Попис становништва

Овај попис је морао бити именован као попис имовине становника, јер ово није попис станивништва.

Neverovatno,....toliko jednostavno rečeno a toliko vidim sad istine u ovome,...
I nije mi to padalo na pamet,....koliko veze ima veličina kuhinje i veličina stana sa popisom stanovništva,...
svašta,....kako nam se kroz pamet provlače,....
Meni je inspektor garantovao!!!....da će se ovi podaci koristiti samo,...I SAMO!!! u statističke svrhe.
Sve je to bez veze,.....ako se već izjava uzima, ili daje,...
ona bi morala biti pokrivena i potpisom onog ko tu izjavu daje, ako se već ne želi manipulisati tim podacima,....
I nešto razmišljam,....nije li tu važnije bilo utvrditi broj nepismenih, nego veličine kuhinja,...
 
Ма како инспектор може да ти гарантује било шта? Откуд он зна у које сврхе ће се користити ови наизглед небулозни подаци. И он и пописивач су само најобичнији прашинари у овој игри..
 
Ма како инспектор може да ти гарантује било шта? Откуд он зна у које сврхе ће се користити ови наизглед небулозни подаци. И он и пописивач су само најобичнији прашинари у овој игри..

Ja ne kažem da je drugačije.Ali,....kažem da je to zdušno tvrdio, reagujući na moju sumnju i skepticizam po pitanju korišćenja tih podataka.
U pitanju je republički inspektor nadležan za zakonitost u sprovođenju popisa.
Deo je državne institucije, koja popis sprovodi.
Znači, nešto se mora verovati,...ko to želi.
Ako ništa ne verujemo, onda je to veoma loš znak za ovu sadašnju vlast.
Bojim se da joj je odzvonilo,....
 
Aman,covece,nije to MENI najvaznija stvar,vec to JESTE najvaznije u popisu stanovnistva!
To sto je TEBI normalno da se neko izjasni kao Marsovac,svakom normalnom ne moze dati sliku ozbiljnosti popisa!
I de objasni mi sta je to,tj koje su to druge stvari bitnije u popisu stanovnistva?To,kada sam se tacno vratila iz inostranstva,ili vodokotlic,ili kvadratura kuhinje?
Ako se ti izjasnis kao Marsovac,to bih kaznila zatvorom,jer TO je sprdanje sa drzavom!
Pa onda nije ni potrebno pitati svakog pojedinačno kako se izjašnjava.Samo popisivači dodju kod tebe i ti im daš podatke za svo stanovništvo, kako ti misliš da bi trebalo svako da se izjasni.Bio bi rešen tvoj problem.Ti bi se izjanila za svakog stanovnika kako se on nacionalno izjašnjava i bilo bi sve OK.Jel tako?
 
Poslednja izmena:
Овај попис је морао бити именован као попис имовине становника, јер ово није попис станивништва.
Kako je popis imovine?Ajde molim te objasni.Da li ti je popisivač merio stan ili kuhinju ili zemljište koje poseduješ?Da li je proveravao da li imaš kompjuter ili vc kotlić?
 
Poslednja izmena:
Kako je popis imovine?Ajde molim te objasni.Da li ti je popisivač merio stan ili kuhinju ili zemljište koje poseduješ?Da li je proveravao da li imaš kompjuter ili vc kotlić?

Није јер га (још увек) у томе спречавају закони. Али (засад) би, по закону и под претњом високим казнама ја морао да му сам кажем све то.
 
Pa onda nije ni potrebno pitati svakog pojedinačno kako se izjašnjava.Samo popisivači dodju kod tebe i ti im daš podatke za svo stanovništvo, kako ti misliš da bi trebalo svako da se izjasni.Bio bi rešen tvoj problem.Ti bi se izjanila za svakog stanovnika kako se on nacionalno izjašnjava i bilo bi sve OK.Jel tako?


Шта лапрдаш бре? У једној Албанији можеш да се национално изјасниш како хоћеш, али постоји претња казном од 1000€ ако ниси у стању да то поткрепиш одговарајућим папирима.
Код доделе бугарског држављанства, није довољно само се изјаснити као Бугарин, већ се за то мора показати и папир, нпр. да ти је деда крштен у Егзархији, да ти се отац негде изјаснио као Бугарин и сл. А шта је ово код нас?
 
Шта лапрдаш бре? У једној Албанији можеш да се национално изјасниш како хоћеш, али постоји претња казном од 1000€ ако ниси у стању да то поткрепиш одговарајућим папирима.
Код доделе бугарског држављанства, није довољно само се изјаснити као Бугарин, већ се за то мора показати и папир, нпр. да ти је деда крштен у Егзархији, да ти се отац негде изјаснио као Бугарин и сл. А шта је ово код нас?
Ovo kod nas je sloboda izjašnjavanja.Ti mešaš dve stvari nacionalna pripadnost i državljanstvo.Kod državljastva drugačije stoje stvari.Recimo nekom crnogorcu treba državljanstvo Srbije zbog recimo besplatnog školovanja u Srbiji dovoljno je da potpiše izjavu da se oseća kao Srbin i on dobija besplatno školovanje zbog toga ,nevezano što on može kasnije da, kad mu više ne bude trebala Srbija ,da se izjasni na njihovom popisu kao Crnogorac.
 
Ovo kod nas je sloboda izjašnjavanja.Ti mešaš dve stvari nacionalna pripadnost i državljanstvo.Kod državljastva drugačije stoje stvari.Recimo nekom crnogorcu treba državljanstvo Srbije zbog recimo besplatnog školovanja u Srbiji dovoljno je da potpiše izjavu da se oseća kao Srbin i on dobija besplatno školovanje zbog toga ,nevezano što on može kasnije da, kad mu više ne bude trebala Srbija ,da se izjasni na njihovom popisu kao Crnogorac.
Па у томе и јесте проблем, што држава Србија не улази у то да ли је тај из Црне Горе у организацији Срба тамо (ако то уопште постоји) евидентиран као неко ко се изјашњава Србином, нас може да захебава како ко хоће...
 
поред класичних питања добио сам једно зачујуће:eek:

"КОЛИКО ИМА КВАДРАТНИХ МЕТАРА КУХИЊА?"

да чујемо остале који су се пописали, каквих необичних питања је било?

или се из овог питања крије нешто:per:

Nije bilo neobicnih pitanja. Pitali su me:"Na kom radnom mestu sam zaposlen?" i "Kako putujem na posao?'' i to je sve! Roditelji su mi popunili ostalo. :?:
 
E tu si se zeznuo, jer ces morati da pravdas prazno polje ili ce domacinstvo biti ponovo kontaktirano.
Lepo rekoh da je sugestija da budu slatka decica da bi se sto vise podataka izvuklo.Nacin rada je "brigo moja predji na drugoga".Dakle statistika pritiska politicare instruktore,oni pritiskaju radnike na popisu, popisivace a svi redom blefiraju onako kako ih nauce oni koji su iznad u hijararhiji.

Obratite paznju na saradnju medija.Ako ikome treba govoriti o ponasanju medija i koliko su oni placenici i u svrsi vlasti, onda se pristupa onako kako ja sugerisem popisivacima:Idite od 18 do 22h i nazivajte svima dobro jutro.
Sto puta nam je recheno na obuci da ako se ne znaju podaci da se ostavlja prazno i da nije problem. Da li si ti svestan koliki je posao ici opet u svako domacinstvo ako se ne zna koja je delatnost ili povrsina kuhinje? Niko nije lud to da radi
 
Ма волим, ал ине волим кад су навалентни..
Их сад, па то су пописивачи(це), а не јеховини сведоци :)

Иначе, знаш како је одрађен попис у Словенији? Добијеш обавештење да је почео попис и да треба да одеш у општину и попуниш податке о себи и своме домаћинству. Ако не дођеш у одређеном року, попијеш казну, сем ако не можеш да докажеш да ниси био у могућности да се појавиш (због болести, пута итд).
 
Poslednja izmena:
Ovo kod nas je sloboda izjašnjavanja.Ti mešaš dve stvari nacionalna pripadnost i državljanstvo.Kod državljastva drugačije stoje stvari.Recimo nekom crnogorcu treba državljanstvo Srbije zbog recimo besplatnog školovanja u Srbiji dovoljno je da potpiše izjavu da se oseća kao Srbin i on dobija besplatno školovanje zbog toga ,nevezano što on može kasnije da, kad mu više ne bude trebala Srbija ,da se izjasni na njihovom popisu kao Crnogorac.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Besplatno skolovanje u Srbiji!:rotf::rotf::rotf:
Bas me nasmeja posteno!
Sam si sebi odgovorio ovim postom,tj potvrdio ono sto svo vreme govorim,a da jadan nisi ni shvatio sta pises!
Drzavljanstvo neke drzave nema veze sa nacionalnoscu,pa tako i iz tvog primera,i jedan crnac moze biti drzavljanin Srbije,ali po nacionalnosti je Nigeirac,uvek,za stalno,nepromenjljivo!Moze promeniti veru,uzeti svajcarsko drzavljanstvo,americko,nemacko,on i dalje ostaje Nigeirac!!!!
A mi ovim popisom necemo znati koliko u Srbiji ima yebenih Srba,ali cemo znati kvadrature svih kuhinja sirom Srbije!

I drzavljanstvo Srbije se ne dobija samo tako sto das izjavu da se osecas kao Srbin,vec za to postoji odredjeni zakonski uslovi,koje stranac mora ispuniti!
 
Poslednja izmena:
Их сад, па то су пописивачи(це), а не јеховини сведоци :)

Иначе, знаш како је одрађен попис у Словенији? Добијеш обавештење да је почео попис и да треба да одеш у општину и попуниш податке о себи и своме домаћинству. Ако не дођеш у одређеном року, попијеш казну, сем ако не можеш да докажеш да ниси био у могућности да се појавиш (због болести, пута итд).

Вероватно и Словенци имају исту модлицу, попис имовине и финансија, а не становништва.
У сваком случају, репресија државе никада не може бити изнад инвентивности појединца, испланираш себи неко путовањце у време пописа и заболе те...
 
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Besplatno skolovanje u Srbiji!:rotf::rotf::rotf:
Bas me nasmeja posteno!
Sam si sebi odgovorio ovim postom,tj potvrdio ono sto svo vreme govorim,a da jadan nisi ni shvatio sta pises!
Drzavljanstvo neke drzave nema veze sa nacionalnoscu,pa tako i iz tvog primera,i jedan crnac moze biti drzavljanin Srbije,ali po nacionalnosti je Nigeirac,uvek,za stalno,nepromenjljivo!Moze promeniti veru,uzeti svajcarsko drzavljanstvo,americko,nemacko,on i dalje ostaje Nigeirac!!!!
A mi ovim popisom necemo znati koliko u Srbiji ima yebenih Srba,ali cemo znati kvadrature svih kuhinja sirom Srbije!

I drzavljanstvo Srbije se ne dobija samo tako sto das izjavu da se osecas kao Srbin,vec za to postoji odredjeni zakonski uslovi,koje stranac mora ispuniti!


Miroslav Klose, Lukas Podolski, Piotr Tročovski, Mario Gomes, Žeromi Boateng, Mesut Ozil, Marsel Jansen, Džeronimo Kakau, Denis Aogo... то су познати фудбалери немачке репрезентације који су наравно чистокрвни немци:hahaha:
 
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Besplatno skolovanje u Srbiji!:rotf::rotf::rotf:
Bas me nasmeja posteno!
Sam si sebi odgovorio ovim postom,tj potvrdio ono sto svo vreme govorim,a da jadan nisi ni shvatio sta pises!
Drzavljanstvo neke drzave nema veze sa nacionalnoscu,pa tako i iz tvog primera,i jedan crnac moze biti drzavljanin Srbije,ali po nacionalnosti je Nigeirac,uvek,za stalno,nepromenjljivo!Moze promeniti veru,uzeti svajcarsko drzavljanstvo,americko,nemacko,on i dalje ostaje Nigeirac!!!!
A mi ovim popisom necemo znati koliko u Srbiji ima yebenih Srba,ali cemo znati kvadrature svih kuhinja sirom Srbije!

I drzavljanstvo Srbije se ne dobija samo tako sto das izjavu da se osecas kao Srbin,vec za to postoji odredjeni zakonski uslovi,koje stranac mora ispuniti!
Ne znam šta ti je tako smešno.Ali nema veze.Mislim da ti jadna nisi shvatila šta sam ja napisao.Naravno da državljanstvo može da se dobije po više osnova i može da ima veze sa nacionalnošću ali i ne mora da ima.
 

Back
Top