Politički rezultati Dodikove vlasti?

sinisa123

Primećen član
Poruka
799
Pošto na nekoliko teme raspravljamo o ovome - hajde da objedinimo. Ja bih volio da me neko pokaže šta je to Dodik politički uradio u afirmaciji Republike Srpske posljednjih godina? Ajde da ne spamujemo, već da iznosimo podatke, pa da vidimo, možda zaista postoji nešto pozitivno što sam ja propustio?
 
Pošto na nekoliko teme raspravljamo o ovome - hajde da objedinimo. Ja bih volio da me neko pokaže šta je to Dodik politički uradio u afirmaciji Republike Srpske posljednjih godina? Ajde da ne spamujemo, već da iznosimo podatke, pa da vidimo, možda zaista postoji nešto pozitivno što sam ja propustio?

Ajde da cujemo? Ako nema pozitivnog sta je negativno?
 
Ja bih jako volio da ima pozitivno jer apriori nemam ništa protiv tog čovjeka, cjela moja porodica glasa za njega. Ali ja ne vidim ništa pozitivno. Za mene je najveći problem-problem svih problema - što je on i dalje pion američke ambasade u Sarajevu, i da je očigledno dogovoren ulazak RS u NATO. To je već bilo jasno kad je postavio Lagumdžiju za ministra spoljnih poslova, ali sve se radi iza leđa naroda i ne bi me čudilo da je i Bosić i ekipa u tom dilu jer uopšte ne pominju NATO.
A ulazak u NATO je kraj za Republiku Srpsku jer je nemoguće nakon toga postaviti pitanje nezavisnosti, bićemo potpuno zarobljeni.
 
-smanjio broj rođenih sa 14 000 na 9 000 .

-zadužio se 2- 3 milijardne i ne misli da prestane .

-protjerao iz Srpske oko 200 000 srba

- pa broj učenika u osnovnim školama sa 120 000 na 90 000 .

-prodao telekom , ugasio masu proizvodnih preduzeća . 350 stečaja , 55 000 otpušenih radnika

- zaposlio kadrove SNSD na Buiđet i javna preduzeća , čime ih je bespotrebno opteretio i doveo pred bankrot .

- protjerao Srbe iz Brčkog ( samo prošle godine 200 - 500 ) , potpisao da BRčko nije u Srpskoj suprotno ustavu ,zakonima i međunarodnim odlukama ( vlasništvo eniteteta )

- ojačao BH institucije

- RTRS prenosi Hrvtsku reprezentaciju ,a zabranjeno je prenositi Srbiju .

- NAstavlja politiku kolege Borisa TAdića i predaje Hrvatskoj Srpske prirodne resurse ( najava )

- ponižava Borce i ukida im primanja , lažni sisači buđeta su zaštićeni .

- ojačao SUD i Tuilaštvo bIH , kao i policiju PIH zvanu SIpa koja hapsi i ucijenjju Srbe po Srpskoj .

- sve poskupilo 50 do 100 %
 
- Prekinuo tiraniju i privatizaciju Republike Srpske od strane SDS-a. Nazalost, sada njegovi ljudi rade slicne stvari kao i prethodna vlast.
- Centralizacija Srpske, centar u Banjaluci, zapostavljanje ostalih delova RS-a, pogotovo juga. Nastavak gasenja srpskog sela.
- Okoncao polemiku o ukidanju RS-a, zapoceo pricu o referendumu, nije je dovrsio.

Ne mislim da je uradio nesto veliko, ali isto tako ne mislim ni da je uradio nesto pogubno za Srpsku.
Nizak natalitet je pojava koja traje decenijama, nema on neke veze sa tim, niti je uzrocnik istog.

U Srpskoj nema pedeset stranaka u parlamentu, kao u Srbiji.
Postoje dve jace i dve slabije partije.
SNSD i SDS - jace
PDP i SRS - slabije
Ostali se gube i vracaju vremenom.

Mislim da su trenutno SNSD i Dodik zasluzeno najjace politicke karike.
Njihova era je tek pocela, jos mnogo toga ce uraditi, tako da je mozda i rano za neku ozbiljniju diskusiju.

I da, ono sto je meni najdraze kod Dodika, jeste to sto ga citava FBiH ne podnosi.
Sve dok Bakir i njemu slicni pene na samu pojavu Milorada Dodika, znaci da je dobar. :lol:
 
-smanjio broj rođenih sa 14 000 na 9 000 .

-zadužio se 2- 3 milijardne i ne misli da prestane .

-protjerao iz Srpske oko 200 000 srba

- pa broj učenika u osnovnim školama sa 120 000 na 90 000 .

-prodao telekom , ugasio masu proizvodnih preduzeća . 350 stečaja , 55 000 otpušenih radnika

- zaposlio kadrove SNSD na Buiđet i javna preduzeća , čime ih je bespotrebno opteretio i doveo pred bankrot .

- protjerao Srbe iz Brčkog ( samo prošle godine 200 - 500 ) , potpisao da BRčko nije u Srpskoj suprotno ustavu ,zakonima i međunarodnim odlukama ( vlasništvo eniteteta )

- ojačao BH institucije

- RTRS prenosi Hrvtsku reprezentaciju ,a zabranjeno je prenositi Srbiju .

- NAstavlja politiku kolege Borisa TAdića i predaje Hrvatskoj Srpske prirodne resurse ( najava )

- ponižava Borce i ukida im primanja , lažni sisači buđeta su zaštićeni .

- ojačao SUD i Tuilaštvo bIH , kao i policiju PIH zvanu SIpa koja hapsi i ucijenjju Srbe po Srpskoj .

- sve poskupilo 50 do 100 %

Odlicno, reputacija.
 
- Prekinuo tiraniju i privatizaciju Republike Srpske od strane SDS-a. Nazalost, sada njegovi ljudi rade slicne stvari kao i prethodna vlast.
- Centralizacija Srpske, centar u Banjaluci, zapostavljanje ostalih delova RS-a, pogotovo juga. Nastavak gasenja srpskog sela.
- Okoncao polemiku o ukidanju RS-a, zapoceo pricu o referendumu, nije je dovrsio.

Ne mislim da je uradio nesto veliko, ali isto tako ne mislim ni da je uradio nesto pogubno za Srpsku.
Nizak natalitet je pojava koja traje decenijama, nema on neke veze sa tim, niti je uzrocnik istog.

U Srpskoj nema pedeset stranaka u parlamentu, kao u Srbiji.
Postoje dve jace i dve slabije partije.
SNSD i SDS - jace
PDP i SRS - slabije
Ostali se gube i vracaju vremenom.

Mislim da su trenutno SNSD i Dodik zasluzeno najjace politicke karike.
Njihova era je tek pocela, jos mnogo toga ce uraditi, tako da je mozda i rano za neku ozbiljniju diskusiju.

I da, ono sto je meni najdraze kod Dodika, jeste to sto ga citava FBiH ne podnosi.
Sve dok Bakir i njemu slicni pene na samu pojavu Milorada Dodika, znaci da je dobar. :lol:

Po nekom reciprocitetu, sve dok su Dodik i njemu slicni skakali na svaku izjavu Harisa Silajdzica, Haris je bio dobar !?? :lol:
 
Mislim da su trenutno SNSD i Dodik zasluzeno najjace politicke karike.
Njihova era je tek pocela, jos mnogo toga ce uraditi, tako da je mozda i rano za neku ozbiljniju diskusiju.

I da, ono sto je meni najdraze kod Dodika, jeste to sto ga citava FBiH ne podnosi.
Sve dok Bakir i njemu slicni pene na samu pojavu Milorada Dodika, znaci da je dobar. :lol:

Dovoljno :ok:
Sama cinjenica da mundzosi ovde na forumu ***** znaci da je dobar :D
 
Pošto na nekoliko teme raspravljamo o ovome - hajde da objedinimo. Ja bih volio da me neko pokaže šta je to Dodik politički uradio u afirmaciji Republike Srpske posljednjih godina? Ajde da ne spamujemo, već da iznosimo podatke, pa da vidimo, možda zaista postoji nešto pozitivno što sam ja propustio?


dodik je uveo Ruse u kombinaciju sto se tice BIH, prodao im rafinerije i time zacementirao srpske pozicije,VOZD u svakom smislu te reci, pocnite da mu po Srpskoj dizete biste i spomenike, covek je drzavnik
 
Ja bih jako volio da ima pozitivno jer apriori nemam ništa protiv tog čovjeka, cjela moja porodica glasa za njega. Ali ja ne vidim ništa pozitivno. Za mene je najveći problem-problem svih problema - što je on i dalje pion američke ambasade u Sarajevu, i da je očigledno dogovoren ulazak RS u NATO. To je već bilo jasno kad je postavio Lagumdžiju za ministra spoljnih poslova, ali sve se radi iza leđa naroda i ne bi me čudilo da je i Bosić i ekipa u tom dilu jer uopšte ne pominju NATO.
A ulazak u NATO je kraj za Republiku Srpsku jer je nemoguće nakon toga postaviti pitanje nezavisnosti, bićemo potpuno zarobljeni.
otkud ti ta glupost da dodik gura NATO, on upravo sve radi da srpska ne udje u NATO.Neinformisan si
 
i stvara nove muslimanske ekstremiste sa potencijalom da se dignu u vazduh u sred banjaluke.

mi treba da prekinemo svaku komunikaciju sa njima a ne samo da se kačimo, da ih potpuno ignorišemo. oni svoj identitet i grade na mržnji prema rs i ideji da će jednog dana da nas ukinu nekim blic krigom, kad vaspitaju dovoljno generacija koje će biti spremne da uzmu oružje. a dodik im jako dobro pomaže u tome.
 
Bas mi pade na pamet jedna izjava, nakon izbora 2006. godine, pitaju ga sta misli o Harisu Silajdzicu, a on kaze "Ko je to?". :lol:
Otprilike, takav stav je imao sve vreme.
Dobro je da mu vjeruješ i ja vjerujem da je najveći pljačkaš u BH entitetu RS.
I kad on zglajže sa vlasti neko će pitati a ko je bio on? a opljačkani se hvatat za glavu na pomisao koga su birali.
 
dodik je uveo Ruse u kombinaciju sto se tice BIH, prodao im rafinerije i time zacementirao srpske pozicije,VOZD u svakom smislu te reci, pocnite da mu po Srpskoj dizete biste i spomenike, covek je drzavnik
Uveo Ruse mogao je i Mađare ako novac ode na račune kojim će kupiti poslušnike.
Prodao rafineriju pare nestale, prodao Telekom pare nestale.
Sad kad više značajno nema što prodati diže kredite i zadužuje buduće generacije.
"VOŽD" u svakom smislu- ČESTITAM!
 
-smanjio broj rođenih sa 14 000 na 9 000 . // Laž, taj trend pada rođenih traje 20 godina.

-zadužio se 2- 3 milijardne i ne misli da prestane . // Laž, zaduženost u odnosu na BDP je manja nego ranije, a izgovor da su krediti povećali BDP je takođe laž jer bi onda opet došlo do povećanja zaduženosti u odnosu na BDP. To se djelimično dešava u vrijeme krize, ali je i dalje mnogo manja zaduženost nego za vrijeme lihvara iz SDS.

-protjerao iz Srpske oko 200 000 srba // Opet laž, pogledaj prvi odgovor.

- pa broj učenika u osnovnim školama sa 120 000 na 90 000 . // Još očiglednija laž, manje učenika sad jer je manje djece rođeno za vrijeme SDS-a.

-prodao telekom , ugasio masu proizvodnih preduzeća . 350 stečaja , 55 000 otpušenih radnika // Laž. Telekom je prodat Telekomu Srbije, svaka čast, treba nam u regiji jedan jak srpski Telekom. Nadam se da Srbija neće prodati. Nije Dodik taj koji je ugasio masu preduzeća, nego krediti i gubitak tržišta u vrijeme ekonomske krize. wwwlado se i dalje pravi majmun na statistiku koja kaže da je otpušteno 55 000 radnika, ali zaposleno makar 35%-40% toliko. Tvrdi dalje wwwlado da je zaposlenje samo u državnim firmama, što je opet laž. Dao sam wwwladu linkove u drugoj temi, on i dalje ignoriše i filozofira. ;)

- zaposlio kadrove SNSD na Buiđet i javna preduzeća , čime ih je bespotrebno opteretio i doveo pred bankrot . // Laž, zapošljavanje u državnim preduzećima je već godinama značajno umanjeno, a ove godine će biti i zaustavljeno osim u prosveti zarad kredita MMF.

- protjerao Srbe iz Brčkog ( samo prošle godine 200 - 500 ) , potpisao da BRčko nije u Srpskoj suprotno ustavu ,zakonima i međunarodnim odlukama ( vlasništvo eniteteta ) // Laž, Brčko je definisano kao vlasništvo entiteta pola pola (50%:50%) i zna se entitetska linija kroz Brčko distrikt. Time smo uspjeli sačuvati Brčko, tj. stvorili smo zakonsku osnovu za preuzimanje naše polovine u slučaju razlaza. Bilo je već na Krstarici riječi o tome kako su Bošnje nasamarene.

- ojačao BH institucije // Laž, institucije BiH su slabije nego ikad, a uticaj R.Srpske na ukupna politička dešavanja nikad veći. Ovo nije moje subjektivno mišljenje, već činjenica koju znaju i vrapci na grani.

- RTRS prenosi Hrvtsku reprezentaciju ,a zabranjeno je prenositi Srbiju . // Laž, nije zabranjeno prenositi Srbiju.

- NAstavlja politiku kolege Borisa TAdića i predaje Hrvatskoj Srpske prirodne resurse ( najava ) // Laž, izvozimo prerađeno gorivo, a uvozimo od Rusa sirovine. To je ono što si ti nazvao izvozom sirovina.

- ponižava Borce i ukida im primanja , lažni sisači buđeta su zaštićeni . // Laž, svi su pogođeni, pa i budžetski korisnici. Znam to vrlo dobro, znam i za mnoge slučajeve nezasluženog primanja boračkih primanja u mom mjestu, a rekao sam ti na drugoj temi o tome kako su nekoliko puta smanjivane plate budžetlijama, a druga je stvar to što ti preskače mozak. ;)

- ojačao SUD i Tuilaštvo bIH , kao i policiju PIH zvanu SIpa koja hapsi i ucijenjju Srbe po Srpskoj . // Laž, oslabio sud i tužilaštvo BiH, inicirao reformu sudstva koja će u narednom periodu biti izvršena, vidjećemo kako, ali sigurno se ne može sad reći da je on ojačao "državne" dijelove. SIPA-u kontroliše SNSD.

- sve poskupilo 50 do 100 % // Laž, nije poskupilo 100% tek tako, poskupilo je oko 30% u odnosu na platu nakon uračunavanja inflacije.

Sve u svemu, gomila gluposti i laži iz SDS-a. ;)
 
Poslednja izmena:
Uveo Ruse mogao je i Mađare ako novac ode na račune kojim će kupiti poslušnike.
Prodao rafineriju pare nestale, prodao Telekom pare nestale.
Sad kad više značajno nema što prodati diže kredite i zadužuje buduće generacije.
"VOŽD" u svakom smislu- ČESTITAM!

Dok se vi bunite, Dodik je dobar.

p.s. Uveo Ruse i ekonomski i politički, prodao rafineriju koja nije radila (i koju je baj d vej nepovoljnim ugovorima sa Britancima zatvorila SDS vlast). Prodao Telekom Telekomu Srbije, crkavali ste od muke i pjenili po novinama kako vas zli Srbi i zla Srbija hoće da prisluškuju. Diže kredite za koje je u vrijeme kada nije bilo krize napravio prostora, tako da smo i dalje manje zaduženi nego 2005.-2006. kad je od SDS-a preuzeo vlast (tj. kad mu je SDS predao vlast). Vožd ne u svakom smislu, već samo pozitivnom. Hvala na čestitkama, mada znam da su kisele kao iz basne o lisici i grožđu. ;)
 
otkud ti ta glupost da dodik gura NATO, on upravo sve radi da srpska ne udje u NATO.Neinformisan si

Samo što još uvijek ne može otvoreno da kaže Amerima da nećemo u NATO. Možda zapravo i može, što da ne, kad može ovo pričati, ali ne isplati nam se tako rano ih odjebati. Inače Dodik zna da ako nas pokuša uvesti u NATO da je završio sa politikom. To je kod nas ipak jedna ozbiljna stvar preko koje skoro niko ne bi mogao preći. Možda ako bi Ameri osvojili evropski dio Rusije i pola Sibira, ali to je SF. :)
 
Vazniji su valjda ekonomski rezultati. Nemam mnogo veze sa BIH ali iz razgovora cujem ponesto. Verovatno ima zelju da razvija RS ali mu ide kilavo kao i drugima u regionu, Razlog je isti kao i drugde korupcija tipa stavlja na celo javnih preduzeca jarane i partijske poslusnike koji slabo rade jer i ne znaju tj nikada nista slicno nisu radili . Verovatno da nemaju ni pet sposobnih menadzera .Objektivno imaju kao i region solidne resurse ali nema dobrog sudstva i istitucija. Navijam da RS krene napred ali tesko ,ukoliko u sledece 2~3 godine ne vidite poboljsanje menjajte ga.
 
Ja bih jako volio da ima pozitivno jer apriori nemam ništa protiv tog čovjeka, cjela moja porodica glasa za njega. Ali ja ne vidim ništa pozitivno. Za mene je najveći problem-problem svih problema - što je on i dalje pion američke ambasade u Sarajevu, i da je očigledno dogovoren ulazak RS u NATO. To je već bilo jasno kad je postavio Lagumdžiju za ministra spoljnih poslova, ali sve se radi iza leđa naroda i ne bi me čudilo da je i Bosić i ekipa u tom dilu jer uopšte ne pominju NATO.
A ulazak u NATO je kraj za Republiku Srpsku jer je nemoguće nakon toga postaviti pitanje nezavisnosti, bićemo potpuno zarobljeni.

О уласку бих у НАТО ће се одлучивати на референдуму у РС.
 
Jedan je Lemi Dodik ...

019503.jpg


019502.jpg


Додик: Традиција јача српски идентитет

Предсједник Републике Српске Милорад Додик који је данас отворио манифестацију "Косидба и вршидба 2012" у лијевчанском селу Рогољи, рекао је да се на овај начин чува традиција српског народа.
 
Poslednja izmena:

Back
Top