Попис становништва

Imam utisak na osnovu ovoga sto citam da srbijanski popis se radi pravilnije i po visim standardima u odnosu na bugarski.
Ne znam za bugarski, al ovde, po mom i iskustvu poznanika, sve je proslo u najboljem redu. Kod mene je bila riba juce, pitala za te osnovne podatke sto se vec i zna, maticni, datum rodjenja, mesto, da li ste neprekidno ziveli u Bg, koje ste skole zavrsili, gde ste zaposleni, itd. Malo je tupljavina bila, istina, u fazonu gde vam je zivela keva kad vas je rodila i tako to, pa i kevina keva isto kad je nju rodila, ili kvadratura kuhinje, al ova nije insistirala na preciznosti, dovoljno joj bilo da lupim otprilike. Nije bilo ni pitanja dal ste radili neki placen posao u poslednjih 10 dana, i slicne gluposti sto je neko ovde iznosio da su pitali. Sve u svemu, imam utisak da su neki zesce naduvali celu stvar, dal po zadatku, ili sto samo tako vole da se bune.
 
Osim sto strahujes od toga da ti neki popisivac ne izmeni povrsinu kuhinje !

Curo,vidis da kroz neke ne prodje fakultet,pa sve shvataju bukvalno!
Ne radi se o kuhinji,vec o mogucnosti manipulacije bilo kojim podatkom.A sigurno korist od takve manipulacije nece imati cata-popisivac,vec neko kome su neophodni podaci radi postizanja odredjenog cilja!A ko ce mahati tim podacima,sa tvrdnjom da su to rezultati popisa,videcemo!
 
Sto se jedis?Nije zdravo!
Nemam ja nista protiv fakultetski obrazovanih,naprotiv,ali nekako snobove nesto ne volem!Covek vredi,ne onoliko koliko ima novaca,vec kolika je ljudina u dusi!
Duhovno naravno da vredi onoliko kakva je osoba, nisam rekla da su ljudi bez fakulteta losi, moj otac nema fakultet pa mu nista ne fali ! ALI matrijalno su bolje obezbedjeni ljudi sa fakultetom, to je cinjenica, nisam ja to birala, tako je . Ne znam nijednog doktora koji nema solidnu platu, znam hiljadu sa srednjom skolom koji rade za 10 000 mesecno.
 
Duhovno naravno da vredi onoliko kakva je osoba, nisam rekla da su ljudi bez fakulteta losi, moj otac nema fakultet pa mu nista ne fali ! ALI matrijalno su bolje obezbedjeni ljudi sa fakultetom, to je cinjenica, nisam ja to birala, tako je . Ne znam nijednog doktora koji nema solidnu platu, znam hiljadu sa srednjom skolom koji rade za 10 000 mesecno.

ако си ти разумела Канаринку шта је писала ћу се одма преврнем:)
 
Duhovno naravno da vredi onoliko kakva je osoba, nisam rekla da su ljudi bez fakulteta losi, moj otac nema fakultet pa mu nista ne fali ! ALI matrijalno su bolje obezbedjeni ljudi sa fakultetom, to je cinjenica, nisam ja to birala, tako je . Ne znam nijednog doktora koji nema solidnu platu, znam hiljadu sa srednjom skolom koji rade za 10 000 mesecno.

Najvise mrzim generalizaciju u zivotu,jer zivot i ljudi nisu sablon,pa sve mora biti sablonski!
Vidi ovako,da ti dokazem da gresis u svojoj generalizaciji:
Moja rodjaka zavrsila geodetski fakultet,radila je kao broker,prodavacica,drzala privatno casove matematike,i nikad se nije mogla skrpiti od 1.do 1.!
Moj komsija-covek stolar,pravi znas prozore,vrata itd,ima tri sina,jedan se specijalizovao za stolariju,drugi adi uglavnom kuhinje,a trecem je otvorio automehanicarsku radnju.Uporedujuci moju rodjaku sa faxom i mog komsiju bez,ovaj zivi boli glava!
 
Najvise mrzim generalizaciju u zivotu,jer zivot i ljudi nisu sablon,pa sve mora biti sablonski!
Vidi ovako,da ti dokazem da gresis u svojoj generalizaciji:
Moja rodjaka zavrsila geodetski fakultet,radila je kao broker,prodavacica,drzala privatno casove matematike,i nikad se nije mogla skrpiti od 1.do 1.!
Moj komsija-covek stolar,pravi znas prozore,vrata itd,ima tri sina,jedan se specijalizovao za stolariju,drugi adi uglavnom kuhinje,a trecem je otvorio automehanicarsku radnju.Uporedujuci moju rodjaku sa faxom i mog komsiju bez,ovaj zivi boli glava!
оооо поздрави ми колегиницу рођаку:)
 
Najvise mrzim generalizaciju u zivotu,jer zivot i ljudi nisu sablon,pa sve mora biti sablonski!
Vidi ovako,da ti dokazem da gresis u svojoj generalizaciji:
Moja rodjaka zavrsila geodetski fakultet,radila je kao broker,prodavacica,drzala privatno casove matematike,i nikad se nije mogla skrpiti od 1.do 1.!
Moj komsija-covek stolar,pravi znas prozore,vrata itd,ima tri sina,jedan se specijalizovao za stolariju,drugi adi uglavnom kuhinje,a trecem je otvorio automehanicarsku radnju.Uporedujuci moju rodjaku sa faxom i mog komsiju bez,ovaj zivi boli glava!

Ok, to su tvoji primeri, ja imam drugacije primere oko sebe zato imam drugacije stavove. Odrasla sam okruzena primerima ljudi koji sa srednjom rade po ceo dan da bi zaradili neki dinar, i ljudima koji sa fakultetom ne znaju sta ce sa parama. Mozda da sam imala drugacije okruzenje imala bih drugacije misljenje, u svakom slucaju ne zanima me ja znam koliko cu ja da zaradjujem i sta cu da radim, to nije tema vec je tema popis .
 
Ok, to su tvoji primeri, ja imam drugacije primere oko sebe zato imam drugacije stavove. Odrasla sam okruzena primerima ljudi koji sa srednjom rade po ceo dan da bi zaradili neki dinar, i ljudima koji sa fakultetom ne znaju sta ce sa parama. Mozda da sam imala drugacije okruzenje imala bih drugacije misljenje, u svakom slucaju ne zanima me ja znam koliko cu ja da zaradjujem i sta cu da radim, to nije tema vec je tema popis .

Ajd da prekinemo raspravu,jer ti ocigledno ne kapiras sta zelim reci ili ja ne umem da se izrazim!Vratimo se temi.:bye:
 
Ok, to su tvoji primeri, ja imam drugacije primere oko sebe zato imam drugacije stavove. Odrasla sam okruzena primerima ljudi koji sa srednjom rade po ceo dan da bi zaradili neki dinar, i ljudima koji sa fakultetom ne znaju sta ce sa parama. Mozda da sam imala drugacije okruzenje imala bih drugacije misljenje, u svakom slucaju ne zanima me ja znam koliko cu ja da zaradjujem i sta cu da radim, to nije tema vec je tema popis .


kakva glupost :eek:
 
Uporedujuci moju rodjaku sa faxom i mog komsiju bez,ovaj zivi boli glava!

ne bih da generalizujem, ali - da je tvoja rodjaka majstor u svom poslu koliko je komsija majstor u svom, ona bi imala privatnu firmu koja se bavi necim vezanim za svoju struku (ne razumem se u geodeziju, pa ne mogu da navedem primer) i, s obzirom da je za to zanimanje potreban fakultet, najverovatnije zaradjivala proporcionalno vise od komsije sa srednjom skolom.

problem nastaje kada ljudi zavrse veliku skolu, ne postanu majstori (nije master i majstor slucajno slicno na uvo), pa onda kukaju sta ce i gde ce.

drugi problem nastaje kada i postanu majstori ali u potpuno nepotrebnom poslu, ali i tu su sami krivi - losa procena jbga. mada je ovo malo verovatno (dobar majstor uvek ima posla)


da sumiram pricu - dobar majstor uvek ima posla
 
Ja radim, ali "fora" ne radim. (nisam prijavljena)
Jel smem da kažem da radim
smilie_girl_189-1.gif
 
to je stvar internog dogovora unutar domaćinstva... i bitno je iz tog razloga što se određuje međusobno srodstvo članova domaćinstva, a gleda se upravo u odnosu na nosioca domaćinstva...

sta? sta je nosilac domacinstva, koja je njegova funkcija i u kojim klasifikacijama se pominje

[/COLOR]
I meni ovo nije jasno?Ako smo oboje vlasnici,onda smo oboje,nema glavnog i vaznijeg!Ko da su ostali ukucani debili!:dash:

posebno je pitanje vlasnistva nekretnine!

kao i izvora primanje, ili kako se izdrzavate ...


Pitanje je za pamćenje i koncentraciju. Eto, alchajmerova bolest ti je primer. Ja sam danas imaoslučaj radnog invalida, čovek je jednostavno težak depresivac na lekovima i nema koncentraciju bukvalno.

Nosioca domaćinstva treba odrediti, ali to je više forme radi. Obično ljudi stavljaju "glavu" porodice, dedu ili oca, imao sam neki liberalniji bračni par koji se dogovorio koga da stavim, a neko mi je stavio i sina jer jedino on radi i zarađuje. Kao što rekoh, forme radi.

sto spada u domen lekarske tajne, a mogu statistike uzeti iz zavoda
sta je nosioc domacinstva? koja je njegova funkcija u ravnopravnoj zajednici?

Kod mene to nije bilo, pitala je jasno i precizno ko je vlasnik stana. Ali nikakve dokaze za to nije trazila. Znaci, mogao sam da kazem i da je vlasnik Vajat Erp. :D

i mene pitala vlasnistvo, sto joj lepo odgovorih, kao i na svako pitanje ...
a ona meni ni na jedno
pitala me cak gde je Sarajevo :lol:
 
Ja radim, ali "fora" ne radim. (nisam prijavljena)
Jel smem da kažem da radim
smilie_girl_189-1.gif
Kaži. Radni status: "ostalo". Tj. siva zona. Time nećeš reći da si neprijavljena.
A i neće te niko juriti zato što si neprijavljena, to je samo statistika. I trebao bi tvoj gazda što te drži neprijavljenu/og da se plaši al ebga.
tehduk:
sta je nosioc domacinstva? koja je njegova funkcija u ravnopravnoj zajednici?
To nije nosioc, to je "lice na koje se vodi domaćinstvo". Može da bude i nosioc. Može da bude neko za kog će se iz poštovanja to reći. Potpuno slobodno. I kao mnogo šta u popisu, nebitno.
 
Kaži. Radni status: "ostalo". Tj. siva zona. Time nećeš reći da si neprijavljena.
A i neće te niko juriti zato što si neprijavljena, to je samo statistika. I trebao bi tvoj gazda što te drži neprijavljenu/og da se plaši al ebga.

To nije nosioc, to je "lice na koje se vodi domaćinstvo". Može da bude i nosioc. Može da bude neko za kog će se iz poštovanja to reći. Potpuno slobodno. I kao mnogo šta u popisu, nebitno.

Ne bih da pravim gazdi problem. Zato mi frka.
 
sta? sta je nosilac domacinstva, ?



i mene pitala vlasnistvo, sto joj lepo odgovorih, kao i na svako pitanje ...
a ona meni ni na jedno
pitala me cak gde je Sarajevo :lol:

:eek: Tipična slaDŽa DS-ova popisivačica , gde ih nalaze samo tako glupave da mi je znati il' im to dođe kao preporuka :dash:

Ovo za nosioca domaćinstva verovatno se misli na nosioca stanarskog prava , vlasnika stana - kuće, a obično je jedan vlasnik, a svi ostali ste suvlasnici u domaćinstvu.
 
:eek: Tipična slaDŽa DS-ova popisivačica , gde ih nalaze samo tako glupave da mi je znati il' im to dođe kao preporuka :dash:

:lol:


Ovo za nosioca domaćinstva verovatno se misli na nosioca stanarskog prava , vlasnika stana - kuće, a obično je jedan vlasnik, a svi ostali ste suvlasnici u domaćinstvu.

ne, posebno je pitanje vlasnistva ;)
kao i posebno - od cega se izdrzavate, stalna primanja plata, od zemlje lalala, izdrzavano lice etc

izgleda da im je nosilac domacinstva neko zaostalo pitanje koje nema konkretnu svrhu
 
U praksi je veliki broj izbegavanja odgovaranja na popis,a udare se rezervne varijante tipa licno se prijave i popisu na drugom mestu.
Lice nosilac domacinstva , ako sami clanovi domacinstva ne mogu da se dogovore ko je, odredjuje popisivac, po kriterijumima koje ovde ne bih da pominjem.
Nova stvar koju malo ko zna, je da je obavezno popunjavati broj porodjaja i za bebu zenskog roda, kao i to da li je udata ili ne,nevezano za broj dana koliko ima,a da ne pricamo o godinama.
To je odluka statistickog zavoda, danas potvrdjena zvanicno.
Prilicno neodgovorna odluka.

Najveci strah kod ljudi je da ne budu dva puta popisani, sto juznije to tuznije.
Studentska populacija nije bas mnogo bistra,ali je ambiciozna i greje stolicu.
Ocigledno,novi intelektualci ce nam biti tu oko 100IQ.
 
U praksi je veliki broj izbegavanja odgovaranja na popis,a udare se rezervne varijante tipa licno se prijave i popisu na drugom mestu.
Lice nosilac domacinstva , ako sami clanovi domacinstva ne mogu da se dogovore ko je, odredjuje popisivac, po kriterijumima koje ovde ne bih da pominjem.
Nova stvar koju malo ko zna, je da je obavezno popunjavati broj porodjaja i za bebu zenskog roda, kao i to da li je udata ili ne,nevezano za broj dana koliko ima,a da ne pricamo o godinama.
To je odluka statistickog zavoda, danas potvrdjena zvanicno.
Prilicno neodgovorna odluka.

Najveci strah kod ljudi je da ne budu dva puta popisani, sto juznije to tuznije.
Studentska populacija nije bas mnogo bistra,ali je ambiciozna i greje stolicu.
Ocigledno,novi intelektualci ce nam biti tu oko 100IQ.

zasto za bebu zenskog roda?

zasto se samo zena pita za potomstvo?

sta im znaci nosilac domacinstva ako imaju vlasnistvo i nacin izdrzavanja ?
 

Back
Top