Poljski toalet ili kucni?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.486
Da li je zdravije imati toalet u kuci ili van kuce?

Posto su nasi stari smatrali da je nehigijenski vrsiti nuzdu u kuci, a pored toga nisu imali ni mogucnosti za cevi, vodu, septicku i sl. Moji neki poznanici i rodjaci i dalje pored toaleta u kuci, koriste samo poljski, a ovaj kucni im.je za goste.

Sta vi mislite?

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.553
Здравствено, приликом вршења нужде, положај чучења је бољи и природнији од седења!
Чучањем се боље празни стомак од отпадних материја, токсина.

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Егзотично место за олакшање, карактеристично у српским селима неприкаченим на водовод.
Мане:
-недостатак водокотлића, у најбољем случају лонче за заливање и кофа са водом сумњивог садржаја,
- тоалет папир, са видљивом прљавштином по себи узрокованом неадекватним држачем за исти (папир је, уколико није лист неке мочварне биљке, обично у боји али се прљавштина увек види),
-даска није стандардизована, она може бити као и у нормалном wц-у али није фиксирана за било какву подлогу; често је уопште и нема или је то најобична даска (храстова, букова, мотка…);
-муве & други летећи објекти feat. мрави и бубе говнаре.
Предности:
-домаћи амбијент (цвркут птица, жубор потока, поветарац…),
- могућност одабира локације (може се позиционирати било где, мин. 100м од стола за ручавање па чак и на атрактивнијим локацијама типа грана дрвета, комшијина шупа… ),
-авантуристички приступ (никад ниси сигуран шта ће ти се десити, где ћеш угазити, упасти…).

Увек сам био за пољски тоалет, који ускоро планирам направити у комшијином имању.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.316
Da li je zdravije imati toalet u kuci ili van kuce?

Posto su nasi stari smatrali da je nehigijenski vrsiti nuzdu u kuci, a pored toga nisu imali ni mogucnosti za cevi, vodu, septicku i sl. Moji neki poznanici i rodjaci i dalje pored toaleta u kuci, koriste samo poljski, a ovaj kucni im.je za goste.

Sta vi mislite?
u kuci jer možeš bolje da održavaš higijenu
Poruka je automatski spojena:

narocito zimi na -10 :lol:

KraNp

Poznat
Poruka
8.047
Када бих правио кућу, имао бих купатило у кући а обавезно бих направио и помоћни вц нпр. доле у гаражи или напољу једно 30 метара од куће. Па кад је лепо време онда могу да одем напоље а ако ме потера ноћу онда могу у купатило. Углавном, више волим шуму и шибље за срањње него било какав вц.

jolemisa

Elita
Poruka
19.615
Када бих правио кућу, имао бих купатило у кући а обавезно бих направио и помоћни вц нпр. доле у гаражи или напољу једно 30 метара од куће. Па кад је лепо време онда могу да одем напоље а ако ме потера ноћу онда могу у купатило. Углавном, више волим шуму и шибље за срањње него било какав вц.
Samo pazi da ne naletis nekad na koprivu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.