Quantcast

Pomoć oko Čehova

Lijevi bubreg

Zainteresovan član
Poruka
391
Pozdrav svima,koji posjete ovu temu.
Neki dan sam dobio predlog da citam Cehova,a knjige nigdje.
Ima li nesto on-line,neka knjiga.
Sta bi mi vi preporucili od njegovih djela i zasto?
Vasi utisci o njemu.
...
Zahvalan.

Sanyia

Primećen član
Poruka
801
Nije ni čudo da je tako, Čehov je bio psiholog. Tvrdio je, medicina mu je žena, a književnost ljubavnica. Genijalan autor, dramaturg, iznimne psihologizacije i karakterizacije djela. Saznaj sam upravo tako i neće ti biti žao. Zašto ga ne bi čitao Moderna Pevačice?

Poruka
16.004
Napokon sam poceo citati knjigu.
Cehov mi se svidja,ne razlikuje se puno od mene,u nacinu razmisljanja :-)
Uh, ja sam imala lepse misljenje o Vama. :(

Nije ni čudo da je tako, Čehov je bio psiholog. Tvrdio je, medicina mu je žena, a književnost ljubavnica. Genijalan autor, dramaturg, iznimne psihologizacije i karakterizacije djela. Saznaj sam upravo tako i neće ti biti žao. Zašto ga ne bi čitao Moderna Pevačice?
Eto, ja nisam rekla da ga ne cita, vec sam mu preporucila Oskara Vajlda za njegov problem. Cehovljeve drame i ostala njegova dela, koja sam procitala nisu losa, ali iskreno, nisu ostavila neki utisak na mene. Prilicno je povrsan i prazno dinamican. Dakle, radnje se desavaju brzo, ali cesto mi izgleda, da je to cisto da bi se nesto desavalo, da bi postaojala napetost. Vec sam spominjala to i kod Dostojevskog. Mislim da je to problem u ruskoj knjizevnosti 19. veka. Oni nemaju tu neku opustenost, koju su imali francuski autori.

Ne zanima me, ako nije imao da jede ili je morao da zaradjuje pisuci gluposti.

brajko

Zainteresovan član
Poruka
334
Uh, ja sam imala lepse misljenje o Vama. :(

Eto, ja nisam rekla da ga ne cita, vec sam mu preporucila Oskara Vajlda za njegov problem. Cehovljeve drame i ostala njegova dela, koja sam procitala nisu losa, ali iskreno, nisu ostavila neki utisak na mene. Prilicno je povrsan i prazno dinamican. Dakle, radnje se desavaju brzo, ali cesto mi izgleda, da je to cisto da bi se nesto desavalo, da bi postaojala napetost. Vec sam spominjala to i kod Dostojevskog. Mislim da je to problem u ruskoj knjizevnosti 19. veka. Oni nemaju tu neku opustenost, koju su imali francuski autori.

Ne zanima me, ako nije imao da jede ili je morao da zaradjuje pisuci gluposti.
Slazem se sa tobom.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.