Pomoc oko izbora pistolja

Strpljen spasen.

I pij te lekove. Smanji depru. Šta ti je prepisano?
prepisano mi je da ti kazem da ne seres kad god krenes da kucas na toj tvojoj tastaturi sa namerom da mi pametujes
A što se tiče teme, oružje je rizik.
Dobro ga obezbedi.
Čiste pameti si?
jesam, svako je ciste pameti, samo sto egoisti misle da su samo oni, egoisti, ciste pameti
 
Poslednja izmena:
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
sve zavisi radi cega kupujes pistolj.
 
Imam dozvolu i za nosenje al ne pada mi na pamet da ga nosam ko kreten.ali kad vec dobijam na poklon neka bude bar respektabilan
Onda u redu,trazi sta ti se svidja.Ovde mozemo mnogi da ti predlozimo sto rebi nije dobro.Prvo ga pogledas da ti se svidi na oko,pa onda u ruku da vidis,kako stoji u ruci,pa onda ispalis par metaka u metu,da vidis kako se ponasa.Kada se svo troje poklopi,taj valja za tebe.
 
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
Ne razumem se u balistiku , već u nešto drugo , ali potreban ti je projektil koji ima zaustavnu moć, umesto probojne - što se tiče samoodbrane.
 
Po onome sto sam citao, svakoj ruci odgovara drukciji Parabellum.
Ne mora nuzno znaciti da bozanstvo Zbrojovka mora u necijim rukama biti preciznija od Zastavinog EZ9.
Nego, spominjes samoobranu.
S obzirom na to da u Europi moras imati boga za ujaka kako bi dobio dozvolu za nosenje, nije mi jasno sto zapravo zelis, osim ako si kriminalac koji je spreman riskirati nosenje pistolja sa sobom.
U vezi samoobrane, kuca se brani dvanaesticom.
Kupi Mossberg 500 ili ako imas para, 870 Wingmaster.
9mm metak iz pištolja zaustavlja bilo koga pogotkom u bilo koji dio tijela, nije to metak iz automatske puške da pogodjeni metkom iz te puške čak i paljbu uzvraća unatoč pogotku. Inače slažem se da je nošenje pištolja pretjerano osim ako nisi krimos. Obući borilačke vještine, nosi sprej ili šoker.
 
...
Molim iskustva ili preporuke

Никако не набављај ватрено оружје.
Времена су зла, навешће те нека будала да га употребиш !

Мени недељно бар једном дође да некоме пресудим ...
Не дај Боже !

Може евентуално неко хладно оружје,
(чекић, пајсер и сл.)
а и то само ако си перманентно у некој опасној ситуацији,
али и то добро размисли !

Ја скоро све конфликте решим свађом и псовкама ...
И бекством, свакако ! :guza:
 
9mm metak iz pištolja zaustavlja bilo koga pogotkom u bilo koji dio tijela, nije to metak iz automatske puške da pogodjeni metkom iz te puške čak i paljbu uzvraća unatoč pogotku. Inače slažem se da je nošenje pištolja pretjerano osim ako nisi krimos. Obući borilačke vještine, nosi sprej ili šoker.
Vuksi, da se mene pita, svi bi naokolo hodali do zuba naoruzani, a ne samo PTSP-ovci i krimosi kao sto je to kod nas slucaj.

ooooo.gif
 
Ne razumem se u balistiku , već u nešto drugo , ali potreban ti je projektil koji ima zaustavnu moć, umesto probojne - što se tiče samoodbrane.
:ok:

Tzv. man stopper.
Upravo to sto i Vuksi kaze, metak treba uci dovoljno duboko u tijelo ali ne i izaci, kako bi pri tome prouzrocio stanje soka organizma (a posljedicno tome i mogucu smrt), a za to ne postoji bolja stvar od 9mm.
Iako su meni revolveri daleko ljepsa stvar, 9mm je savrsen za samoobranu.
U slucaju da netko upadne u kucu, kazu da nema bolje od 12ice, pogotovo ako ima skraceni kundak poput Mossberg 500.
Neki ljudi cak kombiniraju, pa u prvom punjenju bude kamena sol, pa 28ica, a ukoliko je napadac i dalje nasrtljiv, trece punjenje je 12ica.
 
U slucaju da netko upadne u kucu, kazu da nema bolje od 12ice, pogotovo ako ima skraceni kundak poput Mossberg 500.
Neki ljudi cak kombiniraju, pa u prvom punjenju bude kamena sol, pa 28ica, a ukoliko je napadac i dalje nasrtljiv, trece punjenje je 12ica.
Popusio si sta god napravis kod nas.

Nemam preporuku za niti jedan. Autore mani se oruzja.
 
:ok:

Tzv. man stopper.
Upravo to sto i Vuksi kaze, metak treba uci dovoljno duboko u tijelo ali ne i izaci, kako bi pri tome prouzrocio stanje soka organizma (a posljedicno tome i mogucu smrt), a za to ne postoji bolja stvar od 9mm.
Iako su meni revolveri daleko ljepsa stvar, 9mm je savrsen za samoobranu.
U slucaju da netko upadne u kucu, kazu da nema bolje od 12ice, pogotovo ako ima skraceni kundak poput Mossberg 500.
Neki ljudi cak kombiniraju, pa u prvom punjenju bude kamena sol, pa 28ica, a ukoliko je napadac i dalje nasrtljiv, trece punjenje je 12ica.
Nisam pucala iz pištolja , ali iz vazdušne puške jesam. U metu, sportski .
Ne bih ja oružje držala kod kuće.
Mislim da je sasvim i nebitno kakav je pištolj , nisu oni sad raštimovani , uzme svaki pa pogleda koji je lakši i da bira oblik projektila pre svega.
 
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
Prvo da napišeš za koju upotrebu ti treba. Da li bi išao u straljanu da pucaš, da li ti treba za zaštitu, za nošenje, da li bi ga koristio takvog kakovg ga dobiješ ili bi radio neku nadogradnju... sve to treba uzeti u obzir.
Takođe, idi u radnju i probaj da rukuješ (repetiraš, izbaciš okvir, rasklopiš i sklopiš koji deo) recimo našeg CZ i Sig-a, jer su najsličniji. Videćeš koliko manje sile ti treba za SIG-a i koliko su CZ polufabrikati. Glock sigurno nema mogućnost da ispuca isti broj metaka koa SIG, pa čak ni kao CZ, ali ako ne ideš svakodnevno u streljanu, to ti i nije bitno.
ČZ su sjajni pištolji i zavisi koji model ima da ti ponudi. Ako ima CZ P-10, to je recimo sjajan pištolj.
I glavno pitanje, da li baš hoćeš pištolj ili dolaze i revolveri u obzir, velika je tu razlika?
 
ajmo ovako , kao prvo pištolj ne puca sam nego ga čovek upotrebi , znači nije do oružja nego do čoveka kao drugo u pravu su članovi koji kažu da za samoodbranu je potrebna zaustavna moć , a ne probojna, i treće u slučaju za ne dajBože svaki kalibar je ok od 6.35/7.65/kratka devetka/dugadevetka , a kalibar 10 je za specijalne jedinice policije i vojske
kalibar 10 je uvrštenu u DEA kada je poprilično njih poginulo u akciji a krimosi nosili pancire, posle toga takve jedinice ne kreću na teren bez desetke/))) ne ćevapi desetka/
ako ti je samo da ga imaš i čuvaš biraj po izgledu i ono šta se tebi sviđa, ako je za pucanje duga 9 je sasvim ok i u tom slučaju prelistaj šta koristi Mosad, FBI , DEA , njihove specijalne jedinice
lično imam zastavu 7.65 tipični urbani za samoodbranu , međutim sada je zakonska regulativa drugačija i dozvola je samo za posedovanje , a ne i za nošenje, tako da sve gubi svaku smisao posedovati pištolj , a u daje lažnu sigurnost , jer 99% nas smo amateri u odnosu na brzo reagovanje i upotrebu istog, jer naspram sebe biće uvek neko dobro uvežban
i oko kvaliteta da se ne lažemo, nema više nekvalitetnog pištolja, gore dole svi su istog kvaliteta , konkurencija čini svoje
tako da sve je stvar ličnog ukusa , srećno prijatelju @zabrinuti suprug
 
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
Unbenannt12.JPG


izvinjavam se na malom offtopic-u ali samo da pitam,
jel ima mozda tvoj nick-name veze sa ovim sto si napisao u uvodnom postu?! ;) :D
 
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Ако твој пријатељ држи продавницу- он ће те најбоље посаветовати, у складу са твојим потребама.
 
:ok:

Tzv. man stopper.
Upravo to sto i Vuksi kaze, metak treba uci dovoljno duboko u tijelo ali ne i izaci, kako bi pri tome prouzrocio stanje soka organizma (a posljedicno tome i mogucu smrt), a za to ne postoji bolja stvar od 9mm.
Iako su meni revolveri daleko ljepsa stvar, 9mm je savrsen za samoobranu.
U slucaju da netko upadne u kucu, kazu da nema bolje od 12ice, pogotovo ako ima skraceni kundak poput Mossberg 500.
Neki ljudi cak kombiniraju, pa u prvom punjenju bude kamena sol, pa 28ica, a ukoliko je napadac i dalje nasrtljiv, trece punjenje je 12ica.
Zvuci komplikovano kad se kaze man stoper a to je u stvari zrno sa rupom na vrhu i polukosuljicom napravljeno da se deformise kad udari u nesto, nista vise. Napravi se pecurka od zrna. FMJ ili kod nas zrno sa celom kosuljicom se ne deformise nego samo prosisa kroz telo. Radio sam kao vojnik po ugovoru i secam se da smo se zajebbavali po ceo dan kad je bilo slobodnog vremena, pucali iz svacega i u svasta. Paket mokrih novina moze otprilike da oponasa ljudsko telo i tu sam video razliku izmedju FMJ i ovih zrna sa rupom, gadjalli smo iz magnuma 357, cz99 9mm, zastava m70 7.65mm,... od pusaka zastavina m70 7.62x39mm i specijalne serije zastava u kalibru 5.56mm
Zrno sa rupom na vrhu je pravilo izlaznu ranu deset puta vecu nego FMJ zrno. Zrno iz zastavine m70 je isto samo prolazilo kroz papir pravolinijski dok je 5.56 izlazilo bocno kroz novine tj. tumbalo se.
 

Back
Top