Quantcast

Pomoć oko fakulteta

Poruka
2
Pozdraaav
Završavam srednju smer elektrotehničar računara i premišljam se oko 2 fakulteta ETF ili PMF- informatički smerovi.
Ako može neko da me uputi u neki od ovih fakulteta da se lakše odlučim.

Nebitan je grad i ako imate neki drugi IT fakultet da predložite a da nije privatan otvoren sam za sve predloge.
Hvala

Moljac64

Veoma poznat
Poruka
14.685
ako ti grad nije bitan mozda ti je bolji (koliko sam cuo iz price, nije iz prve ruke) FTN u novom sadu, jedan doktor nauka mi je rekao da oni imaju dosta mladje profesore nego na ETF pa je samim tim modernizovanije i kvalitetnije predavanje. na ETF su isti profesori zadnjih hiljadu godina, fakultet jeste kvalitetan ali dosta toga kod njegove popularnosti lezi u tome sto je to ETF.

radyu5

Veoma poznat
Poruka
11.001
ako ti grad nije bitan mozda ti je bolji (koliko sam cuo iz price, nije iz prve ruke) FTN u novom sadu, jedan doktor nauka mi je rekao da oni imaju dosta mladje profesore nego na ETF pa je samim tim modernizovanije i kvalitetnije predavanje. na ETF su isti profesori zadnjih hiljadu godina, fakultet jeste kvalitetan ali dosta toga kod njegove popularnosti lezi u tome sto je to ETF.
Vidi i ja sam čuo da na FTN-u zapošljavaju preko veze i manje dobre kandidate. Ali to je ono što sam ja čuo.
Što se kvaliteta tiče, najbolje da pogleda Šangajsku listu.

Poruka
2
Više će ti "ležati" ETF. Na PMF-u imaš dosta matematike koju ćeš teško savladati s obzirom da ne dolaziš iz matematičke gimnazije.
Kako se na ETF-u upisuju smerovi?
Jer je prva godina jedan opšti smer za sve učenike, da li se posle nje gleda prosek ponovo ili se uzimaju bodovi prilikom upisa?

FTN mi je takodje jedan od opcija sa obzirom da imam druga koji želi to, ali za njega sam vrlo malo informisan, ako ima neko da pohadja ili je završio FTN voleo bih da čujem njihovo iskustvo.

radyu5

Veoma poznat
Poruka
11.001
Kako se na ETF-u upisuju smerovi?
Jer je prva godina jedan opšti smer za sve učenike, da li se posle nje gleda prosek ponovo ili se uzimaju bodovi prilikom upisa?

FTN mi je takodje jedan od opcija sa obzirom da imam druga koji želi to, ali za njega sam vrlo malo informisan, ako ima neko da pohadja ili je završio FTN voleo bih da čujem njihovo iskustvo.
Ja mislim da se na ETF-u odmah biraju smerovi. Ako mene pitaš upiši automatiku.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.