politika, trudnoca, moral i psihologija

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
ja sam malo sokirana cinjenicom da neke osobe nemaju grizu savjest kad kazu da su abortirali u sustini nije moje da osudjujem a nemam ni namjeru ipak se meni naturaju dva tri pitanja!

zamoljavam da odgovorite u prvoj sekundi a ne da mislite i mislite dok nesmislite

da ostanete trudne da li bi rodile?

da vam devojka ostane trudna da li bi insistirali na abortusu ili bi se primili nove uloge!?

Takodje me zanima ko je uspio u srbiji da iskrivi moralno duhovnu sliku jednog ponosnog naroda?

politika zapada ili narod sam?

zasto djeca vaze kao "teret" ocito vaze jer da ne vaze srbija bi imala vise djece jer na djeci ostaje svet!

Lúnasa

Buduća legenda
Poruka
41.543
Sad bih već rodila da mi se to desi jer imam sto godina.
Ranije nisam bila sigurna šta bih uradila.

Teret.
Jeste dete teret u državi koja oporezuje bebi opremu, hranu, lekove, odeću, obuću.
U kojoj se trudnicama obračunava bolovanje od 65% ako moraju da ga otvore.
I gde se novorođenče odmah uračunava kao član porodice, pa su samim tim i računi veći za trećinu.
Teret je ako potencijalni roditelji ne mogu da nađu stalan posao i žive (tj. preživljavaju) od meseca do meseca.

Teret su deca.
Veliki.
Finansijski.
U državi koju zabole šnjurac blaženi i za decu i za roditelje i za babe i dede.
Eto.

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
ja sam malo sokirana cinjenicom da neke osobe nemaju grizu savjest kad kazu da su abortirali u sustini nije moje da osudjujem a nemam ni namjeru ipak se meni naturaju dva tri pitanja!

zamoljavam da odgovorite u prvoj sekundi a ne da mislite i mislite dok nesmislite

1. da ostanete trudne da li bi rodile?

2. da vam devojka ostane trudna da li bi insistirali na abortusu ili bi se primili nove uloge!?

3. Takodje me zanima ko je uspio u srbiji da iskrivi moralno duhovnu sliku jednog ponosnog naroda?

4. zasto djeca vaze kao "teret" ocito vaze jer da ne vaze srbija bi imala vise djece jer na djeci ostaje svet!

1. Ne.

2. Svaka budala danas svakoj budali može da napravi dete.

3. Ne radi se o moralu.

4. Koliko generalizacije. I gluposti u poslednjoj rečenici.

Poslednja izmena od moderatora:

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
ne bih rodila. mada nikad nisam ni bila u takvoj situaciji jer nisam sklona rizicnom ponasanju, i sto se toga tice, vrlo sam oprezna.
a deca jesu teret u nasoj drzavi posebno,jer nemas nikakve beneficije vec te sistem bukvalno i kazni sto radjas.
i na kraju krajeva sta otvaras temu da bi napusavala ljude. koga briga za tvoje misljenje...mislim,svako ima pravo da radi sta hoce, bar dok to njegovo ponasanje nije van zakona.

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.298

da vam devojka ostane trudna da li bi insistirali na abortusu ili bi se primili nove uloge!?

Takodje me zanima ko je uspio u srbiji da iskrivi moralno duhovnu sliku jednog ponosnog naroda?

zasto djeca vaze kao "teret" ocito vaze jer da ne vaze srbija bi imala vise djece jer na djeci ostaje svet!

ne moze da ostane trudna, ne sexam se u pijanom/drogiranom stanju :)

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.211

Odgovoricu samo na prvo pitanje...posto sam sita raspravi o politici, moralu, religiji, istoriji...bla bla bla..sita sam svega....z:hm:

Svaka zena koja je seksualno aktivna, treba da brine o sebi i koristi kontracepciju...ako bi vec nekim cudom zatrudenla :lol:, rodila bih....

georgejune

Starosedelac
Poruka
189.880
To za politiku mi je bzvz..kako se niko ne zapita zasto sela izumiru i niko ne zeli raditi..vec odlazi negde da planduje..ljudi imaju retardirane prioritete i iskrivljene moralne vrednosti..ne bih zahtevao da abortira ali da se stavim u zensku kozu bilo bi moje telo..moj izbor i moja odgovornost za nezeljenu neplaniranu trudnocu

Poslednja izmena:

Luna

Buduća legenda
Poruka
32.742

Ja sam protivnik abortusa i to je to :kafa:

brunhilda

Aktivan član
Poruka
1.366
Tema je vec iscrpno obradjena nekoliko puta :)
i nekom prilikom sam dala svoj doprinos :) temi,
i ne bih da ponavljam sve,
ali reci cu hvala Gospodu da zena u ovoj, kao i nekim, ali ne svim zemljama, ima pravo da odluci da li ce trudnocu izneti do kraja ili je prekinuti u periodu koji je zakonom (a naravno i medicinski) dozvoljen.
Imati to pravo je dobra stvar.

Jedinicaa

Poznat
Poruka
9.230

da ostanete trudne da li bi rodile? ne

da vam devojka ostane trudna da li bi insistirali na abortusu ili bi se primili nove uloge!? na ovo pitanje nemam odgovor

Takodje me zanima ko je uspio u srbiji da iskrivi moralno duhovnu sliku jednog ponosnog naroda? siromaštvo

politika zapada ili narod sam? primorani narod

kao što već rekoh...beda, jad, beda i belaj su po meni osnovni uzroci nedostatka dece,
ima tu i samoživosti i pogrešne predstave o životu, nije da nema,
no, ipak mislim da je u najvećem procentu kriva neimaština.

Ériu

Veoma poznat
Poruka
12.966
pa sad....najvise dece imaju po africi i aziji gde ima najmanje para, tako da sa druge strane ne znam koliko taj faktor moze da se uzme u obzir. ono sto je problem kod nas jeste sto smo kao zapadnjaci u glavi (mada diskutabilno je ovo) i mislimo na ispunjenje nekih uslova koje licno smatramo neophodnim da imamo porodicu,a sa druge strane mozemo da se nadamo do kraja zivota jer nam je drzava rupetina,aj necu da kazem ko africi,ali daleko iznad onoga sto je potrebno da se ispune gore pomenuti uslovi.

gost 192266

Elita
Poruka
23.389

uh, pa ne mozes gledati tako crno-belo.....
puno je stvari koje na to uticu, recimo da te neko siluje? jel bi zadrzala dete?
Ako ti je zdravstveno stanje da bi tesko izdrzala tu trudnocu da li bi opet rodila?

vremena jesu teska i deca su postala luksuz (surovo zvuci ali je tako), ali opet gde ima za dvoje bilo bi i za troje, samo ako se zeli ...
citiracu Prestani razmišljati o svojim granicama, pocni otkrivati svoje mogućnosti.. i Zivot nije cekanje da oluja prodje....zivot je ucenje kako se plese na kisi.

ne verujem da ce se stvari u ovoj zemlji promeniti na bolje ni za 20 godina, ali to ne znaci da ne zelim da postanem otac, i ako tu trudnocu zelimo oboje onda ne vidim problem...