ПОНОВО САСТАНАК У КАРАЂОРЂЕВУ, ПОСЛЕ 20 ГОДИНА

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=25&nav_category=167&nav_id=508305
U Karađorđevu ponovo o BiH
Beograd -- U Karađorđevu će se sutra održati sastanak predsednika Srbije i Turske sa članovima Predsedništva Bosne i Hercegovine.

Očekuje se da će na ovom sastanku biti reči o odnosima u regionu, međusobnoj saradnji tri zemlje, kao i ekonomskoj saradnji.

Sastanku će prisustvovati predsednik Srbije Boris Tadić, predsednik Turske Abbdulah Gul, članovi tročlanog Predsedništva Bosne i Hercegovine Nebojša Radmanović, Bakir Izetbegović i Željko Komšić.

BiH je ponovo tema sastanka u Karađorđevu ali za razliku od onog pred dvadeset godina, kada je tamo navodno deljena, ovoga puta govoriće se o fukncionisanju postojeće države.

Na sastanku će se razgovarati i o regionalnoj i međudržavnoj saradnji.

Radmanović, Komšić, Izetbegović, Tadić i Gul razgovaraće o temama od zajedničkog interesa, ali detalji o sastanku iz kabineta srpskog predsednika nisu saopšteni.

SDS Milorada Dodika jasno je rekla da se protivi održavanju tog sastanka, dok preostali lideri u Bosni i Hercegovini nisu bili posebno rečiti

Inicijativa Borisa Tadića za održavanjem trilateralnog sastanka, dolazi u trenutku kada Bosna prolazi kroz jednu od najvećih kriza od od završetka rata 1995 godine. MIlorad Dodik raspisao je referendum u Republici Srpskoj na kome će se građani izjašnjavati da li podržavaju zakone koje je uveo visoki predstavnik u BiH Valentin Incko, posebno o Sudu i Tužilaštvu BiH.

Sastanak u Karađorđevu održava se u skladu sa Istanbulskom deklaracijom, koju su pre tačno godinu dana u tom gradu potpisali Tadić, Gul i tadašnji član bosanskog predsedništva Haris Silajdžić.

Tom prilikom oni su se sagalsili da regionalna politika ubuduće treba da se zasniva na, kako je rečeno, "osiguranju bezbednosti, stalnom političkom dijalogu i očuvanju multietničkih, multikulturalnih i multiverskih osobenosti regiona".

Novinar Politike Borivoje Erdeljan ne očekuju da sutrašnji sastanak dovede do senzacionalnih zaključaka.

"Sigurno da neće biti nekog opipljivog, vidljivog rezultata a što je možda u diplomatskoj praksi i političkim odnosima i najvažnije, da će biti nećeg što je nekakav dogovor, ne samo saglasnost radi saglasnosti, nego i nešto što će biti međusobno razumevanje, koje onda neće biti izloženo preteranom sudu javnosti na sve tri strane koji ima svoj probleme", rekao je Erdeljan.

Sastanak u Karađorđevu održava se 20 godina nakon misterioznog susreta tadašnjih lidera Srbije i Hrvatske Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana, na kome su se navodno dogovarali o podeli Bosne.

Iako je Tuđman nekoliko godina kasnije na jednom jelovniku u jednoj kafani nacrtao buduću mapu Bosne, kako su je videli on i Milošević, nikav zvaničan dokument sa tog susreta nikada nije pronađen

....................
....................
Хоће л поделити Босну....?
Туђман и Слобо почели, а Тадић ће довршити....
Ајд....бар нешто добро да уради за српски народ.
;) ;) ;)
 
Poslednja izmena:
Izjave političara iz BiH o sutrašnjem sastanku:

Izetbegović: Srbi, Hrvati i Bošnjaci su oslonjeni jedni na druge

SARAJEVO- Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović trilateralni sastanak predsjednika Turske, Srbije i BiH koji će biti održan 26. aprila u Karađorđevu vidi kao nastavak razgovora započetih u aprilu 2010. u Istanbulu.

Izetbegović je istakao da je ovo još jedna prilika da se razgovara o oporavku odnosa u regionu i o tome kako krenuti prema evropskim integracijama.

"Potrebno nam je bolje međusobno razumijevanje. Srbi, Bošnjaci i Hrvati oslonjeni su jedni na druge i najpreči su jedni drugima", izjavio je u Izetbegović u Sarajevu.

Loše asocijacije koje izaziva Karađorđevo Izetbegović razumije, ali ističe da je, za njega lično, odlazak tamo određena satisfakcija.

"Onih koji su planirali podjelu BiH u Karađorđevu više nema, kao ni njihovog projekta koji je zastario. BiH je ostala, ostali smo mi i idemo pričati o boljem životu", rekao je Izetbegović.
http://www.nezavisne.com/novosti/bi...snjaci-su-oslonjeni-jedni-na-druge-87370.html

Tihić: Dobro je da Predsjedništvo BiH ide u Karađorđevo

SARAJEVO - Predsjednik SDA Sulejman Tihić rekao je danas u Sarajevu da je dobro da Predsjedništvo BiH, nakon četiri godine izostanka bilo kakve zvanične saradnje, ide u Karađorđevo i razgovara sa predsjednicima Srbije Borisom Tadićem i Turske Abdulahom Gulom.

"Mjesto održavanja susreta nije baš sretno odabrano jer nas to asocira na prošla vremena, na dogovor iz Karađorđeva. Nažalost, asocira i na današnja vremena, jer su u BiH još jake politike koje slijede dogovor iz Karađorđeva", izjavio je Tihić novinarima.

On je rekao da mu je drago što "u Hrvatskoj te politike više nisu na sceni", navodeći da "jednim dijelom u Srbiji, nažalost, još uvijek takve politike postoje".

http://www.nezavisne.com/novosti/bi...sjednistvo-BiH-ide-u-Karadjordjevo-87363.html

Komšić: U Karađorđevu će biti otvorena mnoga nezgodna pitanja

Komšić je istakao da "ima puno nezgodnih pitanja koja će biti otvorena", prije svega pitanje postupaka nekih srbijanskih zvaničnika.

"Ovdje prvenstveno mislim na ministra Vuka Jeremića koji je prešao sve granice dobrog ukusa. On se već duže vrijeme miješa u unutrašnje odnose u BiH, u posljednje vrijeme vrlo otvoreno", rekao je Komšić.

Tema razgovora, potvrdio je Komšić, bit će i hapšenje državljanja BiH po potjernicama iz Srbije.

Na pitanje zašto baš sastanak u Karađorđevu Komšić je odgovorio "baš zato da se vampirima prošlosti pokaže da nisu uspjeli u onome što su naumili".
http://www.vijesti.ba/politika/38349-Komsic-Karadjordjevu-biti-otvorena-mnoga-nezgodna-pitanja.html


Naravno da ima i onih kojima ne odgovaraju ovakvi sastanci jer im se to ne uklapa u njihove "bolesne" ciljeve prema BiH.
 
Izjave političara iz BiH o sutrašnjem sastanku:

Izetbegović: Srbi, Hrvati i Bošnjaci su oslonjeni jedni na druge

SARAJEVO- Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović trilateralni sastanak predsjednika Turske, Srbije i BiH koji će biti održan 26. aprila u Karađorđevu vidi kao nastavak razgovora započetih u aprilu 2010. u Istanbulu.

Izetbegović je istakao da je ovo još jedna prilika da se razgovara o oporavku odnosa u regionu i o tome kako krenuti prema evropskim integracijama.

"Potrebno nam je bolje međusobno razumijevanje. Srbi, Bošnjaci i Hrvati oslonjeni su jedni na druge i najpreči su jedni drugima", izjavio je u Izetbegović u Sarajevu.

Loše asocijacije koje izaziva Karađorđevo Izetbegović razumije, ali ističe da je, za njega lično, odlazak tamo određena satisfakcija.

"Onih koji su planirali podjelu BiH u Karađorđevu više nema, kao ni njihovog projekta koji je zastario. BiH je ostala, ostali smo mi i idemo pričati o boljem životu", rekao je Izetbegović.
http://www.nezavisne.com/novosti/bi...snjaci-su-oslonjeni-jedni-na-druge-87370.html

Tihić: Dobro je da Predsjedništvo BiH ide u Karađorđevo

SARAJEVO - Predsjednik SDA Sulejman Tihić rekao je danas u Sarajevu da je dobro da Predsjedništvo BiH, nakon četiri godine izostanka bilo kakve zvanične saradnje, ide u Karađorđevo i razgovara sa predsjednicima Srbije Borisom Tadićem i Turske Abdulahom Gulom.

"Mjesto održavanja susreta nije baš sretno odabrano jer nas to asocira na prošla vremena, na dogovor iz Karađorđeva. Nažalost, asocira i na današnja vremena, jer su u BiH još jake politike koje slijede dogovor iz Karađorđeva", izjavio je Tihić novinarima.

On je rekao da mu je drago što "u Hrvatskoj te politike više nisu na sceni", navodeći da "jednim dijelom u Srbiji, nažalost, još uvijek takve politike postoje".

http://www.nezavisne.com/novosti/bi...sjednistvo-BiH-ide-u-Karadjordjevo-87363.html

Komšić: U Karađorđevu će biti otvorena mnoga nezgodna pitanja

Komšić je istakao da "ima puno nezgodnih pitanja koja će biti otvorena", prije svega pitanje postupaka nekih srbijanskih zvaničnika.

"Ovdje prvenstveno mislim na ministra Vuka Jeremića koji je prešao sve granice dobrog ukusa. On se već duže vrijeme miješa u unutrašnje odnose u BiH, u posljednje vrijeme vrlo otvoreno", rekao je Komšić.

Tema razgovora, potvrdio je Komšić, bit će i hapšenje državljanja BiH po potjernicama iz Srbije.

Na pitanje zašto baš sastanak u Karađorđevu Komšić je odgovorio "baš zato da se vampirima prošlosti pokaže da nisu uspjeli u onome što su naumili".
http://www.vijesti.ba/politika/38349-Komsic-Karadjordjevu-biti-otvorena-mnoga-nezgodna-pitanja.html


Naravno da ima i onih kojima ne odgovaraju ovakvi sastanci jer im se to ne uklapa u njihove "bolesne" ciljeve prema BiH.

Ovde fali i predsednik Hrvatske...Pošto Srbi i Bošanjaci će imati mentore u Tadiću i Gulu...nije fer prema Komšiću...

Tvoja Bosna je osmišljena bolesno od početka.
A ovo je samo sprdnja.
 
Svi ljudi imaju izbor da nesto urade ili ne. On je izabrao da odradjuje sve ono sto mu gazde o kojim' pricas narede.
Nije on na silu izabran protiv svoje volje, pa da stoji tvoja teza "jadan, sta ce, nista se on ne pita svakako, covek MORA..."
Nista se ne mora, kao sto sam rekao, on je sve to izabrao i ocigledno mu odgovara cim neda fotelju po cenu drzave i celokupnog naroda.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mene intersuje žašto je onda njegov otac to zaboravio pre 20 godina ?

Ili je to muslimanski princ Izetbegović danas priznao njegovu grešku ?

Da li bi sad mogao neko da mi ovo pojasni ?

Zato sto Bakir Izetbegovic zeli da dovrsi posao svog blentavog oca, da unisti bosnjacki narod.
Alija Izetbegovic je bio ubaceni srpski igrac.

Bosnjaci nikad vise nece imati clana Predsjednistva kao sto je bio dr. Haris Silajdzic.
 
Svi ljudi imaju izbor da nesto urade ili ne. On je izabrao da odradjuje sve ono sto mu gazde o kojim' pricas narede.
Nije on na silu izabran protiv svoje volje, pa da stoji tvoja teza "jadan, sta ce, nista se on ne pita svakako, covek MORA..."
Nista se ne mora, kao sto sam rekao, on je sve to izabrao i ocigledno mu odgovara cim neda fotelju po cenu drzave i celokupnog naroda.
У реду, изабрао је, једино што је могао: да буде ту, као политичар, или да дигне руке од политике.

Али, и свако други, ко је исто изабрао да остане у тој политичкој причи, исто би морао да ради као и он. Само што они из тзв. "опозиције" шире квазипатриотску демагогију, да би они радили другачије.

А криви су, сви, што су демагози, и што на унутрашњем плану не раде боље, а могли би. Не одређују им те газде баш све.

Значи, та кривица је општа, свих оних који остају на политичкој сцени, самим чином остајања на њој.
 
sutra ce se u vec opevanom Karadjordjevu odrzati trilateralni sastanak troglavog predsednistva BiH,predsednika Turske Gulla i predsednika Srbije Tadica. moje pitanje je sledece, kakva je uloga Turske i sta oni Tucci imaju zajednicko sa problemima Srbije i BiH?

Zar nije ocigledno da se Turci polako vracaju na Balkan. EU-buducnost Balkana je sve manje izvesna i realna, a i nalazimo se u interesnoj zoni Turske. Ocigledno je da Tadic nesto mnogo u poslednje vreme suruje sa Turcima i cini im ustupke.
Da podsetim na neke naslove:
Turci kupuju JAT
Turska otvara veliku tekstilnu fabriku u Leskovcu
Turcima prodat vojni aerodrom Ladjevci
Turci pregovaraju i o kupovini FAP-a, IMT-a i Fabrike stakla u Paraćinu
Turske banke ulazu 36,5 miliona evra u izgradnju puteva Novi Pazar - Tutin i Novi Pazar - Sjenica
 
Ovde fali i predsednik Hrvatske...Pošto Srbi i Bošanjaci će imati mentore u Tadiću i Gulu...nije fer prema Komšiću...

Tvoja Bosna je osmišljena bolesno od početka.
A ovo je samo sprdnja.

Овде НЕ ФАЛЕ 'рвати а нормално је да је ту Србија која је ГАРАНТ ДЕЈТОНСКОГ СПОРАЗУМА...
 
sutra ce se u vec opevanom Karadjordjevu odrzati trilateralni sastanak troglavog predsednistva BiH,predsednika Turske Gulla i predsednika Srbije Tadica. moje pitanje je sledece, kakva je uloga Turske i sta oni Tucci imaju zajednicko sa problemima Srbije i BiH?

Турци су јасно и гласно више пута објавили ДА ЖЕЛЕ ОБНОВУ ОСМАНСКОГ БАЛКАНА - тј: ДА ЖЕЛЕ ДА УСПОСТАВЕ СВОЈУ ВЛАСТ НА БАЛКАНУ... - а то што наши педери у власти на овако монструозне изјаве ћуте само казује ДА СУ У СЛУЖБИ НЕКОГ НОВОГ ДИЛА ИЗМЕЂУ САД, ЕУ И ТУРАКА, а у том дилу очигледно Срби и Србија ТРЕБА ДА БУДУ ЖРТВОВАНИ.:dash::dash::dash:
 
БоТа се ухватио турака ко пијан плота...
Он нема право у име Срба из Републике Српске било шта да рече...иначе неће смети на територију Р.С да уђе..
Боље му је да не размишља ...као и до сада и да цеди митисере...
 
Турци су јасно и гласно више пута објавили ДА ЖЕЛЕ ОБНОВУ ОСМАНСКОГ БАЛКАНА - тј: ДА ЖЕЛЕ ДА УСПОСТАВЕ СВОЈУ ВЛАСТ НА БАЛКАНУ... - а то што наши педери у власти на овако монструозне изјаве ћуте само казује ДА СУ У СЛУЖБИ НЕКОГ НОВОГ ДИЛА ИЗМЕЂУ САД, ЕУ И ТУРАКА, а у том дилу очигледно Срби и Србија ТРЕБА ДА БУДУ ЖРТВОВАНИ.:dash::dash::dash:

Tacno. Erdogan je ekstremni fundamentalista, koji zari i pali Turke i u EU. I u Bondstil se kako je najavljeno useljavaju.
Istorija se ponavlja. Austrija je prvo umarsirala sa svojim bankama i kompanijama, a da bi drzali Turke u svojoj kuci mirne, cine ustupke Erdoganu i prepustaju mu ostatak Srbije. Takodje i u Bugarskoj je Turska partija iz godine u godinu jaca. Mnogi su ismevali i jos uvek ismevaju Lazanskog i Drecuna kada su jos pre vise od 15 godina govorili o "zelenoj transferzali", ali ocigledno je da polako to postaje realnost.
 
Турци су јасно и гласно више пута објавили ДА ЖЕЛЕ ОБНОВУ ОСМАНСКОГ БАЛКАНА - тј: ДА ЖЕЛЕ ДА УСПОСТАВЕ СВОЈУ ВЛАСТ НА БАЛКАНУ... - а то што наши педери у власти на овако монструозне изјаве ћуте само казује ДА СУ У СЛУЖБИ НЕКОГ НОВОГ ДИЛА ИЗМЕЂУ САД, ЕУ И ТУРАКА, а у том дилу очигледно Срби и Србија ТРЕБА ДА БУДУ ЖРТВОВАНИ.:dash::dash::dash:
kazu da je politika zavesa koja se leluja,a sta je iza to sami Bog zna. shvatam i teznje Turske da se vrati na Balkan, ne shvatam da ti neko ko je civilizacijski daleko iza tebe bude mentor.
 
Tacno. Erdogan je ekstremni fundamentalista, koji zari i pali Turke i u EU. I u Bondstil se kako je najavljeno useljavaju.
Istorija se ponavlja. Austrija je prvo umarsirala sa svojim bankama i kompanijama, a da bi drzali Turke u svojoj kuci mirne, cine ustupke Erdoganu i prepustaju mu ostatak Srbije. Takodje i u Bugarskoj je Turska partija iz godine u godinu jaca. Mnogi su ismevali i jos uvek ismevaju Lazanskog i Drecuna kada su jos pre vise od 15 godina govorili o "zelenoj transferzali", ali ocigledno je da polako to postaje realnost.

Тачно! Лазански и Дрецун су на време упозоравали...

Међутим, оно што се поставља као веома озбиљно питање је КО ЈЕ И КАДА ОВЛАСТИО ТАДИЋА ДА УВОДИ ТУРКЕ У СРБИЈУ, ДА СРБИЈУ РАСПРОДАЈЕ ТУРЦИМА...:dash::dash::dash: И ДА ИМ ОМОГУЋАВА ДА СЕ ОВДЕ ПОНОВО ГЊЕЗДЕ.....:dash::dash::dash:
 
БоТа се плаши Египатско - Сиријског сценарија,народ почиње да кључа,опозиција у коматозном стању,напрДњаци на инфузији,радикали чекају Месију из Хага,Војини необавештени,док БоТа за
себе и камарилу муља са Гулом неки азил,пошто га ЕУ одХебала због домаћих проблема где се Саркози и Меркелова боре за опстанак на политичкој сцени.
 
Тачно! Лазански и Дрецун су на време упозоравали...

Међутим, оно што се поставља као веома озбиљно питање је КО ЈЕ И КАДА ОВЛАСТИО ТАДИЋА ДА УВОДИ ТУРКЕ У СРБИЈУ, ДА СРБИЈУ РАСПРОДАЈЕ ТУРЦИМА...:dash::dash::dash: И ДА ИМ ОМОГУЋАВА ДА СЕ ОВДЕ ПОНОВО ГЊЕЗДЕ.....:dash::dash::dash:

САМО ДА ПОДСЕТИМ У КОЛИКО ЈЕ НЕКО ЗАБОРАВИО
monumento_macabro.jpg
 
БоТа се плаши Египатско - Сиријског сценарија,народ почиње да кључа,опозиција у коматозном стању,напрДњаци на инфузији,радикали чекају Месију из Хага,Војини необавештени,док БоТа за
себе и камарилу муља са Гулом неки азил,пошто га ЕУ одХебала због домаћих проблема где се Саркози и Меркелова боре за опстанак на политичкој сцени.

ЕУ нас никада и није хтела. Никада им и није било у интересу да нас приме, кад овко имају много бољих могућности зараде. Пре ће се распасти него што ће нас и кроасане да приме. На примање у ЕУ се пале још само тотални..:think:не могу просто да нађем одговарајућу реч за ову групу људи, а да не буде увредљива.:ljutko: Недовршени абортуси или нешто слично...
 

Back
Top