Pomoc u vezi rezolucije i velicine slika

dulebass

Domaćin
Poruka
3.337
Pozdrav svima. Jedan sajt mi zahteva da slike koje stavljam budu rezolucije 1800x1600 ili vece, ali da ne budu vece od 300 kb. Da li je moguce to izvesti? Svaku sliku koju skinem te rezolucije ima barem duplo vecu tezinu. Jel moguce da slika ostane iste rezolucije, a da se smanji velicina? Hvala
 
Pozdrav svima. Jedan sajt mi zahteva da slike koje stavljam budu rezolucije 1800x1600 ili vece, ali da ne budu vece od 300 kb. Da li je moguce to izvesti? Svaku sliku koju skinem te rezolucije ima barem duplo vecu tezinu. Jel moguce da slika ostane iste rezolucije, a da se smanji velicina? Hvala

Koji je taj sajt i koliko ima (kb) ta tvoja slika ??

Pokusaj u JPG formatu da je konvertujes
 
Pozdrav svima. Jedan sajt mi zahteva da slike koje stavljam budu rezolucije 1800x1600 ili vece, ali da ne budu vece od 300 kb. Da li je moguce to izvesti? Svaku sliku koju skinem te rezolucije ima barem duplo vecu tezinu. Jel moguce da slika ostane iste rezolucije, a da se smanji velicina? Hvala

Stavi na neki treci po redu quality i probaj da ga povecas u .jpg formatu.
Velicnina se nece menjati a rezolucija veca, koliko sam ja upucen.
 
Pozdrav svima. Jedan sajt mi zahteva da slike koje stavljam budu rezolucije 1800x1600 ili vece, ali da ne budu vece od 300 kb. Da li je moguce to izvesti? Svaku sliku koju skinem te rezolucije ima barem duplo vecu tezinu. Jel moguce da slika ostane iste rezolucije, a da se smanji velicina? Hvala

Najverovatnije su u ...PNG ...formatu....
Da bi zadržao istu rezoluciju....i pri tone smanjio veličinu fajla ...na potrebnu....potreban ti je ...KVALITETAN PROGRAM....

Za tu namenu .....PREPORUČUJEM TI ...DVA PROGRAMA.....PA IZABERI

1. IrfanView 4.3 ..:ok:..( FREE - no limitations ).....izvrstan program našeg " zemljaka "...Irfana Škiljana

DOWNLOAD >>> http://download.cnet.com/IrfanView/3000-2192_4-10021962.html?part=dl-IrfanView&subj=dl&tag=button

2. Paint.NET V 3.5.6 ..:ok:...( FULL& FREE ) ....takođe izvrstan program za obradu slika.
VAŽNO : Za njegov rad potrebno je da imaš instaliran NET Framework 2.0

DOWNLOAD >>> http://www.getpaint.net/

Oba programa ....LIČNO KORISTIM...
 
bitno je izmedju ostalog ta rezolucija bude 72 dpi (dot per inc) 1 inc=2.54 cm :) a rezolucija koju uglavnom lgedate je ustvari dimenzija slike izaberes jedinicu "cm" ili "mm" i sve je jasnije

Interesantno....

Ja sam kod mene namestio u DPI Setings-u na....101 dpi....tako da na 10 cm imam....400 pix ( zbog elektronike i lakše za crtanja štamp. kola )....

A, u programu... IrfanView....možeš da namestiš i sejvuješ slike...u rezolucijama i preko 300 dpi....
 

Back
Top