Politika kupujemprodajem sajta takva da ce od 1 moja poceti da naplacuju oglase

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.573
A ko tebi ikad garantuje profit u biznisu?

Da li buvljak onome ko je iznajmio tezgu garantuje uspešnu prodaju i veliki profit? Da li plaćanje naknade za izbacivanje proizvoda u Maxiju garantuje proizvođaču da će taj proizvod biti prodavan? Pa niko nikome ništa ne garantuje, svaki biznis se bazira u najboljem slučaju na "best effort" principu.

Ti si toliko odvojen od realnosti i ekonomije da je teško bilo šta smisleno raspravljati s tobom. (i ne samo ti, mnoga djeca komunizma ovde)
Aha posebno sto se bavim trgovinom ceo zivot,ti si tako napredan sta god ti se servira to je najbolje napredno i ide u nasu korist a ne lovana ,pa axaxaxa,nek naplate oglase za nekretnine ili automobile a ne za moju kolekciju ploca koju ne mogu ni da poklonim,idi bre

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.194
Aha posebno sto se bavim trgovinom ceo zivot,ti si tako napredan sta god ti se servira to je najbolje napredno i ide u nasu korist a ne lovana ,pa axaxaxa,nek naplate oglase za nekretnine ili automobile a ne za moju kolekciju ploca koju ne mogu ni da poklonim,idi bre
Pa što prodaješ ako "ne možeš ni da pokloniš"? Jel' tvoj biznis kao ona cvećara iz Alan Forda? I ti očigledno imaš više od 30 oglasa, ali ti mnogo da platiš 7 evra jer to je 50% mesečne zarade u Cvećari.

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.573
Pa što prodaješ ako "ne možeš ni da pokloniš"? Jel' tvoj biznis kao ona cvećara iz Alan Forda? I ti očigledno imaš više od 30 oglasa, ali ti mnogo da platiš 7 evra jer to je 50% mesečne zarade u Cvećari.
Nebitno koliko zaradim jer postoje drugi sajtovi gde se ne placa,nekretnine naplacuju nisam hteo da platim,moj krov isto,mrsh,stan sam prodao preko kp,jel treba dupe da im dam a,e posto se ne razumem u marketing otvoricu 10 naloga po 30 oglasa na babu,dedu,tetke,strine,komsije,kokoske

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.807
Xaxa ne nego je njima bitno da zarade 200 miliona umesto 100,ali ako bi ti prestao da pricas bajke bar u jednom postu i meni pored njih garantovao prodaju,ja cu platiti 10 din umesto onog jednog,ali ne mozes naravno sve je to tralala prica,kao sto su bajke da ce seljaku biti bolje kad mu se uvedu fiskalne kase na pijaci,ili obeleze prasici da ne moze da ih prodaje lokalnom restoranu,pod izgovorom ma zbog bolesti
Al sad i seljak može da napravi svoj sajt i do mile volje valja prasiće i on mu dođe kao neki nakupac.
PS Evo kao ovi ljudi, sada preuspešni biznismeni: https://m.facebook.com/groups/2376098056015613/

markons82

Elita
Poruka
18.699
Evo naso sam na alexa.com sajtu koji prati posetu svih sajtova na svetu i rangira ih. I po alexa.com sajtu sledeci jako popularan sajt za oglase u Srbiji je halooglasi.com tako da prelazim kod njih . Ja ne stavljam mnogo oglasa ali ne zelim da podrzim sajtove za oglase koji naplacuju
Halo oglasi su djubre za medalju, Limundo/kupindo su aukcije al js vece djubre od Halo Oglasa.
800din je premalo za neke koje drze 1000 oglasa, cak sta vise i 2000din je malo.
Ti bre stipsa za medalju, trazis pare stalno, za ideju o voznji bicikla, specijalno ogledalo a kukas sto ce neko kome KP donosi 1000e mesecno a ne placa porez platiti <7e. Treba da te je sramota

gospodja čuknuta

Primećen član
Poruka
524
Ako zaradjujes ali ne zaradjujes,u bih isto naplacuju a treba da platis da se ne nerviras jer je svako pitanje zadnja cijena, niko nista ne kupuje,ne kapirate da je fora drzave da ima uvid i svakog rebne a ne da je ovo nova politika sajta da bi se izvuko iz sranja
Ne razumem tvoj komentar ali čitajući tvoje ostale komentare mislim da si nešto pobrkao.I to debelo. Treba da ti plate što ti oglašavaš prodaju na njihovom sajtu?To je kao da udješ u prodavnicu i kažeš treba da mi date hleb besplatno jer sam se ja umilostivio da udjem kod vas .Prvo sajt nije besplatan.Brdo para treba za funkcionalan sajt,pa gde je održavanje,pa reklame,pa da bude medju prvima kad tražiš nešto i verovatno sto nekih čuda.Znači ako hoćeš da prodaš ili kupiš nešto a da to većina vidi odeš na takav sajt(veća je verovatnoća da ćeš to nešto brzo kupiti/prodati) a ne neki što je pravio Pera za 50 evra koji je na 5toj strani pretraživača ni ne dodješ do njega.Ne znaš da postoji. Vlasnik je dao da oglasi budu besplatni,više oglasa,više banera,dobro njemu,dobro oglašivačima. Ali čini mi se da je to ono daš mali prst ode ruka.Silni preprodavci i prodavnice su se razmnožile i iskoristile ovo i normalno da čovek nije budala.Mi ovde izgleda živimo u nekoj iskrivljenoj realnosti.Jako jako smo čudni.

georgejune

Starosedelac
Poruka
177.573
Naivan si samo ovde mogu da ti naplate kese na kojima pise maxi,ides ulicom i platio si da ih reklamiras i jos im ostavih par hiljada din axaxa
Svaki sajt napravi klinac iz zezanja ono kao programer je igra se malo sanja velike pare,te pare mu naprave korisnici koje navlaci na besplatne fore i kolacice,a onda kad udje u lovu posere se na te korisnike,a vi se vracate na te pocetnicke fore,da naplacuju zato sto im lose ide jel,treba im lova jel pucaju,axaxaxa kako naivno,nista vi ne kapirate moderan svet i potrosacko drustvo,nema vise ni vazduh dzabe,najveci neprijatelj tog sveta je seljak kom ne mozes duzmes dinar,zato ga odvuci u grad i podeli mu porodicu,da ne kuva pasulj za 3 dana nego svako na svoju stranu da trosi na brzu hranu 20€ dnevno,naivci

Poslednja izmena:

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.733
Politika sajta kupujem prodajem do sada je bila da su oglasi besplatni medjutim od 1 maja da bi neko prodavao vise od 30 oglasa u jednom trenutku morace da uplati sajtu oko 800 dinara mesecno.

Znaci polako ali sigurno na internetu sajtovi pocinju da naplacaju. Kako vreme odmice sve vise ce biti te pojave placanja na sajtovima. Narocito uskoro kad krene digitalni evropska unija novcanik.

Da li neko zna koji su 3 najbolja sajta za oglasavanje na Srpskom internetu pa da predjem na te druge jer ocigledno kupujemprodajem sajt vise necu moci da koristim?

Ако неко има више од 30 огласа, значи да не продаје неку непотребну ствар ииз куће или нешто што је купио а ипак му не одговара, већ је тај неко са 30 огласа бизнисмен.

Ако користи ресурсе овако јаког сајта за продају, ред је да део зараде да и сајту. Сајт не тражи много. 800 динара месечно. Не постоји посредник који је тако јефтин.

KiZo

Poznat
Poruka
9.576
Pa po
Ако неко има више од 30 огласа, значи да не продаје неку непотребну ствар ииз куће или нешто што је купио а ипак му не одговара, већ је тај неко са 30 огласа бизнисмен.

Ако користи ресурсе овако јаког сајта за продају, ред је да део зараде да и сајту. Сајт не тражи много. 800 динара месечно. Не постоји посредник који је тако јефтин.
Pa polako to je samo izgovor da se probije led. Posle ce za jedan oglas da naplacuju....

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.733
Pa po

Pa polako to je samo izgovor da se probije led. Posle ce za jedan oglas da naplacuju....

Аха...значи то им је паклени план? А ја мислио да само није у реду да неко преко тог сајта обрће велику лову, а да сајту не да ништа.

А оно...план је да кад продајем стари тепих, да ме ребну за тај тепих, а?

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.515
Најзад. И то је мало.
Кад само крену футроле за мобилне, па затрпају са сваком коју имају у понуди.
Па онда свака за сваки модел у посебној боји - посебан оглас.
Ја бих таквима по минимум 50 евра одрезао.

psmaniac

Poznat
Poruka
7.193
Интернет продаја размазила продавце, хоће да држе интернет
продавнице на туђем сајту а да не плате провизију.
Треба вас вратити на новинске огласе, да се подсетите колико
кошта 30+ огласа.

izuzetan

Primećen član
Poruka
808
Ljudi lose mi je reko prijatelj za kupujem prodajem. Sad sam razgovarao sa jednim covekom koji je zaposlen u toj firmi i kaze da u stvari besplatno se moze postaviti samo 30 oglasa ali tokom celog meseca. Znaci ne da u jednom trenutku mozes imati samo 30 oglasa vec ukupno samo 30 puta mozes da postavis besplatno oglasa tokom celog meseca. Na primer od prvog do recimo sedmog u mesecu postavis 30 oglasa i sad recimo ako zelis da stavis jos jedan oglas u toku meseca neces moci iako recimo si prodao recimo 10 oglasa pa ti je ostalo 20 na profilu ali neces moci da dodas 21 golas. Znaci i ako izbrises neki koji vec imas da spustis na 29 recimo pa da stavis taj trieseti neces moci. Znaci plafon za mesec dana moze 30 oglasa da se postave i kaput. E sad naravno nema opcija da prenosis od prethodnog meseca jer sajt je podesen da automatski brise oglase koji su duze od 30 dana na sajtu. Znaci prakticno samo 30 oglasa u toku jednog meseca mozes besplatno da postavljas i zdravo djaci. A ako zelis vise od 30 oglasa moraces da platis sajtu 800 dinara. Stim da mi je reko da je ta cena od oko 800 din (tacnije 798 dibara) za sad ali da ce od 1 maja kad krene ovo novo pravilo ta cena biti veca.

Evo poslao mi je cenovnik za mesecni nivo ali trenutno sad cene koje vaze a od 1 maja cene ce biti vece. Pitao sam ga kolke ce cene biti on je reko da nezna. E sad da li nezna ili nece da kaze neznam ali sve u svemu bice vece.
  • do 30 oglasa besplatno
  • do 65 oglasa - 798 din
  • od 66 do 133 oglasa - 1.596 din
  • od 134 do 266 oglasa - 1.835 din
  • od 267 do 532 oglasa - 2.111 din
  • od 533 do 1.330 oglasa - 2.427 din
  • od 1.331 do 3.500 oglasa - 2.791 din
  • preko 3.500 oglasa - 3.628 din

Poslednja izmena:

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.090
Definitivno ce otici neki deo korisnika sa sajta i preci na ostale druge a i ja cu ako smanje manje od 30 oglasa i dodaju jos neki porez jer prodajem stare casopise, ploce, stari novac i ne isplati mi se da im placam jer jedva zaradim mesecno 40€ a nekad jedva 1500 dinara pa i jos da platim 800 za mesec dakle uklopicu sve u ta 30 besplatna a vise od toga na ostalim besplatnim oglasima...
Bilo je dozvoljeno 200 oglasa besplatno sad su smanjili na 30.

izuzetan

Primećen član
Poruka
808
Definitivno ce otici neki deo korisnika sa sajta i preci na ostale druge a i ja cu ako smanje manje od 30 oglasa i dodaju jos neki porez jer prodajem stare casopise, ploce, stari novac i ne isplati mi se da im placam jer jedva zaradim mesecno 40€ a nekad jedva 1500 dinara pa i jos da platim 800 za mesec dakle uklopicu sve u ta 30 besplatna a vise od toga na ostalim besplatnim oglasima...
800 je do sada a od 1 maja povecavaju cenu

markons82

Elita
Poruka
18.699
Cekaj ovi idoti sto furaju 2000 oglasa a kada zoves I pitas kaze nema, za 2 nedelje. Za 6god sam potrosio na oglase oko 500e,a to mi je donelo 20x toliko.....

markons82

Elita
Poruka
18.699
Ljudi lose mi je reko prijatelj za kupujem prodajem. Sad sam razgovarao sa jednim covekom koji je zaposlen u toj firmi i kaze da u stvari besplatno se moze postaviti samo 30 oglasa ali tokom celog meseca. Znaci ne da u jednom trenutku mozes imati samo 30 oglasa vec ukupno samo 30 puta mozes da postavis besplatno oglasa tokom celog meseca. Na primer od prvog do recimo sedmog u mesecu postavis 30 oglasa i sad recimo ako zelis da stavis jos jedan oglas u toku meseca neces moci iako recimo si prodao recimo 10 oglasa pa ti je ostalo 20 na profilu ali neces moci da dodas 21 golas. Znaci i ako izbrises neki koji vec imas da spustis na 29 recimo pa da stavis taj trieseti neces moci. Znaci plafon za mesec dana moze 30 oglasa da se postave i kaput. E sad naravno nema opcija da prenosis od prethodnog meseca jer sajt je podesen da automatski brise oglase koji su duze od 30 dana na sajtu. Znaci prakticno samo 30 oglasa u toku jednog meseca mozes besplatno da postavljas i zdravo djaci. A ako zelis vise od 30 oglasa moraces da platis sajtu 800 dinara. Stim da mi je reko da je ta cena od oko 800 din (tacnije 798 dibara) za sad ali da ce od 1 maja kad krene ovo novo pravilo ta cena biti veca.

Evo poslao mi je cenovnik za mesecni nivo ali trenutno sad cene koje vaze a od 1 maja cene ce biti vece. Pitao sam ga kolke ce cene biti on je reko da nezna. E sad da li nezna ili nece da kaze neznam ali sve u svemu bice vece.
  • do 30 oglasa besplatno
  • do 65 oglasa - 798 din
  • od 66 do 133 oglasa - 1.596 din
  • od 134 do 266 oglasa - 1.835 din
  • od 267 do 532 oglasa - 2.111 din
  • od 533 do 1.330 oglasa - 2.427 din
  • od 1.331 do 3.500 oglasa - 2.791 din
  • preko 3.500 oglasa - 3.628 din
Znaci 1din po oglasu na 3500+ strasno skupo, manje od 1 kese koju ti naplate u prodavnici koju posle bacis a ovde kukas sto ces platiti I zaraditi pare....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.