Quantcast

pomoc u xp

X

xp

Gost
Jedno pitanje…
Kada kliknem na folder windows na hard disk-u I kada se otvori prvi folder je plave boje I pise
$NtUninstallQ312370$ (to je ime foldera) I svi fajlovi su unutra plave boje.To na win98 nije bilo.Jel to samo kod mene ili I kod vas?I zasto je to tako?

GAMBI_KG

Početnik
Poruka
49
xp:
Jedno pitanje…
Kada kliknem na folder windows na hard disk-u I kada se otvori prvi folder je plave boje I pise
$NtUninstallQ312370$ (to je ime foldera) I svi fajlovi su unutra plave boje.To na win98 nije bilo.Jel to samo kod mene ili I kod vas?I zasto je to tako?
E vidis ja imam XP i to su ti obavezni fajlovi to ti lepo trebas da stavis na hidden files da nebi to slucajno izdrisao!

GAMBI_KG

Početnik
Poruka
49
Vidis,kada udjes tu idi na > tools > Folder Options > view > cekiraj box "Hide protected operating system files (Recommanded) i vidis "Do not show hiden files and folders tu click i onda idi apply i OK! To je to :D

Alexandro

Zainteresovan član
Poruka
180
Tu su rezervni fajlovi koje je napravilo windows update u slucaju da zelis da ih deinstaliras. Obicno se nalaze u C:\Windows\ cudi me da ih je stavio u root folder.

Slobodno obrisi folder.

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Ovako, ti PLAVI folderi obicno dolaze sa instalacijom UPDATE-a, tipa Service Pack 1 ili slicno!
Plave su boje jer su enkriptovani (sifrovani) ili kompresovani! Osobina i mogucnost NTFS fajl sistema!
Ako vam bas smeta, postoji vrlo lak nacin da vise ne budu plavi, ali zasto bi ih dirali! Ne smetaju!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.