Pomoc svih koji su završili bilo koji FAKS!!

pa sto se tice znanja mogla bi posao obavljati i posle srednje skole zar ne? Svakako prvih meseci posla si morala dosta da ucis. A isto bi to radila i posle srednje. Tvoj nivo zapazanja i resavanja kompleksnih problema nije nista povecan.
To nema veze s diplomom.Fakultetska diploma je "odskočna daska"za napredovanje u karijeri. Nemali broj ljudi počne raditi posle srednje, pa upiše i fakultet. Za mnoga zanimanja ni diploma ne garantuje uspeh, ako se dalje ne usavršavaš(kursevi, seminari, licence...itd).Sve zavisi od radnog mesta i potrebe za stalnim usavršavanjem, ali ozbiljne firme koje prate "trendove" jer su tržišno orijentisane i te kako ovo praktikuju. U suštini, ko završi fax, dalje uči skoro celi radni vek.
 
hoces da kazes da je diploma samo papir koji ti otvara neka vrata. A sto se tice znanja i vestina ne vredi nista. Naravno da je to tacno. provedes 15ak godina u skoli , a vestine potrebne si vec naucio posle osnovne skole. Ali velicaju se diplome da bi se odrzavao sav taj sektor obrazovanja u zivotu.. Uzems nekog malo boljeg osnovca i za pola godine ga naucis za posao isto sto zna prosecan lik koji je tek zavrsio fakultet. Toliko o produktivnosti obrazovanja.
 
hoces da kazes da je diploma samo papir koji ti otvara neka vrata. A sto se tice znanja i vestina ne vredi nista. Naravno da je to tacno. provedes 15ak godina u skoli , a vestine potrebne si vec naucio posle osnovne skole. Ali velicaju se diplome da bi se odrzavao sav taj sektor obrazovanja u zivotu.. Uzems nekog malo boljeg osnovca i za pola godine ga naucis za posao isto sto zna prosecan lik koji je tek zavrsio fakultet. Toliko o produktivnosti obrazovanja.
A šta ćeš raditi ako ti radnik želi da se dalje obrazuje?Hoće bolju platu i bolje uslove za rad?Uostalom, velika većine tome i teži. Nema to veze ni sa diplomom ni sa inteligencijom. Jednostavno, radnik posle par godina provedenim na radnom mestu ovlada svim potrebnim veštinama i onda stagnira.Ako ne "uposli" svoje vijuge, kroz neki vid usavršavanja, krene se pre ili kasnije sa zatupljivanjem. I bude pre,utoliko što se ne usavršava.
 
pa ovladas potrebnim vestinama i trazis drugo mesto. U cemu je problem. Svakako bolja opcija nego da se zatuljujes od 15te do 25te godine. Sva ta nazovi znanja koja si stekla na faksu su potpuno nepotrebna
Ma, važi! Dete od 15 - 25 god. da zarobiš u rintanju?Jedina "prednost" je što će otići mlad u penziju. A tek tad je naj.. o, budući da se i od plata jedva preživljava, kamo li od penzija.
Slažem se da je gradivo na fakultetima nepotrebno preobimno.Mnogo teorije, malo prakse.
Pitaj inžinjere koji su zapalili preko, da'l se njima njima isplati "majanje" na fakultetu? Tamo su razlike u platama srednjoškolaca i fakultetski obrazovanih i do više hiljade evra na mesečnom nivou.Dakle,sve se svodi na kintu. Ko ume da diplomu dobro "unovči" poštenim radom.
 
Poslednja izmena:
Ma, važi! Dete od 15 - 25 god. da zarobiš u rintanju?Jedina "prednost" je što će otići mlad u penziju. A tek tad je naj.. o, budući da se i od plata jedva preživljava, kamo li od penzija.
Slažem se da je gradivo na fakultetima nepotrebno preobimno.Mnogo teorije, malo prakse.
Pitaj inžinjere koji su zapalili preko, da'l se njima njima isplati "majanje" na fakultetu? Tamo su razlike u platama srednjoškolaca i fakultetski obrazovanih i do više hiljade evra na mesečnom nivou.Dakle,sve se svodi na kintu. Ko ume da diplomu dobro "unovči" poštenim radom.
Pa dete od 15 godina zarobis u ucenju. Ides u skolu sedis ko slepac 5 sati i posle moras dodatno da ucis barem 3 sata. Moje sestre jadnice dok su studirale bilo mi ih zao gledati. To se toliko napatilo da bi steklo potpuno nepotrebna znanja. I sad moraju da uce ono sto treba za posao. Hahhahahahahahah.
 
Ma, važi! Dete od 15 - 25 god. da zarobiš u rintanju?Jedina "prednost" je što će otići mlad u penziju. A tek tad je naj.. o, budući da se i od plata jedva preživljava, kamo li od penzija.
Slažem se da je gradivo na fakultetima nepotrebno preobimno.Mnogo teorije, malo prakse.
Pitaj inžinjere koji su zapalili preko, da'l se njima njima isplati "majanje" na fakultetu? Tamo su razlike u platama srednjoškolaca i fakultetski obrazovanih i do više hiljade evra na mesečnom nivou.Dakle,sve se svodi na kintu. Ko ume da diplomu dobro "unovči" poštenim radom.
Par hiljada evra to ako si dobar strucnjak. Bas dobar. Prosecna plata nije toliko veca. Ali ti ne uzimas jedan veoma bitan faktor.
A plus ti kad pocnes da radis sa 16 godina ti odmah zaradjujes pare. A kad studiras ti kostas. I to jos 10ak godina si na teretu porodice. Tako da ti ne mozes tako to da uporedjujes.
 
Par hiljada evra to ako si dobar strucnjak. Bas dobar. Prosecna plata nije toliko veca. Ali ti ne uzimas jedan veoma bitan faktor.
A plus ti kad pocnes da radis sa 16 godina ti odmah zaradjujes pare. A kad studiras ti kostas. I to jos 10ak godina si na teretu porodice. Tako da ti ne mozes tako to da uporedjujes.
Školovanje nije obavezno.Danas se školuje ko ima para. Mnogi zato plate i lako dođu do diplome, kasnije bude ko se kako snađe.Tako uostalom biva i u životu.Zato sam i rekla da diploma kao "papir", ne znači ništa. Ali postoje ljudi koji su je znali i te kako unovčiti.
 
Školovanje nije obavezno.Danas se školuje ko ima para. Mnogi zato plate i lako dođu do diplome, kasnije bude ko se kako snađe.Tako uostalom biva i u životu.Zato sam i rekla da diploma kao "papir", ne znači ništa. Ali postoje ljudi koji su je znali i te kako unovčiti.
pa postoje ljudi koji su i bez fakulteta dobro prosli. U nasem obrazovanju se ne sticu gotovo nikakva zvanja.
 
Није баш тако. Знања и вештине које стекнеш на факултету, ако си га легитимно завршио, те ипак озбиљно издвајају од масе средњошколаца.
sta si ti zavrsio i sta ne bi mogao da naucis sam da obavljas za 6 meseci. Danas ako te bilo sta zanima sam naucis. Bukvalno sve zivo sto te zanima.
 
Па да буде као онај лик што је школовани глумац, а што је глумио у Вучићевом споту а сутрадан се одмах правдао по друштвеним мрежама како је морао да сними рекламу јер 10 година од завршетка факултета и даље живи од очеве пензије и по некад уради неку ситну тезгицу.

Има седамнаест хиљада аматерских позоршита у Србији. Нека се учлани у неко аматерско позориште, па нека глуми. Има и разних школа глуме, имаш туторијале на интернету итд..итд... Могуће је бити глумац и без ФАкултета драмских уместности. Али ако паузира годину дана, а не успе да прође, онда је бацила годину дана живота, а остаје без уписаног факултета.
e taj lik je zavrsio glumu iz razloga da bi bio popularan mozda ili da bi lako zaradjivao mozda ili iz neke druge motivacije, ali nije raslog bio biti glumac, to ce se desiti i sa curom ako zapise neki tehnoloski ili sta ja znam arhitekturu mozda, ona mozda ce i zavrsiti studije, ali NIKAD NECE BIT ARHITEKTA, jer u svakom pozivu od onih koji zavrse fakultet samo mali procenat oko 3% su i to sto su zavrsili, AHRHITEKTI CE BITI SAMO ONI KOJI SU UPUSALI TO IZ LJUBAVI
 
Šta ste Vi završili, koji faks? Za prebacivanje bodova, nisam sigurna, mislim da moze ali ne na sim fakultetom... Da ekonomska nije mnogo jaka, ali ovaj moj smer koji idem je u rangu sa gimnazije, isti predmeti + pravni tj stručni predmeti koje imam... Ne spremam se za glumu, nisam po cela a mislim da je sada kasno...
Nista nije kao gimnazija nemoj da te zavaravaju mozda je tvoj smer najtezi u ekonomskoj ali to nije za poredjenje sa gimnazijom tako da bi bilo najbolje da upises nesto slicno onom sto sad ucis neki biznis marketing menadzment ekonomski i tako to
 
Koga zanima bilo koji fakultet ja cu mu ukratko opisati sta treba da uci. Znaci ako te zanima programiranje naucis baze podataka, javu i malo html css i trazis posao. za 6 meseci umesto da spremas prijemni iz matematike koja ti nikad u zivotu nece trebati mozes da ovladas solidno tim vestinama. I mozes da nadjes neki juniorski posao. za 5 godina rada znaces vise o programiranju nego svi studenti skupa.
Sve je to apsolutno tacno samo kako ti mislis da to objasnis nekome ko zivi u vremenu kad mu ispiraju mozak idejom da ako ne zavrsis faks da si propao u svakom smislu. Samo sto ne kazu da nisi dostojan zivota ako ga ne zavrsis
 
Pozdrav svima!
4. Godina sam srednje ekonomske škole (pravni smer). Ukratko, želim da upisem fakultet u Novom Sadu ali nisam sigurna šta me interesuje, sve dolazi u obzir, svaka preporuka, savet, bilo šta.
Trenutno me interesuje, najviše gluma ali s obzirom da je prijemni pretežno i nemam vremena da ga spremim, odustajem.
Zanimam se, takodje, za Tehnološki, IT, Pravni, Politicki.
SVAKI SAVET I SVAKA PREPORUKA ĆE MI DOBRO DOĆI.
Željno isćekivajući odgovore, HVALA!
Ja bi farmaciju
 

Back
Top