Quantcast

Pomoc oko povezivanja kompa sa home cinema!

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
nabavio sam home cinema Sony Surround DAV-S800 ali imam problem kako potjerati zvuk na sve zvucnike. prikljucio sam na izlaz lap topa za zvucnike i ukljucio na dvd-ju ulaz za cicneve. kabal mi je odgovarajuci ali zvuk kada je na jednom cincu gura na jednom zvucniku i wooferu a kada taj izvucem i stavim drugi u drugi ulaz onda logicno radi drugi zvucnik sa wooferom. nikako da napravim sve da radi iako sam u sound properties ulazio i postavljao na 5.1 suround system ali nikakve razlike. a kada su oba cinca ukljucena (AUDIO IN R i L) onda kao da zvuk odzvanja iz dubine i slabije se cuje puno. je li do maticne ili treba mozda probati sa PC-ja koji ima 5.1 zvucnu karticu ili je pak do kablova?

Vukasin-coral

Domaćin
Poruka
4.707
Ako koristiš 'bananice' sa jedne i činčeve sa druge strane onda ti ukupno treba 3 kabla, laptop nema podršku za to. Laptop spajaš sa jednim kablom, sa izlaza za slušalice na stereo ulaz Sony-a koji potom sam odradi pseudo 5.1 zvuk. Kad to radiš sa PC-a problema nema jer ima 5.1 podršku i adekvatnu audio karticu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.