Poludobra pesma

Lule

Iskusan
Poruka
6.026
Sanjam da te opet slušam kako dišeš
Kako dišeš dok savija se trava
Da me dira tvoja kosa plava
Tvoja kosa na mom licu draga

Sanjam da se opet volimo u klasju
U tom klasju što leži tu pod nama
I da luta tvoja ruka vrela
Tvoja ruka preko moga tijela...

A u nastavku dečija pesmica

Nanaa nana, nanaa nana, nana nana naaaana
naana nana, nana nana, nana nana nana...

Kao da je kompozitor doživeo rascep ličnosti.

Ima pesama koje imaju lep refren ali im je nerefren bzv ili obrnuto. Ili samo neki delovi kvare pesmu.

Sigurno znate neku takvu.

Зашто моју омиљену домаћу баладу, баш, стависте на стуб срама?

Ово и не треба да буде песма, више је песништво.
Сваки пут се најежим, кад је чујем.

Можда више замерате аранжману, него текстописцу...
Промена ритма постоји али, не бих рекао да је баш нананана...

Тема
Постоји прегршт песама које имају сјајан рефрен а скроман остатак (не знам како се назива стручно,остатак нумере).
И обрнуто, све супер а рефрен бљак...
Ваљда зато и делимо песме на добре...оне које су усклађене, текст,ритам...

Sanjam da te opet slušam kako dišeš
Kako dišeš dok savija se trava
Da me dira tvoja kosa plava
Tvoja kosa na mom licu draga

Sanjam da se opet volimo u klasju
U tom klasju što leži tu pod nama
I da luta tvoja ruka vrela
Tvoja ruka preko moga tijela...

A u nastavku dečija pesmica

Nanaa nana, nanaa nana, nana nana naaaana
naana nana, nana nana, nana nana nana...

Kao da je kompozitor doživeo rascep ličnosti.

Ima pesama koje imaju lep refren ali im je nerefren bzv ili obrnuto. Ili samo neki delovi kvare pesmu.

Sigurno znate neku takvu.
možda je to bilo po direktivi

Зашто моју омиљену домаћу баладу, баш, стависте на стуб срама?

Ово и не треба да буде песма, више је песништво.
Сваки пут се најежим, кад је чујем.

Можда више замерате аранжману, него текстописцу...
Промена ритма постоји али, не бих рекао да је баш нананана...

Тема
Постоји прегршт песама које имају сјајан рефрен а скроман остатак (не знам како се назива стручно,остатак нумере).
И обрнуто, све супер а рефрен бљак...
Ваљда зато и делимо песме на добре...оне које су усклађене, текст,ритам...

Možda nisi razumeo ili se ja nisam najjasnije izrazila, ali i meni je ta pesma prelepa. Nego, refren je čini dosta naivnom.
I upravo to je ideja teme - da napišeš pesmu koja ti se sviđa (ako se setiš konkretno) i deo koji po tebi kvari priču.

Edit: Sad shvatih da smo na Vi. Pa dobro... ako insistirate ja ću da ispoštujem taj novi nivo. :kpozdrav:

Možda niste razumeli ili se ja nisam najjasnije izrazila, ali i meni je ta pesma prelepa. Nego, refren je čini dosta naivnom.
I upravo to je ideja teme - da napišete pesmu koja Vam se sviđa (ako se setite konkretno) i deo koji po Vama kvari priču.

Možda nisi razumeo ili se ja nisam najjasnije izrazila, ali i meni je ta pesma prelepa. Nego, refren je čini dosta naivnom.
I upravo to je ideja teme - da napišeš pesmu koja ti se sviđa (ako se setiš konkretno) i deo koji po tebi kvari priču.
to je radio i Kornelije Kovač. SVe super i onda kolce ili dečija pesma

Pre će biti da nisu imali ideju za refren i onda smandrljali nekako. Mislim, simpa je refren ali je malo mekan, ne uklapa se u nerefren.
to im je mentalni sklop, a kao što napomenuh, sve je to pratio CK gde su pesme išle na kontrolu i sugestiju pre objavljivanja. Možda je neki drug mislio da je muzika mnogo mračna i treba da se razveseli malo?

to im je mentalni sklop, a kao što napomenuh, sve je to pratio CK gde su pesme išle na kontrolu i sugestiju pre objavljivanja. Možda je neki drug mislio da je muzika mnogo mračna i treba da se razveseli malo?
Јесте ишло све на цензуру, али будимо искрени, ако не причаш/певаш о друштвено социјалним догађајима, већ о љубави...не занима их..

Nije baš tako!
Kada su grupe svirale r'n'r bile su to obrade Stounsa, Bitlsa, sve je bilo naivno i čedno.
Ipak, sva muzika iz tog perioda još uvek traje i rado se sluša.
Nijednu pesmu ne bih nazvala ' poludobra', sve u skladu sa vremenom...

Back