Pomirenje između naroda bivše SFRJ, da li je moguće?

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Jedino mladi i oni koji dolaze mogu sve ovo promjeniti,
ovaj kaos na Balkanu po čemu je Balkan među poznatijima u svijetu.
Dajte da ne strahujemo otići na more u Hrvatsku,
da možemo da skijamo na Jahorini bez da nam se dođe glave,
da đavolja varoš ne bude đavolja po posjetitelje.

Pomirenje ne znači povratak SFRJ već uređenje odnosa među sadašnjim državama.
Znači da li je moguće pomirenje iz ljudskih razloga za pomirenjem
da ne budemo obični zavađeni Balkanjerosi.
Neki će reći što će nam to,
ali to je bit ljudskosti
 
Jedino mladi i oni koji dolaze mogu sve ovo promjeniti,
ovaj kaos na Balkanu po čemu je Balkan među poznatijima u svijetu.
Dajte da ne strahujemo otići na more u Hrvatsku,
da možemo da skijamo na Jahorini bez da nam se dođe glave,
da đavolja varoš ne bude đavolja po posjetitelje.

Pomirenje ne znači povratak SFRJ već uređenje odnosa među sadašnjim državama.
Znači da li je moguće pomirenje iz ljudskih razloga za pomirenjem
da ne budemo obični zavađeni Balkanjerosi.
Neki će reći što će nam to,
ali to je bit ljudskosti

Izvini Porine , a koliko ti imas godina...?
Ovo mi lici na decaka koji misli da moze promeniti svet...:roll:
A mozda si vodolija u horoskopu..prva dekada...?:D
Ipak , pozdravljam tvoju misiju...8-)
 
Jedino mladi i oni koji dolaze mogu sve ovo promjeniti,
ovaj kaos na Balkanu po čemu je Balkan među poznatijima u svijetu.
Dajte da ne strahujemo otići na more u Hrvatsku,
da možemo da skijamo na Jahorini bez da nam se dođe glave,
da đavolja varoš ne bude đavolja po posjetitelje.

Pomirenje ne znači povratak SFRJ već uređenje odnosa među sadašnjim državama.
Znači da li je moguće pomirenje iz ljudskih razloga za pomirenjem
da ne budemo obični zavađeni Balkanjerosi.
Neki će reći što će nam to,
ali to je bit ljudskosti

:lol:
nema ljudi na Balkanu.

Vekovi (mozda cak i milenijum) nozeva u ledja i da se popravi nesto?

Sve dok JEDNA vera ili religija ne preovlada na nekoj teritoriji, mir i tolerantnost kakvog ti zamisljas nece biti. Nigde na planeti.
Tako da... hvala ali ne, hvala.

Dobro ste dosli, svi SFR Jugoslovenci, dobro dosli u goste. Vama nikad dlake nije falilo s glave ako niste dolazili u Srbiju s oruzjem. Kod vas... ne planiram da idem sve i da znam da sam dobrodosliji nego bilo gde drugde. Mozda je to za neke druge Srbijance, nije za mene.
Svet se ne zavrsava na Drini ili na Alpima.
Jednostavno, niste dovoljno ni Turci ni Evropa da bi me privukli u goste.
 
Nisu se NARODI niti svađali! Dokaz tomu smo ti i ja na forumu krstarice; šest mojih prijatelja iz Osijeka koji su dočekali Novu u Novom Sadu, i prekrasno se proveli!

Politika je najstariji "zanat" na svijetu,puno nečasniji od prostitucije, i dok ljudi budu slijepo slušali političare, biti će i problema.

Svoje nade polažem u mlade,apolitične ljude koji će "prevazići"-što bi rekli braća Srbi, te umjetno stvorene podjele!
 
MIR... uvek!

ALI...

1. kad se Hrvati izvinu za Jasenovac i bezbrojne jame po Krajini , Slavoniji i Hercegovini u kojima su ubili najmanje milion Srba. Kada podignu dostojne spomenike i dostojno obeleze ta stratista a ne kao sto danas obelezevaju Jasenovac da izdleda kao zabavni park. Da sustinski dozvole povratak Srba u Krajinu ili da ih pristojno isplate za imovinu koju su oteli ili unistili Srbima sirom Hrvatske. Kada istraze njihovo vrsenje genocida nad Srbima, Jevrejima i Romima i sve to stave u skolske knjige da novi narastaji Hrvata vide sta su radili njihovi ocevi, dede i pradede i da da se na to osvrnu maksimalno kriticki i na osnovu toga nauce da su duzni Srbima.

2. Isto za muslimane.
3. Siptare.
4. A i Slovenci su nam duzni "kao Grcka".

p.s. Izuzetno bi pomoglo pomirenju kada bi u te iste skolske knjige stavili cinjenicu da su muslimani Srbi koji su pod odredjenim istorijskim okolnostima i pritiscima presli u muhamedance. Isto tako, da su Hrvati vecinom pokatoliceni Srbi, takodje pod velikim pritiscima. Sve te istorijske cinjenice moraju biti predocene tim, sada narodima. Kada budu bili sveni svog istinskog porekla, bice im lako da sve svi zadjeno izmire jer smo u sustini isti narod.
 
Jedino mladi i oni koji dolaze mogu sve ovo promjeniti,
ovaj kaos na Balkanu po čemu je Balkan među poznatijima u svijetu.
Dajte da ne strahujemo otići na more u Hrvatsku,
da možemo da skijamo na Jahorini bez da nam se dođe glave,
da đavolja varoš ne bude đavolja po posjetitelje.

Pomirenje ne znači povratak SFRJ već uređenje odnosa među sadašnjim državama.
Znači da li je moguće pomirenje iz ljudskih razloga za pomirenjem
da ne budemo obični zavađeni Balkanjerosi.
Neki će reći što će nam to,
ali to je bit ljudskosti

Naravno da hoce( nadam se) daj josh koju godinu dok se ekonomska situacija promeni malo nabolje..hebat ce se svakom za politicka i religiozna pitanja
 
poziv na pomirenje od hrvata je licemeran i ja ga ne prihvatam.

hrvati su pobili preko 1 milion Srba u 20tom veku i njihov poziv na pomirenje je licemeran.

mislim to je jednako kao da sad ja nekom upadnem u kucu , srusim je, spalim je , silujem mu zenu, pobijem mu decu pa ga onda zovnem posle nekog vremena da se izmirimo i zivimo kao da nista nije bilo.

sto se mene tice sa hrvaitma nema nikad mira, dok im ne vratimo za sve zlo koje su nam pocinili. pamti pa vrati.
 
Мир је могућ, он већ и траје.
Ратова не верујем да ће више бити, зато што су сва територијална питања решена, уз болне уступке на све три стране.

Што се тиче помирења: шта то значи?

Ране су предубоке, да би сада рекли, било па прошло, ајмо опет "братство и јединство"... Не, никада више!!!!

Само држати на дистанци и одстојању!
 
Nisu se NARODI niti svađali!
Politika je najstariji "zanat" na svijetu,puno nečasniji od prostitucije, i dok ljudi budu slijepo slušali političare, biti će i problema.

Svoje nade polažem u mlade,apolitične ljude koji će "prevazići"-što bi rekli braća Srbi, te umjetno stvorene podjele!

Potpisujem!
Cinjenica je da mnogo ljudi u Srbiji jos ima prijatelja i rodjaka u Hrvatskoj i obratno..
I prirodan sled stvari bi trebao voditi ako ne pomirenju,onda bar normalnom zivotu i toleranciji...
No,uzmimo obzir i to da je ovo Balkan....
 
poziv na pomirenje od hrvata je licemeran i ja ga ne prihvatam.

hrvati su pobili preko 1 milion Srba u 20tom veku i njihov poziv na pomirenje je licemeran.

mislim to je jednako kao da sad ja nekom upadnem u kucu , srusim je, spalim je , silujem mu zenu, pobijem mu decu pa ga onda zovnem posle nekog vremena da se izmirimo i zivimo kao da nista nije bilo.

sto se mene tice sa hrvaitma nema nikad mira, dok im ne vratimo za sve zlo koje su nam pocinili. pamti pa vrati.

Ti nisi baš sasvim.....:confused::confused:
 
Nista ne dolazi samo od sebe, a najmanje mir nakon rata.
Treba raditi na tome, jer je to dugi proces...
Svi znamo da nema mira bez pravde ni pravde bez oproštenja ni oproštenja bez istine ...
ali...znam da ce potrajati sve to.
Ja bih samo zelio istaknuti da sam na ovom forumu citao ljude koji govore kao Srbi - veliki rodoljubi - a ne mrze druge, govore istinu, ali ne napadaju, ne rugaju se, skromni su, a imaju svoje dostojanstvo...
Takodjer imaju hrabrosti priznati greske svoga naroda.
Takvih ljudi ima medju Srbima, kao i Hrvatima.
Ti ce ljudi najvise pridonijeti pomirenju iz jednostavnog razloga, oni vec imaju mir u srcu.
 
individualno je moguce i ono vec traje ,ljudi se druze ,posecuju medjusobno ,kontaktriraju u kulturnoj i poslovnoj sferi , a kolektivno teze ide naravno i pitanje dal ce do njega doci .Mada ja ne smatram da bi sada trebalo glumiti i praviti neko novo bratstvo i jedinstvo i slicna sranja vec treba imati normalne odnose kao sto na primer Nemci imaju sa Francuzima i Poljacima ili Rusima .
 
Nista ne dolazi samo od sebe, a najmanje mir nakon rata.
Treba raditi na tome, jer je to dugi proces...
Svi znamo da nema mira bez pravde ni pravde bez oproštenja ni oproštenja bez istine ...
ali...znam da ce potrajati sve to.
Ja bih samo zelio istaknuti da sam na ovom forumu citao ljude koji govore kao Srbi - veliki rodoljubi - a ne mrze druge, govore istinu, ali ne napadaju, ne rugaju se, skromni su, a imaju svoje dostojanstvo...
Takodjer imaju hrabrosti priznati greske svoga naroda.
Takvih ljudi ima medju Srbima, kao i Hrvatima.
Ti ce ljudi najvise pridonijeti pomirenju iz jednostavnog razloga, oni vec imaju mir u srcu.


Порин, као што видиш, мир већ траје!
Не знам у чему је проблем?

Да, било је злочина на све три стране, то је чињеница! То не оспоравам.
 
Nista ne dolazi samo od sebe, a najmanje mir nakon rata.
Treba raditi na tome, jer je to dugi proces...
Svi znamo da nema mira bez pravde ni pravde bez oproštenja ni oproštenja bez istine ...
ali...znam da ce potrajati sve to.
Ja bih samo zelio istaknuti da sam na ovom forumu citao ljude koji govore kao Srbi - veliki rodoljubi - a ne mrze druge, govore istinu, ali ne napadaju, ne rugaju se, skromni su, a imaju svoje dostojanstvo...
Takodjer imaju hrabrosti priznati greske svoga naroda.
Takvih ljudi ima medju Srbima, kao i Hrvatima.
Ti ce ljudi najvise pridonijeti pomirenju iz jednostavnog razloga, oni vec imaju mir u srcu.

Upravo tako.
 
Meni je taj termin "pomirenje"licemeran do bola.
Kakvo"pomirenje" mozesh da ochekujesh kada ga trazi predsednik drzave kao Stipe Mesic?Isto onaj koji je pre 15-ak godina lepo rekao"mi se nemamo shta isprichavati bilo kome"...toliko o iskrenosti.
Ja nema shta sa nekim da se mirim kada sa njim nisam u zavadi..to je individualno.
Shto se drzava tiche to ce teshko ikada biti mogutje jer hrvatska drzava je uspostavljena na anti srpstvu,to joj je nacionalna osnova.
Morash da budesh nenormalan pa uspostavljash normalne odnose sa drzavom koja tuzi tvoju za ratnu odshtetu.
 

Back
Top