Polovnjak do 2500e

zotek94

Početnik
Poruka
6
Pozdrav, hocu da uzmem svoj prvi auto, trenutno vozim od mojih Renault Megane 1.5 DCI 2007 godiste. Cenovni rang mi je do 2500e, potreban mi je za gradsku voznju i ponekad po neko duze putovanje do 200-300km ne vise. I motor do 1.6 ne vise. Trenutno mi je favorit Fiat Grande Punto ili noviji Renault Clio, mada cale kaze da pogledam i Dacia Sandero. Koji su vasi predlozi? koje motore da gledam? koje gorivo? na sta da obracam paznju pri kupovini i slobodno udelite vase savete. Hvala!
 
Punto benzin za grad je ok a i da skoknes negde na duže ponekad nije problem.. Oni se ne vraćaju preterano kao dizeli jer se generalno koriste za kratke relacije većinom kao auto br2..
 
Na ove sve kilometraze dodas jos 100k km minimum...
Auto iz uvoza star 15.16.17 godina nema sanse da ima tu kilometrazu,auto mi je vise parkiran nego sto se vozi i predjem godisnje oko 10/12k.kilometara.
Svaka ta krisna iz uvoza ima minimum 250k. kilometara na satu...
 
Naisao sam na Fiat Grande Punto 16V 1.4 (70/95 (kW/KS)) Benzinac 2006 godiste presao oko 179.000 km, uvezen iz CH. Auto je u odlicnom stanju kako spolja tako i iznutra, motor lepo radi, limarija je isto u dosta dobrom stanju, jedino sto treba da se namesti je retrovizor (ostecen pri prevozu). Cena auta je 2100e moze i da se spusti. Da li vredi uzeti taj model?
 
Naravno da vredi.
Ne obracaj mnogo sta vecina kaze jer neki nisu imali dva auta u zivotu i nemaju pojma o kolima.Tako ti je na gotovo svim forumima.
Gledaj automobil kako izgleda i ne oslanjaj se mnogo na servisnu knjizicu.
Grande Punto je auto modernijeg dizajna i spoj je cene i kvaliteta tj pruza sasvim dovoljno u odnosu na ono koliko je placen.
Price kako su krsine sa 250k km i te ostale odvale ne shvataj ozbiljno jer vecina upravo tih likova koji tako pisu i ne znaju da voze mozda kola sa 400k km a hvale ih na sva usta kako imaju 150k.
Itekako ima kola koja su stara 15-16 godina sa malim kilometrima,retko ali ima i to se vidi na njima tj na enterijeru kako izgleda,mirise,utegnustost u voznji i td.
Taj 1,4 16V je generalno dobar motor ali moras biti spreman da mozda ponekad dolijes motorno ulje jer taj motor hoce da ga potrosi i to nije znak da je los nego je to jednostavno tako konstruisan motor.
 
Naravno da vredi.
Ne obracaj mnogo sta vecina kaze jer neki nisu imali dva auta u zivotu i nemaju pojma o kolima.Tako ti je na gotovo svim forumima.
Gledaj automobil kako izgleda i ne oslanjaj se mnogo na servisnu knjizicu.
Grande Punto je auto modernijeg dizajna i spoj je cene i kvaliteta tj pruza sasvim dovoljno u odnosu na ono koliko je placen.
Price kako su krsine sa 250k km i te ostale odvale ne shvataj ozbiljno jer vecina upravo tih likova koji tako pisu i ne znaju da voze mozda kola sa 400k km a hvale ih na sva usta kako imaju 150k.
Itekako ima kola koja su stara 15-16 godina sa malim kilometrima,retko ali ima i to se vidi na njima tj na enterijeru kako izgleda,mirise,utegnustost u voznji i td.
Taj 1,4 16V je generalno dobar motor ali moras biti spreman da mozda ponekad dolijes motorno ulje jer taj motor hoce da ga potrosi i to nije znak da je los nego je to jednostavno tako konstruisan motor.

Iz uvoza nema sanse sve su krsevi,auto star 15 godina imam minimum 300 k kilometara.
 
Naravno da vredi.
Ne obracaj mnogo sta vecina kaze jer neki nisu imali dva auta u zivotu i nemaju pojma o kolima.Tako ti je na gotovo svim forumima.
Gledaj automobil kako izgleda i ne oslanjaj se mnogo na servisnu knjizicu.
Grande Punto je auto modernijeg dizajna i spoj je cene i kvaliteta tj pruza sasvim dovoljno u odnosu na ono koliko je placen.
Price kako su krsine sa 250k km i te ostale odvale ne shvataj ozbiljno jer vecina upravo tih likova koji tako pisu i ne znaju da voze mozda kola sa 400k km a hvale ih na sva usta kako imaju 150k.
Itekako ima kola koja su stara 15-16 godina sa malim kilometrima,retko ali ima i to se vidi na njima tj na enterijeru kako izgleda,mirise,utegnustost u voznji i td.
Taj 1,4 16V je generalno dobar motor ali moras biti spreman da mozda ponekad dolijes motorno ulje jer taj motor hoce da ga potrosi i to nije znak da je los nego je to jednostavno tako konstruisan motor.
Uzeo sam ga u medjuvremenu, hvala na lepom komentaru!
 
Iz uvoza nema sanse sve su krsevi,auto star 15 godina imam minimum 300 k kilometara.
Lupetaj Mile samo lupetaj.
Auto koji sam zeni odvojio je 2003 i ima 39k km verovao ili ne.
Za dve godine koliko ga vozimo dinara jednog jedinog nismo ulozili u njega jer nije bilo potrebe niti trazi da se ulozi.
Prema tome samo lupetaj i dalje u svojim pogresnim ubedjenjima.
Evo zotek94 ce te razuveriti kako se vozi taj Grande Punto i dali je raspadnuta kanta kako ti ovde lupetas.
 
E sad punto u odlicnom stanju 180 000 i audi u losem stanju 180 000,pa ja bih pre ovaj drugi,ne znam kako to mozes da savetujes da gleda izgled,pa to i slep covek moze videti,ispod haube i majstor moze da previdi,kad su moj mercedes gledali njih 6oro je doslo da pametuje,majstor,ortak,taxista,ma samo pasenog sto nisu poveli i nisu konstatovali ono sto sam ja mogao da im kazem,nego samo onaj srpski sminka sablon koji zna svaka tetka
 
.
Naisao sam na Fiat Grande Punto 16V 1.4 (70/95 (kW/KS)) Benzinac 2006 godiste presao oko 179.000 km, uvezen iz CH. Auto je u odlicnom stanju kako spolja tako i iznutra, motor lepo radi, limarija je isto u dosta dobrom stanju, jedino sto treba da se namesti je retrovizor (ostecen pri prevozu). Cena auta je 2100e moze i da se spusti. Da li vredi uzeti taj model?
Vredi iz Svice da.. Svica je jako bogato tržište gde ljudi imaju pare i pretežno održavaju svoja auta sa jako dobrim putevima i velikim kaznama za prekoracenje brzine tako da se ne deru kao kod Nemaca npr ..
Druga stvar je što se te vrste automobila obicno uzimaju kao br 2 znači pretežno za žene a one ne prze motore već kvacila, :).. Nisu loši ti Fiati za te pare ne možes puno, bolje a taj višak koji ti ostane ostavi ako se šta pojavi.. Evt ako ima knjigu servisa to bi bio plus.. Ta auta nisu skupa vani i mogu da se uzme jako jeftino tako da ta cena na tu km bi, mogla biti realna..
 
Lupetaj Mile samo lupetaj.
Auto koji sam zeni odvojio je 2003 i ima 39k km verovao ili ne.
Za dve godine koliko ga vozimo dinara jednog jedinog nismo ulozili u njega jer nije bilo potrebe niti trazi da se ulozi.
Prema tome samo lupetaj i dalje u svojim pogresnim ubedjenjima.
Evo zotek94 ce te razuveriti kako se vozi taj Grande Punto i dali je raspadnuta kanta kako ti ovde lupetas.
Ne kazemo ni mi da nema, al da je 90% njih s muljanom kilometrazom za ove pare koji su uvezeni. Eno ti lika na instagramu, reklamira vracanje kilometraze, dnevno po 4-5 objava 😂
 

Back
Top