Quantcast

Pomoc oko konfiguracije za pc igraonicu !

Koju igricu najvise igras ?

• Counter Strike 1.5/1.6

• Need For Speed MW/UG/PS...

• World Of WarCraft-WOW

• Ne igram nista,idem na net u PC igraonici

• Sve po malo...

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

markostar96

Zainteresovan član
Poruka
135
Pozdrav svima,ja i moji imamo u planu da otvorimo pc igraonicu,treba nam konfiguracija koja je dovoljno dobra za pc,treba da bude sa ekranom ali sto jeftinija,ja sam gledao u tempu za 17.000 neki komp sa ekranom,plazma,i bio je dobar,ako neko zna kako mogu da kupim od 6 do 8 kompova uz popust nek se javi i nek pise.....

Svi koji znate nesto ili mozete da mi preporucite javite se.

Sve je dobrodoslo........pa pisite..............................

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.366
To je neozbiljno. Bilo bi dobro, kad bi mogao da nađeš, ako neko donosi iz Austrije sa tih njihovih depoa, komponente, koji su oni otpisali, a koje su super, pa da sastaviš bar neke P4, sa minimum 2 GB memorije i nekim solidnim grafičkim kartama. Nemoj da se ljutiš, ali konfiguracija sa monitorom, za 170 evra je smejurija za iole ozbiljne igre. Treba ti bar neka nvidia 7600, ako bi ploča bila AGP. Jedino prihvatljivo rešenje ti je da kupiš, polovne komponente, jer igraonica sa novim dobrim kompjuterima, bi te mnogo koštala...

markostar96

Zainteresovan član
Poruka
135
Niste u pravu. Sve što treba je pričekati AMD modele procesora tzv APU. To bi trebalo biti jeftino sa integrisanim karticama koje će tjerati i najzahtjevnije igre... na minimumu. Ali bolje je i to od polovnog shita.
To je neozbiljno. Bilo bi dobro, kad bi mogao da nađeš, ako neko donosi iz Austrije sa tih njihovih depoa, komponente, koji su oni otpisali, a koje su super, pa da sastaviš bar neke P4, sa minimum 2 GB memorije i nekim solidnim grafičkim kartama. Nemoj da se ljutiš, ali konfiguracija sa monitorom, za 170 evra je smejurija za iole ozbiljne igre. Treba ti bar neka nvidia 7600, ako bi ploča bila AGP. Jedino prihvatljivo rešenje ti je da kupiš, polovne komponente, jer igraonica sa novim dobrim kompjuterima, bi te mnogo koštala...
To je integrisana grafička i na njoj možeš igrati samo starije i slabije igre. Danas klinci igraju Call of Duty 4, 5, 6, GTA IV, i ne znam ni ja šta sve ne, a za to ti trebaju jače mašine...
Neznam sta da radim ali kupio sam neki celeron intelov za 2.000 dinara na nekoj aukciji banka inteze i super radi moze na njemu da se igraju bas zahtevne igrice ima 256 ram 80 gb hard........predpostavljam da znate o cemu se radi....................ako ne.........radi se o jednoj najobicnijoj krntiji...

reciklaza

Primećen član
Poruka
927
Druze za igrice ti treba bar dual core cpu...neki amd recimo ili intel svejedno...bar 2 gb ram i bar grafa u rangu 5670 da bi mogao da imas neke koristi od te igraonice. Ako uzmes te kompove od 17k niko nece da ti dolazi da igra,jer nista od novih igrica nece normalno da radi.
+ treba ti legalan softver...mislim da i neke igrice moraju da budu legalne...ima tu zajebancija koliko hoces.

OrangeC

Iskusan
Poruka
6.366
P4P800 su stare, ali odlične asusove AGP ploče sa ATA i SATA priključcima. U konfiguraciji sa nekim preskotom od 3 GHz, novim samsung HD, 2 GB memorije, jedan polovan modul od 1GB je 1000 dinara i nekom grafičkom NVIDIA 7600 ili 7900 bile bi to solidne konfiguracije. Problem je naći te grafičke karte, a procesore, verujem, da bi pronašao ...

A imaš i solidnih i jeftinijih BIOSTAR i ASROCK ploča sa socketom 775, ali bi te konfiguracije sa Core 2 Duo procesorima, prilično koštale, ali bi bile nove i moćne !

Poslednja izmena:

markostar96

Zainteresovan član
Poruka
135
Pa, kad znaš, šta hoćeš ti kupi te konfiguracije za 17 000 , pa ćeš se naigrati. Te konfiguracije nisu za igre, a ti to procesuiraj kako hoćeš. Čak i za mnogo starije igre potrebne su normalne, a ne integrisane grafičke karte
ja sam kupio jedan komp od 17.000 ustvari bas taj,bio je extra sve sam mogao na njemu da igra,jeste da je bilo na minimumu ali ipak........a i sta ce mi bolje za PC kad danas svi dolaze u PC samo da bi igrali kantere multyplayer i da bi isli na net...

reciklaza

Primećen član
Poruka
927
P4P800 su stare, ali odlične asusove AGP ploče sa ATA i SATA priključcima. U konfiguraciji sa nekim preskotom od 3 GHz, novim samsung HD, 2 GB memorije, jedan polovan modul od 1GB je 1000 dinara i nekom grafičkom NVIDIA 7600 ili 7900 bile bi to solidne konfiguracije. Problem je naći te grafičke karte, a procesore, verujem, da bi pronašao ...

A imaš i solidnih i jeftinijih BIOSTAR i ASROCK ploča sa socketom 775, ali bi te konfiguracije sa Core 2 Duo procesorima, prilično koštale, ali bi bile nove i moćne !
A sto bi uzimao neke agp ploce sa ddr1...kad moze da uzme neku najjeftiniju am3 ili 775 koja ima pci i ddr3...1gb dd3 je 1000din nov.

markostar96

Zainteresovan član
Poruka
135
kakv bre agp i ddr1 ?
niste vi bas cisti..
a ako oce cs 1.6 i net, super mu to za 17 000
ista iole ozbiljnije , bez 350 e po kucistu i 120-130 e monitor nema sta da misli..
Recimo ko ja sto sam uzeo za 400 eura konfu ona je standardna gejmerska. racunaj 400 eura po komadu bez monitora.
Moj bato, bolje im kupi tetrise pa neka se takmice, bolje nego sto ces kupiti ovu konfiguraciju... Kontam bez jedno 500-600-700e po kon. i ne razmisljaj o igraonici...
Hahaha,
Pa danas su sve igrice zahtevne,sto znaci treba dobra i jaka konfiguracija.Znaci,ispruzi se sa lovom dobro,za jake kompove :)
Могу флеш игрице за мобилне.Таман ту резолуцију могу да потерају старе графе.
A sto bi uzimao neke agp ploce sa ddr1...kad moze da uzme neku najjeftiniju am3 ili 775 koja ima pci i ddr3...1gb dd3 je 1000din nov.
Ne bih se slozio,ja komp koji sam kupio za 17.000 dinara radio je extra imao sam na njemu:
Sims 2
Sims 3
GTA San Andreas
Resident Evil 4
Mnogo Mini Igrica
Counter Strike 1.6 i 1.5
Need For Speed Most Wanted
Net normalno radio
itd...

Pa nece oni da rade na Adobe After Effects CS5 ili kozna kave ludorija na 3d,u !!!.....samo neke obicne igrice koje se igraju u pcu i net.....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.