Pomoc oko izbora pistolja

zabrinuti suprug

Obećava
Poruka
64
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
 
CZ 99 je onako impresivan i malo težak ali nije mi se dopao, ima nesto neelegantno sa njim kako mi leži u ruci. Mozda je bolji nekom ko ima veću šaku. Mislim da sam alternativno pucao iz glock-a nisam siguran, i taj mi se jako dopao, malčice je manji ali lepo leži. Ne sećam se ali mislim da su ttjac dužili oficiri nekad u JNA, ako je to tačno onda sam iz njega pucao kao dete i u vojsci. ništa nisam pogodio na 50m
 
Vidis da je zabrinuti suprug , hoce da ljubavnika kokne :smeker:
sto ne i mene? evo potpisacu papir da me je legalno usmrtio pistoljem, nek svi snimaju, i ja cu sam sebe da snimim kako ga potpisujem i pecatiram (ako i pecat treba, ***** ti ovaj kvazi-legalan sistem gde korupcija i kriminal vladaju u ovoj jadnoj srbiji a ni da umres ko covek ne mozes kada ti dusa vapi). Opet naglasavam, NE ZAJEBAVAM SE.
 
@Cosmopolite sta si zapanjen? imam hronicnu depresiju, da imam preko 30 godina vec bi me eutanazirali u svajcarskoj, ali posto mi je 23, malo sutra, rekli su mi da ce lekar jedva hteti da pristane ako imam ispod 30. Necu da se mucim u ovom kapitalistickom pseudo-drzavnom laznom sistemu gde te siluju i ucutkuju kad hoces da progovoris da si psihicki silovan i jos te salju po lazama, i ostalim pickim materinama...
 
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
Dozvolu za drzanje oduzja u kuci ces dobiti lako,jer ces placati dobar porez na njega,a ne smes ga upotrebiti.Dozvolu za nosenje,a pogotovu za upotrebu ces tesko dobiti,sem ako nekas neko dobrog u vrhu policije,jer samo poslovni ljudi i preduzimaci smeju da nose oruzje i da ga upotrebe,ako ih neko napadne.Zato da uzmes oruzje da bi placao porez,ne isplati se.
 
Po onome sto sam citao, svakoj ruci odgovara drukciji Parabellum.
Ne mora nuzno znaciti da bozanstvo Zbrojovka mora u necijim rukama biti preciznija od Zastavinog EZ9.
Nego, spominjes samoobranu.
S obzirom na to da u Europi moras imati boga za ujaka kako bi dobio dozvolu za nosenje, nije mi jasno sto zapravo zelis, osim ako si kriminalac koji je spreman riskirati nosenje pistolja sa sobom.
U vezi samoobrane, kuca se brani dvanaesticom.
Kupi Mossberg 500 ili ako imas para, 870 Wingmaster.
 
Poslednja izmena:
Dozvolu za drzanje oduzja u kuci ces dobiti lako,jer ces placati dobar porez na njega,a ne smes ga upotrebiti.Dozvolu za nosenje,a pogotovu za upotrebu ces tesko dobiti,sem ako nekas neko dobrog u vrhu policije,jer samo poslovni ljudi i preduzimaci smeju da nose oruzje i da ga upotrebe,ako ih neko napadne.Zato da uzmes oruzje da bi placao porez,ne isplati se.
Ovo.
U Hrvatskoj dozvolu za nosenje mozes (iako ne moras, radi se o diskrecijskoj odluci sefa policije) dobiti jedino ako si u stanju dokazati da svaki dan u banku nosis utrzak koji nije zanemariv, a to su danas vecinom preuzeli zastitari.
Jedina civilna, javna osoba za koju znam da je imala dozvolu za nosenje bio je Ivo Pukanic, sto se na kraju svejedno nije pokazalo korisnim.
Inace, Srbija u odnosu na Hrvatsku ima daleko liberalnije zakone sto se tice drzanja oruzja, sto je po meni jako pohvalno.
 
sto ne i mene? evo potpisacu papir da me je legalno usmrtio pistoljem, nek svi snimaju, i ja cu sam sebe da snimim kako ga potpisujem i pecatiram (ako i pecat treba, ***** ti ovaj kvazi-legalan sistem gde korupcija i kriminal vladaju u ovoj jadnoj srbiji a ni da umres ko covek ne mozes kada ti dusa vapi). Opet naglasavam, NE ZAJEBAVAM SE.
Ne razumem,život jeste težak ,ali ima i lepih trenutaka u njemu.Čim smo se rodili,određeno nam je i da ćemo umreti.
Zašto bi skraćivao nešto što imaš,i ubrzao kraj koji će svakako doći.
Jedan život imaš,mlad si.Uživaj u muzici,šetaj,bavi se sportom,nađi neku devojku,uživaj u sexu,nađi posao,bilo kakav i uzimaj terapiju.
Nije svaka terapija dobra,nekad trebaju godine da se uspostavi prava terapija,a i ona se posle menja.
Depresija je teška bolest,ali možeš da živiš sa njom.Iskoristi ovaj jedan život,koji imaš.

Što se tiče teme,za vreme rata sam 4 godine nosio škorpion.
Automatski pištolj,izuzetno brz.Na žalost,dva moja saborca,su izgubila živote prouzrokovane nepažnjom.
Imao sam i cz 99,ali što kažu ovde,samo smo plaćali porez na njega.
Vratili smo ga i predali policiji.
 
Glock 17 ili 19.
1179-1184-1.jpg
 
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
Zbrojevke su odlicni pistolji, veruj mi. A i bilo koji da uzmes sa liste sve je to ok osim CZ99 debeo, nezgodan,cepanica. Moj izbor sa liste bio bi glock19, manji je, zgodniji od glock17.

To sto ti kazes 10mm nije to nego je kalibar 40SmithWesson kome je precnik zrna stvarno 10mm ali nema veze sa kalibrom 10mm auto...
Komplikovana tematika, uglavnom taj 40SmithWeson je promasaj, mnogo bolje uzeti 9mm
 

Back
Top