gost 186661
Elita
- Poruka
- 24.166
Izvestilac Evropskog parlamenta za viznu liberalizaciju Tanja Fajon rekla je da ne isključuje ponovno uvođenje viza za građane Srbije i Makedonije, dodavši da je Evropska komisija izradila predlog za uvođenje mehanizma moguće suspenzije slobodnog viznog režima.
"Postaje sve izvesnije da će Srbija i Makedonija morati da se suoče s određenim merama. Ne isključujem mogućnost ponovnog uvođenja viza za građane jedne ili druge zemlje", rekla je Fajon u intervjuu za "Večernje novosti".![]()
Prema njenim rečima, Evropska komisija je izradila predlog za uvođenje mehanizma za moguće suspenzije slobodnog viznog režima i on se nalazi "na stolu".
"Situacija je ozbiljnija nego ikada. Postoji rastuća zabrinutost ne samo u jednoj ili dve zemlje članice EU povodom lažnih azilanata. U celini, situacija je veoma zabrinjavajuća", rekla je Fajon.
Prema njenim rečima, neke države članice Evropske unije predlažu uvođenje mehanizma koji bi omogućio brzu suspenziju bezviznog režima zbog, kako je navela, ozbiljne situacije koja zahteva trenutno delovanje odgovornih političara.
Fajon nije želela da precizira da li se razmatra trajno ili privremeno ukidanje bezviznog režima građanima Srbije i ukazala na to da određena država članica EU već sada može da zatraži da se Srbija opet stavi na "crnu" šengen listu.
"To bi značilo ponovno uvođenje viza sa istom procedurom kao tokom procesa vizne liberalizacije 2009. godine. Mogućnost suspenzije slobodnog viznog režima na određeni period je novi predlog, i to je posledica nedavnih ozbiljnih zloupotreba bezviznog režima", navela je Fajon.
Ona je istakla da je važno razumeti da bezvizni režim "ne daje pravo građanima da traže azil, prebivalište ili posao" i da slobodno putovanje bez viza ima određena ograničenja.
"Ako ne poštujete pravila, suočićete se sa merama. Sigurna sam da niko ne želi da dođe do ponovnog uvođenja viza i zato sada postoji veoma ozbiljno upozorenje. Vlasti treba ozbiljno da se uhvate u koštac s problemom, inače će ove slobode biti ukinute, pre nego što budemo u mogućnosti da pomognemo", kazala je Fajon.
http://www.rtv.rs/sr_lat/politika/t.-fajon:-ponovno-uvodjenje-viza-nije-iskljuceno_252505.html
Штовани пућани,
једино што је ваша власт остварила за ових 11 година оће да вам одузму!
На страну што су распродали, поклонили и међ собом расподелили вашу очевину и дедовину, заболе вас, ал како сутра у Беч у шопинг, на викенд у Париз, одмор на Азурну обалу?
Плакали ли сте од среће што тајкуни неће морати издвајати који ојеро за визу, што сте свијет, што вас воле и зову код њих.
А сада, кад нема СМ-а и мрачних деведесетих кад немате војску нити ћете икад ратовати, кад сте све дали пријатељима, кад извшавате безпоговорно сваку њихову замисао, зарад обећања о утапању међ њих те заборављање мрског подријетла, опет визе у најави.
Бомбардирали су мене јер нисам поштовао људска права ваших пријатеља са отцепљеног дела моје територије ал зашто сад кажњавају Вас?
Дали сте им земљу, ваш управник жели да се дружи са трговцем органима мојих сународника, шаље у Приштину преговараче у моје име, нуди поделу а резултати, драги другови пућани?
Иста та ваша демокрација угрожава права оних због којих су уз вашу безрезерну подршку тукли мој народ који сте заједно прогласили ретрогардним, шовинистичким и подржавали тезу о заједничком злочиначком подухвату.
Шта сад другови и господо, дали сте шиптарима и циганима све, по стандардима ваших пријатеља а како вам враћају?
Јел то хвала за све што сте за њих учинили и спремни сте још више, зарад будућности, заједничке?
Да вас чујем.....


.... pa ja ne mogu da verujem da ste vi tako isprepadani, a da ne spominjem nesposobni.
.