Ponovno uvođenje viza nije isključeno

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Izvestilac Evropskog parlamenta za viznu liberalizaciju Tanja Fajon rekla je da ne isključuje ponovno uvođenje viza za građane Srbije i Makedonije, dodavši da je Evropska komisija izradila predlog za uvođenje mehanizma moguće suspenzije slobodnog viznog režima.
video_icon.gif
"Postaje sve izvesnije da će Srbija i Makedonija morati da se suoče s određenim merama. Ne isključujem mogućnost ponovnog uvođenja viza za građane jedne ili druge zemlje", rekla je Fajon u intervjuu za "Večernje novosti".

Prema njenim rečima, Evropska komisija je izradila predlog za uvođenje mehanizma za moguće suspenzije slobodnog viznog režima i on se nalazi "na stolu".
"Situacija je ozbiljnija nego ikada. Postoji rastuća zabrinutost ne samo u jednoj ili dve zemlje članice EU povodom lažnih azilanata. U celini, situacija je veoma zabrinjavajuća", rekla je Fajon.

Prema njenim rečima, neke države članice Evropske unije predlažu uvođenje mehanizma koji bi omogućio brzu suspenziju bezviznog režima zbog, kako je navela, ozbiljne situacije koja zahteva trenutno delovanje odgovornih političara.

Fajon nije želela da precizira da li se razmatra trajno ili privremeno ukidanje bezviznog režima građanima Srbije i ukazala na to da određena država članica EU već sada može da zatraži da se Srbija opet stavi na "crnu" šengen listu.

"To bi značilo ponovno uvođenje viza sa istom procedurom kao tokom procesa vizne liberalizacije 2009. godine. Mogućnost suspenzije slobodnog viznog režima na određeni period je novi predlog, i to je posledica nedavnih ozbiljnih zloupotreba bezviznog režima", navela je Fajon.

Ona je istakla da je važno razumeti da bezvizni režim "ne daje pravo građanima da traže azil, prebivalište ili posao" i da slobodno putovanje bez viza ima određena ograničenja.

"Ako ne poštujete pravila, suočićete se sa merama. Sigurna sam da niko ne želi da dođe do ponovnog uvođenja viza i zato sada postoji veoma ozbiljno upozorenje. Vlasti treba ozbiljno da se uhvate u koštac s problemom, inače će ove slobode biti ukinute, pre nego što budemo u mogućnosti da pomognemo", kazala je Fajon.
http://www.rtv.rs/sr_lat/politika/t.-fajon:-ponovno-uvodjenje-viza-nije-iskljuceno_252505.html

Штовани пућани,
једино што је ваша власт остварила за ових 11 година оће да вам одузму!
На страну што су распродали, поклонили и међ собом расподелили вашу очевину и дедовину, заболе вас, ал како сутра у Беч у шопинг, на викенд у Париз, одмор на Азурну обалу?
Плакали ли сте од среће што тајкуни неће морати издвајати који ојеро за визу, што сте свијет, што вас воле и зову код њих.
А сада, кад нема СМ-а и мрачних деведесетих кад немате војску нити ћете икад ратовати, кад сте све дали пријатељима, кад извшавате безпоговорно сваку њихову замисао, зарад обећања о утапању међ њих те заборављање мрског подријетла, опет визе у најави.
Бомбардирали су мене јер нисам поштовао људска права ваших пријатеља са отцепљеног дела моје територије ал зашто сад кажњавају Вас?
Дали сте им земљу, ваш управник жели да се дружи са трговцем органима мојих сународника, шаље у Приштину преговараче у моје име, нуди поделу а резултати, драги другови пућани?
Иста та ваша демокрација угрожава права оних због којих су уз вашу безрезерну подршку тукли мој народ који сте заједно прогласили ретрогардним, шовинистичким и подржавали тезу о заједничком злочиначком подухвату.
Шта сад другови и господо, дали сте шиптарима и циганима све, по стандардима ваших пријатеља а како вам враћају?
Јел то хвала за све што сте за њих учинили и спремни сте још више, зарад будућности, заједничке?
Да вас чујем.....
 
A sad nesto ozbiljnije... Mi cemo da stojimo u mestu dok opozicija urla da je vlast u sprezi sa svim i svacim... I posle svega toga se Nikolicu omakne recenica "Moj prijatelj Beko".

Ispada da je vlast u sprezi sa strancima, a opozicija u sprezi sa tajkunima.

A sa kim je narod u sprezi? Mi bi trebali da budemo ovce za sisanje? Nismo. Barem neki od nas nisu.

Da je opozicija prava konkurencija, ona bi nesto i napravila. Ovako... Mnogo lakse glasam za vlast, za njih znam sta rade.
 
A sad nesto ozbiljnije... Mi cemo da stojimo u mestu dok opozicija urla da je vlast u sprezi sa svim i svacim... I posle svega toga se Nikolicu omakne recenica "Moj prijatelj Beko".

Ispada da je vlast u sprezi sa strancima, a opozicija u sprezi sa tajkunima.

A sa kim je narod u sprezi? Mi bi trebali da budemo ovce za sisanje? Nismo. Barem neki od nas nisu.

Da je opozicija prava konkurencija, ona bi nesto i napravila. Ovako... Mnogo lakse glasam za vlast, za njih znam sta rade.

Хвала господине, од Вас сасвим довољно.
 
Да би добијо на Лотоу мораш уплатити,
но, Ви сте уплатили пут по сваку цијену, па да чујем о њему и уплаћеној будућности, ако није проблем?

Pretpostavljam da si procitao i drugu moju poruku...

Princip je jednostavan: mi ne mozemo da se igramo i izigravamo da smo nekakvo ostrvo na sred okeana gde nikog drugog nema. Malo cemo da se sagnemo, istina, mozda bih rekao i da moramo.
Nasi prethodni rezultati su... katastrofalni.

Mi smo 90tih krenuli sa pozicija da smo bili ispred Knina (jednako tretiram sve teritorije gde su Srbi u vecini i na vlasti), da bi do 1999 Nato stigao na juzne obronke Kopaonika. Narod raseljen, imovina unistena, zemlja oduzeta.

Ko je iole pametan, nece da ponavlja istu gresku. Pametan uci na tudjim, manje pametan na svojim, glup ponavlja iste greske.

Znam i ja da mi imamo potrebu da budemo u savezu direktno sa Rusijom ili Amerikom i da ne priznajemo nista manje. Istina je da mi danas ne zasluzujemo tako dobar status. Nije lako to prihvatiti, ali ako uspes, resenja se na dalje sama otvaraju.

EU je na sve cetiri strane oko nas. Nato je na sve cetiri strane oko nas.
Mi mozemo da ratujemo i da izginemo do poslednjeg - ali cemu to?!? Moja je ideja da nas Srba bude, ne da nas ne bude.
 
Pretpostavljam da si procitao i drugu moju poruku...

Princip je jednostavan: mi ne mozemo da se igramo i izigravamo da smo nekakvo ostrvo na sred okeana gde nikog drugog nema. Malo cemo da se sagnemo, istina, mozda bih rekao i da moramo.
Nasi prethodni rezultati su... katastrofalni.

Mi smo 90tih krenuli sa pozicija da smo bili ispred Knina (jednako tretiram sve teritorije gde su Srbi u vecini i na vlasti), da bi do 1999 Nato stigao na juzne obronke Kopaonika. Narod raseljen, imovina unistena, zemlja oduzeta.

Ko je iole pametan, nece da ponavlja istu gresku. Pametan uci na tudjim, manje pametan na svojim, glup ponavlja iste greske.

Znam i ja da mi imamo potrebu da budemo u savezu direktno sa Rusijom ili Amerikom i da ne priznajemo nista manje. Istina je da mi danas ne zasluzujemo tako dobar status. Nije lako to prihvatiti, ali ako uspes, resenja se na dalje sama otvaraju.

EU je na sve cetiri strane oko nas. Nato je na sve cetiri strane oko nas.
Mi mozemo da ratujemo i da izginemo do poslednjeg - ali cemu to?!? Moja je ideja da nas Srba bude, ne da nas ne bude.

Рекох да је довољно од вас већ у предходном посту,
но да сте читали тему, видели би моја питања упућена пућанству и грађанству брез алтернативе стога,
ТУКЛИ СУ НАС ЈЕР НИСМО БИЛИ ОНАКВИ КАКВИ СУ ОНИ ОДРЕДИЛИ ДА МОРАМО БИТИ.
ЗАШТО САДА ПРЕТЕ ВАМА КАДА СЛЕПО ИЗВШАВАТЕ СВАКУ ЊИХОВУ ЗАМИСАО И ДАЈЕТЕ И ВИШЕ ОД ОНОГ ШТО ЗАХТЕВАЈУ?
 
Рекох да је довољно од вас већ у предходном посту,
но да сте читали тему, видели би моја питања упућена пућанству и грађанству брез алтернативе стога,
ТУКЛИ СУ НАС ЈЕР НИСМО БИЛИ ОНАКВИ КАКВИ СУ ОНИ ОДРЕДИЛИ ДА МОРАМО БИТИ.
ЗАШТО САДА ПРЕТЕ ВАМА КАДА СЛЕПО ИЗВШАВАТЕ СВАКУ ЊИХОВУ ЗАМИСАО И ДАЈЕТЕ И ВИШЕ ОД ОНОГ ШТО ЗАХТЕВАЈУ?

Umerenost je resenje... Crno / bela slika je u ratno vreme.

Ako si slabiji - prikloni se ili budi unisten.
Ako si slabiji, sacekaj dok ne ojacas, pa onda radi sta hoces. Samo to.
 
Umerenost je resenje... Crno / bela slika je u ratno vreme.

Ako si slabiji - prikloni se ili budi unisten.
Ako si slabiji, sacekaj dok ne ojacas, pa onda radi sta hoces. Samo to.

М асве је то лијепо,
но ви се безпоговорно приклониште а они и даље пријете.
А лепо питам, мене су тукли, јер нисам дао папире вашим другарима,
Ви сте им дали по свим правилима демокрације којој тежите, сад пријете вама јел ваши заједнички пријатељи иду књима у чему је проблем?
Јел јасније или треба да вам поновим још који пут?
 
М асве је то лијепо,
но ви се безпоговорно приклониште а они и даље пријете.
А лепо питам, мене су тукли, јер нисам дао папире вашим другарима,
Ви сте им дали по свим правилима демокрације којој тежите, сад пријете вама јел ваши заједнички пријатељи иду књима у чему је проблем?
Јел јасније или треба да вам поновим још који пут?

Preterana tezina se daje tom nekom bespogovornom priklanjanju.
Uzecu za primer sport, lakse se razume:
Ako neko ima 15 godina i za sledecih 10 zeli da bude prvotimac u klubu koji moze da osvoji Ligu sampiona... Sta radi? Postuje pravila kluba. Ne pravi nered, incidente, trenira, disciplinovan je. Mora da pokaze bar malo talenta, posto se dobar rad podrazumeva. Ako bude primecen, na kraju ce i da stigne u prvi tim, ono sto je bio cilj.

E sad, ako neko misli da su drzave nesto drugo... pa mozda se vara. Nase uclanjenje u EU je ravno igranju finala Lige sampiona.
Ako ne postujemo proceduru, necemo nista ni da uradimo.
 
nece nam ukinuti

Поштована,
Ваше жеље и обећања вашег идола можете слободно на разоноду.
Као и цијелу предходну деценију, људских права, слобода, заједнићке будућности и осталих сра*а тзв.демокрације.....
А овде ми одговорите зашто претње Вама, који толико желите у те интергације и спремни сте све испунити, зарад обећане будућности,
за нас ретрогардне могу да разумем, ал за Вас, који сте сва права дали онима због којих мене тукоше а сад туку Вас јел сте им та иста права дали.
И то по одредницама Ваших другара, безпоговорно....
 
Preterana tezina se daje tom nekom bespogovornom priklanjanju.
Uzecu za primer sport, lakse se razume:
Ako neko ima 15 godina i za sledecih 10 zeli da bude prvotimac u klubu koji moze da osvoji Ligu sampiona... Sta radi? Postuje pravila kluba. Ne pravi nered, incidente, trenira, disciplinovan je. Mora da pokaze bar malo talenta, posto se dobar rad podrazumeva. Ako bude primecen, na kraju ce i da stigne u prvi tim, ono sto je bio cilj.

E sad, ako neko misli da su drzave nesto drugo... pa mozda se vara. Nase uclanjenje u EU je ravno igranju finala Lige sampiona.
Ako ne postujemo proceduru, necemo nista ni da uradimo.

Ама господине,
заболе ме за шпорт.И нека поређења са истим.
Србија није поштовала људска права сепаратиста и илегалних досељеника на њеној територији.
Згрожена западна јавност која изнад свега цијени људска права и слободе је извршила хуманитарну акцију обогађеним уранијумом на ретогардне, националостичке Србе.
Бивши диктатор и комплет војни врх је испоручен хуманистима са запада.
Кренуло је благостање, отворене су границе, милијаде су нагрнуле.Просрбија је лидер регијона са најљепшим на челу.
Са сигурно обећаном будућношћу.
А онда шок.
Исти ти што су тукли крезубе, зарад вас господе и ваших другова угрожених права, сада пријете вама, просрбима?
У чему је проблем?
Имате ли одговор или не?
 
Ама господине,
заболе ме за шпорт.И нека поређења са истим.
Србија није поштовала људска права сепаратиста и илегалних досељеника на њеној територији.
Згрожена западна јавност која изнад свега цијени људска права и слободе је извршила хуманитарну акцију обогађеним уранијумом на ретогардне, националостичке Србе.
Бивши диктатор и комплет војни врх је испоручен хуманистима са запада.
Кренуло је благостање, отворене су границе, милијаде су нагрнуле.Просрбија је лидер регијона са најљепшим на челу.
Са сигурно обећаном будућношћу.
А онда шок.
Исти ти што су тукли крезубе, зарад вас господе и ваших другова угрожених права, сада пријете вама, просрбима?
У чему је проблем?
Имате ли одговор или не?

Ti bas uporno insistiras da Srbija krene opet da dize nos i da dobije po glavi? Pa nece, bar neki ovde su naucili lekciju.
 
Postoji nesto jos gore - zaborav.

To ce da bude ako "nasa kuca na sred puta" (dzombavog i neprohodnog...) ostane - bez puta ka ostatku kontinenta. Jedino Dunav ne mogu da pomere, sve ostalo nije nikakav problem.

:hahaha: :rotf: .... pa ja ne mogu da verujem da ste vi tako isprepadani, a da ne spominjem nesposobni. :rotf:
Cuj "ostane - bez puta ka ostatku kontinenta" :hahaha: :rotf: .... znao sam da ste neradnici i nesposobni, ali izvini, ovo sto si ti napisao nebi napisao ni najveci maloumnik. Strasno sta demokratija uradi od ljudi. :roll:
 
Ti bas uporno insistiras da Srbija krene opet da dize nos i da dobije po glavi? Pa nece, bar neki ovde su naucili lekciju.

Ама господине,
на ком писму да Вам се обратим?
Србије нема.Поражена је.Јер је дигла нос на једине вриједности које постоје.
Дошли су порсрпски играћи, све по западним стандардима.До у бруцу.Све се беспоговорно извршава.
Људска права, слободе, поносне параде, затварања свих недемокрацијских елемената, НВО удруге, све функионира.
А сад оће Вас просрбе, који сте спријемни по сваку цијену у обећања, оће да ВАС КАЗНЕ.
НАС НАЗАДНЕ СУ КАЗНИЛИ ЈОШ 99, ЗАШТО БРЕ САД И ВАС, БЕЗ АЛТЕРНАТИВЕ?
 
Ne može biti situacija da članice šengenskog prostora odbijaju da nam daju bilo kakvu informaciju o ljudima koji su sa njihove strane prepoznati, ne kao politički azilanti nego kao ljudi koji su pokušali da zloupotrebe institut azila", upozorio je Đelić.

Mi bismo onda mogli da prepoznamo te ljude, da pratimo šta rade i da izbegnemo da oni po drugi ili treći put pokušaju da zloupotrebe bezvizni režim.[QUOTE]

:lol:
Благо нама са Мики Маусом, ма са свима..
 

Back
Top