Quantcast

Pomoc - VIRUS!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bmilenkovic

Početnik
Poruka
15
Ljudi pomagajte....
Na poslu smo navukli neki virus koji posle par minuta provedenih na NET-u izbacuje poruku koja odbrojava 60sec i posle toga restartuje sistem...To se dogadja samo kad je na NET-u, ako se iskljuci ADSL komp radi normalno, posle paljenja ADSL-a izadje poruka odbroji do 60 i restart....izbaci nesto da je zarazen System32/services.exe... znam da je pre par godina postoji virus koji se zvao ako se ne varam Blaster i slicnu je stvar radio ali sam mislio da je to sa SP3 sredjeno...Jel ovo neki novi virus i kako da ga se resimo dok sef ne provali....
Hvala....

skorpija49

Zainteresovan član
Poruka
103
Kako da ocisim sistem od Trojanca HTML/Infected.WebPage.Gen? Pokusala sam sa Avira antivirusom, kao i STOPzila antimalware-om, ali ni jedan mu ne moze nista. Skinula sam Malwarebytes antimalware i instalirala ga, ali nece da mi se pokrene.

dualcore

Ističe se
Banovan
Poruka
2.856
Kako da ocisim sistem od Trojanca HTML/Infected.WebPage.Gen? Pokusala sam sa Avira antivirusom, kao i STOPzila antimalware-om, ali ni jedan mu ne moze nista. Skinula sam Malwarebytes antimalware i instalirala ga, ali nece da mi se pokrene.
skini Malwarebytes' Anti-Malware i AVG Anti-Rootkit Free i probaj sa njima,besplatni su,ako nece,probaj u safe modu a mozes i da skines Spybot - Search & Destroy,probaj sve,nece nista da skodi da se ne cimas oko novog instaliranja windowsa

edit:prevideo sam malwarebytes da si skinula,skini ovo navedeno,pa ako nece safe mode

cvetko_a

Primećen član
Poruka
713
Pošto nevidim logfail, ja bih recimo išao nekim redom tek da se zna.
1 ccleaner skeniraj i obriši svo đubre
2.antivirus koji imaš isključi,uninstaliraj i Instaliraj KIS (kaspersky) skeniraj sa njime.
Pa javi šta se dešava.

Save mod je na f8.Mada većina zaraza se krije u system restore pa neznam dali ćeš moći sa tvojim znanjem da odradiš...

Poslednja izmena:

acabg

Veoma poznat
Poruka
12.347
@Skorpija 49 mozes i rucno da obrises taj Temporary Internet Files

Udjes u kontrolni panel

1 Internet options
2 Kliknes na delete Cookies
3 Kliknes Na delete files cekiras Delete all offline content
4 Kliknes Na clear history

Onda na Applay i na ok

Meg Rajan

Primećen član
Poruka
713
E sada i ja da iznesem svoj problem,ako moze neko da mi pomogne jer cu poludeti vise od ovih virusa.Kao zastitu imam AVG antu-virusni program,i juce kada sam ulazila na neki sajt,iskoci mi obavestenje da mi je komp.zarazen,sve crveno blinka i postavi se Cyber Securiti program!!!Pomislila sam da je opet neki virus gori od ovog svinjskog gripa,pa sam malo istrazivala na netu i tamo kazu da je to neki"saljivdzija virus",i da je to sto je otkrio laz pa da ga jedino mogu maknuti je da instaliram spyware doktor...i kad sam to instalirala,on je kao otkrio neke infekcije i viruse i sad ne mogu da ih ocistim nikako,sve treba kao nesto da se registrujem itd.Molim vas pomagajte,jer vise ne znam sta je tacno a sta je laz...Uz to imam i Spybot i on je kao sve sto je nasao obrisao..sta da radim sa ovim "saljivdzijom"??

cvrlebg

Aktivan član
Poruka
1.529
ako si skenirala sa spbot-om i obrisala sve sto ti je pronasao, a i dalje imas problema, skini malwarebytes i skeniraj sistem sa njim. ako ni ovo ne pomogne, probaj da podignes sistem u safe mode i tamo da skeniras sa malwarebyte-om i spybot-om

Meg Rajan

Primećen član
Poruka
713
Malwarebytes sam instalirala ali ne mogu da ga pokrenem...a onda sam instalirala STOPzilla i njime sve viruse obrisala..restartovala komp i kada se ponovo ukljucio,samo iskoci ovaj Cyber sekuriti i opet kao ima nekih virusa pokazuje...evo vidis koliko je sati a ja jos nista nisam uradila...a sada jedno pametno pitanje:kako se podize sistem u safe modu??Hvala na pomoci.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.