Quantcast

Pomoć oko horor romana

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.211
Od kad znam za sebe citam trilere,krimi romane,ali sam jako slabo dolazila u dodir sa horor romanima...

LETO NOCI od Simonsa je prvi horor roman,koji sam citala i zaista mi se dopao,ali drugi deo,UKLETA ZIMA-nije.

Citala sam ZAMKU ZA SNOVE I CRNU KUCU od Kinga i ni to mi se nije svidelo,ni malo.Prosto Kingov still mi se ne svidja....

Treba mi nesto sa puno jeze,bez cudovista i s/f elemenata....Naravno da ne dolaze u obzir ni oni za tinejdzere,tipa-moj decko/devojka vampir/vampirica....iskocice ti vestica iz ormana...itd...

Moze neko da mi preporuci nesto....

Poslednja izmena:

Linejna

Veoma poznat
Poruka
10.843
Ja preporucujem knjigu koja je obelezila 2010. godinu, sto se mog citanja tice, a veruj mi, horor zanr obozavam.
Odavno me nijedan roman nije tako uzbudio. Nisam se smirila dok ga nisam procitala.
To je roman ``Pusti pravog da udje`` Jon Ajvide Lindkvist. Bio je duuugo na prvom mestu sto se citanosti tice...
Izdavac Evro Giunti.

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.211
Markiz de Sad - 120 dana sodome
Gledala Salo.....prilicno gadno....

Ja preporucujem knjigu koja je obelezila 2010. godinu, sto se mog citanja tice, a veruj mi, horor zanr obozavam.
Odavno me nijedan roman nije tako uzbudio. Nisam se smirila dok ga nisam procitala.
To je roman ``Pusti pravog da udje`` Jon Ajvide Lindkvist. Bio je duuugo na prvom mestu sto se citanosti tice...
Izdavac Evro Giunti.
Gledala film,ali verovatno cu uzeti knjigu.
Citala sam lason-a Muskarci koji mrze zene skoro!Svedjani me sve vise iznenadjuju!!Fantasticna knjiga!

Pod uslovom da već nisi pročitala: romani "Skrovište" i "Žestina" - Din Kunc, u izdanju "Čarobne knjige".

Navodno su trileri, ali bih ih nazvala mešavinom žanrova: triler-horor.

Napeto i jezivo, bez elemenata fantastike.
Citala i mislim da su ta dva romana "kriva" za to sto sada ne mogu da nadjem nesto sto bi me zanimalo...Nikada vise nisam nasla nesto sto odise takvom atmosferom!!

Hvala,ljudi :hvala:

Poruka
51.006
Eh, pa Din Kunc je postavio visoke standarde. Šteta što naši izdavači nemaju malo više sluha za njegova dela, kojih je mnogo ... i većina je ekranizovana.

Po meni, najbolji roman Dena Simonsa je "Pesma boginja Kali". Ako je već nisi pročitala, uzmi, jer teško da je u bilo kom svom romanu bolje dočarao atmosferu.
Takođe, još par romana sa specifičnom, "jezivom" atmosferom (ne podvode se pod horor žanr, ali su na granici):
"Obojena ptica" - Jerži Kosinski
"Velika sveska" - Agota Kristof
Za sva tri dela treba ti jak stomak.

dollarqueen

Iskusan
Poruka
5.211
Eh, pa Din Kunc je postavio visoke standarde. Šteta što naši izdavači nemaju malo više sluha za njegova dela, kojih je mnogo ... i većina je ekranizovana.

Po meni, najbolji roman Dena Simonsa je "Pesma boginja Kali". Ako je već nisi pročitala, uzmi, jer teško da je u bilo kom svom romanu bolje dočarao atmosferu.
Takođe, još par romana sa specifičnom, "jezivom" atmosferom (ne podvode se pod horor žanr, ali su na granici):
"Obojena ptica" - Jerži Kosinski
"Velika sveska" - Agota Kristof
Za sva tri dela treba ti jak stomak.
Stavila na listu za kupovinu!! ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.