Poljski teniser Kamil Majhšak bio je pozitivan na doping testu.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.989
On je na testu pao u periodu od oktobra do novembra, a o tome je izvestio u saopštenju.
"Imam neverovatno tužne vesti da podelim sa svima. Testiran sam pozitivno na anti-doping testovima tokom oktobra i novembra 2022. godine. Prvo, nikad svesno nisam uzimao supstance koje su zabranjene. U ovom momentu nemam ideju kako se ovo desilo, ovo je veliki šok za mene. Počinjem najtežu bitku u životu. Bitku za dokazivanje nevinosti i povratku sportu koji volim", saopštio je Majhšak.

Majhšak ima 26 godina i trenutno je 77. teniser planete.
Nikada nije osvojio ATP titulu, a u karijeri je zaradio blizu dva miliona dolara.

link

Zanima me kako neko ko kaze da nije uzimao doping supstance ( pod uslovom da ne laže) može da bude pozitivan na doping testu ?

The_Night_Hawk

Cloud surfer
Poruka
43.198
On je na testu pao u periodu od oktobra do novembra, a o tome je izvestio u saopštenju.
"Imam neverovatno tužne vesti da podelim sa svima. Testiran sam pozitivno na anti-doping testovima tokom oktobra i novembra 2022. godine. Prvo, nikad svesno nisam uzimao supstance koje su zabranjene. U ovom momentu nemam ideju kako se ovo desilo, ovo je veliki šok za mene. Počinjem najtežu bitku u životu. Bitku za dokazivanje nevinosti i povratku sportu koji volim", saopštio je Majhšak.

Majhšak ima 26 godina i trenutno je 77. teniser planete.
Nikada nije osvojio ATP titulu, a u karijeri je zaradio blizu dva miliona dolara.

link

Zanima me kako neko ko kaze da nije uzimao doping supstance ( pod uslovom da ne laže) može da bude pozitivan na doping testu ?
Постоји неколико начина.
на пример, дозвољена доза је 10 милиграма...
он уместо једне узме две таблете...неког лека...
и баш тог дана га тестирају.
Лекари су под контролом јер често играчи лажу да имају астму...да би користили кортикостероиде...
Они су саставни део лекова...али претерају...јер пумпице дају дозирано...
Онда, могуће је да зезнме ствар и лекар из тима...
Нека супстанца је стављена на листу, а он није приметио ни обавестио клијента...
Тако је пала марија Шарапова.
Лек који користи је 20 година био а листи, а онда је скинут, а њој лекар није рекао.
Многи падну збо редовног узимања меса стоке које је "кркана" неким лековима.
Дакле, могуће је.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.