Pomoc u vezi zastite

Milica_Holland

Početnik
Poruka
39
Dobro vece,

Treba mi pomoc u vezi zastite.
Nikako ne mogu da se otkacim bivseg, koji me vec godinu dana spijunira, uz pomoc nekoliko 'prijatelja' da tako kazem.
Nemam neko veliko iskustvo, tako da cu da pokusam da objasnim sta se desava...
- menjanje sifre, uklanjanje e-mail naloga, prisluskivanje, citanje dokumenata, pravljenje slika s prednje kamere, screenschoots, ukljucivanje I idkljucivanje mojih aparata I jos mnogo toga. Ako pokusam neke stvari da promenim pojavi se polje u kojem pise da moram da imam dozvolu administratora, a kada pokusavam da uradim hard reset - ne ide, , pojavj se ili kao da je baterija prazna i kad se telefon pokrene dobijem obavestenje da wizzard set up nije uspeo.Menjala sam I kartice , telefone, provajdera I uvek isto.
Cesto se pojavljuje tekst, na primer help_out, swap, na stranici Google pretrazivaca, gde bi trebale 'icons' da budu, tekst koji pisem se skroz izmesa I jos mnogo toga.. Nekad izgleda kao da je nalepica preko original polja gde treba da upisem podatke, na primer da se ulogujem. Jedva sam napravila I ovde account - na primer probala sam na SC-u da otvorim nalog, ali nikako da dobijem mail da povrdim.
Kada sam karticu stavila u drugi telefon- odjednom mi pokazuje drugi broj.
Moram da naglasim da je komsija, koji stanuje iznad mene ICTr jedan od 'prijatelja'.Cula sam pricu da preko Googl-a, mogu da "slusaju' I citaju sta pisem
U policiji kazu da moram da imam 'konkretan dokaz' da dam prijavu za uznmiranje itd. Jel moze neko da mi pomogne da provalim o cemu se radi I kako to da formulisem - da se ne bi prepisivalo mogucim greskama, itd.. Jer nisu..cak mi je ex I rekao da me zajebava, mindful*k I da ce da mi upropasti zivot.- ali naravno...kaze da nije I zloupotrebljava moje neznanje, palii huska ljude , siri lazi. Stvar je u tome sto je to osoba koja ide toliko daleko da sam sebe laze.
Na Whatsapp-u mi se skidaju I pojavljuju slicice sa profil slike I par puta se desilo da dobijem 'odgovor' od osobe, koja nema pojma da mi je odgovorila.

Unapred hvala.😊

Prilozi

• 20231208_181439.jpg
    20231208_181439.jpg
    48,4 KB · Pregleda: 6
verovatno je najbolje da uzmeš potpuno nov telefon i karticu (broj). Pre nego bilo šta instaliraš, idi sa nečijeg kompjutera na sve društvene mreže i promeni password kao i broj za password recovery. Otvori sa tog kompjutera novi imejl negde ali da ne koristiš stari broj telefona za svoje naloge na druištvenim mrežama.

On verovatno ima sve šifre za sve tvoje naloge

Koliko si opisala zloupotrebljavai tvoj telefon i googleove servise na njemu. Googlevi servisi su ti vezani za google account, promenis google account (otvoris novi gmail, yahoo-mail - na nekom racunaru kome on nema pristupa, ovo da ti ne bi maznuo sifru novog maila/accounta), vratis podesavanja telefona na fabricka sa prijavljivanjem na novi account, bez verifikacije na mobilni broj - i ne moze vise da koristi tvoj nalog.

Edit.
Ovo sa verifikacijom preko broja nije neophodno (a mora da koristis telefonski broj prilikom inastalacije androida), on nije vlasnik tvoga broja, vlasnik si ti i on nema nikakvu kontrolu nad njim jer je sim kartica vezana za taj broj kod tebe. Znaci "ocisti" sa telefona taj account nad kojim je on preuzeo kontrolu. Napravi backup vaznih stvari sa telefona (kontakata, adresa, fotografija, dokumenata...) , propusti kroz antivirus, promeni naloge na drustvenim mrezama i aplikacijama na novi account. I za kraj obavesti sve bitne ljude sa tvoje liste kontakata da tvoj stari account vise ne vredi (da ga je neko preuzeo) a da je tvoj novi account taj i taj. Svu buducu postu, sve fajlove ottvaraj uz azuriran antivirus.

Poslednja izmena:
Koliko si opisala zloupotrebljavai tvoj telefon i googleove servise na njemu. Googlevi servisi su ti vezani za google account, promenis google account (otvoris novi gmail, yahoo-mail - na nekom racunaru kome on nema pristupa, ovo da ti ne bi maznuo sifru novog maila/accounta), vratis podesavanja telefona na fabricka sa prijavljivanjem na novi account, bez verifikacije na mobilni broj - i ne moze vise da koristi tvoj nalog.
Iskreno, to sto je opisala, meni lici na paranoju...

Iskreno, to sto je opisala, meni lici na paranoju...
Ako imas kontrolu nad google accountom mozes da brises/saljes postu, da blokiras pristup aplikacijama, menjas ostale passworde (ako je registracija izvrsena preko tog google accounta), mozes da saljes komande google aplikacijama na telefonu itd. Prepostavljam da ex-decko nije toliki expert da radi spijunazu preko telefona. No, totalno je ludacki da drzi kontrolu nad necijim google accountom a za nju ekstremno neprijatno sve to.

Ako imas kontrolu nad google accountom mozes da brises/saljes postu, da blokiras pristup aplikacijama, menjas ostale passworde (ako je registracija izvrsena preko tog google accounta), mozes da saljes komande google aplikacijama na telefonu itd. Prepostavljam da ex-decko nije toliki expert da radi spijunazu preko telefona. No, totalno je ludacki da drzi kontrolu nad necijim google accountom a za nju ekstremno neprijatno sve to.
Obrati paznju sta je napisala:
- menjanje sifre, uklanjanje e-mail naloga, prisluskivanje, citanje dokumenata, pravljenje slika s prednje kamere, screenschoots, ukljucivanje I idkljucivanje mojih aparata I jos mnogo toga.
To meni lici kao deluzija... prouzrokovana paranojom...

Jedino prisluskivanje/mobilni broj nije pod kontrolom google accounta, cak i aplikacije za frizider ili robota registrujes preko google accounta.
Nedavno sam "othakovao" aplikaciju za air-fryer na supruginom telefonu jer je htela da za rucak sprema karfiol a ja ga mrzim, izbegao sam tu bljuvotinu jer je air-fteyer odjednom zabagovao pa sam se ostatak dana "trudio" da ga popravim.

Edit.
Napisala je da je jedan od prijatelja njenog ex-a stan iznad nje, verovatno odatle ima kontrolu nad njenim wi-fi routerom i svim uredjajima prikacenim na istu mrezu. Paranoican sam?

Poslednja izmena:
Hvala na reakciji ..mda, nema krompira da valja ako she nije u ulju 'kupao'.😁
Nisi paranoican I volela bih da na mog u tako olako sa tim da she nosim. Tacno, frizider ledi, topi se- a evo slike sta se desava sa vesmasinom,( naglasavam da je nisam ukljucila.-) , voda ma sve strane, pena odavde do Tokija.
Nisi prvi koji je izneo tu pretpostavku. Kako to dokazati? Onda je I on na mojoj IP adresi- I moze da kaze da ja to radim. Da preko drugog aparata, to radi, a sa mog ili wifija ili nekog of accounta.

Sad mi je FB otisao u ****. Prvo pise "doslo me do greske', onda sifra' nije dobra', a kad hocu da verifikujem kazu nepoznat im broj.

Prilozi

• IMG-20231206-WA0025.jpeg
    IMG-20231206-WA0025.jpeg
    74,6 KB · Pregleda: 5
Primer , koji sam navela...registrovala sam Whatsapp na ovaj broj, I FB, odjednom telefon 'kaze' I jos laze, dZubre jedno, sasvim neki drugi broj.
Ili kad zovem provajdera,onaj broj koji se pojavljuje kod sim podataka- kaze da im nijee poznat moj broj I da moram 'svog provajdera" da zovem.
Pffff..
Jade, please, pice od mene ili ako treba nesto is Holandije.😇😁 Ide posta regularno.;)

Prilozi

• Screenshot_20231209-104051_Gallery.jpg
    Screenshot_20231209-104051_Gallery.jpg
    11,8 KB · Pregleda: 6
verovatno je najbolje da uzmeš potpuno nov telefon i karticu (broj). Pre nego bilo šta instaliraš, idi sa nečijeg kompjutera na sve društvene mreže i promeni password kao i broj za password recovery. Otvori sa tog kompjutera novi imejl negde ali da ne koristiš stari broj telefona za svoje naloge na druištvenim mrežama.

Ovo sve podržavam, ali telefon ne može da ima....to je svojina operatora, a svi operatori su pod kontrolom....ne vredi da menja brojeve ni telefone.
Znači da preda telefon policiji sa zvaničnim zahtevom da se nadje izvršilac uznemiravanja, što će verovatno da smanji pritisak, pa će možda moći da koristi i telefon....

sta ti konkretno radi? Ne vidim da si nesto od toga navela, osim problema sa tehnikom?
Pa da ne sirim ovde I razvodnjavam...
Zajebava me na SVAKI moguci nacin, ali qrvinjski- da ne mozes da ga provalis.
Najcesce preko drugih...prvo se zali, crni me, place Itd, itd...a onda ih potkupljuje I nagovara- kao sto je ove klince iznad mene... Obecao mi me da ce da mi 'unisti zivot', poruke salje da " se molim I da sam ubrzo mrtva':, ali sve te stvari budu izbrisane ili telefon ne radi...
I svasta jos...ali pi*ka- sve iza ledja, ili mi se smeje da nemam dokaz. Tipican narcis..

To I radim...ali ne znam kako opet dodje do podataka. WiFi, Google..
Ma sifre ni me mogu da menjam, svaki email mi traje max nedelju dana.
Mislim da je to suptilno krenulo da nisam ni primetila- jer zivela sam s tim covekom, sve delila, tako da nisam nista trazila iza raznih kvarova itd. Jbt..on je znao stvari koje nikom nisam rekla- tad sam pocela da kapiram..a enaravno eskaliralo je kad Sam pocela sa nekim da se vidjam. Nestao je moj tablet prvo ( sa siframa)..to traje godinu dana..cak je I sestru u sve ovo ukljucio.Malu sam kao sestru bre gledala, meni se poveravala- preko noci se promenila. Ne znam, mozda nema veze sa vezom, ali u pitanju je turska familija...mislim zbog obicaja, 'da je of brata zadnja I da se ona ne pita'...aliii...to vec nije tehologija, nego ego...ma psihijatrija.

Obrati paznju na ma'sinu..
Obrati paznju da zna sve sta radim. Obrati paznju da mi me to rekao - ali dokazi.
A, jel paranoja da su mi u albumu slike koje nisam naptavila, kratki snimci, za koje sam mislila da sam ja nesto kao slucajno, Ali jbg...kad spavam ..Jedino ako mi je ker snim'o

Obrati paznju na ma'sinu..
Obrati paznju da zna sve sta radim. Obrati paznju da mi me to rekao - ali dokazi.
A, jel paranoja da su mi u albumu slike koje nisam naptavila, kratki snimci, za koje sam mislila da sam ja nesto kao slucajno, Ali jbg...kad spavam ..Jedino ako mi je ker snim'o
Rekla si da si promenila nalog? Ne moze znati sta radis, nikako. Dakle, ako ti je provalio u nalog, zatvori taj nalog i otvori
novi. Kontrola telefona, kamere gasenje i paljenje, moze samo ako imas neku malware aplikaciju instaliranu.
To znaci, da je on imao pristupa tvom telefonu, i instalirao tu aplikaciju. Dakle, resenje je da vratis
na fabricka podesavanja, sa novim nalogom...

Rekla si da si promenila nalog? Ne moze znati sta radis, nikako. Dakle, ako ti je provalio u nalog, zatvori taj nalog i otvori
novi. Kontrola telefona, kamere gasenje i paljenje, moze samo ako imas neku malware aplikaciju instaliranu.
To znaci, da je on imao pristupa tvom telefonu, i instalirao tu aplikaciju. Dakle, resenje je da vratis
na fabricka podesavanja, sa novim nalogom...
Probala Sam hard reset, pojavi se ili da he baterija ptazna ili restartuje svo vreme. Apropo aplikacija...ne znam da li su standardne ili ne...
Ej o drugim stvarima, koje nemaju veze s telefonom ni ne smem da spimenem, tek bi onda rekao da sam paranoja. Jbt, ajde da sam neka poznata faca... Mislim da to sve radi da bi sa njim menjala stan, jer njegovi zive u blizini- I klinac gore (ICt'r) menja stan sa drugaricom of sestre od bivseg. Sad sam iskomplikovala...ajd da probamo prvo telefon(e)i aparate..😅😁

Prilozi

• Screenshot_20231030-173501_Settings.jpg
    Screenshot_20231030-173501_Settings.jpg
    56,4 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20231030-173449_Settings.jpg
    Screenshot_20231030-173449_Settings.jpg
    55,8 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20231030-173404_Settings.jpg
    Screenshot_20231030-173404_Settings.jpg
    56,3 KB · Pregleda: 3
  • Screenshot_20231030-173422_Settings.jpg
    Screenshot_20231030-173422_Settings.jpg
    56,2 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20231030-173436_Settings.jpg
    Screenshot_20231030-173436_Settings.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20231030-173509_Settings.jpg
    Screenshot_20231030-173509_Settings.jpg
    56,1 KB · Pregleda: 2
Oho, pa onda su ko CIA, instalirali opremu za prismotru u tvom stanu...
Haha...jao ne vuci me za jezik, aloooo...pred nas raskid sam bila 2 nedelje izvan stana, on he dolazio da 'hrani' zivotinje. Prvi put nije hteo da ih kid sebe uzme, vec je kljuc trazio. I od tad me sve pocelo...ali..da ne paranoisem..😁
Sta bre CIA, danas mozes da kupis dugme ili sraf sa ugradjenim sranjima, za nekoliko evrica, prwko Ali Expresa

Back