Quantcast

Помпео у Минску: САД спремне да снабдевају Белорусију нафтом и гасом

TTokarev

Poznat
Poruka
7.287
Mi smo videli, i Belorusi su videli, ali je to potpuno nebitno.

Ukrajina je dokaz da je sa narodima i državama moguće manipulisati sa istim strategijama, bez obzira na iskustva drugih naroda koje su mogli da posmatraju.

Eto, Ukrajinci su imali jugoslovenski krizu da gledaju, pa su ih pobucali na manje-više iste fore.
Ja mislim da to vazi samo za slovenske narode.
Ti recimo kao neki zapadni predstavnik odes u Beograd, tamo im obecas nesto, da bi ti oni sredili nesto.
Oni ce to da ti srede. Njima je dovoljno samo "obecanje", i oni postaju aktivni.
Sa Turcima ( recimo ) to ne prolazi, oni u zamenu za "obecanje" uvek daju samo "obecanje" i nastavljaju sve po svome.
Slicno teku pregovori i sa Shiptarima, s tim sto oni prvo daju "obecanje" u zamenu za nesto realno, pa tek kad se to realizuje, oni ispune ili ne ispune svoje obecanje.

Sitne ali veoma bitne razlike.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Ti recimo kao neki zapadni predstavnik odes u Beograd, tamo im obecas nesto, da bi ti oni sredili nesto.
Oni ce to da ti srede. Njima je dovoljno samo "obecanje", i oni postaju aktivni.
Sa Turcima ( recimo ) to ne prolazi, oni u zamenu za "obecanje" uvek daju samo "obecanje" i nastavljaju sve po svome.
Slicno teku pregovori i sa Shiptarima, s tim sto oni prvo daju "obecanje" u zamenu za nesto realno, pa tek kad se to realizuje, oni ispune ili ne ispune svoje obecanje.

Da, mogao bi da se složim.

Sloveni definitivno ne spadaju u mudre narode.

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671

Nije tako.

1580986250801.png

Šta su zapadni političari uradili na Orijentu

„Svako ko želi da sazna šta se događa na Bliskom Istoku, kako su SAD uticale na nastanak talibana i Islamske države, mora da pročita Lidgersovu knjigu Ko seje vetar.“ Focus

Ko seje vetar, žanje oluju! Lidersov bestseler, koji je za kratko vreme doživeo 17 izdanja, iznosi na videlo način na koji Zapad iznova sam sebi stvara neprijatelje.

Ne možemo razumeti odnos Irana prema Zapadu ako ne uzmemo u obzir činjenicu da su CIA i MI6 1953. godine organizovali rušenje demokratski izabaranog premijera Irana Mohameda Mosadika. Ne možemo razumeti ni uspeh Islamske države ako ne sagledamo istorijske događaje koji su prethodili: rat protiv Iraka i političke poteze Zapada prema Asadu u Siriji. Orijentalista Mihael Liders opisuje političke i vojne intervencije zapadnih zemalja na Bliskom i Srednjem Istoku počev od doba kolonijalizma i objašnjava pozadinu današnje političke situacije.

„Lidersova knjiga uzbudljivija je od najnapetijeg trilera – samo što nažalost govori o našoj stvarnosti.“ Hessische Allgemeine

„Jedna od najinteligentnijih knjiga koje su napisane o ovoj temi.“ Die Abendzeitung

„Podsticajna knjiga koja se ne dodvorava medijsiko-političkom mejnstrimu.“ Stuttgarter Zeitung

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Netačno !

Brkaš mudrost sa fiziologijom inteligencije i fiziologijom egoizma !

Moguće.

Međutim, to ne menja činjenicu da Sloveni nisu baš najmudrija kategorija.

Ne može se krivica uvek svaljivati na spolji faktor.

Spoljni faktor je tu da radi u korist sebe...a nedozivanje pameti, i neučenje ni na svojim, a kamoli na tuđim greškama je unutrašni faktor.

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671
Moguće.

Međutim, to ne menja činjenicu da Sloveni nisu baš najmudrija kategorija.

Ne može se krivica uvek svaljivati na spolji faktor.

Spoljni faktor je tu da radi u korist sebe...a nedozivanje pameti, i neučenje ni na svojim, a kamoli na tuđim greškama je unutrašni faktor.

Brkaš mudrost !

Sloveni, kao deo korpusa arijevaca su uvek bili tradicionalno slobodni ljudi i nisu imali robove. Zarobljenik posle najstrože kazne od 3 godine, mogao je ostati ili otići.Robovi (robovlasnički sistem) traže stajaću civilizaciju i strogo definisanu poljoprivrednu u vidu robnih rezervi.

Spoj Hetita i Semita sa leve strane kasp.mora i spoj Arijevaca (Sarmata, Slovena), sa istočne strane kasp.mora i Semita (Persija), stvara sadašnju zapadnu civilizaciju (isti spoj je bio da bi nastali egipćani) od koje takođe nastaje tzv. zapad Stara Grčka, Krit idr... (spoj arijevaca i feničana semita) i Rim. (ima jedna anomalija spoj Arijevaca i Mongola u Hazariji).

Spojem slobode i robovlasništva nastaje Zapad !

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Brkaš mudrost !

Sloveni, kao deo korpusa arijevaca su uvek bili tradicionalno slobodni ljudi i nisu imali robove. Zarobljenik posle najstrože kazne od 3 godine, mogao je ostati ili otići.Robovi (robovlasnički sistem) traže stajaću civilizaciju i strogo definisanu poljoprivrednu u vidu robnih rezervi.

Spoj Hetita i Semita sa leve strane kasp.mora i spoj Arijevaca (Sarmata, Slovena), sa istočne strane kasp.mora i Semita (Persija), stvara sadašnju zapadnu civilizaciju (isti spoj je bio sa egipćanima) od koje nastaje tzv. zapad Stara Grčka i Rim. (ima jedna anomalija spoj Arijevaca i Mongola u Hazariji).

Spojem slobode i robovlasništva nastaje Zapad !

Radili su, Čiča, nešto mnogo gore...prodavali su svoje sunarodnike, braću, u roblje...Vikinzi su debelo zarađivali trgujući slovenskim robovima, koje su im prodavali slovenski "poslovni partneri"...

Slično su se ponašali i Afrikanci.

I Sloveni i Afrikanci su istorijska hebena strana, i biće(mo) to i dalje.

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671
Radili su, Čiča, nešto mnogo gore...prodavali su svoje sunarodnike, braću, u roblje...Vikinzi su debelo zarađivali trgujući slovenskim robovima, koje su im prodavali slovenski "poslovni partneri"...

Slično su se ponašali i Afrikanci.

I Sloveni i Afrikanci su istorijska hebena strana, i biće(mo) to i dalje.

Opet neke budalaštine, opskurnosti i opravdanja robovlasničkih sistema.

Vinča je bila evropski NY 7000.g.p.n.e. sa R1a1 haplogrupom

Šta ti čitaš za ime boga ?

Ti verovatno hoćeš da budeš rob , kada čitaš te bezvezotine Brlinsko-Nordijske škole.

Sami Nemci koji su lansirali te robovlasničke stvari slovenima, "mi Nordijci vas Sčovene zaslužujemo !"

Ako tebe zaslužuju, mene ne zaslužuju ! ... :kafa:

Budi rob, ali bez mene !

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Opet neke budalaštine, opskurnosti i opravdanja robovlasničkih sistema.

Vinča je bila evropski NY 7000.g.p.n.e. sa R1a1 haplogrupom

Šta ti čitaš za ime boga ?

Ti verovatno hoćeš da budeš rob , kada čitaš te bezvezotine Brlinsko-Nordijske škole.

Sami Nemci koji su lansirali te robovlasničke stvari slovenima, "mi Nordijci vas Sčovene zaslužujemo !"

Ako tebe zaslužuju, mene ne zaslužuju ! ... :kafa:

Budi rob, ali bez mene !

Ne čitam, Čiča, gledam...

I vidim ono što ti sebi nećeš da priznaš...džabe Vinče, džabe halkogrupe...Sloveni su sebi najveći neprijatelji.

Evo ti, uzmi najslovenskiju zemlju (što se tiče tog nekog "Panslovenstva") - Poljsku...istovremeno mržnja koju oni gaje prema drugim Slovenima (Rusima) je neverovatna...

Sloveni su prvo sami sebima loši gospodari (što se i danas vidi u načinu vladanja u slovenskim zemljama, koje uvek naginje autokratiji i diktaturi), i drugima su loši gospodari, i loše su sluge (služenje podrazumeva dobrovoljnost) zato nas i tretiraju samo kao dobre robove, jer najbolje reagujemo na silu. Robstvo podrazumeva prisilu.

Sa takvim materijalom, svaki dobro organizovan neprijatelj može kako hoće (što je istorija i pokazala).

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671
Ne čitam, Čiča, gledam...

I vidim ono što ti sebi nećeš da priznaš...džabe Vinče, džabe halkogrupe...Sloveni su sebi najveći neprijatelji.

Evo ti, uzmi najslovenskiju zemlju (što se tiče tog nekog "Panslovenstva") - Poljsku...istovremeno mržnja koju oni gaje prema drugim Slovenima (Rusima) je neverovatna...

Sloveni su prvo sami sebima loši gospodari (što se i danas vidi u načinu vladanja u slovenskim zemljama, koje uvek naginje autokratiji i diktaturi), i drugima su loši gospodari, i loše su sluge (služenje podrazumeva dobrovoljnost) zato nas i tretiraju samo kao dobre robove, jer najbolje reagujemo na silu. Robstvo podrazumeva prisilu.

Sa takvim materijalom, svaki dobro organizovan neprijatelj može kako hoće (što je istorija i pokazala).

Istorija je pokazala mnogo toga što ti nećeš da pročitaš.

Ne čitaj navijačku istoriju.

Istorija nije samo istorija liberalizma i storija perfidnosti u zadnjih 350.g.

Istorija je nešto mnogo dublje, što će opstati posle te propale antitradicionalističke liberalne ideologije.

Zašto se zapadni (anglosaksonski) čovek, najmanje snalazi u sopstvenom sistemu ? Imaju ga Nemci, Japanci, Kinezi, Indijci, Rusi ,njih baš zabole itd ...

Zapad je odavno metafizički mrtav, samo veliko telo fizički dugo truli i rASPADA SE...

Svakom Rimu dođe kraj !

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Istorija je pokazala mnogo toga što ti nećeš da pročitaš.

Ne čitaj navijačku istoriju.

Istorija nije samo istorija liberalizma i storija perfidnosti u zadnjih 350.g.

Istorija je nešto mnogo dublje, što će opstati posle te propale antitradicionalističke liberalne ideologije.

Zašto se zapadni (anglosaksonski) čovek, najmanje snalazi u sopstvenom sistemu ? Imaju ga Nemci, Japanci, Kinezi, Indijci, Rusi ,njih baš zabole itd ...

Zapad je odavno metafizički mrtav, samo veliko telo fizički dugo truli i rASPADA SE...

Svakom Rimu dođe kraj !

Neće, Čiča, o tome se i radi...

Posle propasti Rima nisu se vratili ni Etrurci, ni Kartagina, ni Egipat...nastala je nova realnost.

Tako će biti i posle propasti ovog Rima...nastaće nešto novo, što neće biti kao pre...

Ne znam u čemu se snalazi "zapadni" čovek, ali vidim da se mi izgleda ne snalazimo ni u jednom sistemu...

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671
Neće, Čiča, o tome se i radi...

Posle propasti Rima nisu se vratili ni Etrurci, ni Kartagina, ni Egipat...nastala je nova realnost.

Tako će biti i posle propasti ovog Rima...nastaće nešto novo, što neće biti kao pre...

Ne znam u čemu se snalazi "zapadni" čovek, ali vidim da se mi izgleda ne snalazimo ni u jednom sistemu...

Ako smo to mi ?

Ja nemam poreklo tih snalažljivih od 1945.g., ni ta nadznamja, nadmudrost i nadviceva kako Jugosloven uvek pobedi Rusa i Amerikanca (DB izmišljotine viceva)

Mi iz tradicionalnih porodica se ne snalazimo kao što se vi snalazite od Čerčila, Tita i Staljina, sve od 1945. Londona, Vatikana i Moskve.

Dosta je nama tih snalažljivih.

Evo dokle su dogurali:

1580994741228.png

„U svetu koji je odlučan da slomi nadu u radikalnu promenu, u kojem se korupcija predstavlja kao pragmatizam a sistematsko potlačivanje kao nova sloboda, Žižekova misao služi čovečanstvu na način na koji samo ideje vrhunskih i autentičnih filozofi to mogu.“ Janis Varufakis

„Majstor kontraintuitivnog promišljanja.” New Yorker

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Ako smo to mi ?

Ja nemam poreklo tih snalažljivih od 1945.g., ni ta nadznamja, nadmudrost i nadviceva kako Jugosloven uvek pobedi Rusa i Amerikanca (DB izmišljotine viceva)

Mi iz tradicionalnih porodica se ne snalazimo kao što se vi snalazite od Čerčila, Tita i Staljina, sve od 1945. Londona, Vatikana i Moskve.

Dosta je nama tih snalažljivih.

Evo dokle su dogurali:

Pusti te floskule, Čiča...ne vrti se svet oko tebe ili mene, nismo mi kao pojedinci reperi za opšte.

Nismo se bolje snalazili kao narod ni pre 45-te, kada su se verovatno pojedinačno bolje snalazili "tvoji" nego "moji", bez obzira što "moji" nisu ništa manje "tvoji", nego što su "tvoji"..."moji"... :per:

Inače, interesantno je da se to što kaže drug Varufakis daleko bolje prima, i daleko je vidljivije i štetnije, kod nas, ili tako nekih Grka, nego što se to vidi i primi kod onih koji su to, kao, izmislili...

Znaš, ispada da je nama sve nametnuto...jadni mi...pa, kad smo tako jadni, da može da nam nametne i umetne ko hoće, onda to i zaslužujemo...

Problem je što nismo baš tako jadni.

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671
Pusti te floskule, Čiča...ne vrti se svet oko tebe ili mene, nismo mi kao pojedinci reperi za opšte.

Nismo se bolje snalazili kao narod ni pre 45-te, kada su se verovatno pojedinačno bolje snalazili "tvoji" nego "moji", bez obzira što "moji" nisu ništa manje "tvoji", nego što su "tvoji"..."moji"... :per:

Inače, interesantno je da se to što kaže drug Varufakis daleko bolje prima, i daleko je vidljivije i štetnije, kod nas, ili tako nekih Grka, nego što se to vidi i primi kod onih koji su to, kao, izmislili...

Znaš, ispada da je nama sve nametnuto...jadni mi...pa, kad smo tako jadni, da može da nam nametne i umetne ko hoće, onda to i zaslužujemo...

Problem je što nismo baš tako jadni.

Imali smo šanse da nametnemo svoj sistem, ali nismo.

Oni bi se u njemu ponašali zavezano i svezano kao mi u njihovom !

Nama bi sve išlo od ruke, a njima ništa.

Probaj to da shvatiš !!!!

Manje j bitno to što je ekonomska moć i kapital išao iz Persije, preko Bagdada, Egipta, Grčke, Rima, Konstantinopolja, Venecije, Porugala, Holandije i Britanije u SAD - otićiće za KINU !!!

To nema baš nikakve veze ni korelacije sa nekim sposobnstima, već da li si uspostavio svoj sistem drugom ili su tebi drugi uspostavili sistem !

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.218
Imali smo šanse da nametnemo svoj sistem, ali nismo.

To "imali smo šanse, ali nismo" je isto kao "nisam hebo, ali mogo sam"...

Nema ništa od potencijala.

Mi nismo iskoristili šanse, neki drugi jesu.

A najgore je, što kada se šanse sutra budu ponovo delile, opet ih mi nećemo iskoristiti, već neko drugi.

I mi ćemo onda opet da plačemo.

E, to je problem...naša konstantna nesposobnost da valorizujemo šanse.

Mystic+

Legenda
Poruka
55.671
To "imali smo šanse, ali nismo" je isto kao "nisam hebo, ali mogo sam"...

Nema ništa od potencijala.

Mi nismo iskoristili šanse, neki drugi jesu.

A najgore je, što kada se šanse sutra budu ponovo delile, opet ih mi nećemo iskoristiti, već neko drugi.

I mi ćemo onda opet da plačemo.

E, to je problem...naša konstantna nesposobnost da valorizujemo šanse.

Ma netačno, posle 350-400 godina idu novi ciklusi, a okamenjavanje civilizacijsko je od 1200-1500.g.

Ne pričaj napamet, šta će biti kad već nije u sadašnjosti bilo bi kad već nije bilo !

Droid

Buduća legenda
Poruka
41.768
Ne bih se složila da smo mi politički nepismeni, naprotiv, i te kako smo , i kao što vidiš ma koliko se išlo na diskreditaciju naših vođa , glavna meta je ovde narod, i narod i te kako zna , podsvesno kako bira

Ne zaboravi narod je taj koji je ovde opstao i narod je taj koji prihvata ili odbacuje vođe i ako mu ih neko nametne

Ne znam na koje Crnogorce misliš . Ako misliš na Srbe Crnogorce ne bih se složila uopšte ... jer sva njihova odstupanja su nastala kada je Srbima bila nametnuta ili kada su bili primorani da prihvate one koji su imali izrazitu kolaboraciju sa Zapadom , ali na našu sreću naši kolaboracionsiti nisu namerno ili slučajno išli u tom smeru, jer su je li bili grabljivi materijalisti nezainteresovani za išta duhovno - zanimala ih je pljačka, privatizacije , bogaćenje , a ostalo onako uz put , appp
Crna Gora je ogledni primerak šta je trebalo Srbija da postane ,sa nekim "srbijancima" Crnogorci uvek temeljniji u svemu od ostalih Srba , pa se tako uvek imaju one koji se do kraja daju nekoj ideji ..

Narod je totlano politicki nepismen. Opstaju i bubasvabe. Opstanak nije merilo pismenosti nego napredak. Narod je nepismena seljacka horda. Ne prihvata on nista nego kao stado ide za medijima. Lak je za manipulaciju. Glup kao krac.

Sto se Crnogoraca tice rekao sam Crnogorce jasno, ne znam odakle ti ideja da mislim na Srbe Crnogorce... Crna Gora nije nikakav ogledni primerak. Mikroskopska je i nevazna. Svim svojim minornim susedima Srbija koja vodi anti-americku poltiku daje neku svrhu postojanja. DA je na primer Srbija od 1990. vodila NATO politiku, danas bi svi ti minorni narodi ziveli pod srpskom okupacijom. No i to se menja iz decenije u deceniju.

Crnogorci su zatucan polualbanski svet koji nije temeljam ni u cemu osim u svojoj zatucanosti. Evo sada posle toliko vekova setili su se da se poturce u muslimane za koricu hleba. :) Toliko vekova opiranja da bi se sad poturcili zbog holivudskih filmova. Budale.

Kada kazem Turci u savremenom smislu mislim na amerikanizaciju i SAD. Posto tebi mora malo da se nacrta.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
30.360
Narod je totlano politicki nepismen. Opstaju i bubasvabe. Opstanak nije merilo pismenosti nego napredak. Narod je nepismena seljacka horda. Ne prihvata on nista nego kao stado ide za medijima. Lak je za manipulaciju. Glup kao krac.

Sto se Crnogoraca tice rekao sam Crnogorce jasno, ne znam odakle ti ideja da mislim na Srbe Crnogorce... Crna Gora nije nikakav ogledni primerak. Mikroskopska je i nevazna. Svim svojim minornim susedima Srbija koja vodi anti-americku poltiku daje neku svrhu postojanja. DA je na primer Srbija od 1990. vodila NATO politiku, danas bi svi ti minorni narodi ziveli pod srpskom okupacijom. No i to se menja iz decenije u deceniju.

Crnogorci su zatucan polualbanski svet koji nije temeljam ni u cemu osim u svojoj zatucanosti. Evo sada posle toliko vekova setili su se da se poturce u muslimane za koricu hleba. :) Toliko vekova opiranja da bi se sad poturcili zbog holivudskih filmova. Budale.

Kada kazem Turci u savremenom smislu mislim na amerikanizaciju i SAD. Posto tebi mora malo da se nacrta.

Opet se ne bih složila sa tobom, no valjda smo ovde da izmenjujemo mišljenja . Da bi neki narod opstao, mora imate malo više veština od baba švaba , a one podrazumevaju procenu šta neko hoće i šta mu se može dati

Crna Gora jeste ogledni primerak menjanja svesti i identiteta . Kada se jedan obrazac primeni na Srbe u CG, vrlo lako bi se dao primeniti i na Srbe u Srbiji ili BiH.

Da li ti misliš da bi bilo ko na vlasti 1990 odbio ponudu da svi ti minorni narodi budu "naša briga" da je bila ponuđena ?
Da li ti misliš da nam je neko to nudio, ili je ponuda bila da nama ti minorni upravljaju ?

Ako tako misliš nije ni čudo što narod , kome pripadaš, smatraš politički nepismenim,

Droid

Buduća legenda
Poruka
41.768
Opet se ne bih složila sa tobom, no valjda smo ovde da izmenjujemo mišljenja . Da bi neki narod opstao, mora imate malo više veština od baba švaba , a one podrazumevaju procenu šta neko hoće i šta mu se može dati

Crna Gora jeste ogledni primerak menjanja svesti i identiteta . Kada se jedan obrazac primeni na Srbe u CG, vrlo lako bi se dao primeniti i na Srbe u Srbiji ili BiH.

Da li ti misliš da bi bilo ko na vlasti 1990 odbio ponudu da svi ti minorni narodi budu "naša briga" da je bila ponuđena ?
Da li ti misliš da nam je neko to nudio, ili je ponuda bila da nama ti minorni upravljaju ?

Ako tako misliš nije ni čudo što narod , kome pripadaš, smatraš politički nepismenim,

Dokaz da je srpski narod glup su demonstracije 27.03.1941. Zbog toga je proizveo u vrlo kratkom roku smrt milion Srba. Ako je to snalazenje onda si u pravu ali za mene je to glupost. Ni do danas se taj mentalitet te "snalazljivosti" nije popravio.

Sto se tice Crnogoraca Bokelja ili kako se god zovu ti izdajnici svog roda, to ne mozes da primenis nigde drugde jer nigde nema tako niskih i sitnih dusa u srpskom narodu a u isto vreme ega i kompleksa kao planincina pod kojima zive. Zelenasi su postojali i pre 1918. ne ponzajes istoriju CG i nemoj da se mesas tako laicki da pricas na pamet.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
30.360
Dokaz da je srpski narod glup su demonstracije 27.03.1941. Zbog toga je proizveo u vrlo kratkom roku smrt milion Srba. Ako je to snalazenje onda si u pravu ali za mene je to glupost. Ni do danas se taj mentalitet te "snalazljivosti" nije popravio.

Sto se tice Crnogoraca Bokelja ili kako se god zovu ti izdajnici svog roda, to ne mozes da primenis nigde drugde jer nigde nema tako niskih i sitnih dusa u srpskom narodu a u isto vreme ega i kompleksa kao planincina pod kojima zive. Zelenasi su postojali i pre 1918. ne ponzajes istoriju CG i nemoj da se mesas tako laicki da pricas na pamet.

27-3-1941 bio je jedini mogući događaj, sa nesposobnim vladarem kao Knez Pavle
Tu državu bi rastrgali sa ili bez 27.3-

Enaglezi su i pre WWII igrali na hrvate , i kao što su ih pustili 1995 i još im pomogli da očiste Srbe isto bi im dozvolili u nekoj drugoj konstelaciji 40-tih , a sve to imamo zahvaliti najgorem i najvećem izdajniku i istpriji Srba Knezu Pavlu

Oko drugog pasusa ne bih dalje diskutovala , jer je očigledno da je zasnovano na ličnom iskustvu .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.