Pomoć oko Ebay-a

Steppenhund

Zainteresovan član
Poruka
299
E, ovako. Drug ima jednu stvar što bi hteo da proda preko ebay-a, ali pošto se ni on, ni ja ne razumemo baš najbolje oko tih stvari, odlučio sam da pitam ovde nekog ko ima malo iskustva sa tim stvarima. Trebaju mi sledeće informacije:

1) Da li predmet može da se povuče sa prodaje (aukcije) ako se prodavcu (u ovom slučaju drugu) ne dopadne cena koja je ponuđena?
2) Da li on kao prodavac snosi neke troškove?

To je to za sada. Ako se setimo još nečeg kasnije, dodaću na temu.

Unapred hvala.

Bez spema, molim :)

E, ovako. Drug ima jednu stvar što bi hteo da proda preko ebay-a, ali pošto se ni on, ni ja ne razumemo baš najbolje oko tih stvari, odlučio sam da pitam ovde nekog ko ima malo iskustva sa tim stvarima. Trebaju mi sledeće informacije:

1) Da li predmet može da se povuče sa prodaje (aukcije) ako se prodavcu (u ovom slučaju drugu) ne dopadne cena koja je ponuđena?
2) Da li on kao prodavac snosi neke troškove?

To je to za sada. Ako se setimo još nečeg kasnije, dodaću na temu.

Unapred hvala.

Bez spema, molim :)

1. Po pravilu moras prodati po postignutoj ceni-uglavnom ti postaviš početnu cenu koja ti odgovara tj po kojoj bi bio zadovoljan da prodaš .Znači početnu cenu ti odredjuješ ali od nje ti zavisi provizija koju ces platiti,sto je veca cena veca je i provizija za postavljanje aukcije, po njihovoj skali
2.Prodavac snosi troskove postavljanja aukcije i ukoliko se proda predmet onda ima i tu vrstu provizije
Sve sto te zanima mozes me pitati na PP

Pa pazi ovako. Mozes sam da postavis konacnu cenu ( buy out ) i pocetnu cenu. Uglavnom za skupe proizvode postavljas neku cenu ispod koje ne bi zele da prodas item, recimo da cena krece od 50e a vrednost proizvoda je recimo 80e. Nebitno. Znaci sam mozes da biras cenu od koje ce da krene aukcija al minimalna cena je 1euro :) Ebay radi po principu aukcije, kao i limundo. Znaci ti mozes da postavis min cenu i ako neko kupi on je spreman da plati tu cenu ( na buy out ) a ako ides na princiipu onaj ko ponudi najvise odnosi onda mozes i da ponudis nekom drugom ko je igrao ako pobednik odustane.
Troskove snosi on, Ebay uzima proviziju od prodate aukcije, nakon sto si oznacio da je placeno, naplacuju ti dodatno postavljanje slika i to je uglavnom to...

Pozdrav svima, interesuje me na koji nacin prodanu robu na Ebay-u mogu da posaljem iz Srbije sirom sveta odnosno u Ameriku? Na najlaksi nacin tj. sa najmanjom mogucom postarinom.
Hvala unapred... Nadam se da mi neko moze pomoci :hvala:

Ivana

Back