Upravo sada na HRTu - 1.program u 20:15
Latinica
Naslov epizode: Fašizam - nova uskrsnuća
U preambuli Ustava Republike Hrvatske stoji da je Hrvatska nastala na antifašizmu, no čini se da je to samo slovo na papiru.
U stvarnosti u zadnjih osamnaest godina političke struje kao da koketiraju s ustaštvom, nema jasnog određenja spram NDH tvorevine i stalno netko ističe da to nije bila samo kvislinška tvorevina već i vjekovna težnja hrvatskog naroda.
Evo najsvježijih primjera:
Dvanaest maturanata Srednje škole iz Makarske na kraju svog srednjoškolskog obrazovanja slikalo se za školski godišnjak pod Hilterovom svastikom, a jedan je maturant čak predlagao da Jasenovac i Gradiška Stara budu himna njihove generacije.
Hrvatski iseljenik Josip Bašan, koji živi u Chicagu, ovog je ljeta postavio moramornu ploču s tekstom "Hrvatski vitez Jure Francetić,slava mu".

Početkom ljeta pokop nekadašnjeg zapovjednika logora Jasenovac
Dinka Šakića u ustaškoj uniformi, uz misu zahvalnicu dominikanskog svećenika Vjekoslava Lasića.
Potom doček Zvonka Bušića, koji je u Sjedninjenim Državama proveo 32 godine u zatvoru zbog pogibije jednog policajca i ranjavanja trojice drugih prilikom otmice aviona. U zagrebačkoj zračnoj luci dočekali su ga ljudi obučeni u ustaške uniforme.
I konačno, tu su i koncerti Marka Perkovića Thompsona na kojima se često pozdravlja ustaškim pozdravom "Za dom spremni" i ističe ustaško znakovlje. Održavanje jednog koncerta nedavno je sufinancirala zagrebačka gradska uprava, a među posjetiocima se često mogu vidjeti i hrvatski ministri.
Pitanje za gledatelje glasi: Podržavate li zabrane Thompsonovih nastupa u Istri? Ako podržavate, nazovite broj 060/561-561. Ako ne podržavate, nazovite broj 060/562-562.
Komentare, mišljenja i prijedloge možete slati SMS-om na broj 61961, objavljivat ćemo ih tijekom emisije.
Voditelj: Denis Latin
Urednik: Denis Latin
-----------------------------
svaka čast Latine
....da mi je znati koji će biti gosti 
gledajte hr8atske patriJote...a mogu i ove sr8ske