Politizacija slučaja topčiderskih gardista

dragon x

Legenda
Poruka
58.599
Veoma zanimljiva emisija u kojoj bivši sudija Vojnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić svjedoči o slučaju gardista iz vojnog objekta "Karaš" koji su smrtno stradali 2004. godine.

U emisiji možete čuti do koje mjere se išlo sa mješanjem politike u slučaj, nestručnih osoba kao i politički prikrivenih ciljeva degradacije i uništenja ugleda vojske kao i blaćenja generala kojeg je trebalo omrznuti kod običnih ljudi.
Klasičan primjer kako se neki tragičan događaj koristi za razgradnju jednog društva i instalaciju podobnih i poslušnih marioneta i izdajnika koji se ničeg ne stide.

 
Veoma zanimljiva emisija u kojoj bivši sudija Vojnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić svjedoči o slučaju gardista iz vojnog objekta "Karaš" koji su smrtno stradali 2004. godine.

U emisiji možete čuti do koje mjere se išlo sa mješanjem politike u slučaj, nestručnih osoba kao i politički prikrivenih ciljeva degradacije i uništenja ugleda vojske kao i blaćenja generala kojeg je trebalo omrznuti kod običnih ljudi.
Klasičan primjer kako se neki tragičan događaj koristi za razgradnju jednog društva i instalaciju podobnih i poslušnih marioneta i izdajnika koji se ničeg ne stide.

У чему је разлика 22 године касније?
 
Veoma zanimljiva emisija u kojoj bivši sudija Vojnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić svjedoči o slučaju gardista iz vojnog objekta "Karaš" koji su smrtno stradali 2004. godine.

U emisiji možete čuti do koje mjere se išlo sa mješanjem politike u slučaj, nestručnih osoba kao i politički prikrivenih ciljeva degradacije i uništenja ugleda vojske kao i blaćenja generala kojeg je trebalo omrznuti kod običnih ljudi.
Klasičan primjer kako se neki tragičan događaj koristi za razgradnju jednog društva i instalaciju podobnih i poslušnih marioneta i izdajnika koji se ničeg ne stide.


Јесу ли открили ко их је убио?
 
Veoma zanimljiva emisija u kojoj bivši sudija Vojnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić svjedoči o slučaju gardista iz vojnog objekta "Karaš" koji su smrtno stradali 2004. godine.

U emisiji možete čuti do koje mjere se išlo sa mješanjem politike u slučaj, nestručnih osoba kao i politički prikrivenih ciljeva degradacije i uništenja ugleda vojske kao i blaćenja generala kojeg je trebalo omrznuti kod običnih ljudi.
Klasičan primjer kako se neki tragičan događaj koristi za razgradnju jednog društva i instalaciju podobnih i poslušnih marioneta i izdajnika koji se ničeg ne stide.

Западна агентура је убила гардисте док су трагали за Ратком Младићем,па ширили гласине како их је генерал Младић убио,уосталом и дан дањи ова лаж преовладава у народу ,па нека захтевају од Младића да се изјасни о томе у Хагу.Ма јок они ће ускоро да тврде да их је убио Александар Вучић. Залудничари увек остају залудничари.
 
Pa ne znam, eto politizuju i ovaj slučaj sa Nešovićem i petljaju se u istragu.
Ако имамо случај мафијашког убиства у који је уплетен и бивши савјетник предсједника државе, а у вријеме извршења дјела био начелник полиције, тај случај неминовно мора имати политичку црту јер се нужно поставља питање да ли је још неко уплетен у цијелу причу и ако јесте ко тачно. Не ради се ту о политизацији.
 
Ubistvo i samoubistvo po svim materijalnim dokazima. Dešavalo se i prije, nije to rijedak slučaj.

У ту верзију нисам ни тад веровала...

Ево шта каже ВИ:
******************
Преглед вештачке интелигенције

Званични починиоци убиства гардиста Драгана Јаковљевића и Дражена Миловановића, који су страдали 5. октобра 2004. године у касарни на Топчидеру, до данас нису идентификовани, а убице су остале непознате. [1]
Случај је праћен бројним контроверзама и опречним вештачењима:
  • Војна истрага (2004): Тврдила је да се радило о убиству и самоубиству, односно да је гардиста Јаковљевић пуцао у Миловановића пре него што је извршио самоубиство. [1]
  • Независна државна комисија (2008): Одбацила је налазе војне истраге и закључила да је гардисте убила трећа особа. [1]
  • Уставни суд Србије (2013): Утврдио је да је породицама страдалих било повређено право на правично суђење и право на живот због неефикасне истраге.
  • Анализа ФБИ (2016): На захтев домаћих правосудних органа, амерички ФБИ урадио је супервештачење које је такође указало да су обојица гардиста убијена.
Детаљније информације о хронологији овог нерешеног случаја можете пронаћи на BBC на српском и у тексту Радио Слободна Европа.
******************

Породице убијених гардиста су тужиле Туфегџића, што значи да је у овом случају управо он та послушна марионета (поред осталих) у улози уништавања угледа војске, на чему жутаре и јесу радиле у то време.
 

Prilozi

  • 1780151309857.png
    1780151309857.png
    298 bajtova · Pregleda: 4
  • 1780151309906.png
    1780151309906.png
    766 bajtova · Pregleda: 4
Ако имамо случај мафијашког убиства у који је уплетен и бивши савјетник предсједника државе, а у вријеме извршења дјела био начелник полиције, тај случај неминовно мора имати политичку црту јер се нужно поставља питање да ли је још неко уплетен у цијелу причу и ако јесте ко тачно. Не ради се ту о политизацији.
U BiH je uhapšen i osuđen načelnik SIPA-e, pripadao kriminalnoj grupi i dobio 20 godina zatvora pa nije bilo političke crte.

SIPA je državna agencija za istrage.
 
У ту верзију нисам ни тад веровала...

Ево шта каже ВИ:
******************
Преглед вештачке интелигенције

Званични починиоци убиства гардиста Драгана Јаковљевића и Дражена Миловановића, који су страдали 5. октобра 2004. године у касарни на Топчидеру, до данас нису идентификовани, а убице су остале непознате. [1]
Случај је праћен бројним контроверзама и опречним вештачењима:
  • Војна истрага (2004): Тврдила је да се радило о убиству и самоубиству, односно да је гардиста Јаковљевић пуцао у Миловановића пре него што је извршио самоубиство. [1]
  • Независна државна комисија (2008): Одбацила је налазе војне истраге и закључила да је гардисте убила трећа особа. [1]
  • Уставни суд Србије (2013): Утврдио је да је породицама страдалих било повређено право на правично суђење и право на живот због неефикасне истраге.
  • Анализа ФБИ (2016): На захтев домаћих правосудних органа, амерички ФБИ урадио је супервештачење које је такође указало да су обојица гардиста убијена.
Детаљније информације о хронологији овог нерешеног случаја можете пронаћи на BBC на српском и у тексту Радио Слободна Европа.
******************

Породице убијених гардиста су тужиле Туфегџића, што значи да је у овом случају управо он та послушна марионета (поред осталих) у улози уништавања угледа војске, на чему жутаре и јесу радиле у то време.
Ne postoji nijedan jedini trag treće osobe, apsolutno ništa, ni mikrotrag, dlaka, tkanina, snimak, otisak stopala, bilo čega što ukazuje da je neko bio tu.

Zato ja sumnjam da je uopšte postojala ta treća osoba. Ranjeni gardista je na pitanje odakle je pucano rekao "iznutra" znači unutar kruga kasarne.
To iznutra može da znači i da je drugi gardista pucao.
 
Ubistvo i samoubistvo po svim materijalnim dokazima. Dešavalo se i prije, nije to rijedak slučaj.
Bas naprotiv,ima fantasticna emisija na yt sa dr.mr.pr-om medicinskim vestakom koji je obradio ovaj slucaj,tvrdi da u slucaju ovakvog samoubistva sa svojom duzinom ruke nema sanse da se mogao ubiti tj.povuci obarac.
Uglavnom zna se tacno koliko je vrh puske bio udaljen od ulazne rane,zna se duzina puske i da on fizicki nije mogao da povuce obarac,pricao je o ostalim dokazima,uniformi koja se ubudjavila pa nije mogla da se vestaci itd.
Ti nesretni momci najverovatniie da su nesto videli sto nisu smeli pa su likvidirani.
 
Bas naprotiv,ima fantasticna emisija na yt sa dr.mr.pr-om medicinskim vestakom koji je obradio ovaj slucaj,tvrdi da u slucaju ovakvog samoubistva sa svojom duzinom ruke nema sanse da se mogao ubiti tj.povuci obarac.
Uglavnom zna se tacno koliko je vrh puske bio udaljen od ulazne rane,zna se duzina puske i da on fizicki nije mogao da povuce obarac,pricao je o ostalim dokazima,uniformi koja se ubudjavila pa nije mogla da se vestaci itd.
Ti nesretni momci najverovatniie da su nesto videli sto nisu smeli i najverovatnije su likvidirani.
Postavi link molim te. Volio bi da pogledam.

Inače, forenzičari iz vojne istrage tvrde da se radilo o prislonu tj. da je cijev puške dodirivala tijelo što znači da je mogao da se ubije tako.
 
Ne postoji nijedan jedini trag treće osobe, apsolutno ništa, ni mikrotrag, dlaka, tkanina, snimak, otisak stopala, bilo čega što ukazuje da je neko bio tu.

Zato ja sumnjam da je uopšte postojala ta treća osoba. Ranjeni gardista je na pitanje odakle je pucano rekao "iznutra" znači unutar kruga kasarne.
To iznutra može da znači i da je drugi gardista pucao.

Све је могуће, тј. ништа није немогуће. АЛИ, прво и основно - који је МОТИВ?
Ако је неко изнутра - који је његов мотив?
Тај дечко је, нажалост, умирао, ко зна на шта је мислио кад је рекао 'изнутра'.
А трагове је замео управо овај Туфегџић, зато и нису нашли ништа а камоли 'трећу особу'. Зато је и тужен од стране породица.
Плус - склонија сам да верујем форензичарима ФБИ- ја него Туфегџићу.
 
Postavi link molim te. Volio bi da pogledam.

Inače, forenzičari iz vojne istrage tvrde da se radilo o prislonu tj. da je cijev puške dodirivala tijelo što znači da je mogao da se ubije tako.
Pokusacu da nadjem,ako se secam i stranci su bili angazovani da urade vestacenje i da su trdili da.nije.bilo ubistva i samoubistva vec da su obojica ubijena.
Nista cudno da je vojna forenzika rekala da je samoubistvo,tako je najlakse oprati ruke od dvostrukog ubistva.
 
Све је могуће, тј. ништа није немогуће. АЛИ, прво и основно - који је МОТИВ?
Ако је неко изнутра - који је његов мотив?
Тај дечко је, нажалост, умирао, ко зна на шта је мислио кад је рекао 'изнутра'.
А трагове је замео управо овај Туфегџић, зато и нису нашли ништа а камоли 'трећу особу'. Зато је и тужен од стране породица.
Плус - склонија сам да верујем форензичарима ФБИ- ја него Туфегџићу.
Tufegdžić je oslobođen optužbi. Tufegdžić nije forenzičar nego sudija.

Ne postoji nikakav motiv da treća osoba ubije ta dva vojnika. Ništa nije ukradeno niti se nalazilo nešto vrijedno krađe tu. Od ostalih vojnika i oficira neko bi propjevao.

Znači nema motiva da nwko ubije dvojicu gardista.
Druga stvar, gledao sam na služenju vojnog roka regrute kako plaču što su opasne psihičke smetnje jer ne mogu da podnesu odvojenost od porodica.
 
Pokusacu da nadjem,ako se secam i stranci su bili angazovani da urade vestacenje i da su trdili da.nije.bilo ubistva i samoubistva vec da su obojica ubijena.
Nista cudno da je vojna forenzika rekala da je samoubistvo,tako je najlakse oprati ruke od dvostrukog ubistva.
Mikrotragove je nemoguće sakriti, uvijek nešto ostane što bi ukazivalo na trag osobe. Neki otisak stopala u cijelom krugu bi morao biti.

Ostali bi tragovi tkanine na oružju, granama drveta ili bi neko primjetio osobu jer je to ipak bilo realtivno po danu. Devet sati ujutro ima ljudi na sve strane.
 
Back
Top