Pomoc, nesto nije u redu i :(

ForestGreen

Veoma poznat
Poruka
11.104
Pozdrav...
Ovako, komp radi dobro ali osecam miris plastike, kao da nesto toplo unutar kucista podgreva plastiku pa se tako oseca.
To ranije nije bilo pa ajde otvorio sam kuciste i nisam video na nesto zeza, prasina nije u pitanju. (P.S. Kad sam otvorio kuciste nisam palio racunar...)
Vratio sve to, ukljucio racunar i skinuo everest da mi pokaze vrednosti.
No, zapazio sam kad sam stavio na napajanje ruku da je bas toplo.
Evo sta je meni sumnjivo...
Evo slike...

screenhunter01dec262101.gif
 
Poslednja izmena:
Ma ne haluciniram :)
Osecam plastiku ali ne topljenu vec kao podgrejanu :D Jao, ne mogu to da ti objasnim.
Msm da se napajanje pregreje a da je ventilator na njemu crko pa to napajanje greje plastiku kuciasta...
Postoji ta mogucnost? :D
kada ventilator ne radi svoj posao dobro , tada dolazi do laganog topljenja izolacija kako na žicama , tako i na štampanoj ploči unutar napajanja , da bi na kraju crklo napajanje celo.
Uzmi uključi računar i omiriši vazduh koji izbacuje kod napajanja ako zrači miris spaljene plastike a sve temperature unutar bios-a su ti dobre to je znak da ventilator ne radi svoj posao kako treba , usled dugog rada može i sporo da okreće pa zato samo napajanje nema dovoljno hlađenja.
 
ako hoces menjaj napajanje,jeftinija i pametnija varijanta je kupovina odgovarajuceg ventilatora i zamena,iseces stari novi namontiras i povezes zice

To si u pravu, sacekacu da se zavrse ova bozicna slavlja pa cu da menjam celo napajanje, uzecu nesto jace, od 550 w sa dva ventilatora i da me posle boli uvce :)
No, vec sam bacio oko na jedno napajanje pa evo i pitanje za sve vas, jel ovaj proizvodjac dobar i jel dobro napajanje?
http://www.itsvet.com/proizvod/ms-industrial-550-pro-550w/comp_comp_powersupply/163/620 linkic :)
 
Najjeftinije ćeš proći da uastanoviš šta smrdi pamijenjati dio. Šta ako zamjeniš napoj npr. a ono računar i dalje bazdi na rakiju od plastike.
Prema tome, ako ne znaššta je u pitanju, i nemaš mogućnosti da saznaš, nosi na servis.
 
Poslednja izmena:
ako ventilator u napajanju staje greju se komponente u napajanju i smrdi. tamo je vecinom sve od metala ,ima izolovanih zica i plasticni cooler.
Jedno pitanje forest,koliko dugo si drzao napajanje ukljuceno tako bez ventilatora pre nego sto si ukapirao o cemu je rec,i jel ono i dalje isravno.
 
ako ventilator u napajanju staje greju se komponente u napajanju i smrdi. tamo je vecinom sve od metala ,ima izolovanih zica i plasticni cooler.
Jedno pitanje forest,koliko dugo si drzao napajanje ukljuceno tako bez ventilatora pre nego sto si ukapirao o cemu je rec,i jel ono i dalje isravno.

Nisam dugo, mozda bilo sat vremena bez ventilatora i odmah sam ugasio.
Medjutim, sad ventilator koliko vidim radi i duva iz kucista hladan vazduh i kad pipnem zadnji deo kucista uopste nije toliko topao, odnosno vruc i ne oseca se miris plastike.
Primetio sam da hoce da stane pa da se pokrene opet ali mozda i gresim.
No, jel moguce da prasina pravi problem oko ventilatora i da ga zaustavlja? :D
 
Nisam dugo, mozda bilo sat vremena bez ventilatora i odmah sam ugasio.
Medjutim, sad ventilator koliko vidim radi i duva iz kucista hladan vazduh i kad pipnem zadnji deo kucista uopste nije toliko topao, odnosno vruc i ne oseca se miris plastike.
Primetio sam da hoce da stane pa da se pokrene opet ali mozda i gresim.
No, jel moguce da prasina pravi problem oko ventilatora i da ga zaustavlja? :D
Ne bi trebalo... jedino ako se prasina nagomila i ventilator se zaustavi(ugusi).
Cisti komp jednom nedeljno i nece biti problema.
Ventilator hladi samo kada je kuciste vruce tj, kada je procesor opterecen.
 
Pa ja mu lepo kazem > Menjaj Kondenzatore !! <

Oni su promenili Kapacitet i sada ostali delovi koji ucestvuju u radu sa njim ne mogu raditi pravilno u pokretanju Ventilatora !

Signal koji pri pokretanju PC--a, dugmetom ShutDown odlazi u napajanje, zatim startuje napajanje i Ventilator !

Posto tvije napajanje radi, onda je verovatno neki otpornik ali najcesce Kondenzator ili Tranzistor-prekidac koji Pali ventilator !

Loooooool!

Kill them all ...and put NEW !!!

;-)))))))))))))
 
sta si ovim hteo da kazes?
ventilatori ne smeju da staju,iznenadjuje me kako je sat vremena naoajanje izdrzalo bez hladjenja,ne rizikuj,ako se zaustavi i pregreje moze da rikne i povuce sa sobom i ostale komponente ili u najmanju ruku da zapalis sobu

Slusajte, komp ne koci, ne trokira, sa njim je sve u redu.
Samo sto sam osetio malo miris plastike ali ne one topljene vec kad neki metalni zagrejan deo stavite na plastiku pa osetite malo ali se plastika pri dodir sa metalom ne topi.
Sad radi kako valja, ne mirise nista i ventilator se okrece.
 
sta si ovim hteo da kazes?
ventilatori ne smeju da staju,iznenadjuje me kako je sat vremena naoajanje izdrzalo bez hladjenja,ne rizikuj,ako se zaustavi i pregreje moze da rikne i povuce sa sobom i ostale komponente ili u najmanju ruku da zapalis sobu

On je mislio na ventilator , cooler procesora i za to je djelimično u pravu. Postoje procesori, cooleri koji ne rade non-stop nego se pale po potrebi...
 

Back
Top