Pomoc oko izbora pistolja

Poruka
18.108
Zvuci komplikovano kad se kaze man stoper a to je u stvari zrno sa rupom na vrhu i polukosuljicom napravljeno da se deformise kad udari u nesto, nista vise. Napravi se pecurka od zrna. FMJ ili kod nas zrno sa celom kosuljicom se ne deformise nego samo prosisa kroz telo. Radio sam kao vojnik po ugovoru i secam se da smo se zajebbavali po ceo dan kad je bilo slobodnog vremena, pucali iz svacega i u svasta. Paket mokrih novina moze otprilike da oponasa ljudsko telo i tu sam video razliku izmedju FMJ i ovih zrna sa rupom, gadjalli smo iz magnuma 357, cz99 9mm, zastava m70 7.65mm,... od pusaka zastavina m70 7.62x39mm i specijalne serije zastava u kalibru 5.56mm
Zrno sa rupom na vrhu je pravilo izlaznu ranu deset puta vecu nego FMJ zrno. Zrno iz zastavine m70 je isto samo prolazilo kroz papir pravolinijski dok je 5.56 izlazilo bocno kroz novine tj. tumbalo se.
Jel hollow point nije dizajniran da se vrh prosiri i ostane u tijelu?

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
42.193
Nema revolver u kalibru 7.65 :D ili barem ovi noviji, mozda oni s pocetka proslog veka.
Pistolj je mnogo zgodniji za nosenje za pojasom od revolvera
nisam ni rekao da je revolver u kalibru 7,65.Nego revolver jer je metak uvek u cevi, pa zapeta, i onda "za samoodbranu nesto u kalibru 7,65" , jer je to "doktroski" kalibar.Taj neko zavrsi na hirurskom stolu

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
nisam ni rekao da je revolver u kalibru 7,65.Nego revolver jer je metak uvek u cevi pa zapeti i onda za samoodbranu nestou kalibru 7,65 jer je to "doktroski" kalibar.Taj neko zavrsi na hirurskom stolu
I 7.65 sa dobrim zrnom recimo sa rupom na vrhu moze da bude bolje nego 9mm sa celom kosuljicom. Dobar je 7.65 meni se svidja jer lako moze da se prigusi ;) ali po meni malokalibarski pistolj 22.lr recimo bereta je ono sto bih ja odabrao da mi neko ponudi iz gomile pistolja

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
42.193
I 7.65 sa dobrim zrnom recimo sa rupom na vrhu moze da bude bolje nego 9mm sa celom kosuljicom. Dobar je 7.65 meni se svidja jer lako moze da se prigusi ;) ali po meni malokalibarski pistolj 22.lr recimo bereta je ono sto bih ja odabrao da mi neko ponudi iz gomile pistolja
Bas tako
sedimo 1991. u kafani u blizini autobuske u Pancevu,cirkamo pivo vecernji sati,dolazi nam drugar tada ugovorac i potegne se prica o prangijama.Svi su tada nosili 99ku Zbrojevku,Taurus,..sve u kalibru 9mm ,jedino Micko Zastavin M 70 7,65mm. I tako, kao loze ga, lik se nasmeje i kaze "Drugari, ja ako budem morao da potegnem ovo, nekoga cu izbusiti kao sito,i velike su sanse da taj prezivi, ali ce da kaki u kesu".Mi se pogledamo onako izmedju nas,covek u pravu.Godinu i nesto kasnije u kafanskoj svadji nas drugar propuca coveka sa 357 , razvali ga na mestu i pobegne iz tada SRJ.
U redu je da ljudi vole oruzje ,to je strast,ali koja je svrha imati kuci oruzje za samoodbranu.Treba velika zaustavna moc,busi pancir,..koji lopov nosi pancir ?
Sve i jedan metak zaustavlja

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Bas tako
sedimo 1991. u kafani u blizini autobuske u Pancevu,cirkamo pivo vecernji sati,dolazi nam drugar tada ugovorac i potegne se prica o prangijama.Svi su tada nosili 99ku Zbrojevku,Taurus,..sve u kalibru 9mm ,jedino Micko Zastavin M 70 7,65mm. I tako, kao loze ga, lik se nasmeje i kaze "Drugari, ja ako budem morao da potegnem ovo, nekoga cu izbusiti kao sito,i velike su sanse da taj prezivi, ali ce da kaki u kesu".Mi se pogledamo onako izmedju nas,covek u pravu.Godinu i nesto kasnije u kafanskoj svadji nas drugar propuca coveka sa 357 , razvali ga na mestu i pobegne iz tada SRJ.
Da, to su bile lude godine a meni mnogo drage
U redu je da ljudi vole oruzje ,to je strast,ali koja je svrha imati kuci oruzje za samoodbranu.Treba velika zaustavna moc,busi pancir,..koji lopov nosi pancir ?
Sve i jedan metak zaustavlja
Po meni je zlatni optimum 9mm (9x19)
Ni prejak, ni preslab, ni skup ni redak. A da ti kazem, da me neko napadne (nekim oruzjem, ovako inace dobro se branim), radije bih mu cepno butinu sa 9 nego sa 7.65

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
glok, nema dileme
Da, nije najbolji ali meni jeste taman kakav treba da bude samoodbrambeni pistolj.
Moja filozofija, jer sam nosio razno oruzje je da ti ono stvarno zatreba jednom u zivotu. I ako ti zatreba to ce biti najvise 5 metaka, ako se ne odbranis sa 5, neces ni sa 15. Dakle mora da bude lak plastikanac i zgodan za nosenje da te ne opterecuje (ako smes da ga nosis). Vec sam napisao da je za mene glock 26 najoptimalniji pistolj

GIDEON

Domaćin
Poruka
4.934
Mozda ima slicnih tema i ja se izvinjavam ali s obzirom da pratim vojnu tehniku ali sam dosta zanemario oruzje za samoodbranu konkretno streljacko naoruzanje treba mi pomoc.
Od prijatelja dobijam na poklon pistolj koji sam izaberem.Lik ima prodavnicu naoruzanja
I imam nekoliko dilema
Cz.99 10 mm
Ceske zbrojovke vise modela ali su mi ruzne kao tetejci
Sig p226
Glock 17 19 21
I sto sta jos
Kao rs9 vampir npr
Znam da je bitno kako lezi u ruci i sl ali opet zamolio bih licna iskustva kao i da mi neko objasni malo vise o metku 10mm vs 9mm snaga probojnost i sl kao i kakav je zc 99 10mm
Molim iskustva ili preporuke
Od svega navedenog Sig 226.
CZ 99 ne postoji u kalibru 10mm, vec zamo u kalibru 40s&w, racunam da si na to mislio. Danas se smatra da 40 s&w ne puza prednosti u odnosu na 9mm i zato se sve redje koristi u policiji sirom sveta.
Zastava je proizvodila Z10 u kalibru 10mm, 10x25, samo sto je to bio krs kojem je pucao ram nakon par stotina metaka.

FDDD

Iskusan
Poruka
6.341
Od svega navedenog Sig 226.
CZ 99 ne postoji u kalibru 10mm, vec zamo u kalibru 40s&w, racunam da si na to mislio. Danas se smatra da 40 s&w ne puza prednosti u odnosu na 9mm i zato se sve redje koristi u policiji sirom sveta.
Zastava je proizvodila Z10 u kalibru 10mm, 10x25, samo sto je to bio krs kojem je pucao ram nakon par stotina metaka.
Meni se sig 226 ne svidja kako lezi u ruci. glok mnogo bolje cak i onaj najmanji 26.
A inace sig je vrhunski pistolj odradjen kao svajcarski sat

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.