Пољски генерал: Српске власти знале да оружје иде у Украјину, перу се пред Русима

комшија

Stara legenda
Poruka
90.996
https://srbin.info/drustvo/poljski-...da-oruzje-ide-u-ukrajinu-peru-se-pred-rusima/

Пољски генерал: Српске власти знале да оружје иде у Украјину, перу се пред Русима

У интервјуу који је објављен у четвртак, генерал Скрипчак, бивши командант копнених снага Пољске, упитан је да прокоментарише „скандалозан случај фирме Натан из Варшаве“, која је увезла из Србије преко 30.000 минобацачких граната, али не по поруџбини пољске војске. Како се испоставило, гранате су завршиле у Украјини.

1576930812500.png


13:11 21.12.2019.

– Чуо сам за фирму „Натан“, активна је на тржишту много година, иако се раније другачије звала. Одувек је била повезана са Американцима, трговала оружјем углавном са афричким земљама, а однедавно и са Украјином – рекао је у интервјуу генерал Скрипчак.


На питање због чега би компанија из Варшаве гранате за минобацаче куповала у Србији, Скрипчак је истакао да се у Европи квалитетне гранате калибра 60мм производе у Русији, Бугарској и Србији, те да су, пошто је руско тржиште недоступно Украјинцима, они морали да се окрену Србији.


– У њихово име су оружје у Србији могли да купе и Американци и касније им га доставе. А пошто ниједна јединица наоружања не може да изађе из Пољске без сагласности Министарства спољних послова, претпостављам да ово оружје никада није ни ушло у Пољску, већ је директно извезено у Украјину, а пољска фирма је била само фиктивни посредник. Ни на шта друго наше власти не би пристале. Сваки пут када се оружје извози из Пољске, обавлјају се детаљне инспекције, царинска служба све проверава, прегледа сваку кутију и сваки ковчег са робом. Овде очигледно није било тако.


Истакао је да је Србија извезла много оружја у Бугарску, Чешку и Полјску које је на крају завршило у Украјини.


– Ових 30.000 граната је само кап у мору украјинских потреба.


На питање зашто је баш компанија из Пољске изабрана за овај посао, Скрипчак одговара:


– Проблем Србије је што не жели да се замера Русији тако што ће трговати директно са Украјином. Не верујем да Срби нису знали где ће оружје завршити. Мислим да су били и те како свесни шта се догађа, али су хтели да испадну чисти пред Русима. Али оно што је на крају баладе битно је новац, а за рат на истоку Украјине треба пуно наоружања. Зато је пољска компанија изабрана као жртвено јагње у целој овој причи: како би српски имиџ био очуван.


Скрипчака су такође питали ко је главни добавлјач оружја за Украјину, али по његовом мишљењу важније питање је ко је главни спонзор таквих куповина.


– А овај одговор је јасан – америчка влада то донедавно није ни скривала. Украјина је велики произвођач наоружања и мало тога купује у иностранству, углавном је то муниција за наоружање пост-совјетског типа, у чијој производњи предњаче Бугарска и Србија – закључио је генерал Скрипчак.





1576930906900.png
 
Ratovi su naša razvojna šansa,a onda se pojavi ministar secikesa i njegov ćale penzos da se ugrađuju preko privatne firme i umesto država da zarađuje oni trpaju pare u privatne džepove,džiberi

Srbima su bila puna usta pljuvanja po SAD kako živi od ratova i zarađuje na tuđoj nesreći, a sad i mi postajemo takav kancer, na mala vrata.
 
Srbima su bila puna usta pljuvanja po SAD kako živi od ratova i zarađuje na tuđoj nesreći, a sad i mi postajemo takav kancer, na mala vrata.
To je uvek bilo licemerno jer afrička ratišta su puna srpske namjenske industrije oduvek a koliko vidimo i bliskoistočna.
 
Србија ,на светском тржишту,продује оружја можда 1%.Дакле,безначајно.Какве везе има да су продали и Украјини,и било коме коме није неким међународним актом забрањено.А Украјини није забрањено.Ми имамо оружје који имају сви,ништа посебно.Питање је која будала поставља то питање уопште.Руси не постављају,већ неки јенкији и њихови сателити који жале јадне русе.
 
Србија ,на светском тржишту,продује оружја можда 1%.Дакле,безначајно.Какве везе има да су продали и Украјини,и било коме коме није неким међународним актом забрањено.А Украјини није забрањено.Ми имамо оружје који имају сви,ништа посебно.Питање је која будала поставља то питање уопште.Руси не постављају,већ неки јенкији и њихови сателити који жале јадне русе.
Ti se ponosiš industrijom smrti?

Kakvi ste vi Vuqlerovci bolesnici...
 
...

Svaki metak, granata, puska....dati neonaci-Ukrajini su im dar za samoubistvo...
Jer onaj ko ima trip da moze da ratuje s Rusijom na njenoj granici taj je samoubica. Ne bi me iznenadilo da i Rusi podsticu to samoubistvo nenonaci-Ukropa...

Rusi tamane CIA vaske u tamo nekoj Siriji a da na bi tu pod Moskvom...
Neka nenonaci-Ukri budu srecni sto su Rusi dobrog srca...inace bi odavno vec rolali tenkove po Kijevu...i jos bitnije po neonaci Lvovu...


...
 
Svako ko napada srpsku namjensku industriju je domaći izdajnik i dosmanlijsko gov.no.
Vi cete nestati, prestati da postojite pre nas, Srba. To vam Sudbina, i, na srecu, vi nista protiv toga ne mozete da ucinite. To tebi kazem ja, srpski domaci izdajnik.

I, da ti recem ja, mnogo mi je drago sto ce biti tako, i nikako drugacije. :heart2:
 

Back
Top