Quantcast

Politika nataliteta ili Novi Pazar kao pozitivan primer nataliteta u Republici Srbiji.

Zašto se Novi Pazar u pogledu nataliteta drastično razlikuje od ostalih delova Republike Srbije?

• Bolji privredni i uopšte egzistencijalni uslovi za rađanje dece.

glasova: 0 0,0%
  • Do ljudi je, njihova pogleda na život, pa i na rađanje dece.

glasova: 1 33,3%
  • Islamska religija većinskog stanovništva koja potiče na rađanje dece.

glasova: 2 66,7%
  • Nešto što ću napisati u komentaru u temi.

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    3
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Srboskizborim

Iskusan
Poruka
6.588
AUTORSKA TEMA:

Nažalost već je postalo uobičajeno i "prešlo nam u naviku" da slušamo o negativnom prirodnom priraštaju ili mortalitetu koji bukvalno "svakodnevno ubija Srbiju", 35 do 38 hiljada više umrlih od broja rođenih svake godine, ali tim više čovek se zaista pozitivno iznenadi kada u toj istoj Srbiji naiđe na pozitivne primere nataliteta kao što je Novi Pazar.

Na području Novog Pazara u matičnu knjigu rođenih tokom 2019 godine, upisano je 2262 deteta, bilo je 793 sklopljenih brakova, a u knjigu umrlih upisano je 792. Novi Pazar je i 2019 godine, godine rekorder po broju novorođene dece.

Lično kao čovek postavljam sam sebi pitanje po čemu je to Novi Pazar različit od oistalih delova naše voljene Srbije, pa u Novom Pazaru pozitivan prirodni priraštaj a na drugim delovima izuzetno loša situacija sa mortalitetom?

Je li to Novi Pazar nešto bogatiji, sa savremenijom industrijom, sa boljim uslovima života i egzistencije ili je sve do ljudi ili ima još nešto? Možda religija, većinska struktura stanovništva? Ma šta bilo čestitam Novom Pazaru što daje pozitivan primer našoj najdražoj Srbiji, kako nešto može, ako se hoće.

Šta forumaši misle o tome?

Srboskizborim

Iskusan
Poruka
6.588
AUTORSKA TEMA:

Nažalost već je postalo uobičajeno i "prešlo nam u naviku" da slušamo o negativnom prirodnom priraštaju ili mortalitetu koji bukvalno "svakodnevno ubija Srbiju", 35 do 38 hiljada više umrlih od broja rođenih svake godine, ali tim više čovek se zaista pozitivno iznenadi kada u toj istoj Srbiji naiđe na pozitivne primere nataliteta kao što je Novi Pazar.

Na području Novog Pazara u matičnu knjigu rođenih tokom 2019 godine, upisano je 2262 deteta, bilo je 793 sklopljenih brakova, a u knjigu umrlih upisano je 792. Novi Pazar je i 2019 godine, godine rekorder po broju novorođene dece.

Lično kao čovek postavljam sam sebi pitanje po čemu je to Novi Pazar različit od oistalih delova naše voljene Srbije, pa u Novom Pazaru pozitivan prirodni priraštaj a na drugim delovima izuzetno loša situacija sa mortalitetom?

Je li to Novi Pazar nešto bogatiji, sa savremenijom industrijom, sa boljim uslovima života i egzistencije ili je sve do ljudi ili ima još nešto? Možda religija, većinska struktura stanovništva? Ma šta bilo čestitam Novom Pazaru što daje pozitivan primer našoj najdražoj Srbiji, kako nešto može, ako se hoće.

Šta forumaši misle o tome?

Ja lično imam četvero dece ali sada mi je žao što nemam barem još dvoje ili troje. Kad sam izveo na pravi put ovo četvero, mogao sam i šestero ili sedmero.

Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.