Попис становништва Републике Србије 2022. године, шта ће показати?!!

Шта ће показати попис становништва Републике Србије 2022. године?

  • 400 хиљада људи мање.

    glasova: 7 10,1%
  • 500 хиљада људи мање.

    glasova: 11 15,9%
  • 600 хиљада људи мање.

    glasova: 8 11,6%
  • 700 хиљада људи мање.

    glasova: 7 10,1%
  • Исти број становника.

    glasova: 0 0,0%
  • 800 хиљада људи мање.

    glasova: 4 5,8%
  • 1 милион људи мање.

    glasova: 11 15,9%
  • Повећање броја становника.

    glasova: 7 10,1%
  • 300 хиљада људи мање.

    glasova: 9 13,0%
  • 200 хиљада људи мање.

    glasova: 5 7,2%

  • Ukupno glasova
    69
Ne znam sta pricas da budem iskren. Ja sam naveo istu stvar sto i ti. Ako radis i zivis u inostranstvu sigurno ne placas porez Srbiji.

A šta misliš za ove silne kuće zemlje itd. ko plaća porez? Mora da si ubeđen da za sve to plaća Sveti Petar a ne gastarbajteri.
 
A šta misliš za ove silne kuće zemlje itd. ko plaća porez? Mora da si ubeđen da za sve to plaća Sveti Petar a ne gastarbajteri.
U pravu si. Ipak treba reci iako puno pomazete na neki nacin placajuci te troskove za nekretnine i da ste sami vrh u svetu po poslatim parama u neku zemlju,kazu da drzava ima 5 puta vecu zaradu od onog radnika u Srbiji od onog u dijaspori. Nema neke analize te tvrdnje ali predpostavljam da je u pitanju kupovina od hleba do mesa povrca ,placanje usluga lekara,troskovi prevoza itd. U Srbiji je PDV 20% to odmah ide drzavi.
 
U pravu si. Ipak treba reci iako puno pomazete na neki nacin placajuci te troskove za nekretnine i da ste sami vrh u svetu po poslatim parama u neku zemlju,kazu da drzava ima 5 puta vecu zaradu od onog radnika u Srbiji od onog u dijaspori. Nema neke analize te tvrdnje ali predpostavljam da je u pitanju kupovina od hleba do mesa povrca ,placanje usluga lekara,troskovi prevoza itd. U Srbiji je PDV 20% to odmah ide drzavi.

A ko je kriv što volite da plaćate PDV od 20%? Kada bi se ja pitao bio bi manje od 10% kao ovde.Tamo i poreski službenici savetuju građane
da ne plaćaju poreze.Takav ovde nikada nebi ušo u državnu službu.
 
A ko je kriv što volite da plaćate PDV od 20%? Kada bi se ja pitao bio bi manje od 10% kao ovde.Tamo i poreski službenici savetuju građane
da ne plaćaju poreze.Takav ovde nikada nebi ušo u državnu službu.
Ne moze to odmah. Trebaju nam putevi ,mostovi,fabrike pazi mi smo tek 20 godina u trzisnom kapitalizmu,Toliko nam i traje mir, Doduse imali smo ekonomsku krizu oko 2008.
 
Žarko Paspalj: Odavde bi svi trebalo da odu

Proslavljeni jugoslovenski i srpski košarkaš Žarko Paspalj postao je još jednom zvezda društvenih mreža nakon što je preuredio zapušteno zajedničko dvorište između zgrada na Vračaru u Beogradu, pretvorivši ga u košarkaški teren, piše nedeljnik NIN.
38Piše: Beta12. septembra 2019. 08.30 Izmenjeno: 13.02
Istinomer
Žarko Paspalj: Odavde bi svi trebalo da odu 1
Tomašević i Paspalj Foto: KSS.RS



Paspalj je govoreći o nedostatku solidarnosti u društvu rekao da „možemo da pričamo – krivi Milošević, Vučić, Tadić ili Koštunica, bilo ko ko je bio na vlasti poslednjih 30 godina, ali ajde da podjemo od sebe“.

„Bilo je i meni teško kada sam radio igralište u zapuštenom dvorištu, ustajao svako jutro u 6 i smišljao nove ideje kako da ovo zajedničko dvorište izgleda što lepše, uvek u iščekivanju evo, sada će još neko da dodje. A nije“, priča Paspalj.

„Naiđe ti bes, kažeš, čekaj bre, šta je ovo sa ljudima, znaš da te gledaju, vide nekog kretena koji je imao četiri srčana udara i šlog kako sam radi u zajedničkom dvorištu, valjda se zapitaš, šta on to radi. I kažeš sebi, ma on to radi jer ima neku korist. Eto, to ti je to“, ogorčen je Paspalj.
Komentarišući masovni odlazak mladih ljudi iz zemlje, on poručuje da „treba da idu svi“.

„Posledica toga će biti konačni raspad ove zemlje, niko neće ostati i to je to“, kaže Paspalj i nastavlja „država ne vodi računa o svojim ljudima, a neko bi morao“.


On dodaje da je tako u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Bosni, kod nas.

„Ništa se tu dobro ne dešava, već tragično kao posledica načina života od 1991. do 2019. a to je 30 godina. Kada imaš 50 i razmišljaš o tome normalno je da te uhvati bes“, zaključuje Paspalj.
 
A ko je kriv što volite da plaćate PDV od 20%? Kada bi se ja pitao bio bi manje od 10% kao ovde.Tamo i poreski službenici savetuju građane
da ne plaćaju poreze.Takav ovde nikada nebi ušo u državnu službu.
u Srbiji ljudi preferiraju socijalisticki model, a to mora da se placa.
 
Žarko Paspalj: Odavde bi svi trebalo da odu

Proslavljeni jugoslovenski i srpski košarkaš Žarko Paspalj postao je još jednom zvezda društvenih mreža nakon što je preuredio zapušteno zajedničko dvorište između zgrada na Vračaru u Beogradu, pretvorivši ga u košarkaški teren, piše nedeljnik NIN.
38Piše: Beta12. septembra 2019. 08.30 Izmenjeno: 13.02
Istinomer
Žarko Paspalj: Odavde bi svi trebalo da odu 1
Tomašević i Paspalj Foto: KSS.RS



Paspalj je govoreći o nedostatku solidarnosti u društvu rekao da „možemo da pričamo – krivi Milošević, Vučić, Tadić ili Koštunica, bilo ko ko je bio na vlasti poslednjih 30 godina, ali ajde da podjemo od sebe“.

„Bilo je i meni teško kada sam radio igralište u zapuštenom dvorištu, ustajao svako jutro u 6 i smišljao nove ideje kako da ovo zajedničko dvorište izgleda što lepše, uvek u iščekivanju evo, sada će još neko da dodje. A nije“, priča Paspalj.

„Naiđe ti bes, kažeš, čekaj bre, šta je ovo sa ljudima, znaš da te gledaju, vide nekog kretena koji je imao četiri srčana udara i šlog kako sam radi u zajedničkom dvorištu, valjda se zapitaš, šta on to radi. I kažeš sebi, ma on to radi jer ima neku korist. Eto, to ti je to“, ogorčen je Paspalj.
Komentarišući masovni odlazak mladih ljudi iz zemlje, on poručuje da „treba da idu svi“.

„Posledica toga će biti konačni raspad ove zemlje, niko neće ostati i to je to“, kaže Paspalj i nastavlja „država ne vodi računa o svojim ljudima, a neko bi morao“.


On dodaje da je tako u Hrvatskoj, Crnoj Gori, Bosni, kod nas.

„Ništa se tu dobro ne dešava, već tragično kao posledica načina života od 1991. do 2019. a to je 30 godina. Kada imaš 50 i razmišljaš o tome normalno je da te uhvati bes“, zaključuje Paspalj.
Drzava treba da bude mama i tata :) ... svi ti odlaze u drzave koje isto ne vode racuna o svojim gradjanima i sto je najgore vecina tih sto idu za boljim zivotom krecu sa muljanjem u inostranstvu. Na sve nacine pokusavaju zakidati te nove drzave. Tako kada ta masa dostigne kriticni nivo, onda i te druge "bolje" drzave krenu da tonu u korpuciju.
Na kraju dana nisu drzave neko strano telo, vec ih cine bas ti narodi.
 
Minimum minimuma je pola milijuna manje. A vrlo vjerojatno oko 700 tisuća manje. Samo u prošloj godini u Srbiji je umrlo 56000 više ljudi nego što je rođeno. Prije se taj broj kretao oko 35 tisuća godišnje (čini mi se). A gdje su oni koji su se odselili?

Da, tako nekako, teška situacija nažalost.
 

Back
Top