Pomoć oko štampača hp1020

slobamil

Početnik
Poruka
5
Moj štampač HP LaserJet 1020 radio je besprekorno i odjednom ga laptop ne prepoznaje. Nema ga na listi štampača kada hoću nešto da štampam. Gasio, palio... Izbrisao ga. Kada restartujem laptop on se pojavi na listi drugih uređaja ali ne na listi štampača. Treba mi pomoć kako rešiti problem.

Prilozi

• 1.jpg
    1.jpg
    55 KB · Pregleda: 2
  • 2.jpg
    2.jpg
    57,5 KB · Pregleda: 1
Probaj ugasi lap top,pa iskljuci kabl od njega sa lap topa,pa onda upali laptop.Kada se podigne sistem prikljuci kabl na laptop.Trebalo bi dole iznad task bara da ti prijavi novi hardver.Stampac normalno mora biti upaljen.Ako tako ne uspe,onda probaj izvadi kabl sa stampaca,pa primeni isto,ako opet ne bude nista,onda je problem do kabla.Pre toga udji u Device Manager,pa ga nadji,idi desni klik na njega i dobices padajuci meni,klikni na Update driver.Sacekaj sta ce se desiti.

Moj štampač HP LaserJet 1020 radio je besprekorno i odjednom ga laptop ne prepoznaje. Nema ga na listi štampača kada hoću nešto da štampam. Gasio, palio... Izbrisao ga. Kada restartujem laptop on se pojavi na listi drugih uređaja ali ne na listi štampača. Treba mi pomoć kako rešiti problem.
Windows 10 update, ili?
Šta se desilo pa da više ne radi?
Znamo šta si ti uradio.. Možda si pogrešan drajver instalirao pa zato nije među printerima?

Na drugom kompu?

Deinstaliraj drajvere koji su apdejtovani,pa instaliraj prethodne,da vidimo sta ce biti.Probaj iz Device managera.Idi na Uninstal driver,kada zavrsi,restartuj lap,ili komp,gde vec imas problem.Normalno ukljuci printer i trebalo bi da ti prijavi novi hardver,sa starim drajverima.

Windows mi tako nije video nekoliko štampača pa sam ručno instalirao i sve radi.

Hteli bi oni da poboljšaju prodaju nove plastike ali retko to ide.

Pre jedno pola godine ja da bacim đubre a pored kontiša laser skener štampač samsung ko nov. Pokupim ja vratim se kući, uključim neće radi samo kopiranje. Win ga ne prepoznaje skinem drajver instaliram sve radi. Pored bio i epson ista priča stim da je čip u recikliranom kertridžu bio pogrešan, drugar koji to servisira mi donese ispravan ja opet ručno instaliram odgovarajući drajver i sve radi kako treba.

Dakle pokvareno potrošačko društvo tj industrija pravi zagađenje planete zarad profita.

Back