i o vasoj katastrofalnoj politici u vezi toga, vrlo sam dobro informisan o tome, ali zasto bih trosio vreme na maloumnu osobu koja nema osnovnu moc rasudjivanja...

Не увијај све то у некакву маглу.

Причај отворено, покажи да си храбар, а не обични, како рекох, квазипатриотски демагог.

Има толико храбрих људи, и с Космета, и иначе, који се не боје да причају.

Иначе, Космет је Милошевић оставио окупиран, после агресије и капитулације јуна1999.
 
hm, zaboravili smo sramnu rezoluciju u UN i bruku vezanu za njeno pisanje
blamazu oko Nobelove nagrade
skandalozna reforma sudstva
3 godine se nista nije uradilo na reformi obrazovanja i zdravstva
blamaza oko Miladina Kovacevica

Milunka jeste u pravu da ovo nije najgora vlada, ali je jedna od najgorih
tu je negde sa vladom Brankovica, a car Uros i Sloba su jedini gori od ovih
 
hm, zaboravili smo sramnu rezoluciju u UN i bruku vezanu za njeno pisanje
blamazu oko Nobelove nagrade
skandalozna reforma sudstva
3 godine se nista nije uradilo na reformi obrazovanja i zdravstva
blamaza oko Miladina Kovacevica


Milunka jeste u pravu da ovo nije najgora vlada, ali je jedna od najgorih
tu je negde sa vladom Brankovica, a car Uros i Sloba su jedini gori od ovih

Isitna je ovo što si napisao, Crni, ali ipak nije najgora vlada. Po meni je ona Koštuničina bila gora, a Marjanovićeva najgora :D
 
Milunka jeste u pravu da ovo nije najgora vlada, ali je jedna od najgorih
tu je negde sa vladom Brankovica, a car Uros i Sloba su jedini gori od ovih
Да поновим: за спољну политику, ова влада реално не може боље.

Забога, на делу Србије је од јуна 1999. окупациона војна сила, које је дошла ту после злочиначке агресије, незапамћеног кршења сваког права и морала.

Ми смо, после тога, па све до данас, толико притиснути и уцењени, да не можемо ни да замислимо како је то све.


Управо на том спољнополитичком плану ова власт још ради и најбоље што може.

Велики је проблем што не ради онде где може, на унутрашњем плану, што ту царује невиђена пљачка и партократија, без икаквог плана за целокупну државу, на дуже стазе.

(Иначе, тај недостатак плана и визије нам је озбиљна мана, кроз дужи период, последњи ретки светли примери били су још у 19. веку).
 
Pa Kosovo je proglasilo nezavisnost u vreme vlade Voje Koštunice, pravog srpskog nacionaliste i antievropejca. Pokušavali su svašta uglavnom bez ikakvog uspeha, prodali su NIS ispod cene da bi nas Rusi podržali, zaustavili su evrointegracije i naravno da ništa nisu uradili.Oni bi proglasili nezavisnost i ovako i onako. Kažeš da ima mnogo načina borbe, na šta misliš? Diplomatski su iscrpljene sve mogućnosti a vojna intervencija je samoubistvo.

Ovako...

Vi ste 2000-e dosli na vlast na krilima nato avijacije...

Kada ste dosli na vlast, bili ste miljenici zapada, posle pada Milosevica, i taj period "medenog meseca" zapada prema Srbima mogao je korisno da se iskoristi da se urade neke bitne stvari...

Konkretno govorim o povratku 250 000 proteranih Srba sa Kosova....

Tada je bilo idealno vreme da se tako nesto uradi..

Medjunarodna zajednica je bila itekako zainteresovana za to, konkretno znam da su ljudi iz danskog komesarijata za izbeglice, habitata, undp-a i unhcr-a imali razradjene projekte i bili su se razleteli po Srbiji ubedjujuci izbeglice da se vrate....

Medjutim, glavni deo tog posla je trebalo da odradi vlada Srbije, da ubedi ljude da se vrate i da implementira proces povratka...

Vlada Srbije to nije uradila?

Zasto? Ne znam?

Dali namerno nije htela da se vrate Srbi na Kosovo, ili su medjusobno bili zauzeti sukobima Djindjic-Kostunica i pravljenjem medjusobnih afera i spletki....

Samo znam da je za tako nesto vec kasno, ljudi su se u medjuvremenu snasli, zapoceli novi zivot, deca su porasla....

I ono Srba sto se vratilo u pojedine sredine na Kosovu, glavnu zaslugu za to imaju pre svega stranci, jer su oni odradili celokupan posao oko toga, a od zvanicnog Beograda ne da nisu dobili nikakvu podrsku, vec je bilo i miniranja sa njihove strane...

Slozices je da je sada 250 000 Srba vise na Kosovu, da bi situacija bila itekako drugacija....
 
Ко ми каже?

Онај који нема благог појма о српској историји.

Ја не браним власт, већ ти шириш квазипатриотску демагогију.

Opet vredjas...

Otkud ti znas koliko ja znam u srpsku istoriju...?

Postala si vidovita slusajuci Karleusu ili sta je u pitanju...?
 
Ovako...

Vi ste 2000-e dosli na vlast na krilima nato avijacije...

Kada ste dosli na vlast, bili ste miljenici zapada, posle pada Milosevica, i taj period "medenog meseca" zapada prema Srbima mogao je korisno da se iskoristi da se urade neke bitne stvari...

Konkretno govorim o povratku 250 000 proteranih Srba sa Kosova....

Tada je bilo idealno vreme da se tako nesto uradi..

Medjunarodna zajednica je bila itekako zainteresovana za to, konkretno znam da su ljudi iz danskog komesarijata za izbeglice, habitata, undp-a i unhcr-a imali razradjene projekte i bili su se razleteli po Srbiji ubedjujuci izbeglice da se vrate....

Medjutim, glavni deo tog posla je trebalo da odradi vlada Srbije, da ubedi ljude da se vrate i da implementira proces povratka...

Vlada Srbije to nije uradila?

Zasto? Ne znam?

Dali namerno nije htela da se vrate Srbi na Kosovo, ili su medjusobno bili zauzeti sukobima Djindjic-Kostunica i pravljenjem medjusobnih afera i spletki....

Samo znam da je za tako nesto vec kasno, ljudi su se u medjuvremenu snasli, zapoceli novi zivot, deca su porasla....

I ono Srba sto se vratilo u pojedine sredine na Kosovu, glavnu zaslugu za to imaju pre svega stranci, jer su oni odradili celokupan posao oko toga, a od zvanicnog Beograda ne da nisu dobili nikakvu podrsku, vec je bilo i miniranja sa njihove strane...

Slozices je da je sada 250 000 Srba vise na Kosovu, da bi situacija bila itekako drugacija....

Povratak Srba na Kosovo nije bio moguć iz više razloga:

1. Srbi su bili uplašeni i nisu hteli ni za živu glavu da se vrate tamo, pogotovo nakon povlačenja naše vojske i policije.

2. Mnogi su prodali svoje kuće i stanove za ogromne pare Albancima i za te pare su pokupovali stanove po većim gradovima u Srbiji, naravno da nisu ni pomislili da se vrate.

3. Odlazak Srba sa Kosova nije počeo 2000.-te. Mnogi su odlazili i ranije, samo postepeno i tada je država bezuspešno nudila bogovske uslove ljudima samo da se tamo presele, ali opet većina nije htela.
 
Opet vredjas...

Otkud ti znas koliko ja znam u srpsku istoriju...?

Postala si vidovita slusajuci Karleusu ili sta je u pitanju...?
Не вређам

Напросто, нисам овде видела било какву потврду да... ти "знаш у српску историју", како си сам написао.

Не слушам Карлеушу.

(Значи, заправо ти овде вређаш).

Слушам Марију Калас, Елу Фицџералд, класику, џез. Моцарта, Шопена, Мусоргског, Чајковског...

И скупљам музику.

Сем џеза, и класике, српску традиционалну посебно.

Мери се у терабајтима.

Имам и преко 10 хиљада књига.

Као и опет у електронској форми, терабајте материјала везаних за српску историју и уопште српско питање, неколико десетина хиљада фотографија из српске тематике.у, плус на тему Београда.

(Сврати на пдф Историја или Београд, да видиш, само део материјала који постављам).

Како већ рекох раније: кад скупиш барем десетину од свега тога колико ја од имам, јави се.
:kafa:
 
Не вређам

Напросто, нисам овде видела било какву потврду да... ти "знаш у српску историју", како си сам написао.

Не слушам Карлеушу.

(Значи, заправо ти овде вређаш).

Слушам Марију Калас, Елу Фицџералд, класику, џез. Моцарта, Шопена, Мусоргског, Чајковског...

И скупљам музику.

Сем џеза, и класике, српску традиционалну посебно.

Мери се у терабајтима.

Имам и преко 10 хиљада књига.

Као и опет у електронској форми, терабајте материјала везаних за српску историју и уопште српско питање, неколико десетина хиљада фотографија из српске тематике.у, плус на тему Београда.

(Сврати на пдф Историја или Београд, да видиш, само део материјала који постављам).

Како већ рекох раније: кад скупиш барем десетину од свега тога колико ја од имам, јави се.
:kafa:

Auuuu Marija Kalas, Ela Ficdzerald, mrski Rus Cajkovski....

Pa ti nisi uopste ideoloski podobna, to je tako antievropski, retrogradno i prevazidjeno...

Pod hitno da predjes na Karleusu, kako bi se bolje uklopila u put bez alternative...

Ovo sto ti slusas razvija inteligenciju, sto je smrtni greh, jer time postajes manje priljezna za lazi druga najljepseg i njegove kamarile...

Inace, primetio sam ja odmah cim sam dosao na forum da si nacitovana i obrazovana, to niko ne moze da ti spori...

Medjutim, kao sto verovatno znas, Milos Obrenovic je bio nepismen, a Tito je ponavljao prvi razred osnovne...

Ipak, pored svih tih knjiga nisi pravilno naucila da rezonujes stvari, uzroke i posledice, barem sto se tice politike...

Cak stavise, tvoj greh je time jos veci, jer ako je za nepismenog Dacu iz Nisa i ostale evrotalibane razumljivo sto su potpali pod propagandu onih koji vladaju sa nama, za tebe nema nikakvog opravdanja...

Inace, imam i ja dosta knjiga, verovala ili ne, i mi krezavi nacionalisti volimo da citamo...

Vecina njih su caletove knjige kupljene u Titovo vreme, koje mi je poklonio, zamisli, dosta njih je kupljeno i za mracno vreme Slobe, dok sada u vreme evrpske svetlosti i napretka knjige dobijam iskljucivo za rodjendane, jer ne mogu da sebi priustim takav luksuz...

Moja kolekcija je daleko manja i skromnija, ipak ja nisam beogradski burzuj koji je u mogucnosti da razvija prefinjene hobije....
 
Povratak Srba na Kosovo nije bio moguć iz više razloga:

1. Srbi su bili uplašeni i nisu hteli ni za živu glavu da se vrate tamo, pogotovo nakon povlačenja naše vojske i policije.

2. Mnogi su prodali svoje kuće i stanove za ogromne pare Albancima i za te pare su pokupovali stanove po većim gradovima u Srbiji, naravno da nisu ni pomislili da se vrate.

3. Odlazak Srba sa Kosova nije počeo 2000.-te. Mnogi su odlazili i ranije, samo postepeno i tada je država bezuspešno nudila bogovske uslove ljudima samo da se tamo presele, ali opet većina nije htela.

Opet pricas o necemu o cemu nemas pojma...

Ljudi su itekako hteli da se vrate dole, oni su i navikli da zive u strahu i teroru, to za njih nije nista novo, osamdesetih je mozda cak i bilo gore za Srbe na Kosovu nego sada...

Svako voli najvise svoj zavicaj i u njemu mu je najlepse...

I ptica u kavezu ima sav komfor, bezbedna je, obezbedjena joj je hrana i voda, ali je opet manje srecna od one koja je u divljini, kojoj je zivot u opasnosti jer je jure razne zverke, i koja uvek mora da se izbori za hranu da bi prezivela...

Tako da je i svakom Kosovcu daleko lepse na Kosovu, ma koliko mu realan zivot bio gori...

Mnogi su i glasali za DOS zbog nade da ce se na Kosovo vratiti...

Medjunarodne organizacije su u okviru plana odrzivog povratka za srpsku zajednicu one odrade veci deo posla oko izgradnje stanova i kuca za proterane, dok je v;lada Srbije trebalo da organizuje zaposljavanje tih ljudi, skolstvo i zdravstvenu zastitu...

Projekti su bili napisani, razradjeni, pare spremne, a vlada Srbije je odbila taj njihov predlog...
 
Opet pricas o necemu o cemu nemas pojma...

Ljudi su itekako hteli da se vrate dole, oni su i navikli da zive u strahu i teroru, to za njih nije nista novo, osamdesetih je mozda cak i bilo gore za Srbe na Kosovu nego sada...

Svako voli najvise svoj zavicaj i u njemu mu je najlepse...

I ptica u kavezu ima sav komfor, bezbedna je, obezbedjena joj je hrana i voda, ali je opet manje srecna od one koja je u divljini, kojoj je zivot u opasnosti jer je jure razne zverke, i koja uvek mora da se izbori za hranu da bi prezivela...

Tako da je i svakom Kosovcu daleko lepse na Kosovu, ma koliko mu realan zivot bio gori...

Mnogi su i glasali za DOS zbog nade da ce se na Kosovo vratiti...

Medjunarodne organizacije su u okviru plana odrzivog povratka za srpsku zajednicu one odrade veci deo posla oko izgradnje stanova i kuca za proterane, dok je v;lada Srbije trebalo da organizuje zaposljavanje tih ljudi, skolstvo i zdravstvenu zastitu...

Projekti su bili napisani, razradjeni, pare spremne, a vlada Srbije je odbila taj njihov predlog...

Pa da, zbog lokalpatriotizma Beograd ima 2,5 miliona stanovnika. Pogotovo oni što su dobili po 200 - 300 hiljada evra za kuću od narkodilera Albanaca imaju izrazito jak osećaj patriotizma i jedva čekaju da se vrate.
 
Да поновим: за спољну политику, ова влада реално не може боље.

Забога, на делу Србије је од јуна 1999. окупациона војна сила, које је дошла ту после злочиначке агресије, незапамћеног кршења сваког права и морала.

Ми смо, после тога, па све до данас, толико притиснути и уцењени, да не можемо ни да замислимо како је то све.


Управо на том спољнополитичком плану ова власт још ради и најбоље што може.

Велики је проблем што не ради онде где може, на унутрашњем плану, што ту царује невиђена пљачка и партократија, без икаквог плана за целокупну државу, на дуже стазе.

(Иначе, тај недостатак плана и визије нам је озбиљна мана, кроз дужи период, последњи ретки светли примери били су још у 19. веку).

moze da bude jedinstvena
ovako delujemo smesno, Jeremija istrci, a onda ga Tadic poklopi i tako nekoliko puta
smeju nam se, sramota :(
deluju cirkusantski
 
Pa da, zbog lokalpatriotizma Beograd ima 2,5 miliona stanovnika. Pogotovo oni što su dobili po 200 - 300 hiljada evra za kuću od narkodilera Albanaca imaju izrazito jak osećaj patriotizma i jedva čekaju da se vrate.

Nemas pojma...

Niko nije dobijao po 200-300 hiljada evra za kucu na raspalom i siromasnom Kosovu, mozda jedan od sto ljudi, i to su uglavnom bili SPS funkcioneri...

Kao i svaka predrasuda, i ova je nastala formirajuci se na ogromnoj manjini...

Vecina ljudi je prodavala kucu po realnoj ili nizoj ceni, a to je funkcionisalo tako da pre nego sto ti ponude kupovinu, prebiju sina u skoli, siluju cerku, zapale seno, prete preko telefona...

To ti je istina, a ti ako hoces nastavi da verujes u te budalastine o srpskoj sirotinji koja je za astronomske cifre prodavala svoje utrine i cepenak-avlije....
 
moze da bude jedinstvena
ovako delujemo smesno, Jeremija istrci, a onda ga Tadic poklopi i tako nekoliko puta
smeju nam se, sramota :(
deluju cirkusantski
Могла би да буде нешто јединственија, на националном нивоу.

И власт и опозиција, да се усагласи око минимума, оперативног барем, ако није у стању идеолошком.

А не да неки једнако шаљу демагошке у бити квазипатриотске поруке, да би они радили другачије, да се може не знам колико другачије... А зашто то говоре, само да би дошли на власт. Све ће обећати народу, само да га наведу да гласају за њих.

А, кад дођу на власт - радиће исто, јер реално не може боље, због тог тешког међународног положаја који Србија има.
 
Могла би да буде нешто јединственија, на националном нивоу.

И власт и опозиција, да се усагласи око минимума, оперативног барем, ако није у стању идеолошком.

А не да неки једнако шаљу демагошке у бити квазипатриотске поруке, да би они радили другачије, да се може не знам колико другачије... А зашто то говоре, само да би дошли на власт. Све ће обећати народу, само да га наведу да гласају за њих.

А, кад дођу на власт - радиће исто, јер реално не може боље, због тог тешког међународног положаја који Србија има.

Realno ne moze bolje?

Hoces mleko u caj da ti sipam..?

Posto se pravis englez, jer ocigledno nisi glupa da tako nesto stvarno mislis...
 
Auuuu Marija Kalas, Ela Ficdzerald, mrski Rus Cajkovski....

Pa ti nisi uopste ideoloski podobna, to je tako antievropski, retrogradno i prevazidjeno...

Pod hitno da predjes na Karleusu, kako bi se bolje uklopila u put bez alternative...

Ovo sto ti slusas razvija inteligenciju, sto je smrtni greh, jer time postajes manje priljezna za lazi druga najljepseg i njegove kamarile...

Inace, primetio sam ja odmah cim sam dosao na forum da si nacitovana i obrazovana, to niko ne moze da ti spori...

Medjutim, kao sto verovatno znas, Milos Obrenovic je bio nepismen, a Tito je ponavljao prvi razred osnovne...

Ipak, pored svih tih knjiga nisi pravilno naucila da rezonujes stvari, uzroke i posledice, barem sto se tice politike...

Cak stavise, tvoj greh je time jos veci, jer ako je za nepismenog Dacu iz Nisa i ostale evrotalibane razumljivo sto su potpali pod propagandu onih koji vladaju sa nama, za tebe nema nikakvog opravdanja...

Inace, imam i ja dosta knjiga, verovala ili ne, i mi krezavi nacionalisti volimo da citamo...

Vecina njih su caletove knjige kupljene u Titovo vreme, koje mi je poklonio, zamisli, dosta njih je kupljeno i za mracno vreme Slobe, dok sada u vreme evrpske svetlosti i napretka knjige dobijam iskljucivo za rodjendane, jer ne mogu da sebi priustim takav luksuz...

Moja kolekcija je daleko manja i skromnija, ipak ja nisam beogradski burzuj koji je u mogucnosti da razvija prefinjene hobije....
Теби је мрски Рус...? :eek:

Мени није.

Слаб ти је овај покушај ироније.

Аха, ја "нисам правилно научила..."

Ко си ти, да одређујеш некоме шта је правилно, да прозиваш, и проглашаваш патриотама само оне који у длаку мисле исто као ти?

Ако сматраш за себе да си "крезави националиста", онда добро.

Ја ти тако нешто никад нисам рекла, штавише.

У, какав успех, и заслуга тих режима, куповао си књиге... :roll:

А, иначе си, значи, пролетер из унутрашњости.

За разлику од београдских буржуја...

(Конструкција, за коју само ти знаш шта значи. Или, ипак, сврби савест, вас, новокомпоноване антикомунисте, дојучерашње Брозове полтроне, који сте се сетили да будете Срби почетком 90их прошлог века, па вам сметају аутентични Срби и српски родољуби?)...
 
Realno ne moze bolje?

Hoces mleko u caj da ti sipam..?

Posto se pravis englez, jer ocigledno nisi glupa da tako nesto stvarno mislis...
Рекох, мани ме тих отрцаних клишеа.

Како реално може боље, а да није пука демагогија, без икакве везе с реалним могућностима, и правом свешћу о приликама?

П. С.

Пијем зелени кинески чај, врсту "ганпаудер". С медом и лимуном, или без икаквих додатака.
 

Back
Top