pomozte ljudi!!!

G

genije

Gost

E ovako:ovo mi izgleda kao najlaksi nacin za resavanje problema...dakle,nije mi jasno zasto sam ostala bez ijedne drugarice koje su me ispalile?jer ja sam se uvek borila za svoje JA i bila sam svoja nikad se nisam folirala jer nisam imala s cim, a ipak me svi ispale jer sam bila ovo ili ono.sada sam osmi razred i drugarica me je ispalila jer navodno ''ovako vise nije moglo''.ja sam vec duze vreme htela da joj skrenem paznju na njene greske kao sto je foliranje(pocela je da pusi i svima slucajno to otkrila,izlazi kao u diskoteke iako znam da joj njeni ne daju,ima decka iako u to nisam sigurna bas.,...)i tako sa tim njenim foliranjem brzo si je nasla nove drugarice a ja sam jos sama....dobro nisam ni ja svetica ali da li stvarno moram da od svog zivota pravim veliku laz da bi imala barem jednu pravu drugaricu?'???ja samo zelim normalnu osobu koja razume moje zelje i koja ume da me shvati a ne da ja vecno slusam nju!!!
dakle molim jedan savet,bez zezanja! :( :cry:
 
Sta da ti kazem - valjda im ne odgovaras u nekom pogledu. Iz licnog iskustva cu ti reci sledece:
Ja jako umem da nerviram(mnogo se*em i filozofiram, moja je uvek zadnja i sl.) i mnogo umem da smorim, pa me zbog toga pomalo izbegavaju. Medjutim i dalje imam par solidnih drugova iz jednog vrlo prostog razloga - delimo sta interesovanja (mada je korist uvek prisutna, da se ne lazemo).Verovatno si upala u sredinu koja ti jednostavno ne odgovara. Prosetaj malo po gradu, pronadji novo drustvo.Mozda nadjes nekog kome odgovaras. Samo nemoj ni slucajno da padnes u depresiju,pokusaj da odrzis optimizam koliko god mozes. Uostalom ako vec imas potrebu da se nekome pozalis, evo tu sam.
(Ova poruka je upravo jedan primer koliko mogu da smorim)
 
Pa moj predlog je da na nju zaboravis. A oko tebe sigurno ima ljudi koji bi odgovarali tvom opisu prijatelja. Mada ne trazi savrsenstvo jer svako ima mane, a ti moras nauciti da ih prihvatis. Znaci oraspolozi se i nadji nove prijatelje!
 
OK je od tebe sto si pokusala da joj skrenes paznju na neke stvari, ali neki ljudi pogresno shvate savet. Ona trenutno prolazi kroz fazu u kojoj hoce da vidi kako izgleda biti ,,velika'' i u centru paznje, ali brzo ce je to proci, videces, ...
 
AKO TE JE ONA ISPALILA ZNACI DA JOJ NIJE STALO DO TEBE I DA TI NIJE PRAVA DRUGARICA ,JER SE DRUGARSTVO NE ODBACUJE TAKO LAKO. POTRAZI NOVU DRUGARICU KOJA JE VREDNA VASEG DRUGARSTVA JER OVA SIGURNO NIJE.
 
i ja sam osmi razred i znam kakve su devojke u tom periodu npr moje su se smuvale sa vojnicima,propusile...ako zelis nekog ko se ne folira bolje potrazi muskog prijatelja jer oni cvrsce stoje na zemlji.ili ako ti je lakse pronadji prijuatelja sa neta za dopisivanje.npr ja sam mnogo zreliji od mojih vrsnjaka i u periodu kad su oni bili zaneseni glupim stvarima mene su izbacili iz drustva.
 
I ja sam bila pre nekih godinu dana u takvoj situaciji,mozda i goroj imala sam samo nju za drugaricu i nikoga vise iako sam bila triput bolja od nje u svemu nisam mogla bez nje,znala je da me ostavi u cetru samu i ode ,momke je menjala svaki vikend,lagala me...ali prekinula sam to i sada mi nista nefali.I zato moj savet ti je da joj pruzis jos jednu sansu a ako vidis da neide ostavi je nemoj se menjatizbog nekog ko nije vredan,pogledaj malo oko sebe i naces drugarice sigurno...Znam da ti nije lako ali vremenom ce te proci taj osecaj snaces se sigurno ipak nace tebe drugarica neka il ti nju nebrini a ovu otkaci...
 
PA...DOBRO HVALA NA SAVETIMA.PROBLEM JE SADA STO JE ONA NATOROKALA SVIMA KAKO SAM JA NESTO TRACARILA NJU MOJIM RODITELJIMA(MOJI I NJENI SU PRIJATELJI)
DRUGO,DOK SMO JOS BILE DRUGARICE JA SAM TRAZILA NEKU ''REZERVU'' PA SAM SE POCELA DRUZITI SA DEVOJKOM KOJA JE DOSLA U OSMOM.TA DEVOJKA JE PRILICNO KO PAS PA SAM SE TRUDILA DA SE PONASAM NORMALNO PREMA NJOJ DA NE ISPADNE DA JE DRZIM NA POVODCU.ALI SA NJOM NISAM IMALA ZAJEDNICKI JEZIK PA JE ONA SVE VISE POCELA DA SE DRUZI DA OVOM DRUGOM.SADA KAD SAM SE RASTALA SA OVOM,I PAS DEVOJKA JE OKRENULA LEDJA I SADA U BUKVALNOM SMISLU TRCKARA ZA OVOM.ETO UZELA MI I JOS JEDNU DRUGARICU STO ME NERVIRA IAKO MI TA ZENSKA NIJE NISTA ZNACILA.
 
a a:
i ja sam osmi razred i znam kakve su devojke u tom periodu npr moje su se smuvale sa vojnicima,propusile...ako zelis nekog ko se ne folira bolje potrazi muskog prijatelja jer oni cvrsce stoje na zemlji.ili ako ti je lakse pronadji prijuatelja sa neta za dopisivanje.npr ja sam mnogo zreliji od mojih vrsnjaka i u periodu kad su oni bili zaneseni glupim stvarima mene su izbacili iz drustva.

Unfortunately, isti slucaj

Ko zna zasto je to dobro
 
Razumem te u potpunosti i bas mi je zao sto ti se to dogodilo tvoja "bivsa" drugarica je umislila samoj sebi da je neko i nesto i sad ima novo drustvo ali ajde moglo bi i tako da ostane ali to njeno drustvo verovatno ne zeli da se druzi sa tobom a ona se oseca kao zrtva izmedju dve vatre veruj mi sta ti kazem to nije istina kao foliranje htela sam da dodjem po tebe da izadjemo ali se ostali nisu slozili nema ti toga dans ovo nije posten svet a ta tvoja drugarica i nija ti drugaruca jer da ti je drugarica osvrnula bi se malo oko sebe pogledala svoje jadno drustvo zbog kojeg je ostavila najbolju drugaricu i verovatno razmislila da porazgovara sa tobom na miru dda resite taj problem ali kao sto rekoh oprosti na izrazaju ta tvoja drugarica je cisto umisljeno napaljeno djubre ti zasluzujes mnogo bolju drugaricu od nje veruj mi jednoga dana ces upoznati onu pravu onu najbolju a ova cete gledati kako se super zabavljas kada nju budu svi ostavili sada moram da idem caos. pozdrav RE
 
tvoje "drugarice" te napustile zbog tvoje individualnosti? ko sto neko rece ko zna zasto je to dobro :) samo smajli na lice i zaboravi na sve folirante oko sebe! ;) neki ljudi ne vole da je neko drugaciji, da se istice u masi istih i jednakih, pa svoju, izvini, ali moram reci - zavidnost (u kolikoj-tolikoj mjeri), ili sta vec, ali mislim da sam u pravu :) , izrazavaju tako sto ... eto, bas na taj nacin. Moj ti je savjet da iskuliras, kao sto si i sama rekla 'da ne pravis od svog zivota jednu veliku laz', jer ti to ne treba, da ostanes takva kakva si...! Ne dozvoli da te drugi mijenjaju! ;) ostani dosledna sebi, a onda ces lako naci drugarice... naravno, mozes da se promijenis, da postanes 'folirant' kao i ostali, da se 'utopis' itd., ali ti je bolje ovako, vjeruj.
 
tvoje "drugarice" te napustile zbog tvoje individualnosti? ko sto neko rece ko zna zasto je to dobro :) samo smajli na lice i zaboravi na sve folirante oko sebe! ;) neki ljudi ne vole da je neko drugaciji, da se istice u masi istih i jednakih, pa svoju, izvini, ali moram reci - zavidnost (u kolikoj-tolikoj mjeri), ili sta vec, ali mislim da sam u pravu :) , izrazavaju tako sto ... eto, bas na taj nacin. Moj ti je savjet da iskuliras, kao sto si i sama rekla 'da ne pravis od svog zivota jednu veliku laz', jer ti to ne treba, da ostanes takva kakva si...! Ne dozvoli da te drugi mijenjaju! ;) ostani dosledna sebi, a onda ces lako naci drugarice... naravno, mozes da se promijenis, da postanes 'folirant' kao i ostali, da se 'utopis' itd., ali ti je bolje ovako, vjeruj.

Ај одј.еби више од ових тема од пре 16 година... :roll:
 

Back
Top