Помоћ-повезивање слушалица.

KraNp

Poznat
Poruka
8.063
Купио сам данас бежичне слушалице и адаптер за блутут. Све сам укључио како треба и кад одем на опцију "блутут" и после тога кликнем "конект" чекам пет секунди и изађе ми обавештење да не могу да се повежу. Не знам где грешим јер ми је пре тога један друг преко тајм вјувера успео да повеже.

KraNp

Poznat
Poruka
8.063
Појасни, какав адаптер и где је он повезан а, такође, о којим слушалицама је реч?
Филипсове су слушалице. Блутут усб је убачен. Одем на опцију БЛУТУТ и кликнем КОНЕКТ али ништа. Пре тога сам кликнуо опцију ДОДАЈ БЛУТУТ.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.229
Филипсове су слушалице. Блутут усб је убачен. Одем на опцију БЛУТУТ и кликнем КОНЕКТ али ништа. Пре тога сам кликнуо опцију ДОДАЈ БЛУТУТ.
A da li komp vidi slusalice? Ne mozes connect pre nego sto uparis slusalice sa kompom.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.196
Ubodi BT adapter, otvori PowerShell (dole levo u search kucaj "POWERS" i pojaviće se, klikni na njega i otvori) i tamo kopiraj sledeću komandu:

Get-PnpDevice -PresentOnly | Where-Object { $_.InstanceId -match '^USB' }

Trebalo bi da dobiješ nešto ovako:

1650744453861.png

Ako ti fali ova linija Bluetooth, ili mu status nije OK, javi. Ako je sve ok, onda ti slušalice nisu uparene kako treba.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.683
Дешава се да ми комп уопште не препознаје усб од блутута. У почетку је препознао. Сада не. Шта урадити да га препозна ?
Прво, ако ти је то неки стари бт, испод верзије 4.2 заборави!
Тек од верзије 4.2 предвиђен је за пренос музике.
Сем тога, важно је који ти је ОС на рачунару. Ако је win7, исто проблем.
Временски се не подржавају. Тачније, већ је био у употреби win8 када се појавио бт4.2.
Укратко, са оперативним системом. win10 и бт 4.2 или више, слушалице се повезују без проблема.
Више детаља о свему: https://forum.krstarica.com/threads...et-za-slusanje-muzike-hi-fi-kvaliteta.931630/

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.196
Прво, ако ти је то неки стари бт, испод верзије 4.2 заборави!
Čovek reče da je kupio BT adapter i slušalice OVIH DANA. Kako standard BT 4.2 postoji već desetak godina, jako je malo verovatno da je kupio neku verziju stariju od 4.2. Takođe, reče da misli da mu komp ne prepoznaje BT adapter, pa je logično da treba da proveri da li je uređaj enumerisan na USB bus-u i da li je aktivan pre bilo kakvog trablšutinga slušalica.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.683
Čovek reče da je kupio BT adapter i slušalice OVIH DANA. Kako standard BT 4.2 postoji već desetak godina, jako je malo verovatno da je kupio neku verziju stariju od 4.2. Takođe, reče da misli da mu komp ne prepoznaje BT adapter, pa je logično da treba da proveri da li je uređaj enumerisan na USB bus-u i da li je aktivan pre bilo kakvog trablšutinga slušalica.
И дан данас продају БТ испод 4.2. То што је ОС видео хардвер, не значи ништа ако тај хардвер програмски није предвиђен за подршку да основна кодека SBC и AAC.
Чак и да је БТ 4.2 или виши, ако је ОС win7, опет бедак!
Све се то да натерати да ради али то није то. Можеш ти у ауто сипати и бензин од 86 октана а како ће он вући, није важно?
Била је слична тема: https://forum.krstarica.com/threads/kako-aktivirati-bluetooth-slusalice-bubice-u-win-7.948497/

KraNp

Poznat
Poruka
8.063
Јел зна неко да ми објасни како да подесим на скајпу ове бежичне слушалице. Нешто сам преко туторијала покушавао и успео сам да нешто подесим да се чује звук позива на скајп али не успевам да чујем саговорника ни он мене. Шта треба урадити ?

jolemisa

Elita
Poruka
19.724
Јел зна неко да ми објасни како да подесим на скајпу ове бежичне слушалице. Нешто сам преко туторијала покушавао и успео сам да нешто подесим да се чује звук позива на скајп али не успевам да чујем саговорника ни он мене. Шта треба урадити ?
Ako nisi uspeo da uspostavis kontak slusalica na kompu,neces ni na Skypu.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.683
Још увек ниси рекао који ти то модел блутута и који ОС користиш?

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.683
Skype je zeznut,kako se sve vise apdejtuje,sve je gori.Pogotovo od kako ga je kupio Microsoft.
У праву си. Од како су се појавили разни месинџери Скајп сам престао да користим. Последњи пут пре 6 година. Сећам се, тамо негде 2006, са скромним интернетом, радио је стабилно а онда, од куповине Мајкрософта, све гори. На крају сам га баталио.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.