Pomoć oko ekcema

gost 236692

Zainteresovan član
Poruka
371
Video sam da već ima tema oko ekcema, ali ništa nisam našao konkretno i sve su to bili ekcemi kod beba...
Stvarno više ne znam šta da radim pa tražim pomoć
Ekcem imam od malena, koliko se ja razumem izaziva ga alergija.
Kao mali mazao sam Elcom krem i roditelji mi kažu da je pomagao, ali nisam toliko obraćao pažnju na to kada sam bio mali pa ne mogu reći da li je nešto drugačije nego danas.
Dok sam bio mali, ekcem se javljao samo ispod kolena, na laktu (tako reći na prednoj strani gde se vadi krv iz vene)
Od pre 2 godine ekcem mi izlazi na šakama i retko na laktu (isto kao gore navedeno, samo jako sitno i to samo ponekada) i stalno imam problem sa time..
Na ruci izađe, jako svrbi... ne mogu da se suzdržim da ne ćešem i onda pusti vodicu, a ako ipak uspem da ne češem koža postane jako tvdra i u oba slučaja crvena. Mnogo puta se dešava da na tom mestu ispuca koža pa onda mora da prođe i po 3-4 dana dok se to ne zaleči (kremama za negu ruku) i kožda tu bude drugačija, dok se kupam crvena je, onda leti neće da pocrni i ruka mi bude šarena....

Lekar mi je rekao da mažem kenalog, ali pošto ne mogu da ga nađem, kao zamenu mi je napisala Triderm mast koju sam samo par puta mazao, a dalje u tekstu ću i reći zašto...
Kada namažem ovu mast, jako dugo treba da prođe dok ne upije koža i onda bukvalno ne mogu da radim ništa sa rukama... Kada se ekcem pojavi namažem mast ali svrab neće da prođe i vodica se i dalje pojavljuje, što je valjda normalno.. takođe se pojavljuje nešto kao sitne bubulijce pune vode, i ovo je valjda normalno...
I naravno bude kao da nisam ni mazao, eto zato je trenutno ne mažem... Pa sada sledi pitanje da li nju moram da mažem i kasnije na to mesto, naprimer ako je izašao ekcem ujutro, da namažem uveče, sutra ujutro..i tako par dana (da ne prekoračim ono pravilo da se ne maže duže od 6 dana)... Da li ovako treba da se maže svaka krema za ekcem sve dok crvenilo nestane ... ili samo kada se trenutno pojavi, dok svrbi...

Čitao sam da ljudima pomaže srebrna voda, koju sam kupio pre par dana i mažem je i ne znam da li mogu da kažem da se stanje popravilo... Nju mažem od petka a ekcem je prisutan na istim mestima kao i pre toga i danas na bazenu su mi ruke bile jako crvene a sada dosta peče kada pokvasim ruku...
Ja sam kupio vodu koncentracije 5mg srebra, a tek sam kasnije video da se za ekcem koristi voda koncentracije 20mg, onda sam ih pozvao i pitao i rekli su mi da će i voda od 5mb da radi svoj posao...
Nju prsakm kroz prskalicu 2-3 puta na dan... A posle toga nakon pola sata, kako kaže uputstvo, mažem kremu za negu.
Od krema za negu koristim kremu 48 ili nevenovu kremu.

Sada imam 16 godina i pitam se da li je moguće rešiti se ekcema jednom za svagda ili ću stalno morati da se mackam kremama i da brinem o tome da mi ruke stalno budu vlažne...
Imao sam alergijsku astmu, pa je zato valjda i prisutan ekcem, ali opstrukcije nemam već 6 i više godina...
Alergičan sam na polen trava, sada u izveštaju meni piše polen trava mačiji repak, i ne znam jel sam samo na polen ove trave ili na sve...
Na kućnu prašinu
Na nekog pauka koji je nevidljiv golim okom i živi u zavesi, ne mogu da se setim trenutno kako se zove...
Bio sam alergičan na živo belance, kikiriki, grašak ali kao što sam već rekao i za astmu ni ove alergije nisu više prisutne...

Mnogi kažu da treba da se spreči alergija, ali je ne moguće ukloniti polen ili kućnu prašinu... Mada ne verujem da ovo mnogo utiče na ekcem jer se on ne javlja non stop, već naprimer ako danas izađe na jednom mestu, na tom istom izađe tek posle nedelju dana, ali u među vremenu pojavi se na drugom...

Voleo bih da neko ko je izleč ekcem pomogne ako može jer mene izluđuje više ovo :( ako je uopšte moguće izlećiti

ti bas imas neku opaku verziju ekcema :neutral:
ja imam ekcem na gornjem delu lista desne noge i meni izadje kad mi opadne imunitet, obicno se u isto vreme i prehladim, dobijem grip, virus itd. meni hidrociklin nekoliko dana mazanja resava problem i gledam da ne kvasim prvise to mesto vodom jer cim pokvasim krene da svrbi....a kad krene da svrbi i kad uzmem da ga cesem bude jos gore.

Razumem te 100% kako ti je..I ja imam isti problem kao ti,istovetan,odnosno ekcem po rukama a i astmaticar sam koji nema,bar zadnjih nekoliko godina,napade,jedino sto sam dosta stariji od tebe,mada sto se tice problema nista ne menja.E sad odmah da ti kazem da ekcem ne moze da se izleci (tako bar zvanicna medicina tvrdi),ali ja sam pokusavao sve i svasta pa cu redom da ti iznesem.Dok sam bio mladji koristio sam sinalar mast (to je nesto kao elocom sada),pa onda jedno vreme nisam imao nekih problema,e onda mi se ekcem vratio u gorem obliku,sake potkolenice,ispod pazuha (zaboravio sam da napomenem da sam kao mladji imao to samo na jednom prstu,ili mozda na viise ,ne secam se),i onda sam resio da potrazim alternativne metode.Prva je bila da sam isao kod jedne zene u Uzicu koja je nesto "bajla",i taj tretman je trajao par meseci ali je onda ekcem nestao kao da ga nikada nije bilo,nazalost ta je zena umrla a meni se ekcem vratio.U zadnje vreme mi je pomagao ekcemol (krema koja ne sadrzi kortikosteroide) ali je i on prestao da mi deluje i morao sam da se vratim elocomu a i pronizonu kad stvari postanu bas gadne.Tako da probaj ekcemol,mozda ti pomogne,a ja sam cuo da opet ima jedna zena koja "skida" ekcem bez lekova pa kada stignem (trenutno sam prezauzet) oticiu kod nje i ako bude pozitivnih efekata javljam ti da i sam licno probas.
Znam da ti nisam puno pomogao,ali sam zelo da ti prenesem moja iskustva takva kakva su...E da sada sam se setio.Ovih dana sam pokusavao da mazem ekcem sa komibacijom meda i cimeta (smesa 1 kascica mesa,jedna kascica cimeta},e to je nesto kao pomoglo,ali nisam bas 100% siguran da li je smesa ili elokom pomogao,ali ima nekih pozitvnih efekata,tako da i ovo mozes da probas jer nema nista stetno u tome (ja sam licno smesu drzao namazanu 1-2 sata na mestu gde je ekcem).Zelim ti srecu da uspes nekako da se izboris sa ovom dosadom zvanom ekcem.

Shvatam otprilike da ekcem ne može da se izleči ali ima mnogo dece koja to u pubertetu izgube... valjda ima još šanse za mene... Šta bi dovelo da se brže to savlada? Povećanje imuniteta? Pošto kao goreš to sam naveo, srebrna voda od 5mb služi da se pije i ona na prirodan način povećava imunitet... Pa da li će povećanje imuniteta uticati na to? Počeo sam dosta aktivnije da se bavim sportom pa se nadam da će mi i to pomoći nekako? Šta bi od hrane moglo da pomogne...
Hvala na dosadašnjim odgovorima

EDIT:
da dodam još da su mi ispričali par stvari koje su drugima izlečile ekcem.
To je pre 2 nedelej ispričao prijatelj jedan, tako da verujem da govori istinu ali ne znam koliko je merodavno...
Njegov otac je dobio ekcem po laktovima, kolenima.... i prijateljica njegovog oca mu je rekla kako je ona prerađenim motornim uljem (ono ulje koje se izvadi iz motornih vozila) bukvalno oprala te delove i kada se na tom delu povukao ekcem nikada se više nije pojavio na tom mestu...

Ako je neko ovako uspeo da sredi problem, neka se javi da bar znamo da li je to istina ili ne

Poslednja izmena:
Povodom ovog ulja...Ja sam cuo da su ljudi i mazali ekcem sa mascu kojom se podmazuju zeleznicki vagoni i da je bilo uspesno,medjutim,jedan covek mi je pricao da je to bilo ranije,kada je ta mast sadrzavla kitovo ulje za koje sada ne verujem da se koristi u industriji.Mozda i da probas sa preradjenim uljem,nista lose ne moze da ti se desi.Sto se tice puberteta,i meni je nestao ekcem posle istog,ali,*******,sada se vratio u gorem obliku...Nadam se da ces ti imati vise srece.
P.S.meni je imunitet odlican,nisam se razboleo,ne pamtim,ali sam primetio da mi ekcem krece kada su velike vrucine i znoje mi se dlanovi.

izgleda da svakome ekcem radi iz razlicitih razloga...evo meni je bas neki dan taj jedan koji imam krenuo da radi, iako ne previse a razlog je prvo stres i imunitet koji je propatio zbog istog, promena klime (leto zima), satnice, i tako jos neke stvari koje su se skupile...a istovremeno su krenuli i nokti da mi se listaju, krenula mi neka kijavica i par klasicnih simptoma.....kad citam tudja iskustva, sad mi drago sto je moj ekcem ovako pristojan i povucen :neutral: ja sam imala ekcem ko dete ali na drugim delovima tela i onda mi se povukao ali mi se kasnije pojavio taj na nozi, koji skoro nikad nije aktivan, povrsinski cak i nije tako mali, kad je suv oseti se nekako razlika na kozi pod prstom ali ne smeta....e da, meni se i od sunca povlaci :) a te alternativne metode nisam probala.

za ekceme,psorijazu i ostale kozne bolesti odlicna je ruska topovska mast..samo se vrlo tesko nalazi...ko ima poznanike u vojsci--mozda se u nekom magacinu jos moze pronaci...ta se mast valjda ako sam dobro cuo pravi od nekakvih algi...inace sam bio svedok da u se nekoliko poznanika sa njom izlecili...secam se 99 na KIM slucajno naletim na nekog vojnika zemljaka koji je radio na vojnoj benziskoj pumpi...i zali mi se da mu svu mast za podmazivanje po naredjenju razvukose cak i neki sa VMA..pita da nije to ruska topovska mast kaze jeste...i moj mladi potporucnik uzme u praznu kutiju od nivee...onu najmanju...imao je na adamovoj jabucici belu kozu /cini mi se da se to zove vitalgo ili nesto slicno/ verovali ili ne samo je dva puta namazao i to se izgubilo...na nesrecu nedugo zatim je poginuo...ko nadje ovu mast--verujem da ce resiti problem..

Ja kao polumedicinski radnik mogu da Vam kazem da reakcija na alergene obicno stvara upalu, koja uzrokuje razlicite simptome, kao sto je polenska groznica, ekcem, astma i dr.
Simptomi alergije mogu da variraju i da deluju na razne organe. U vasem slucaju to je koza pri cemu se javljaju ekcemi. Moj Vam je savet, nemojte se cesati jer prilikom cesanja istanjujete kozu i stvarate sitne ograbotine koje predstavljaju ulazno mesto bakterije koja opstaje na kozi (Staphylococcus aureus) i na taj nacin povecavate iritaciju, ako znate sta tacno izaziva taj ekcem onda taj alergen izbegavajte, koristite hidrantne kreme, koristite medikamente koje je lekar prepisao/preporucio.
Najvaznije je da se koza koja je zahvacena ekcemom ne isusuje, to mozete postici hidrantnim kremama
Takodje posto je uzrok ekcema u samom organizmu onda se preporucuje i ciscenje organizma. Mnogi navode da je za to odlican caj od koprive, sto mozete probati, nista Vam lose nece uraditi. Kod nekih se preporucuje i odredjeni higijensko-dijetetski rezim, ali svo to ide uz konsultacije sa lekarom.

Baš zbog tih bakterija se koristi srebrna voda i mogu reći da sam zadovoljan kako ona trenutno deluje, jer kada je naprskam potisnem potpuno svrab ... ali kao i sve što je dobro sa sobom nosi neke posledice... Koža na tom mestu bude jako tvrda i kasnije često dođe do pucanja na tom mestu... Ali ekcem se ne povuče sa tog mesta... svram jeste uklonjen ali to mesto je crveno i hrapavo još sigurno nedelju i više dana... Evo danas mi je naprimer izašao ekcem na 3 mesta, desni kažiprst, tamo gde sa šake kreće kažiprst, isto to mesto na drugoj strani i mali prst sa njegovom spoljašnom stranom na šaci... Probaću ovo sa čajem od koprive jer na sreću koprive imam u dvorištu a i kad sam bio mali sušio sam je za čaj :)
Upravu si što kažeš da je uzrok alergen, ali ne mogu da sprečim polen ili kućnu prašinu (ne verujem da mi ona izaziva ekcem jer bi on onda bio konstantan...)
Rado bih probao topovsku mast

Možeš li mi reći da li je to ovo
http://www.oglasibalkan.com/oglasi/1/posts/32_Zdravstvene_usluge/120_Ostalo/87567_Topovska_mast_Ruska_biljna_mast.html

I ja imam problema sa ekcemom... prvo kao mala na rukama, onda neki period mirovanja i od prosle godine ponovo na vratu i ramenima. Prvo sto mi je dermatolog rekao je da se ekcem ne leci vec da se zalecuje. Da se obolelo mesto prvo tretira kortikosteroidima, meni licno prepisao sinoderm, a da je jos bitnije od toga hidrirati i negovati kozu, topyalise krema rsv kozmeticka linija a za kosu eucerin sampon za osetljivu kozu glave i kozu sklonu ekcemima. Malo je reci da sam bila razocarana kad sam provalila da se po prestanku terapije sinodermom ekcem opet vratio i da cak ni ova skupa krema za negu ne vredi nicemu. Od tada koristim garnierovo mleko za telo http://www.tekzazenske.si/5DM_TEK,,sponzor/garnier_hydra_locking_ a za ruke i lice mi u apoteci smuckaju hidrirajuci emolien i njime mazem obolelo mesto i iz petnih zila se trudim da se ne cesem jer se tako siri povrsina koze koju zahvata. :( Cula sam ovih dana jos da su dobre obloge od cvekle, pa cu da probam i to, mada se ne nadam previse, ali eto, bar ne moze da skodi.

и ја имам екцем готово од рођења, ал сад хвала Богу мање, и то ми обично излази зими на подлактицама, шакама, испод ушију и понекад на капцима :lol: мажем Синодерм, и то једном дневно, па за пар дана нестане, ал се онда поново врати и тако испочетка.....
пре једно 2год сам на шаци запатила комбинацију гљивица и екцема :eek: нисам смела то много да квасим, па сам се купала са завијеном руком ко будала, и то мазала неком кремом и водицом....требало је боме скоро годину дана да то прође :neutral:

Poslednja izmena:
Ja sam kupio na leto neku srebrnu kremu, sada ne znam da li je to ta odgovarajuća ali se može reći da mi pomaže... tj Ako odmah namažem ekcem izađe u malo blažem obliku, malo bude crvelo ili malo hrapavo bude, ako je na malom delu i ako nije mnogo pokretan taj deo , neće da popuca koža tu.
Krema je u beloj kutijici, orkugloj, sa plavim zatvaračem. Dosta je masna, nema miris, boja je neka prozirno tamno žuta, nije onako vodenasta kao ostale kreme, već se prst trlja na njoj i onda prstom trljam po kremi da bi se nakupila na prstu.... Da li je to ta krema? ne znam koja je koncetracija sreba u njoj.

Inače, ovih dana mi je na jednom prstu malo zasvrbelo, ne sećam se dal sam namazao jer moguće da nisam bio kući, ali čini mi se da su se pojavili oni balončići i sada imam 2-3 rupe ispucale i par nekih kao plihova... Da li je to što je gore neko rekao možda ekcem pa još i neke gljivice?

Mazao sam srebrnu kremu tu, ali opet i dalje je ispucalo i stoje plihovi.
Ima li srebrna neki rok trajanja? pa da možda nisam sa njom naškodio ovome...

EDIT:
mislim da je baš ova
http://46.163.68.183/smm/images/srebrna_krema.jpg

Ja sam kupio na leto neku srebrnu kremu, sada ne znam da li je to ta odgovarajuća ali se može reći da mi pomaže... tj Ako odmah namažem ekcem izađe u malo blažem obliku, malo bude crvelo ili malo hrapavo bude, ako je na malom delu i ako nije mnogo pokretan taj deo , neće da popuca koža tu.
Krema je u beloj kutijici, orkugloj, sa plavim zatvaračem. Dosta je masna, nema miris, boja je neka prozirno tamno žuta, nije onako vodenasta kao ostale kreme, već se prst trlja na njoj i onda prstom trljam po kremi da bi se nakupila na prstu.... Da li je to ta krema? ne znam koja je koncetracija sreba u njoj.

Inače, ovih dana mi je na jednom prstu malo zasvrbelo, ne sećam se dal sam namazao jer moguće da nisam bio kući, ali čini mi se da su se pojavili oni balončići i sada imam 2-3 rupe ispucale i par nekih kao plihova... Da li je to što je gore neko rekao možda ekcem pa još i neke gljivice?

https://www.google.rs/search?hl=sr&...Fforum%2Findex.php%3Ftopic%3D157505.0;403;403
EDIT:
mislim da je baš ova

nije ta, ova ima trouglasto pakovanje, srebrno je i pakovanje

EDIT:
mislim da je baš ova

Slucajno sam naisla na ovu temu i pomislila da bih mogla nekom mozda da pomognem. Moja cerka je bolovala od ekcema koji se pojavio kad je imala tri meseca. Javljao se na unutrasnjem delu butina, gde se zavrsavaju pelene a kasnije se prosirilo i na ruke i krenulo prema vratu i licu. prvo je pocinjalo sa svrabom da bi nakon toga pocelo da cveni i blago vlazi da bi se na kraju osusilo i pucalo, cak i krvarilo.Ekcem se posle kupanja tj dodira sa vodom jos vise zacrveni, osusi i puca. Lecili smo je pet godina sa raznoraznim terapijama, izmedju ostalog smo koristili Sinoderm par dana kad je postajalo neizdrzivo.Na kraju smo dosli u Tirsovu kod jednog doktora koji joj prepisao dijetu. Nije par meseci jela jaja i piletinu i oko godinu dana je pila tabletice Zyrtec koje smo tad (^95) nabavljali u Madjarskoj ili u Nemackoj. od tada je proslo 18 godina i nikad joj se vise nije pojavilo. o iskustvima u toku tih pet godina, nisam htela nista da pisem jer bi bilo preopsirno. Nadam se da sam ovim odgovorom, bar nekom pomogla. Pozdrav

Back