Poljubac života

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.302
Poljubac života

Rocco Morabito, američki fotograf, 1967. godine je snimio jednu od svojih najpoznatijih fotografija, koja je u povijesti ostala pod imenom: “Poljubac života“.

Godinu dana kasnije, za nju je dobio Pulitzerovu nagradu - najprestižniju nagradu među novinarima i fotoreporterima.

Na dan kad je slika snimljena, električari Randall Champion i Jay Thompson izvršili su planirane radove na zamjeni žica visokog napona kada je Randall slučajno dotaknuo jednu od njih. Jačina od 4000 volti trenutno je prošla kroz njegovo tijelo i srce, i ne mogavši izdržati takvo opterećenje, srce se zaustavilo!

Randallovo beživotno tijelo visilo je na sigurnosnim pojasevima, ali njegov partner nije izgubio glavu i shvativši da mu je svaka sekunda vazna, započeo je umjetno disanje, usta na usta!

Kad se u Randalla pojavio slab puls, Jay ga je otkopčao i, bacivši ga na rame, spustio na zemlju. Kad su spasioci stigli, Randall Champion se ponovno osvijestio. Nakon nekog vremena, potpuno se oporavio i opet krenuo prema svome poslu...

Uredili: Dražen Kaužljar i Sanja Paić

FB_IMG_16533296139935923.jpg

hm337

Iskusan
Poruka
6.751
Poljubac života

Rocco Morabito, američki fotograf, 1967. godine je snimio jednu od svojih najpoznatijih fotografija, koja je u povijesti ostala pod imenom: “Poljubac života“.

Godinu dana kasnije, za nju je dobio Pulitzerovu nagradu - najprestižniju nagradu među novinarima i fotoreporterima.

Na dan kad je slika snimljena, električari Randall Champion i Jay Thompson izvršili su planirane radove na zamjeni žica visokog napona kada je Randall slučajno dotaknuo jednu od njih. Jačina od 4000 volti trenutno je prošla kroz njegovo tijelo i srce, i ne mogavši izdržati takvo opterećenje, srce se zaustavilo!

Randallovo beživotno tijelo visilo je na sigurnosnim pojasevima, ali njegov partner nije izgubio glavu i shvativši da mu je svaka sekunda vazna, započeo je umjetno disanje, usta na usta!

Kad se u Randalla pojavio slab puls, Jay ga je otkopčao i, bacivši ga na rame, spustio na zemlju. Kad su spasioci stigli, Randall Champion se ponovno osvijestio. Nakon nekog vremena, potpuno se oporavio i opet krenuo prema svome poslu...

Uredili: Dražen Kaužljar i Sanja Paić

Pogledajte prilog 1158553
da..i u tom položaju mu je dao veštačko disanje i oživeo ga..i našao se tu baš poznati fotoreporter da sve to snimi......gluposti...priča je izmišljena a slika je tu da propagira homoseksualce i da učini poljubac između muškaraca nečim dobrim i poželjnim..nečim što bukvalno spasava život

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
da..i u tom položaju mu je dao veštačko disanje i oživeo ga..i našao se tu baš poznati fotoreporter da sve to snimi......gluposti...priča je izmišljena a slika je tu da propagira homoseksualce i da učini poljubac između muškaraca nečim dobrim i poželjnim..nečim što bukvalno spasava život
I ja tako mislim, pa da se dopišem.

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.302
Što bi rekao Balašević: "Ako su lagali mene i ja lažem vas'.
Ne znam, meni bilo fascinantno pa rekoh da podelim.

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.302
@hm337
To sam i ja prvo primetio (položaj ruku).
Drugo, kolilo je meni pozmato, CPR se radi iskljuchivo KOMBINACIJOM uduvavanja vazduha u pluća i masažom srca....ne znam kako bi mu pokrenuo puls samo ubacivanjem vazduha u pluća?😎
...a masaža srca teško da je izvodljiva u ovakvom visećem polozaju tela, telo mora da lezi na čvrstoj podlozi...jedino ako ga je odmah skinuo s bandere pa ONDA zapocheo proceduru oživljavanja/reanimacije(CPR)...

Ali ionako sumnjam u sve i svašta, pa rekoh ajde jednom u životu da se ne pravim pametan, kad vidiš...nisam džabe to isto pomislio, u pravu si.

Šteta, dobra bi bila priča.

yioim

Buduća legenda
Poruka
36.853
Znači, fotograf je platio ovoj dvojici (logičnije nego da je baš tad "slučajno prolazio" i to sa pripremljenim fotoaparatom) da bi dobio Pulicerovu nagradu, i plan mu uspeo. Eto.

ja verujem u slucajnosti :D ... makar po Ns kad setam vidim bas puno "lutajucih objektiva" jer najbolje fotke nastaju kad se objektiv nadje slucajno na zgodnom mestu.
A nikad nisam video geja da se pentra na bandere sa visokim naponom :rotf:

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.302
ja verujem u slucajnosti :D ...
Samo ako je Niš u pitanju...
Pre nekoliko godina momak se bacio sa zgrade da se ubije, međutim padne na babu koja je trotoarom išla pored te zgrade 😂
Koja je verovatnoća...:lol: a eto.
Poruka je automatski spojena:

možda i grešimo.....evo još fotografija koje je tad snimio..u svakom slučaju fotografije su plasirane da propagiraju homoseksualnost...bez obzira da li je priča koja ih prati stvarna ili izmišljena.. ja i dalje mislim da je izmišljena...

Pogledajte prilog 1158919
Hvala na ovome, kako li nađe :)
:ok:

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.