Quantcast

POLITIKA I UMJETNOST

SasaBorgdron

Aktivan član
Poruka
1.081
Posto sam na jednoj temi video jednu listu sa kojom se nikako ne mogu sloziti a ona izgleda ovako

@ernauton de carmainge spisak narodnih neprijatelja medj` glumackom `elitom`, mada je bolje reci, srpskim izrodima, izdajnicima i dusmanima, Sorosevim placenicima:

Bora Todorovic (LDP)
Ckalja (jos se secam njegovog govora sa bine kad je dao podrsku izdajnickom DOS-u)
Branislav Lecic (zuta smradina)
Bjelogrlic i Trifunovic (poznato zbog cega, a Trifunovic glumio cak i Siptara)
Zoran Cvijanovic (zuti DS smrad)
Mirjana Karanovic ( poznato je)
Miki Manojlovic (glumio Siptara)
Anica Dobra (glumi po Nemackoj, Srbija joj nije bila dobra)
Micanovic i zena mu Sofrenovic (takodje otisli iz Srbije, ne valja im ovde)
Branka Katic (glumi po Engleskoj i Americi, glumila Ciganku u Crna macka, beli macor)
Zika Todorovic (zuti smrad, otac mu u LDP, glumio Ciganina u istom filmu, a i djavola u Mi nismo andjeli, sto je protivno nasoj pravoslavnoj veri)
Nikola Kojo (prijatelj sa zutim smradovima)
Milorad Manda (bio posteni patriota, a onda se prikljucio zutim smradovima)
Dragan Nikolic i zena mu Milena (odavno poznati kao zuti smradovi)
Bata Stojkovic (glumio sa `zutim` Lecicem u Profesionalcu)[/QUOTE]

Ne bih sada da pretrazujem po internetu kada je to pocela UMJETNOST DA KOKETIRA SA POLITIKOM verovatno je svima jasno da je to bilo od najranijih dana.
Necu vam postavljati primere kojih je verovatno bezbroj u istoriji vec cu se samo bazirati na NASE UMETNIKE .
Nakon sto sam video ovu frapantnu listu zapitao sam se da li mi smatramo da javne licnosti a glumci , pevaci, pisci, reziseri, tekstopisci jednom recju UMETNICI to svako jesu imaju pravo na svoje stavove pa i one politicke.
A posto je danas sve politika ne moguce je a ne primetiti njihove rekao bih nespretne pokusaje da prenesu javnosti koja ih ceni i uvazava prvenstveno zbog njihovih talenata i umjeca zbog njihovih sposobnosti koja im je dala majka priroda ili Bog kako vec hocete na pravi nacin poruke koje vrlo cesto i rekao bih lako prenose glumeci svoje uloge.
U cemu je problem ?????

Da li je Sergej zasluzio sikaniranje ?!
Da li glumci smeju da predju granicu izmedju toga da se bave glumom i da se pocnu baviti vrlo delikatnim temama ?
Da li u ovoj zemlji gde zarad uspeha morate da pristanete na sve i svasta i da u jednom trenutku dodjete u paradoksalnu situaciju da sutra morate da branite i zastupate ono sto juce niste ili da danas morate da pravdate sebe za ono sto ste radili juce ????

Voleo bih da cujem vase stavove na ovu temu

Jesu li nasi glumci stvarno velicine kada je njihov zanat u pitanju a najobicniji sljam kada je u pitanju svet van profesionalnog
Jesu li oni oni koji zarad toga da ga ne proglase nemodernim, nepozeljnim, delom onog drugog miljea gazi i preko sopstvenih stavova i dozvoljavjau da ih ogule kao slojeve luka pa na kraju ostaju samo prazne ljusture bez integriteta, dostojanstva morala.
Mislim da ako budu nastavili da idu linijom manjog otpora i da se dodvoravaju ne znam kojoj javnosti ali koja god da je ''dodvoravaju se pogresnoj '' pa bila ona leva ili desna , prvosrbijanska ili drugosrbijanska, napredna ili zaostala.
Na kraju im preti to da ce pasti u zaborav mnogo brze nego sto su mogli i da sanjaju . Preti im da postanu samo jedan komercijalni proizvod kojom ce sigurno mozda ne jos ali svakako uskoro isteci rok trajanja

Poslednja izmena:
Poruka
60.356
Наши глумци су, добрим делом, алкоси, а млађа генерација и наркићи, неодговорни, из комунистичких бракова и окружења, навикли да троше и да им се диве и клањају.
Лош материјал, лош производ.
Купују их за мале паре, ако уопште и морају да их купују.

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.836
Ја мисио нешто о рецимо уметности демократије,монархије,тоталитарних поредака...То би било интересантно...

SasaBorgdron

Aktivan član
Poruka
1.081
Ја мисио нешто о рецимо уметности демократије,монархије,тоталитарних поредака...То би било интересантно...
Pa to je za istoriju a ne za politku a tesko da bi mogao sav meterijak da postavim o tome mada je dobar predlog mislio sam da zamlo zacinim sa nekim eklatantnim primerima ali bi bio dugacak post a Srbi ne vole da citaju dugacke postove hahaha

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Pravi sam umetnik. Zbog mojih postova su pocele i teme da se otvaraju. Hvala, sefe :mrgreen:

Elem, prva stvar koju treba razmotriti je:

Da li su i glumci i svi ostali umetnici samo ljudi koji takodje gaje neke stavove, kao i svaki frizer, hemicar, poljoprivrednik itd. ili ih mi idealizujemo do statusa nepogresivog bozanstva koje mora da se dopadne celokupnoj naciji?

gost 186661

Elita
Poruka
24.157
Da li je Sergej zasluzio sikaniranje ?!
Питање је дал је један народ заслужио шиканирање од разних надобудних, самозваних, елитних, свјецких или што ти ја знам каквих представника?
Лепо што је носијо мајици са ликом злочинца.То је његово право на избор.Но што са изјавама ''умјетника'' на критике упућене његовом егу?

Jadno mi je da Srbiju od mene - prodane duše - brani neka individua koja nije izašla iz kruga linije lokalnog autobusa koji ordinira u kraju u kome živi, od mene koji sam rođen u Mostaru, kome je pola familije tamo poklano i o kojima jedino razmišljam u celokupnom ovom s****. Posle svega što su preživeli, ovakva glupost im ne treba, želeo bih samo da ih zaštitim od toga. Srbi vole da razapinju ljude zbog gluposti, a mnogo veći igrači im rade o glavama. Povraća mi se od toga da me ostrašćeni i neobrazovani likovi optužuju za izdaju. Postali smo luda, netolerantna, šovinistička, zadrta, zatrovana nacija. Postali smo sve ono što nismo bili - smatra Trifunović i ističe da deo odgovornosti snose i mediji.
http://www.pulsonline.rs/puls-poznatih/1073/sergej-trifunovic-od-generala-prepoznajem-samo-napoleona

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.224
Pravi sam umetnik. Zbog mojih postova su pocele i teme da se otvaraju. Hvala, sefe :mrgreen:

Elem, prva stvar koju treba razmotriti je:

Da li su i glumci i svi ostali umetnici samo ljudi koji takodje gaje neke stavove, kao i svaki frizer, hemicar, poljoprivrednik itd. ili ih mi idealizujemo do statusa nepogresivog bozanstva koje mora da se dopadne celokupnoj naciji?
Једно је када се један књижевник У СВОМЕ ДЕЛУ бави и политиком а сасвим друго је када се један глумац чија је професија ЈАВНИ НАСТУП почне бавити политиком.
По мом мишљењу глумци морају бити више него обазриви када је политика у питању - они условно речено ПОЛИТИКОМ треба да се баве КРОЗ СВОЈЕ ДЕЛО НА СЦЕНИ, ФИЛМУ... итд. И ОНИ ТО И ЧИНЕ. Али, рецимо да сам глумац никада не бих прихватио да играм некаквог Шиптара у филму ("Беса")који има апсолутно политичку поруку У ВРЕМЕ КАДА ТРАЈЕ ТРАГЕДИЈА СРПСКОГ НАРОДА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ... то је за мене недопустиво. Јер онда глумац постаје НОСИЛАЦ АНТИСРПСКЕ ПОЛИТИЧКЕ ПОРУКЕ.

О улогама и намерама политикантског манифеста који се зове "Српски филм" НЕ БИХ НИ ДА ГОВОРИМ јер је исувише бедно све заједно у вези са тим филмом.

Poslednja izmena:

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.836
Ма може он да се бави политиком чак и треба да се укључи у нешто корисно за заједницу којој ипак иако је одвојен од свега што се дешава још увек припада, али мора да бира шта.Мисим да се овде захебао.Ја да сам на његовом месту остао бих у сарајеву.

FataMorgen

Legenda
Moderator
Poruka
57.114
Nemoralnost odredjenih individua iz sveta "7. sile",anulira sav njihov talenat i rad vezan za srpsku kulturu,kinematografiju,pozoriste.....
Te moralne nakaze,koje zarad novca i malo slave prodaju svoju drzavu,istoriju,narod,svoje predake i potomke.....ne zasluzuju da hodaju zemljom Srbijom :evil::evil::evil:

ernauton de carmainge

Domaćin
Banovan
Poruka
4.363
Једно је када се један књижевник У СВОМЕ ДЕЛУ бави и политиком а сасвим друго је када се један глумац чија је професија ЈАВНИ НАСТУП почне бавити политиком.
По мом мишљењу глумци морају бити више него обазриви када је политика у питању - они условно речено ПОЛИТИКОМ треба да се баве КРОЗ СВОЈЕ ДЕЛО НА СЦЕНИ, ФИЛМУ... итд. И ОНИ ТО И ЧИНЕ. Али, рецимо да сам глумац никада не бих прихватио да играм некаквог Шиптара у филму ("Беса")који има апсолутно политичку поруку У ВРЕМЕ КАДА ТРАЈЕ ТРАГЕДИЈА СРПСКОГ НАРОДА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ... то је за мене недопустиво. Јер онда глумац постаје НОСИЛАЦ АНТИСРПСКЕ ПОЛИТИЧКЕ ПОРУКЕ.

О улогама и намерама политикантског манифеста који се зове "Српски филм" НЕ БИХ НИ ДА ГОВОРИМ јер је исувише бедно све заједно у вези са тим филмом.
Mislim da opet gresis, Mito. Kao sto se i knjizevnik obraca nekoj svojoj publici, tako ce i glumac, a kao sto ti jednostavno izbegavas onog knjizevnika koji ti ne odgovara po ukusu, tako mozes da izbegavas i filmove sa glumcima koji ti se ne svidjaju ili da odvojis njihov svakodnevni zivot od onoga cime se bave. Tako na primer, volis Miroslava Ilica i njegove pesme, a ne volis sto je u DS.

Je `l to znaci, Mito, da ces na nekoj narednoj svadbi svojih rodjaka (ili svojoj :mrgreen:), kada neko naruci `Polomicu case od kristala`, demonstrativno da prekines svirku, gadjas ih tortom i sl.

Lepi Bora

Buduća legenda
Poruka
37.881
Jadno mi je da Srbiju od mene - prodane duše - brani neka individua koja nije izašla iz kruga linije lokalnog autobusa koji ordinira u kraju u kome živi, od mene koji sam rođen u Mostaru, kome je pola familije tamo poklano i o kojima jedino razmišljam u celokupnom ovom s****. Posle svega što su preživeli, ovakva glupost im ne treba, želeo bih samo da ih zaštitim od toga. Srbi vole da razapinju ljude zbog gluposti, a mnogo veći igrači im rade o glavama. Povraća mi se od toga da me ostrašćeni i neobrazovani likovi optužuju za izdaju. Postali smo luda, netolerantna, šovinistička, zadrta, zatrovana nacija. Postali smo sve ono što nismo bili - smatra Trifunović i ističe da deo odgovornosti snose i mediji.
http://www.pulsonline.rs/puls-poznat...samo-napoleona

Sto se toliko zgrazavate - malo se uradio pa baljezga . :manikir:

Hbt. ja mislio da se skroz unakazio , pa izvalio da ce osvojiti Evropu .. i sacuvati Kosovo
... :think:

Poslednja izmena:

SasaBorgdron

Aktivan član
Poruka
1.081
@goxy

Ма може он да се бави политиком чак и треба да се укључи у нешто корисно за заједницу којој ипак иако је одвојен од свега што се дешава још увек припада, али мора да бира шта.Мисим да се овде захебао.Ја да сам на његовом месту остао бих у сарајеву.

Ali to je upravo ono na sta zelim skrenuti paznju ili se ukljuci ili se iskljuci ali nemoj se povremeno ukljucivati kada ti odgovara to jeste po meni klasicno koketiranje sa mometnom u kojem si ti prepoznao priliku i nasao za shodno da promovises sebe.
Tipa nema me kada god je ugrozeno pravo srpskog naroda u susednim zemljama ali sam prvi kada je u pitanju osuda incidenata kada nega gostujuca reprezentacija sa gostujucim navijacima igra u Srbiji.
Tada sam prvi tu da ukazem na nasu zaostalost, grozno vaspitanje, huliganstvo koje je opet u direktnoj vezi sa ovom ili onom politikom i tako mene dok ta NADASVE NETACNA ISITNA sipa iz mene gleda sva javnost jer je to trenutni dogadjaj kojim se bave svi a pogotovo me gleda javnost u susednoj zemlji i dive se mom umecu da budem NAPREDAN
A SVE TO ZBOG TOGA DA ME UGOSTE TAMO , DA MI DAJU GAZU, DA ODGLUMIM I U NJIHOVOM FILMU NE BI LI JA BIO NE SAMO SRPKSI NEGO I REGIONALNI GLUMAC ( ufatili smo se glumaca mada ovo vaze za sve umetnike pisce, rezisere, muzicare itd... )
TO JE TOLIKO JADNO I PROZIRNO DA JE SMESNO \
TO JE NAJJADNI PORIV KOJI JEDAN COVEK MOZE DA IMA
NEMA RAZLIKE IZMEDJU TAKVE OSOBE I ONE KOJA VISE POVEDI NAS TOMO STAZOM NEMANJICA TI SI NOVI KNEZ LAZAR
TO JE DEMAGOGIJA
TO JE POPULIZAM KOJI OCIGLEDNO NAPUNIO KACU U POLITICI PA SADA PRELAZI I U DRUGE SFERE JAVNOG ZIVOTA

fidelcastro011

Veoma poznat
Poruka
10.380
Наши глумци су, добрим делом, алкоси, а млађа генерација и наркићи, неодговорни, из комунистичких бракова и окружења, навикли да троше и да им се диве и клањају.
Лош материјал, лош производ.
Купују их за мале паре, ако уопште и морају да их купују.
Axa, opet malo pljuckamo komunizam...omiljena zabava pojedinih krugova na Krstarici.
Jel 'oces da krenem da ti nabrajam primere holivudskih zvezda alkosa, narkomana i ostalih iz tog okruzenja-tek da vidis kako to rade truli kapitalisti iz Holivuda.
Nasi glumci su mala deca za one iz Holivuda.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Miki Manojlovic (glumio Siptara)
Bjelogrlic i Trifunovic (poznato zbog cega, a Trifunovic glumio cak i Siptara)

Gornju dvojicu glumaca treba pod hitno streljati, onda ih dugo muciti da bi ih na kraju vesali na centru terazija. Razlog je svima poznat.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.224
Mislim da opet gresis, Mito. Kao sto se i knjizevnik obraca nekoj svojoj publici, tako ce i glumac, a kao sto ti jednostavno izbegavas onog knjizevnika koji ti ne odgovara po ukusu, tako mozes da izbegavas i filmove sa glumcima koji ti se ne svidjaju ili da odvojis njihov svakodnevni zivot od onoga cime se bave. Tako na primer, volis Miroslava Ilica i njegove pesme, a ne volis sto je u DS.

Je `l to znaci, Mito, da ces na nekoj narednoj svadbi svojih rodjaka (ili svojoj :mrgreen:), kada neko naruci `Polomicu case od kristala`, demonstrativno da prekines svirku, gadjas ih tortom i sl.
Није ти добро поређење... превише уопштаваш а у овом случају је у питању ВИШЕ НЕГО ЈАСНА ПОЛИТИЧКА ПОРУКА која није смела да се догоди.

Да је Мирослав Илић отишао, рецимо, у 'рвацку, и да би се додворио тамошњој публици на пријему обукао мајицу са ликом Томпсона(иако Томпсон није на потерници) , сигурно бих онога ко пусти убудуће било када његову песму гађао тортом. Али друго је Илић као појединац - човек који САМ снима свој це-де а друго су ова два говнета КОЈИ СНИМАЈУ ФИЛМ И О МОМ ТРОШКУ тј:О ТРОШКУ БУЏЕТА СРБИЈЕ...

Та МАЈИЦА - то је ГЕСТ - то је ГУРАЊЕ ПРСТА У ОКО, то је ПОКАЗИВАЊЕ ЈАВНОСТИ СРБИЈЕ ДА СЕ ДОТИЧНИ СЕ*Е ПО СВЕМУ У СРБИЈИ ПА И ПО ПОТЕРНИЦИ... тј. то је по мом схватању велика грешка...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.