Pomaže li egzorcizam za smart telefone?

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.861
Ne znam više šta ću da radim telefon je dupke popunio memoriju. Već posle 6 meseci od kupovine novog počeo je da prijavljuje nedostatak memorije. Iako ima eliku sd karticu, redovno brišem nepotrebno i keš telefon se svaki dan apdejtovao dok nije proguto svu raspoloživu memoriju. Neke aplikacije su se apdejtovale i po 2 puta dnevno! Ako ne apdejtuješ aplikacije pucaju i glave. Kada je napunio godinu dana počeo je kaobesan da se restartuje u nekom loop-u po 100 puta. Nekako sam uspevao da ga prekinem u toj đavoljoj raboti!

Sada sve glavi i trokira kupljen nov u vipu. Mislim da je u njega ušao đavo! Isplati li se neki egzorcizam pokušati jer sam sve ostalo probao?!??

Mislim da je đavo ušao u moj kršomi i krije se u "other" folderu!

screenshot_2021-11-15-02-04-41-627_com-miui-securitycenter-jpg.1051211

Poslednja izmena:

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
178.319
Mario, deinstaliraj neke aplikacije pa ih skini opet i onda će zauzimati daleko manje prostora nego sa silnim apdejtima. Ubuduće - podesi telefon tako da unapređenja ne radi automatski nego samo kad ti prihvatiš. Zbog tih stvari se prepunjavaju telefoni. I još nešto - obriši svu istoriju pretraga, kao i sms poruke sve koje ti nisu neophodne.
Egzorcizam ne pomaže.

zmlatan

Aktivan član
Poruka
1.368
Pošto sam ja skrenuo pažnju da se "other" folderom prikriva lažna memorija kineskih telefona, kinezi su brže bolje prepravili izgled tog foldera memorije. Uhvaćeniu laži i prevari uradili su ovaj očajnički potez :D

Pogledajte prilog 1189149
Pogledaj u Settings/Apps, pa vidi sta zauzima i koliko. Meni je samo Viber do nedavno zauzimao 17GB.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.810
ako imas sd card, potrazi u settings da apps koriste sdcard umesto interne.
mislim da od androida 9 (mozda i od 8 ali nisam siguran) je to deo sistemske funkcionalnosti. Nekad je bio hak za to ali samo za rutovane telefone.

ali pazi, jer ako ides na tu opciju, onda ce da ti trazi da formatira sdcard na enkodovani format, tako prvo bekapuj svoj sdcard pre no sto ti ga android preformatira

ako pravis puno fotki, takodje skoro sigurno mozes da instruktujes settings od app za kameru da sve fotke baca na sdcard.

od mene toliko.

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.861
Pogledaj u Settings/Apps, pa vidi sta zauzima i koliko. Meni je samo Viber do nedavno zauzimao 17GB.
Viber zauzima 750 mb, stalno mu čistim keš i brišem fotke tj prebacujem u folder na sd kartici...

To je odavno podešeno da cam snima na sd kartici. Ne fotkam mnogo a nemam ni nešto aplikacija. Ugl minimalno koristim tel. Nemam nijednu socijalnu mrežu.

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.861
Ne lupetaj gluposti, svakoj aplikaciji ponaosob čistim keš i data ukoliko je to potrebno deinstaliram i ponovo instaliram. Problem je što kineski telefoni imaju lažno deklarisanu memoriju i kao takvi se prodaju na našem tržištu.

Nije ovo prvi kineski telefon sa kojim se susrećem i uvek ista priča - lažna memorija telefona koja se prikazuje u "other" folderu koji su kasnije prepravili u apps&data.

J

JMS580

Gost
Ne lupetaj gluposti, svakoj aplikaciji ponaosob čistim keš i data ukoliko je to potrebno deinstaliram i ponovo instaliram. Problem je što kineski telefoni imaju lažno deklarisanu memoriju i kao takvi se prodaju na našem tržištu.

Nije ovo prvi kineski telefon sa kojim se susrećem i uvek ista priča - lažna memorija telefona koja se prikazuje u "other" folderu koji su kasnije prepravili u apps&data.
Momak, 90% telefona su kineske proizvodnje!
Ako se izuzmu Samsung i iphone, u vrhu su sve kinezi: https://www.mbaskool.com/fun-corner/top-brand-lists/17610-top-10-global-mobile-phone-brands.html
I ti ladno okačiš takvu nebulozu?
Ali ok, možda si ti specijalista pa ako možeš da pojasniš tu lažnu memoriju, čisto da i ostali znaju za istu?
Unapred hvala na informaciji (i nemoj da padaš u vatru, nema potrebe).

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.965
А да лепо купиш Хуавеи телефон у ком нема гуглових сервиса а програми се надограђују далеко спорије него преко Гугла?
Можда би се изненадио колико добро ради телефон без гуглових сервиса...

И не само то него и колико слабији процесор треба....

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.965
Ima tetka huavei stalno se restartuje i puna memorija. Neka fala drugi put. Ovaj je u poslednje vreme znatno usporio. Kada na kršomiju aktiviram kameru treba joj da proradi. Kada okinem isto joj treba sto god da napravi fotku. Shranja telefoni bajo moj.
Е, ако је тако онда лепо телефон у руке и нађи неког клинца да ти једном недељно сређује телефон (и теби и тетки)...

MisterXp

Zainteresovan član
Poruka
383
I uvek kazem, ajfon nije svima za kurcenje, ti telefoni su durabilni, i mogu trajati godinama bez problema. Uistinu, skupi su, ali i sama vrednost im sporije opada nakon nekoliko godina.

Dobro, neko jednostavno ne voli njihov sistem, i postoje bolji androidi od tih telefona za manje para, ali je to trka zeca i kornjace.

Jedina neka bliza buduca kompeticija performansi moze biti huaweiov haromny os, i gugl pixel.

Ja sam 5s imao 4 god, i jednom sam mu zamenio bateriju. Onda sam se zaj*ao i uzeo note 9, koji je bio zec, ali posle odredjenog perioda (god ipo), poceli su da se javljaju problemi kao na telefonu od 100-200 evra.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.