• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Pomozite da ovo razumem lek od 2, 2 miliona Evra

Adriana Lima

Queen
Poruka
15.217
Pratim, i svi koji su primili Zolgensmu su zivi, i polako se oporavljaju.

Primer koji si navela nema nikakve veze sa temom i lekom o kojem se priča.
Zivi su i neki koji je nisu primili. Najstariji pacijent sa SMA doziveo je preko 60 godina bez zolgesme. Taj lek ne leci i spada u grupu lekova - juce bi bili mrtvi da ga niste primili i ta cena se ne moze nicim opravdati.

Frederick_

Aktivan član
Poruka
1.214
Zivi su i neki koji je nisu primili. Najstariji pacijent sa SMA doziveo je preko 60 godina bez zolgesme. Taj lek ne leci i spada u grupu lekova - juce bi bili mrtvi da ga niste primili i ta cena se ne moze nicim opravdati.

Postoji više tipova SMA, sa nekima mozes da dozivis starost, neki se javljaju u zrelijem dobu (ponekad i sa 30+ godina), ali postoji i onaj sa kojim apsolutno niko ne dozivi ni treću godinu života.
E, za taj, poslednji najteži je namenjena Zolgensma.

I gde ti vidis da ja pravdam cenu?
Objasnio sam u svom prvom postu na ovoj temi sve u vezi cene.

Ono sto hocu da kazem je da to sto pricas, da su svi za koje smo skupljali kesh za Zolgensmu umrli, je laž. Jer imam primer u svojoj, široj familiji (mala Vanja Malović, za koju smo skupljali prošlog leta pare), je preživela i uspešno se oporavlja, kao i svi ostali za koje znam - a eto, znam, u toku sam.

Adriana Lima

Queen
Poruka
15.217
Postoji više tipova SMA, sa nekima mozes da dozivis starost, neki se javljaju u zrelijem dobu (ponekad i sa 30+ godina), ali postoji i onaj sa kojim apsolutno niko ne dozivi ni treću godinu života.
E, za taj, poslednji najteži je namenjena Zolgensma.

I gde ti vidis da ja pravdam cenu?
Objasnio sam u svom prvom postu na ovoj temi sve u vezi cene.

Ono sto hocu da kazem je da to sto pricas, da su svi za koje smo skupljali kesh za Zolgensmu umrli, je laž. Jer imam primer u svojoj, široj familiji (mala Vanja Malović, za koju smo skupljali prošlog leta pare), je preživela i uspešno se oporavlja, kao i svi ostali za koje znam - a eto, znam, u toku sam.
Ako se zolgensma da na rodjenju, pre nego se simptomi razviju, veruje se, sa naglaskom na to - veruje, da se simptomi odlazu. Sto vise vreme protice manja je efikasnost i rizici zbog tretmana se povecavaju. Verovatno znas da pazljivo biraju pacijente i da je veoma mali broj kandidat za takvo lecenje. Za mene je to sarena laza, kao i toliki revolucionarni i skupi lekovi za rak koje svake godine izbacuju. Zolngesmu ne pokriva ni zdravstveno osiguranje eu zemalja ali ljudi imaju pravo da veruju u sta hoce i da placaju to verovanje.

Frederick_

Aktivan član
Poruka
1.214
Ako se zolgensma da na rodjenju, pre nego se simptomi razviju, veruje se, sa naglaskom na to - veruje, da se simptomi odlazu. Sto vise vreme protice manja je efikasnost i rizici zbog tretmana se povecavaju. Verovatno znas da pazljivo biraju pacijente i da je veoma mali broj kandidat za takvo lecenje. Za mene je to sarena laza, kao i toliki revolucionarni i skupi lekovi za rak koje svake godine izbacuju. Zolngesmu ne pokriva ni zdravstveno osiguranje eu zemalja ali ljudi imaju pravo da veruju u sta hoce i da placaju to verovanje.

Odakle ti te gluposti? 😁😁😁

Zolgensma se daje samo za najjači tip SMA, kada se utvrdi genetski poremećaj i deluje tako što rešava taj genetski poremećaj.
Nema smanjenja efikasnosti, to je lek koji leči genetski poremećaj i to je to.
Kraj priče.

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
38.537
Spinalna mišićna atrofija je nasledna bolest koja može izazvati smrt u detinjstvu. Jedna od retkih opcija lečenja je genska terapija švajcarske farmaceutske kompanije Novartis. Sa cenom od preko 2,2 miliona evra, Zolgensma važi za najskuplji lek na svetu.

———————

Zašto je taj lek toliko slup ?

Da li je uredu da tolike pare trebaš iskupit da bi jednom djetetu omogucilo život u daleko boljim okolnostima no bez tog lijeka ?

Kako se pravda ta cijena od 2,2 miliona evra ?

Pogledajte prilog 1201985
prenatalni test nije ni 1000€. a njim se između ostalog otkriva u to.
bolje sprečiti nego lečiti. uopšte ne kontam ljude koji se odluče da postanu roditelji ako postoji bilo kakva opasnost ili mogućnost da se dete rodi sa bilo kakvom anomalijom i na to gledam kao na neku vrstu zločina progiv čovečnosti.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.