Quantcast

Pomoć oko instalacije Linux Minta

Ovako, odlučio sam da instaliram Linux Mint kao operativni sistem na kompu koji trenutno pokreće Windows 8 RP.

Skinuo sam iso fajl za KDE verziju i narezao ga na usb fleš drajv. Promenio sam redosled butovanja i sve je izgledalo kao da ide po loju. Pojavi mi se meni sa opcijama dosta sličan BIOSu po izgledu (nije full GUI, ali nije ni konzola) i tu imam nekoliko opcija:
Default, Start Linux Mint, Start in Compatibility mode i još neke poput nečeg za proveru memorije, itd.
E sad šta god da izaberem od tih prvih nekoliko koje bi trebalo da mi pokrenu instalaciju ili Live preview (bar ja mislim), nakon toga mi je se ekran zacrni.
I ostaje crn, jedno vreme svetlo na flešci svetluca kao da se čita sa njega a onda i to prestane i ekran je i dalje crn. Ja sam ga ostavljao po par minuta, ali pošto nije bilo promene uvek sam ga gasio na dugme. E sad, tren pre nego što će da mi se ugasi komp, ekran bljesne na delić sekunde i meni se učinilo da sam video neki GUI sa otvorenim prozorčićem.
Probao sam indentična je situacija i sa Cinnamon verzijom. E sad, ovo sam možda umislio jer mi je brat igrao dotu na kompu do, ali kad sam pokušavao da instaliram KDE verziju nakon par sekundi crnog ekrana čuje se i neka muzika kao i kod Windowsa kad se pokreće, kod Cinnamon verzije se to nije čulo sigurno.

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
кад дође до црног екрана притисни тастер ESC требало би да ти прикаже процесе и шта је направило проблем... Код мене на компу подизање са диска или флешке хоће да потраје али сам имао прилике да подижем систем са флешке на лаптоповима где се систем подизао брже него инсталиран систем на момрачунару (у питању су махом били Интелове конфигурације)...

drzare

Aktivan član
Poruka
1.475
због оваквих акробација су људи и измислили Live Disc илити подизање система са диска/УСБ-а ако не ради како треба при подизању са диска велика је вероватноћа да неће (бар не тако једноставно) ни кад се инсталира...

Лично пре бих ти препоручио да скинеш још коју дистрибуцију па пробаш преко флешке...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.