Quantcast

Pomoc oko instalacije Ubuntu-a 12.04!!!

Poruka
7.101
какв то програм за матичну?

Pa to onaj cd sa drajverima :D

отвориш software manager и унесеш у претрагу шта/за шта ти треба (или бар што приближније) и пробереш од понуђеног оно што ти по опису највише одговара, инсталираш то на систем и бациш се на тестирање те одабереш оно што ти ради посао...

Pogledao sam to :)

Poruka
7.101
Evo vec sam napravio problem :dash:
Nema, ja sta god uzmem u ruke ja pokvarim :confused:

Skinuo sam program WIne, bilo ih je vise, skino sam neki sa casom crvenog vina. Krenem ti ja da otvorim nesto preko njega, neku igru, i promeni mi se rezolucija na 800x600. Ja izadjem i odem u gornji desni ugao, udjem u drugu opciju ekrani i budala umesto da stavim 1440x900 (16:10) ja stavio 1280x960 (4:3) i poče sve da mi treperi, ceo ekran, kao da je Nova godina. Ja onako u panici sta ću, restartujem komp, opet udjem i imam šta videti, monitor opet treperi. Sad sam ušao na profil Gost gde je normalno. Kako ja sad da vratim staru rezoluciju, tamo mi je sve? :confused:

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
Не разумем зашто си мењао резолуцију екрана?
То што ти је Wine приказивао такву тезолуцију је зато што су вероватно таква основна подешавања то се уђе у опције у оквиру самог програма Wine и изврше подешавања које ти требају...

Е сад, што се тиче твог проблема рестартуј комп и уђи у другу ставку кад ти се појави груб и покушај кроз рековери мод да наместиш графику... потражи мало на нету...
Ако ја нађем пре тебе поставићу...

Коју графичку имаш?

Poruka
7.101
Не разумем зашто си мењао резолуцију екрана?
То што ти је Wine приказивао такву тезолуцију је зато што су вероватно таква основна подешавања то се уђе у опције у оквиру самог програма Wine и изврше подешавања које ти требају...

Е сад, што се тиче твог проблема рестартуј комп и уђи у другу ставку кад ти се појави груб и покушај кроз рековери мод да наместиш графику... потражи мало на нету...
Ако ја нађем пре тебе поставићу...

Коју графичку имаш?

Napravio sam drugi user, isti kao onaj stari, sve ima. Pa kad sam usao u WIne, tj pokrenuo neku igru preko Wine-a, smanjila se rezolucicja na mozda 800x600 (i u podesavanjima sam posle video da pise 800x600) ali mi nije pustilo igricu. I ja sam sa tom rezoulucijom onako cackao po kompu i nasao ono za menjenje rezolucije i stavim umesto najvecu, posto mi je monitor 19 inca, stavim neku manju i ono pocelo da treperi, nigde strelica nema, ne znam ni sam. I 3 puta restartva, dzaba, nece, pokusao opet da udjem u ta podesavanja, ne mogu, nista se ne vidi, samo treperi. I onda sam usao na Guest, ali tu nije bilo nikakvih podataka i tu onda napravim novi user i sad je sve kao pre, sve ima.

Inace, nisam stavio dual boot, nemam vise XP, na kraju sam skroz odlucio za Ubuntu. Gracika mi je 256mb, mislim da je ATI Radeon :D

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
ма имао си ти све ту на екрану само си требао бити малко упорнији...налазио се курсор негде далеко иза ивице монитора....
Дешавало ми се нешто слично пре пар година док нису подигли основну резолуцију на 11xx X 700 (ваљда) па сад немамтаквих проблема...
Вероватно ти графичка ради са сттаријим драјверима код којих је било таквих акробација...
Добро си се сетио то за нов налог, размишљао сам о томе али нисам сигуран да ли је могуће из Гост налога урадити нешто слично - занам да код мене није... :D

Poruka
7.101
ма имао си ти све ту на екрану само си требао бити малко упорнији...налазио се курсор негде далеко иза ивице монитора....
Дешавало ми се нешто слично пре пар година док нису подигли основну резолуцију на 11xx X 700 (ваљда) па сад немамтаквих проблема...
Вероватно ти графичка ради са сттаријим драјверима код којих је било таквих акробација...
Добро си се сетио то за нов налог, размишљао сам о томе али нисам сигуран да ли је могуће из Гост налога урадити нешто слично - занам да код мене није... :D

Pokusao sam ja sa tim, i ubodem nekako i usao sam u ta podesavanja i namestio odgovarajuci rezoluciju, al nisam mogao da ubodem ono dugme da prihvati, ne vidi se kursor :D Nema veze sad :) A zanima me to za Wine, sto mi se tako pojavilo, sto nije otvorilo igru? I sta jos trebam da znam za njega, posto ce mi trebati?
I kod ovog Libreofisa za pisanje sam primetio da moze da se snimi u Windowsovim formatima, za 2003-2007 i 2010, tako i za ostalo. Znaci ja sad iskucam nesto ovde, snimim kao fajl od Word 2007 i pustim negde na nekom kompu koji ima Word 2007 i radice? :D

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
@Либреофис наравно да ће радити, с тим што није на одмет обратити пажњу у ком формату ћеш нешто запамтити, јер није занимљива ситуација где ти документ запамтиш у .docx формату а документ дође на рачунар који има инсталиран MS Ofice 2003 који не чита тај формат...
Претражи опције у Либреофису и подеси све како теби одговара као на пример у комформату ћеш памтити документа да не мораш сваки пут ручно да одређујеш...

Што се тиче Wine престао сам да га користим јер мемрзи макљање са њим и Виндовсовим програмима... Иначе сам раније играо и игрице преко њега али само оне које не захтевају посебна подешавања.... Е сад видим да се доста игара може потерати да ради али са додатним подешавањима те посети следеће: 1. 2.
Не препоручујем инсталирање програма за Виндовс преко Wine јер ако исти или сличан програм који се налази у складишту ради посао немој да мучиш систем са програмом писаним за неки други оперативан систем,да не помињем да ће пропусти које постоје у том програму опет бити актуелни и ако се исти покреће на Линуксу...

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
Kako da instaliram Fedory?? kada ubacim instalacioni cd neće da bootuje...
Ili Ja nisam lepo narezao? Rezao sam putem Nero StartSmart Essentials
Da probam da narežem sa Windows 7 USB DVD Download Tool to je alatka namenjena
za burning isključivo windows os, ali ko zna možda bi radilo??
Untitled-4-1.png

Pomagajte, da li je do ne bootovanja mog kompjutera ili nisam lepo narezao??

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
Ниси лепо нарезао...
Не треба само да прекопираш .iso фајл на ЦД већ да га нарежеш као да одраз ЦД-а.

Да појасним, ако узмеш диск са игрицом и исти желиш да копираш, прво што се деси јсте да рачунар прекопира диск на хард (у фолдер који му ти сам задаш или је већ задат кроз оснобвна подешавања) а потом се тај имиџ фајл (каде користиш неро у питању буде .nrg) прекопира на други празан ЦД који накнадно убациш...

.iso фајл је такође одраз диска који можеш да нарежеш путем нера само мораш наћи опцију за резање већ направљеног одраза (копије изгледа диска)... Обзиром да нисам скоро баратао са нером - чак и на Виндовсу сам га заменио са примеренијим програмчићем) немогу овако напамет да те упутим где се тачно налази опција...

Али ако малко прегледаш опције брзо ћеш се снаћи (сад кад сам бар покушао да ти објасним шта треба да тражиш)...

Poslednja izmena:

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
Ovako ja sam za sada upropastio 3 dvd a i opet nisam ništa uradio... Nemam nekog iskustva sa rezanjem, jer sam obično kupovao već narezane kopije igrica... Pa ako neko može da mi da link od nekog programa gde samo treba da ubaciš cd nadješ iso fajl i stisneš enter. Ili ako neko moze da mi napise tutorijal za nero ili windows burn (instalirani po defaultu) ili neki drugi open sorce, trial, beta nebitno koji program sa interneta. Uputstvo tipa kliknes tu, tu i tu... Mislio sam da je možda problem daemon tool pa sam ih uninstal, ali to nije pomoglo... Sad idem da vidim da li na youtube ima neki tut??

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
чуј, ако ти је проблем да нађеш опцију за снимање одраза (клона...) диска, заборави на линуксе...
са следећим програмима можеш да одрадиш то што желиш али опет мораш да знаш шта желиш... http://www.filehippo.com/search?q=.iso

Пази сад да си Гуглу дао упит „резање ЦД одраза“ посало би те на Федорину документацију са упутством за резање управо онакво какво теби треба... :D

Poslednja izmena:

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
Uspešno narezao al zamalo na USB
fedora live usb (wtf što ne napraviše takvu alatku za cd)
100% sve bez greške... I krenem da bootujem f12 boot from usb zip... :hahaha:
i sad sledi obrt nedostaju kao neki fajlovi... unable to process... Instalacija je vršena na pc bez internet
konekcije, ali mslim to nema nikakve veze... windows radi i bez...
Odustajem... sad ću da nadjem na netu ili neku raniju verziju fedore ili neku drugu linuks distribuciju..
da napomenem skinuta je sa oficijalnog sajta iso fajl pa kako sad nema ?? tražio sam na google yahoo, youtube,
fedorin forum, strane forume i niko nema sličan problem.. :zcepanje::hahaha: Pa dobro,
izgleda da mi nije sudjeno...
Naziv fajla: Fedora-17-x86_64-Live-Desktop.ico

Ću da skinem ovu ubuntu iz naslova, pa da vidim oće li ona?

Poslednja izmena:

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
Uspešno narezao al zamalo na USB
fedora live usb (wtf što ne napraviše takvu alatku za cd)
100% sve bez greške... I krenem da bootujem f12 boot from usb zip... :hahaha:
i sad sledi obrt nedostaju kao neki fajlovi... unable to process... Instalacija je vršena na pc bez internet
konekcije, ali mslim to nema nikakve veze... windows radi i bez...
Odustajem... sad ću da nadjem na netu ili neku raniju verziju fedore ili neku drugu linuks distribuciju..
da napomenem skinuta je sa oficijalnog sajta iso fajl pa kako sad nema ?? tražio sam na google yahoo, youtube,
fedorin forum, strane forume i niko nema sličan problem.. :zcepanje::hahaha: Pa dobro,
izgleda da mi nije sudjeno...
Naziv fajla: Fedora-17-x86_64-Live-Desktop.ico

Ću da skinem ovu ubuntu iz naslova, pa da vidim oće li ona?

Наравно да нема таквих проблема, други изабру USB-HDD....

Погледај моју претходну поруку и провери да ли си обратио пажњу на упутство за резање дискова...?

Што се тиче УСБ меморије, користи програм UNETbootin... слободно користи обичан .iso фајл за резање на УСБ...

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
Pa rekao sam neki Kontroler zvuka i pre toga neki program Meterbridge, nisam nista vise skidao. Pre toga sam Wine, al on radi, mada nista ga ne razumem, promeni mi rezoluciju na 800x600 i nece da mi otvori nekad nesto.

Што се тиче програма које си скинуо прво их провери у Убунту софтверском центру где се налазе и да ли су у питању графички програми или конзолни ( да ли се њима управља кроз терминал/конзолу)...
Wine је малко својеглав ако од њега очекујеш да ти замени Виндовс, обрати пажњу како шта подешаваш и мало истражи по форумима теме које се тучу тог прогрма...

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=814625
Nije do mene problem, već je bug...

Dobijem ovu poruku:
dracut warning: Unable to process init queue
dracut warning: Dev/disk/by-uuid/AC73-gouc does not exist
dracut warning:Dev/wappen/live-in does not exist
Dropping to the debbug shell.
Do you wont to show all 181 posibilities (y,n)

WTF *#$%#$#% /()/&/%$#%$"
Tamo piše da ovo rešava problem
dracut-018-37.git20120425.fc18.1.src.rpm 246kb ali šta da radim sa njim??

Poslednja izmena:

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
стани мало, хајде напиши тачно шта си скинуо и са које странице, да ли си скидао са ОВЕ или неке друге?

не би било згорег на набациш и врсту процесора који користиш, да није случајно 32битни?

Poslednja izmena:

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
на тој истој страници имаш и линкове ка упутствима за резање ЦД-а у УСБ-а...
Ту Федору сам и ја скинуо јутрос па ћу да видим како ради преко ВитуалБокса а можда је набацим и на флешку (ако ме не буде мрзело обзиром да се синоћ занимам са Кубунтуом на тест партицији)...

Скини Unetbootin и преко њега стави Федору на флешку (гледај да је флешка од бар 1ГБ)...

Не верујем да је неисправан .iso фајл, пре ће бити да је нешто са хардвером.

Ако ни то не буде помогло,скини Убунту 12.04 (и код њега се може поставити Гном шел за радно окружење)...

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
ама какво препознавање као ЦД , о чему ти !?
Ако мислиш на бутовање, одабери USB-HDD, а ако ни то не прође из прве, уђи у БИОС и тамо намести да ти та флешка буде на првом месту за бутовање...

Ако ти ни то не помогне онда иди са рачунаром код неког ко зна да одради то што желиш и хватај забелешке...

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim pridružite se diskusiji tako što ćete da objavite novu temu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.