politika, trudnoca, moral i psihologija

RaniMraz

Zainteresovan član
Poruka
431
ja sam malo sokirana cinjenicom da neke osobe nemaju grizu savjest kad kazu da su abortirali u sustini nije moje da osudjujem a nemam ni namjeru ipak se meni naturaju dva tri pitanja!

zamoljavam da odgovorite u prvoj sekundi a ne da mislite i mislite dok nesmislite

da ostanete trudne da li bi rodile?

da vam devojka ostane trudna da li bi insistirali na abortusu ili bi se primili nove uloge!?

Takodje me zanima ko je uspio u srbiji da iskrivi moralno duhovnu sliku jednog ponosnog naroda?

politika zapada ili narod sam?

zasto djeca vaze kao "teret" ocito vaze jer da ne vaze srbija bi imala vise djece jer na djeci ostaje svet!

Jesam ;)
U prvom mahu sam htela da abortiram, posle sam se predomislila po cenu da budem samohrana majka. Srećom oženio se :lol:
I drugi put sam neplanirano ostala trudna i rodila.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Sedmoro. Ne sedmero. Baš mi grozan taj izraz.

Elem, stvarno bih te zamolila da svoje iluzije o tome da nećeš umreti ko mi ostali smrtnici zadržiš za sebe i ne mešaš u ovu priču.

Mene se ne tiče tvoja religija. Ne naturaj mi je. Ne želim je. Pričaj argumentovano.

A to o krmačama je samo oličenje tvoje kulture pitam se imaš li takve misli kad uđeš u crkvu ili si tamo fina i smerna :lol:

Pokahontass

Početnik
Poruka
19
:super:Tebi svaka cast,ako rodis jos dece i ako ti zafali dadilja, doci cu da ti ih cuvam za dzabe ako oces! (inace radim u bebisiting agenciji :)
Divim ti se, i stvarno ti svaka cast, tako i treba!:heart:
Jesam ;)
U prvom mahu sam htela da abortiram, posle sam se predomislila po cenu da budem samohrana majka. Srećom oženio se :lol:
I drugi put sam neplanirano ostala trudna i rodila.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Prilično sma sigurna da nema veze sa božijim zakonom, a tebe ništa drugo ne interesuje pa je glupo i da je pitaš je l da?

nema to veze sa Bozijem zakonom u svim kulturama ovog svijeta dakle nema veze jel se klanjaju kravama, zumbulima, ili suncu mjesecu, patkama

nema veze da li jeli rukama sjedeci u prashini ili rucali za stolom sa pUrcUlana

djeca su uvjek dobrodoshla i nijedna kultura, pleme ili drustvo ne podrzava abortus kao neshto normalno

ajde sad da te cujem

cak i ateista vadi kitu na vreme da neostane trudna ako vec nije spreman da postane otac ili ti roditelj:evil::evil::evil::evil:

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
pro abortus za opravdane slučajeve i sa medicinske strane, i kod psihičke nezrelosti i nedoraslosti situaciji kad su recimo klinke u pitanju.
i bolje isto tako da ne rodi nego od vazduha da živi to dete sutra, jer u tom slučaju svakako će da umre, a ima i takvih neodgovornih 'majki'.

dakle u srbiji su sve trudnoce koje se prekidaju medicinski slucaj, dete teshko bolesno, u majki ugrozhen zhivot ili je neodgovorna majka!?

ti rece da je jedan debeli procenat stanovnishta gloop ko tochak

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
nema to veze sa Bozijem zakonom u svim kulturama ovog svijeta dakle nema veze jel se klanjaju kravama, zumbulima, ili suncu mjesecu, patkama

nema veze da li jeli rukama sjedeci u prashini ili rucali za stolom sa pUrcUlana

djeca su uvjek dobrodoshla i nijedna kultura, pleme ili drustvo ne podrzava abortus kao neshto normalno

ajde sad da te cujem

cak i ateista vadi kitu na vreme da neostane trudna ako vec nije spreman da postane otac ili ti roditelj:evil::evil::evil::evil:

Krasno. Ali primetićeš da meni jedino smrdi to tvoje proklinjanje tipično za kvazi vernike: "ali patiće ona po božijem zakonu" ha-haaaaa asam joj rekla :neutral:

Zamišljam te ko neku vešticu koja je podigla ruke i vrišti da bog da :bljak:
Ako nešto mrzim to je kad neko proklinje i želi zlo ljudima i za to se poziva na "dobrotu i veru".

Naravno da ne želim abortus ni sebi ni drugima, zašto bih prolazila kroz to :neutral: samo da, smatram ga opcijom.

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.301
dakle u srbiji su sve trudnoce koje se prekidaju medicinski slucaj, dete teshko bolesno, u majki ugrozhen zhivot ili je neodgovorna majka!?

ti rece da je jedan debeli procenat stanovnishta gloop ko tochak

vidi, nisam ni sumnjala da ćeš pokušavati da izvrneš odgovor na ono kako se tebi svidja, pa kako god.
ja sam lepo rekla. abortus iz medicinskih razloga, u slučaju silovanja, psihičke nezrelosti i nespremnosti da se bude majka.
ako već može, zašto da ne. zašto da se gomilaju deca nezbrinuta po sirotištima? zašto kazniti dete, nevino biće time?
misliš da je njima lepo tamo? ako će da ostane kod majke, neka ostane ali da ta majka može i da mu pruži bar najosnovnije.
a šta recimo klinka 1-2.razred srednje može da da detetu? savet o kontracepciji? da je sama znala ne bi ostala trudna verovatno..

Pokahontass

Početnik
Poruka
19
Ja razumem na sta ti mislis, tesko je i izgovoriti tu rec, sirotiste.
ali veruj mi, nedelju dana sam imala praksu na abortusima na gak narodni front-imali smo prava da citamo istorije bolesti i razloge zbog kojih je zena/devojka/devojcica/baba dosla na kiretazu.
Najvise je tu bilo punoletnih, obrazovanih i situiranih zena koje "trenutno ne zele dete" iz ciste obesti. mnoge su se smejale dok su popunjavale taj medicinski intervju i komentarisale "pa ne zelim ga, koji ce mi k sada, ***". Veruj mi... Zar to nije izivljavanje.
vidi, nisam ni sumnjala da ćeš pokušavati da izvrneš odgovor na ono kako se tebi svidja, pa kako god.
ja sam lepo rekla. abortus iz medicinskih razloga, u slučaju silovanja, psihičke nezrelosti i nespremnosti da se bude majka.
ako već može, zašto da ne. zašto da se gomilaju deca nezbrinuta po sirotištima? zašto kazniti dete, nevino biće time?
misliš da je njima lepo tamo? ako će da ostane kod majke, neka ostane ali da ta majka može i da mu pruži bar najosnovnije.
a šta recimo klinka 1-2.razred srednje može da da detetu? savet o kontracepciji? da je sama znala ne bi ostala trudna verovatno..

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Krasno. Ali primetićeš da meni jedino smrdi to tvoje proklinjanje tipično za kvazi vernike: "ali patiće ona po božijem zakonu" ha-haaaaa asam joj rekla :neutral:

Zamišljam te ko neku vešticu koja je podigla ruke i vrišti da bog da :bljak:
Ako nešto mrzim to je kad neko proklinje i želi zlo ljudima i za to se poziva na "dobrotu i veru".

Naravno da ne želim abortus ni sebi ni drugima, zašto bih prolazila kroz to :neutral: samo da, smatram ga opcijom.

shta ti bre hocesh vishe!?

pa daj i meni malo toga shto konzumirash pa te tera da pishash po koprivi i da se ponashash kao taj avtar ti

ti hocesh da se zhivi bezgranica da svak mozhe da radi kako mu se drmne ja ti kazhem da u nashem drushtvu na takav nachin necesh opstati takve osobe se isortiraju

ti budi ateista, budista ili indijanka to je tvoj zhivotni stav ali isto tako ja imam moju zhivotnu filozofiju koja se temelji i na vjeri

prestani da narod docekujesh na ovoj temi cisto vredjanjem brez nekog stava

ako si jela pasulja pa ti se prducka slobodno prduckaj al izadji na terasu

:)

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.301
Ja razumem na sta ti mislis, tesko je i izgovoriti tu rec, sirotiste.
ali veruj mi, nedelju dana sam imala praksu na abortusima na gak narodni front-imali smo prava da citamo istorije bolesti i razloge zbog kojih je zena/devojka/devojcica/baba dosla na kiretazu.
Najvise je tu bilo punoletnih, obrazovanih i situiranih zena koje "trenutno ne zele dete" iz ciste obesti. mnoge su se smejale dok su popunjavale taj medicinski intervju i komentarisale "pa ne zelim ga, koji ce mi k sada, ***". Veruj mi... Zar to nije izivljavanje.

nije. imala sam i ja praksu i više od nedelju dana na ginekološko-akušerskom odeljenju, i ako je tako 'pa ne želim ga koji će mi sad..' zamisli onda kakva bi majka ta žena sutradan bila?
zamisli samo kako bi se to dete pored nje razvijalo? kad nju već tad nije briga za njega i tretira ga kao objekat? trudnoća jeste drugo stanje, ali ne menja se naročito čovek kad iz tog stanja izadje.
a zašto bi bilo koje dete trebalo da živi kraj roditelja samoživnika i nesposobnjakovića? da bi i samo naučilo da nije potrebno ovom svetu, da ne zaslužuje da živi pa da sebe kasnije muči,
krivi sebe za sve zbog te jedne 'majke' koja nije dostojna majkom ni da se zove.

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.301
Ne kazem da je lako.
Zasto toliko potencirate pricu o mojoj nevinosti, otkud znate da li sam, i kakve to veze ima...
ovde su neki ljudi stvarno mozga bez

ma ne interesuje me savršeno to imaš li mozga, uputstva za isto, kao i uputstvo za onu stvar.
samo razmisli da se nadješ u takvoj situaciji koliko bi ti bilo lako da doneseš odluku o svemu?
sve je to lepo 'čuvaću ga' ali od čega? od vazduha se ne živi. a treba detetu i pažnja i posvećenost i novac.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
nije. imala sam i ja praksu i više od nedelju dana na ginekološko-akušerskom odeljenju, i ako je tako 'pa ne želim ga koji će mi sad..' zamisli onda kakva bi majka ta žena sutradan bila?
zamisli samo kako bi se to dete pored nje razvijalo? kad nju već tad nije briga za njega i tretira ga kao objekat? trudnoća jeste drugo stanje, ali ne menja se naročito čovek kad iz tog stanja izadje.
a zašto bi bilo koje dete trebalo da živi kraj roditelja samoživnika i nesposobnjakovića? da bi i samo naučilo da nije potrebno ovom svetu, da ne zaslužuje da živi pa da sebe kasnije muči,
krivi sebe za sve zbog te jedne 'majke' koja nije dostojna majkom ni da se zove.

e pa

kakve su to dakle zhene koje lijezhu i uprazhnjavaju seks

brez da vide dalje od nosa!?

ajde reci kakve su to zhene!? zar nije zrelo razmisliti prije nego shto se izvrne na ledja i zamisliti scenario "sta ako ostanem trudna? da li ja to trenutno zhelim da li sam ja spremna" itd. dodje do nekog zakljucka i po tom zakljucku tog ispitivanja same sebe trebala bi da ode kod ginekologa i da kazhe shta je pametno konzumirati, kako se sacuvati nezeljene trudnoce, kakve mogucnosti imam

cika objasni posavetuje

medjutim zhene neke tvrde da je on zaduzhen za takvo shta

Pokahontass

Početnik
Poruka
19
Kada nesto hoces, to i mozes. Ja znam da bi mi bilo lako da donesem odluku, pitala si me pa ti kazem. Nije tacno da zena ne moze da prehrani svoje dete kad ga rodi. nisam cula da je neko dete umrlo od gladi. Postoje nacini da se dete prehrani postenim radom. Radi se o tome da zena zaista gubi kolicinu komfora i slobode, i novca naravno, sto zaista nije lako, kada odluci da rodi dete- i one koje se odlucuju na abortus nisu spremne toga da se odreknu. ako si imala prilike da imas praksu tamo onda znas da najmanji procenat zena abortira jer nema para da prehrani dete. Nego bi morala da se pomuci da ga prehrani, a to joj se ne radi.
ma ne interesuje me savršeno to imaš li mozga, uputstva za isto, kao i uputstvo za onu stvar.
samo razmisli da se nadješ u takvoj situaciji koliko bi ti bilo lako da doneseš odluku o svemu?
sve je to lepo 'čuvaću ga' ali od čega? od vazduha se ne živi. a treba detetu i pažnja i posvećenost i novac.

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.301
e pa

kakve su to dakle zhene koje lijezhu i uprazhnjavaju seks

brez da vide dalje od nosa!?

ajde reci kakve su to zhene!? zar nije zrelo razmisliti prije nego shto se izvrne na ledja i zamisliti scenario "sta ako ostanem trudna? da li ja to trenutno zhelim da li sam ja spremna" itd. dodje do nekog zakljucka i po tom zakljucku tog ispitivanja same sebe trebala bi da ode kod ginekologa i da kazhe shta je pametno konzumirati, kako se sacuvati nezeljene trudnoce, kakve mogucnosti imam

cika objasni posavetuje

medjutim zhene neke tvrde da je on zaduzhen za takvo shta

ti znaš da ima žena koje misle da ih odlazak kod ginekologa automatski čini ne znam kakvim kurvama?
to je srpski mentalitet, protiv toga se ne može, zato se i dešava to što se dešava i takvi debili ni ne treba da se razmnožavaju dalje.

***Saint***

Buduća legenda
Poruka
33.301
Kada nesto hoces, to i mozes. Ja znam da bi mi bilo lako da donesem odluku, pitala si me pa ti kazem. Nije tacno da zena ne moze da prehrani svoje dete kad ga rodi. nisam cula da je neko dete umrlo od gladi. Postoje nacini da se dete prehrani postenim radom. Radi se o tome da zena zaista gubi kolicinu komfora i slobode, i novca naravno, sto zaista nije lako, kada odluci da rodi dete- i one koje se odlucuju na abortus nisu spremne toga da se odreknu. ako si imala prilike da imas praksu tamo onda znas da najmanji procenat zena abortira jer nema para da prehrani dete. Nego bi morala da se pomuci da ga prehrani, a to joj se ne radi.

pa vidiš, ja sam skontala da smo kroz generacije sve plići i nezreliji, neodgovorniji. možda se to samo meni čini, ali eto.
i drugo, gde misliš da nadješ posao ako recimo nemaš ni srednju? gde da radi i za koje pare? ja sam baš dosta slučajeva videla gde
deca gladuju zbog neodgovornosti majke ili nemogućnosti da im pruži. jer kako će? gde da radi kad nigde posla nema?
i posle se pita narod što ove klinke današnje spavaju za kintu ili sitan poklončić sa nekim. jer nemaju bre, a željne su da imaju. kao i svi.

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
ti znaš da ima žena koje misle da ih odlazak kod ginekologa automatski čini ne znam kakvim kurvama?
to je srpski mentalitet, protiv toga se ne može, zato se i dešava to što se dešava i takvi debili ni ne treba da se razmnožavaju dalje.

znam i to je zhalosno

takve zhene zaglave i sa teshkim bolescinama ili matericom koja je upola ispala

i mene to reecimo cudi

cudi me pojava da je nashe drushtvo na ochi napredno moderno, znaju se obuci lepo srediti, znaju da nameste stanove svoje ili kuce imaju ukusa, znaju da kuhaju razne kuhinje, znaju za blues i jazz, literatura im nije strana, studiraju, barataju muzickim instrumentima, pumpaju silikone

a ovamo se deshava da je zhena ***** ako ode kod ginekologa

dakle negde je to drushtvo zakrzhljalo i ko je kriv i ko se prima takvih "verovanja"?

Pokahontass

Početnik
Poruka
19
pa vidiš, ja sam skontala da smo kroz generacije sve plići i nezreliji, neodgovorniji. možda se to samo meni čini, ali eto.
i drugo, gde misliš da nadješ posao ako recimo nemaš ni srednju? gde da radi i za koje pare? ja sam baš dosta slučajeva videla gde
deca gladuju zbog neodgovornosti majke ili nemogućnosti da im pruži. jer kako će? gde da radi kad nigde posla nema?
i posle se pita narod što ove klinke današnje spavaju za kintu ili sitan poklončić sa nekim. jer nemaju bre, a željne su da imaju. kao i svi.
Postoje materinski domovi koji primaju trudnice i vode brigu o detetu i bebi i traze posao zeni aktivno dok se ne nadje resenje. za to vreme zena i dete imaju kompletnu brigu psihologa, lekara opste prakse, pedijatra, socijlnog radnika. To sada vec dosta funkcionise. U cetvrtak sam imala praksu-to je pri domu za nezbrinutu decu u Zvecanskoj. Imaju hranu, pelene, sve neophodno i ne bilo kakvo i staro.
Kapacitet je duplo veci nego sto je u njemu sada zena, i kazu da nikada nije pun.
Sta ti to govori?
Nije da se ne moze, nego se nece.
Mnogi ni u kuci nemaju ono sto oni imaju tamo.
Ali nece se curicama, oce da ostani kod mame i tate i jebu se i seksaju se i dalje nesmetano bez zastite.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
A mene najviše interesuje kakvim to poštenim radom može da prehrani novorođenče koje će da vuče sa sobom na taj pošten rad :neutral:
Evo malo na temu kako deca ne umiru od gladi u njenom idealnom božijem svetu:
http://forum.krstarica.com/showthre...gadljivi-!?p=16683711&viewfull=1#post16683711