Quantcast

Pomoc svih koji su završili bilo koji FAKS!!

pivosok

Elita
Poruka
20.835
a i ti si inŽenjer?*
Nisam ja ali kum rodjaka moga komsije me je naucio.Sad imam titulu samoukog filozofa, to znaci da sam master of all trades .Vecinu stvari koje ucis na faksu neces trebati u poslu. Sve sto ti treba na poslu ce osoba moci u roku od par meseci da nauci samostalno. Za vecinu poslova ti treba samo zdrav razum. I da znas da citas i pises.

pivosok

Elita
Poruka
20.835
Koga zanima bilo koji fakultet ja cu mu ukratko opisati sta treba da uci. Znaci ako te zanima programiranje naucis baze podataka, javu i malo html css i trazis posao. za 6 meseci umesto da spremas prijemni iz matematike koja ti nikad u zivotu nece trebati mozes da ovladas solidno tim vestinama. I mozes da nadjes neki juniorski posao. za 5 godina rada znaces vise o programiranju nego svi studenti skupa.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
123.802
Koga zanima bilo koji fakultet ja cu mu ukratko opisati sta treba da uci. Znaci ako te zanima programiranje naucis baze podataka, javu i malo html css i trazis posao. za 6 meseci umesto da spremas prijemni iz matematike koja ti nikad u zivotu nece trebati mozes da ovladas solidno tim vestinama. I mozes da nadjes neki juniorski posao. za 5 godina rada znaces vise o programiranju nego svi studenti skupa.
možda ako nisi imao prilike da studiraš, ako imaš prilike studiraj
samo nije toliko predznanje bitno nego redovno praćenje i neispadanje iz ritma i praćenje bolonje
osim ako neko stvarno ne može da podnese faks, onda je ok taj zdravi razum, ali ako si u stanju da zabodeš diplomu mislim da treba da se iscima

pivosok

Elita
Poruka
20.835
možda ako nisi imao prilike da studiraš, ako imaš prilike studiraj
samo nije toliko predznanje bitno nego redovno praćenje i neispadanje iz ritma i praćenje bolonje
osim ako neko stvarno ne može da podnese faks, onda je ok taj zdravi razum, ali ako si u stanju da zabodeš diplomu mislim da treba da se iscima
Objasni ovoj devojci zasto recimo da sprema prijemni iz matematike, a matematiku nikad u zivotu nece trebati. A recimo za isto vreme nauci sql i da projektuje baze podataka. a to treba na skoro svakom poslu. I ima milion poslova iz te oblasti.

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
123.802
Objasni ovoj devojci zasto recimo da sprema prijemni iz matematike, a matematiku nikad u zivotu nece trebati. A recimo za isto vreme nauci sql i da projektuje baze podataka. a to treba na skoro svakom poslu. I ima milion poslova iz te oblasti.
spremaš prijemni ako hoćeš na faks jer je takvo pravilo
ne verujem btw da ima milion poslova iz te oblasti, kad bih izgubila ovaj posao kao našla bih lako :confused: a na nekima i stoji kao poželjno da imaš završen faks ili makar višu
za traženje posla treba da imaš i psihološke kvalitete
tako da mislim da bolje bar pokušati fakultet i onda imaš neki naramak više. lako ćeš da se downgradeuješ, da prekidaš fakultet i tako dalje
ili ako je neko baš rešen da ima neki svoj put, ok, ne znam, za emigraciju je isto možda ok imati fakultet. ljudi koje ja znam da nemaju faks je nekako posao odvukao pa im više nije trebao. neki su takvi likovi da su sami sebi pravili neke puteve
može i bez faksa ali je bez veze omalovažavati ga
u stvari kako ti znaš koju oblast informatike tačno da učiš, da se specijalizuješ? ima ih jedno hiljadu. na faksu prođeš po malo bar 10 oblasti
možda treba uleteti negde odmah posle srednje ali to je na jani da odluči. moje mišljenje bolje da ide na faks, ako ne zna gde nek ide gde ide većina iz odeljenja. ili neki drugi kriterijum

Poslednja izmena:

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
123.802
И за историчаре уметности и социологе и психологе?

Има, али не у струци.
ko upisuje tako nešto zna da će da mulja nešto s društveno-umetničkim naukama, da tome teži, da li više "u struci" ili manje
mada psihologija valjda i ima to u struci

mada jedan broj s filozofskog završe kao profani po školama??

Poslednja izmena:

difrent from others...

Veoma poznat
Poruka
12.223
Pozdrav svima!
4. Godina sam srednje ekonomske škole (pravni smer). Ukratko, želim da upisem fakultet u Novom Sadu ali nisam sigurna šta me interesuje, sve dolazi u obzir, svaka preporuka, savet, bilo šta.
Trenutno me interesuje, najviše gluma ali s obzirom da je prijemni pretežno i nemam vremena da ga spremim, odustajem.
Zanimam se, takodje, za Tehnološki, IT, Pravni, Politicki.
SVAKI SAVET I SVAKA PREPORUKA ĆE MI DOBRO DOĆI.
Željno isćekivajući odgovore, HVALA!
daj okaci nam neku sliku. da procene strucnjaci koje kvalitete posedujes za dalje skolovanje :cool:

pivosok

Elita
Poruka
20.835
spremaš prijemni ako hoćeš na faks jer je takvo pravilo
ne verujem btw da ima milion poslova iz te oblasti, kad bih izgubila ovaj posao kao našla bih lako :confused: a na nekima i stoji kao poželjno da imaš završen faks ili makar višu
za traženje posla treba da imaš i psihološke kvalitete
tako da mislim da bolje bar pokušati fakultet i onda imaš neki naramak više. lako ćeš da se downgradeuješ, da prekidaš fakultet i tako dalje
ili ako je neko baš rešen da ima neki svoj put, ok, ne znam, za emigraciju je isto možda ok imati fakultet. ljudi koje ja znam da nemaju faks je nekako posao odvukao pa im više nije trebao. neki su takvi likovi da su sami sebi pravili neke puteve
može i bez faksa ali je bez veze omalovažavati ga
u stvari kako ti znaš koju oblast informatike tačno da učiš, da se specijalizuješ? ima ih jedno hiljadu. na faksu prođeš po malo bar 10 oblasti
možda treba uleteti negde odmah posle srednje ali to je na jani da odluči. moje mišljenje bolje da ide na faks, ako ne zna gde nek ide gde ide većina iz odeljenja. ili neki drugi kriterijum
Pa recimo ukucam oglase i vidim iz koje oblasti se traze poslove ili nazovem neku firmu i pogledam u kojoj oblasti se traze poslovi.
Da li ti je ikad trebala matematika na vecem nivou nego sto se radi u srednjoj skoli. Da li ti je ikad trebala arhitektura racunara, operativni sistemi, signali i sistemi. Sve sto treba mozes sam da nauci.

pivosok

Elita
Poruka
20.835
Ljudi se ubise spremajuci matematiku koju nikad nece u zivotu trebati. Jedino za neke specificne poslove ce matematika biti potrebna, ali ti poslovi su komplikovani da mozda tek 5% ljjudi moze da ih obavlja. Osoba koja sprema ispit iz matematike ne stice nikakvu vestinu resavanja problema nego prakticno uci napamet algoritme. Kad se susretne sa real life rpoblemom bleji ko tele-

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.