Politicke stranke kao izvor zla

Astral-Blade

Aktivan član
Poruka
1.684
Po mom dubokom uverenju dokle god se glasa za stranke i njihove predstavnike nista dobro Srbija ne moze ocekivati.Svaka stranka se ponasa kao drzava u drzavi(pogotovo kada dodje na vlast) sa iskljucivim ciljem da namakne sto vise novca i privilegija za svoje clanove(vidjenije) na racun sirokih narodnih masa.Sve druge njihove price(ovo cemo,ono cemo) su cista demagogija.Posle svih ovih godina to je valjda jasno. Kriminal i korupcija cvetaju u ovoj drzavi,a ogroman procenat ovih krivicnih dela zataskavaju upravo politicke partije - pritiscima,ucenama,podmicivanjem,metodom usluga za uslugu itd.,jer su pocinioci njihovi clanovi i/ili donatori.
Demokratija u svom izvornom obliku (vladavina naroda) ne postoji nigde u svetu,a pogotovo u Srbiji.Ta rec bi se slobodno mogla izbaciti iz upotrebe.Uvek su to nekakvi"predstavnici" naroda.Problem je sto cesto i ovi predstavnici imaju "svoje predstavnike" - vladare iz senke,finansijere,donatore,nazovite ih kako hocete.
Po meni je,ako ne resenje onda svakako manje zlo,to da ljudi konacno pocnu masovnije glasati za nezavisne licnosti,za ime i prezime,za ljude koji nisu clanovi niti jedne stranke(pozeljno je da to nikada nisu bili).Ima masa primera da ljudi olako daju svoj glas totalnim nesposobnjakovicima i klimoglavcima samo zato sto su clanovi neke partije,a ne vide ili ne zele da vide one druge,jake i nezavisne licnosti koje postoje,koje su tu,samo treba otvoriti oci odnosno pazljivo slusati.Smatram da bi one u startu bile postenije,jer ne bi bile u obavezi da dodeljuju stanove i mesta u upravnim odborima(i ko zna sta jos) Peri,Miki,Djoki i ostalim stranackim dupeuvlakacima. Eto toliko zasad. Pozdrav.
 
Nexus 6:
a kada se okupe istomisljenici oko tog pojedinca, jer on ne moze sve sam, ta organizacija ce se onda zvati kako?
grupa gradjana?
kulturno-umetnicko drustvo?
Sta ima da se okupljaju oko njega(nisu ovce),ako je on recimo predsednik republike(cisto protokolarna licnost) narodni poslanik ili jos bolji primer odbornik u lokalnoj samoupravi. Treba li da se formira stranka da bi se donela odluka koja ce ulica da se asfaltira ili kolika ce biti visina poreza? Ako vec postoji dilema oko nekog pitanja,treba konstultovati strucnjake iz te oblasti.
Pa ni direktor neke kompanije ne moze sve sam,pa ne trazi klimoglavce oko sebe nego ljude sa svezim idejama (tako se barem radi u ozbiljnim firmama).
Po slicnom principu bi trebala da funkcionise i vlada na celu sa premijerom.
Drugim recima ne postoji ni jedan razlog da se formira partija,jer tu onda nisu cista posla.
Stranka je samo paravan i uporiste za necasne rabote. Nadam se da sam bio jasniji.
 
Заборављаш какав је наш Изборни закон - јер управо закон ТЕРА У ПОДЕЛЕ и ПАРТИЈАШЕЊЕ... у томе је проблем... - Ти не можеш на изборима да гласаш за поједину личност већ за "странке"... тј. лопужарске организације...
 
JABUCHILO:
a kako moze da se desi takvo stanje u kojem se oko pojedinaca ne formiraju strane... odnosno stranke? dajte opisite aparat, posto ga ja ne vidim.

ево како ја то видим... то је дужа прича, али да не смарам, трудићу се да скратим... ја дубоко верујем да у Парламент треба да уђу НАРОДНИ ПРЕДСТАВНИЦИ, тј. да се сходно појединим окрузима и броју становника БИРАЈУ ПОЈЕДИНЦИ а не странке...а то би као последицу имало укидање било каквих "странака" или "партија"... е да би се омогућило да један такав Парламент функционише, пре избора постојећа влада ШАЉЕ НА РЕФЕРЕНДУМ 5-годишњи ПЛАН као предлог народу(наравно уз претходну јавну расправу и измене и допуне Плана у свим окрузима) - и онда ти најспособнији и најбољи људи из свих крајева Србије САМО СПРОВОДЕ ОНО ШТО ЈЕ ЗАДАТО ОД НАРОДА ! А пред крај свога мандата тај Парламент опет шаље на референдум допуне Плана који ће се спроводити наредних 5 година...
 
jasno. da ne duzim ni ja nekim usputnim kontraargumentima koje ces verovatno svejedno oboriti, evo jedan sustinski :razumem da ideju shvatas kao nesto sto se konstruise iz prostih delova (komunalna pitanja, pijaca, itd sa lokalnog nivoa kad se dovuku do vlade postace nacionalni plan i program), i onda se dekonstruise nanize u resenja, odnosno sankcije na ta ista pitanja (plan i program u pijacu, komunalna pitanjaitd). pitanje: kako tacno nastaje plan i program i sta tacno pod nim podrazumevas? kako se formira drzavotvorna ideja i pratece ideologije?
 
Ја би да садашња влада ПУТЕМ ТИМОВА СТРУЧЊАКА ИЗ НАЈЗНАЧАЈНИЈИХ ОБЛАСТИ САЧИНИ ПЛАН који би у садашњем Парламенту био прихваћен као преднацрт петогодишњег плана УЗ ОПШТИ КОНСЕНЗУС - тј. План који би обухватио све националне, економске и привредне циљеве... па затим да приликом усвајања предлога новог Устава и План заједно са њим иде на референдум - а да се ПОСЛЕ ЕВЕНТУАЛНОГ УСВАЈАЊА И НОВОГ УСТАВА И ПЛАНА обаве ОДМАХ НОВИ избори појединих људи за Парламент који би најзад имали ДЕЛА а не РЕЧИ...
 
da, ali plan mora da bude sastavljen nesamo nekim nego i necim. ako se hrpa cileva i ciljevcica moze postici nekim konsenzusom, misao koja ce ih odrzati i obezbediti da se svakodnevna taktika njihovog ostvarenja krece u manje-vise zadatom pravcu, ta misao se ne moze roditi ni iz cega. nekim dogovorom. ovo sto kazes ja razumem. ali ne razumem na cemu ce to sve da stoji. jer, ako necemo stranke, to meni govori da zapravo necemo ono sto iz pojedinca stvara stranku - ideologija. a to se ne postize radom ekspertskih grupa. mislim, postize se, imali smo par takvih projekata... ;)
sve u svemu, slazem se da je moguce ukinuti stranku kao formalnu instituciju, i sa tim da to moze da donese neko dobro. ali, u tom slucaju, i u danasnjoj situaciji, to znaci zapravo ukidanje i poslednjih rudimenata ideologije. zaista mislite da je to ispravno? i na kraju krajeva, da li mislite da je moguce istrebivsi stranacki sistem pobeci od realnog problema - odsustva ideje?
 
Ја сам (из досадашњег искуства) искрено за укидање СТРАНАКА и ИДЕОЛОГИЈА... једина идеологија која треба да руководи народ ТО ЈЕ ПЛАН који би садржао циљеве општег напретка и општег јединства у једној држави што би по мом уверењу управо решило проблем ОДСУСТВА ИДЕЈЕ... наиме верујем да би тада 'идеја' као предуслов било каквог напретка добила плодно тло...

... а можда и грешим... у овом безнађу и тоталном понору свега чиме се храни вера, нада и љубав... можда грешим...
 
И морам да додам и ово у прилог идеје о укидању страначја... па сама реч СТРАНКА у ствари значи "страна" или партија значи "неки део" - и онда ту нормално ни у чему не може бити никаквог јединства нити заједничког интереса - а све данашње странке су чист УВОЗ, ни једна није аухтотона, овдашња, поникла из народа већ су све поникле копирајући као последња европска провинција већ виђено ...НАМА ТРЕБА НЕШТО ШТО ЋЕ БИТИ ОВДАШЊЕ,НАШЕ И ОПШТЕ ПРИХВАЋЕНО...
 
razumem te. ja jednostavno verujem da se ideja radja u mukama. za mene, sve sto se desava, moze da se shvati i na lep nacin. porodjajne muke su npr jaka metafora... jednom kad resis da sve probleme lepo na vreme saniras, izlecis sve simptome, pa da se nesto novo rodi uredno i bezbolno... e to je onda, u okviru te iste metafore jedna malo ruznija - bezbolan i uredan carski rez. kulturno i pedantno. a posle? sve teze...
ja verujem da smo dosegli vrh savremene demokratije. svugde gde se nesto nesto radja radja se u mukama koje taj haos donosi. zato i mislim da ga ne treba dirati. treba uzestvovati u tome sto jeste, ma kako da je ruzno, i ne traziti nesto cega svejedno nece biti. sada je vreme da ljudi konacno nauce da planiraju svoje zivote, jer tu upravo 'ideja' ima na pretek, i da prestanu da zahtevaju plan i program tamo gde ideje nema i ne moze biti - kod drugih ili kod 'svihnaszajedno', potpuno je svejedno. aktivno cekanje, to je po meni najbolja politika perioda tranzicije.
 
Цитат, Јабучило:

aktivno cekanje, to je po meni najbolja politika perioda tranzicije.


...е, Јабучило, ова Ти је мисао више него добра...
:razz: :razz: :razz:
:razz: :razz:
:razz:

п.с. ко преживи - нека прича...
 
Što se mene tiče, ja uopšte ne verujem nijednoj stranci, a pogotovo poslanicima. Jer mi glasamo za mišljenja stranaka, koje postavljaju predstavnike u skupštinu. To uopšte nema smisla, niti organizovanosti. To je jedan od dva razloga, zašto ne verujem strankama.
A drugi razlog je još veći i logičniji: U proteklih nekoliko godina ja sam video kako oni govore o napretku privrede i o akciji "Kupujmo domaće, obnovimo Srbiju" i da treba unaprediti privredu. Ali šta su oni radili? Oni nisu davali novac kako bi se unapredile fabrike. Oni su prodavali fabrike kako bi dobili novac kojim bi nas isplatili. Znači oni ne prodaju ono što mi proizvodimo; nego oni prodaju ono čime možemo da proizvodimo.

"Kupujmo domaće, obnovimo Srbiju"... Kako da kupujemo domaće ako prave stranci za nas, a ne mi za njih i za nas?

Većina stranaka, političara i poslanika ne vrše funkciju vladara i organizatora. Oni više rade kao akcionari, nego kao političari. A najgore je to što mi znamo sve to, a ipak mi ih biramo za naše vladare.

Tako da, kao što ja kažem: "Politika je smeće, nikad nemoj da je mešaš sa svojim željama i potrebama".
 
JABUCHILO:
a kako moze da se desi takvo stanje u kojem se oko pojedinaca ne formiraju strane... odnosno stranke? dajte opisite aparat, posto ga ja ne vidim.
Evo kako bi izgledao taj "aparat".
Prva i osnovna stvar je da obavezno treba poci od nivoa mesne zajednice kao osnovne jedinice izborno-politickog sistema.Kao sto je celija osnova za ceo organizam,porodica stub drustva,tako je i mesna zajednica kamen temeljac na kojoj pociva drustveno-politicki aparat jedne zemlje.
Znaci,idemo nekim logickim(i moralno najispravnijim) redom od lokalnog nivoa pa navise.Dakle,svako ko ima prebivaliste u doticnoj mesnoj zajednici moze da se kandiduje na tom izbornom mestu i ako bude izabran zastupace interese svoje MZ u Skupstini opstine.Medjutim,posto se ljudi ovde uglavnom medjusobno poznaju,nema sanse(ili je jako mala)da izaberu neku fukaru koja ce ih kasnije zeznuti.Dodatna zastitna mera je da ga ljudi mogu referendumom u svako doba smeniti. Jos razmisljam da li na ovom mestu treba uvesti cenzus(jer nece svi pohrliti da se kandiduju).Pored opstih uslova(punoletstvo,da nije osudjivan,itd.),bitna stavka je da nije bio clan neke partije(koje su u medjuvremenu ukinute referendumom kao opste narodno zlo).
E sad zasto je bitno prvo postati lokalni odbornik? Zato sto ce to biti uslov da neko kasnije postane narodni poslanik po sistemu 50% + 1 odbornicki glas.(znaci narodni poslanik se bira u Skupstini opstine) Tako izbran narodni poslanik ce(uveren sam) neuporedivo casnije i postenije obavljati svoju duznost(uz ostavljenu mogucnost da ga lokalni odbornici mogu u svakom momentu smeniti).Broj narodnih poslanika bio bi jednak broju opstina.Za vreme svog mandata poslanik ne sme da promeni mesto prebivalista,ako zeli da ostane na toj funkciji.
Ovako izabrani narodni poslanici potom biraju Vladu strucnjaka po svojoj proceni i savesti (to ne sme biti niko iz redova poslanika).
Predsednika republike biraju poslanici i to tako sto izaberu dva kandidata iz svojih redova,a konacan sud daje narod na referendumu zaokruzivanjem jednog od kandidata.

P.S. Ovo su samo konture,ali je predlog po meni toliko dobar da nisam mogao zaspati do 5 ujutro od silnog uzbudjenja i razmisljanja (hehe).However,svaka sugestija i nadgradnja su dobrodosle.
 
@Astral Blade - evo, ti si bio iscrpan pa necu da ostanem duzan. kao prvo, svaka cast i hvala na objasnjenju. a sad cu da te kritikujem, al' ti nemoj da se ljutis ;)

ako sad potrazimo opisani "aparat" okolo naokolo pa na mala vrata - eto ti USA model. to je ono sto si opisao, znam da znas i sam, sa vrlo malim razlikama na nivou nijansi. npr. ukidanje statusa poslanika referendumom u b i l o k o j e m trenutku je prosto u sukobu sa osnovnim nacelima izbornog sistema. bira se da bi se predala punomoc na neko vreme, a ne da bi se pretilo ili ucenjivalo. ali manje-vise, to je jedan lep model upravljanja... koji uopste ne radi tako kako ga mi opisujemo. tako radi samo na televiziji, a jos i u filmovima i u epp-u Sv. Mucenice Demokratije.
da li su stranke ukinute? nisu. zato sto je potrebna makar minimalna mimikrija najprostije (lib/konz) ideoloske podele ispod sve te 'soushli risponsbl polisi' sharade, ako hoces da izbegnes kolaps kolektivne drustvene imobilizacije i da ucinis da sva ta komunalna politika dobije neku vezu sa drustvenom stvarnoscu.
da li su kongesmeni...? uostalom, pitanje je neumesno za inteligentnog coveka s obzirom da pripada kategoriji 'koliko je dva plus dva je cetiri?', ali evo da ne bude da sam dvosmislen: da li su kongresmeni moralno i intelektualno kvalitetniji odbornici od ovih nasih stranackih? nemoj reci da jesu, molim te nemoj...
i ko upravlja kongresmenima koji nemaju nikakav dodir sa makropolitickim diskursom, posto su u vecini upravo kao ovi koje predlazes - apoliticni...? oni koji imaju cvrstu ideolosko-ekonomsko-propagandnu osnovu, jasne globalne ciljeve i opste interese... i nikakve veze sa komsilukom iz kog je ponikao cika kongresmen.

tvoja ideja je dobra, izrazito zrela i konstruktivna, i ja je cvrsto podrzavam kao ideju, ali i dalje sam cvrsto protiv pokusaja njene implementacije. ako od ovog sistema i napreduje mala americka varos (fiktivna), ili mesna zajednica (fiktivna), ili (fiktivna) americka porodica to je zbog zrelosti i odgovornosti onih koji ostvaruju preko ovog sistema svoju celicnu diktaturu. kada kazem odgovornosti, pre svega mislim na odgovornost prema sebi i svom biznisu, briga za zadovoljstvo mesne zajednice je u danom slucaju cist instinkt samoodrzanja. "ne s*ri tamo gde jedes" formula. a tamo gde ne jedu, tamo s*ru jos kako, to znamo...
zato, ako neko hoce istinski da resi problem u ovoj nasoj drzavi, treba da: identifikuje sadasnju i potencijalnu buducu drustvenu 'trzisnu elitu'. da identifikuje izvore, mehanizam i prirodu njene sadasnje i buduce indoktrinacije. da slozi kontraponudu u obliku ideje sazvucne sa muzikom kapitala ali ne vise nego sa muzikom opstanka drzave u nekim zadatim okvirima (koji isto ne postoje). da napravi plan i program, u okviru dva pravca - 1. konstantno zastrasivanje mogucnoscu gubitka kapitala i upravljacke snage - spolja, ulogu ovog 'bed gaja' obicno otvoreno na sebe preuzme drzavni vrh, da su oci stalno uperene u njega i njegove poteze. 2. konstantno prociscavanje ponudjene ideologije zatvoren tipa za ovu grupu, ideologije odgovornosti i simbioze sa tlom i zivljem od kojih zivi - ovu ulogu preuzimaju vesto formirana tajna drustva, polu-verske sekte, biznis klubovi i ostalo pokazno smece. one treba da nude 'gud gaj' konstruktivan imidz i meke opozicije i meke pozicije, mesto pomirenja na tlu kapitala i opsteg progresa, ljudi zainteresovanih pre svega za dobrobit i napredak svoje drzave i bratstva naroda i kapitala u celini a tek potom ljudi zainteresovanih za dnevnu politiku i globalna pitanja. onda ce ti ljudi, kad osete potrebu, vec naci svoj put do tih 'mrskih stranackih' poslanika, i sprovesti u delo ono sto se moze u delo sprovesti samo zainteresovanom 'kapitalnom' manjinom. nece morati da se promeni ni z od zakona, a i kad se bude menjao, menjace se opet spontano, u obostranom interesu.
sve ovo, mora da se sprovodi iz jednog centra, anacionalnog (jer takva je demografija kapitala) i po mogucstvu eksterirorijalnog (jer to nalazu mere bezbednosti), po jednoj ideoloskoj liniji, sa rigoroznim sistemom analize i sinteze mogucih i manje mogucih scenarija razvoja na svim bitnijim nivoima, ekonomskom, uze-politickom, opste-kulturnom, pop-kulturnom, i manje vise svakom koji ti se ovde ucini umesnim. i naravno, nista od inicijalne ideologije (koje jos nema) ne sme biti dostupno u otvorenoj formi nijednom segmentu drustva kojem nije namenjeno, odnosno kojem su strogo namenjeni njeni odgovarajuci surogati. opsta konspiracija. kako ti se cini?

eto. i ja kazem da je nebuloza. ne zato sto je neizvodljivo, vec zato sto je vec davno izvedeno... i sta vredi, kad ni to nije izvedeno u korist nase mesne zajednice. inace koja si ti? ja sam venac... kapiram da si somborac, pa se ne ljutim na onu ironiju sa "aparat", iako je to naravno sasvim primeren termin.
toplo preporucujem revolucije u toj porodici, 'osnovnoj celiji' koju si naveo a onda izostavio iz politickog zivota. krenimo od svoje glave i svoje kuce... i tamo otprilike mozemo i da se zaustavimo. aktivno cekanje je najbolji lek za tranziciju u nikuda. ja licno ne bih zakoracio u nista, pa da to nazovu i supertranzicijom, jer za mene rupa ostaje rupa. i vise je nego ocigledna, i svakako svugde a ne samo kod nas.
pozdrav.
 
procitah od cele teme samo pola prvog i pola pretprethodnog posta.

dovoljno da zakljucim da se moze ovde staviti

treba uvesti OBAVEZNO bar dva puta mesecno SVAKOM od tih ministara i ostalih koji su kao neka vlast, odlazak na pijac u nabavku, sa obaveznih 2 sata boravka medj narodom, bez obezbedjenja
sumnjam da bi iko posle par takvih tretmana nastavio da radi sta hoce :lol:
 
Protiv sam bilo kakvih UTOPISTIČKIH PROJEKATA, do sad ne proverenih u praksi!
Parlamentarizam i više stranačje postoji u razvijenim državama više od dva
veka. Ne treba "otkrivati" toplu vodu... Odlučimo se za jedan postojeći i funkcionalan
model i prilagodimo ga našim uslovima i to je sve.
 
Strela:
Protiv sam bilo kakvih UTOPISTIČKIH PROJEKATA, do sad ne proverenih u praksi!
Parlamentarizam i više stranačje postoji u razvijenim državama više od dva
veka. Ne treba "otkrivati" toplu vodu... Odlučimo se za jedan postojeći i funkcionalan
model i prilagodimo ga našim uslovima i to je sve.
Prijatelju,tebe bi zednog preveli preko vode. Pa nisu te zemlje razvijene zbog visestranacja i parlamentarizma,vec zbog visevekovnog sistema kolonijalizma i robovlasnistva,sto otvorenog,sto u prikrivenoj formi. Blago tebi ako ti je sve potaman.
 
@Astral, kao prvo ja sam žensko.
Drugo, ne obraćaj mi se kao debilu. Niti bi me iko preveo žednu preko vode, niti mi je sve potaman.
Meni je samo dosta raznoraznih eksperimenata, kakvi se nad nama decenijama sprovode.
Hoću nešto provereno i dokazano u praksi.
STRANKE NE VLADAJU, vladaju i vladaće uvek ljudi iz senke!
Valjda nije niko lud da poveruje da se, recimo u Americi smenjuju demokrate i republikanci na
vlasti, formalno tako izgleda, ali UVEK VLADAJU MOĆNI LJUDI IZ SENKE, nazovi ih MASONI, ROTARIJANCI, BANKARI...Pa čak isti ti, u skladu sa svojim interesima, finansiraju "REVOLUCIJE",
u banana državama...I onda neki ROMANTIČARI i IDEALISTI smatraju da su kao oni doneli nešto
novo, ne shvataju da su u stvari IZMANIPULISANI od VLADARA IZ SENKE!!!
 
Strela:
STRANKE NE VLADAJU, vladaju i vladaće uvek ljudi iz senke!
Valjda nije niko lud da poveruje da se, recimo u Americi smenjuju demokrate i republikanci na
vlasti, formalno tako izgleda, ali UVEK VLADAJU MOĆNI LJUDI IZ SENKE, nazovi ih MASONI, ROTARIJANCI, BANKARI...Pa čak isti ti, u skladu sa svojim interesima, finansiraju "REVOLUCIJE",
u banana državama...I onda neki ROMANTIČARI i IDEALISTI smatraju da su kao oni doneli nešto
novo, ne shvataju da su u stvari IZMANIPULISANI od VLADARA IZ SENKE!!!
O tome sve vreme govorim.Ako su stranke samo paravan za lagodan zivot,korupciju i s tim u vezi sprovodjenje interesa krupnog kapitala i megalomanskih ambicija pojedinih ljudi koji bi da upravljaju citavom drzavom na stetu drugih,treba ih ukinuti.Ili mirnim putem (referendumom) ili ako budu pruzale otpor tome(a hoce) revolucijom,tj.nasilno.
 
Astral-Blade:
O tome sve vreme govorim.Ako su stranke samo paravan za lagodan zivot,korupciju i s tim u vezi sprovodjenje interesa krupnog kapitala i megalomanskih ambicija pojedinih ljudi koji bi da upravljaju citavom drzavom na stetu drugih,treba ih ukinuti.Ili mirnim putem (referendumom) ili ako budu pruzale otpor tome(a hoce) revolucijom,tj.nasilno.

To o čemu pričaš je - UTOPIJA!!!
SVET FUNKCIONIŠE NA PRIVIDIMA - NA ILUZIJAMA!!!
 
Astral-Blade:
O tome sve vreme govorim.Ako su stranke samo paravan za lagodan zivot,korupciju i s tim u vezi sprovodjenje interesa krupnog kapitala i megalomanskih ambicija pojedinih ljudi koji bi da upravljaju citavom drzavom na stetu drugih,treba ih ukinuti.Ili mirnim putem (referendumom) ili ako budu pruzale otpor tome(a hoce) revolucijom,tj.nasilno.

aha...shvatio sam...
pozdravili su te Zox i Ratibor Trivunac...
 
Astral-Blade:
Po mom dubokom uverenju dokle god se glasa za stranke i njihove predstavnike nista dobro Srbija ne moze ocekivati.Svaka stranka se ponasa kao drzava u drzavi(pogotovo kada dodje na vlast) sa iskljucivim ciljem da namakne sto vise novca i privilegija za svoje clanove(vidjenije) na racun sirokih narodnih masa.Sve druge njihove price(ovo cemo,ono cemo) su cista demagogija.Posle svih ovih godina to je valjda jasno. Kriminal i korupcija cvetaju u ovoj drzavi,a ogroman procenat ovih krivicnih dela zataskavaju upravo politicke partije - pritiscima,ucenama,podmicivanjem,metodom usluga za uslugu itd.,jer su pocinioci njihovi clanovi i/ili donatori.
Demokratija u svom izvornom obliku (vladavina naroda) ne postoji nigde u svetu,a pogotovo u Srbiji.Ta rec bi se slobodno mogla izbaciti iz upotrebe.Uvek su to nekakvi"predstavnici" naroda.Problem je sto cesto i ovi predstavnici imaju "svoje predstavnike" - vladare iz senke,finansijere,donatore,nazovite ih kako hocete.
Po meni je,ako ne resenje onda svakako manje zlo,to da ljudi konacno pocnu masovnije glasati za nezavisne licnosti,za ime i prezime,za ljude koji nisu clanovi niti jedne stranke(pozeljno je da to nikada nisu bili).Ima masa primera da ljudi olako daju svoj glas totalnim nesposobnjakovicima i klimoglavcima samo zato sto su clanovi neke partije,a ne vide ili ne zele da vide one druge,jake i nezavisne licnosti koje postoje,koje su tu,samo treba otvoriti oci odnosno pazljivo slusati.Smatram da bi one u startu bile postenije,jer ne bi bile u obavezi da dodeljuju stanove i mesta u upravnim odborima(i ko zna sta jos) Peri,Miki,Djoki i ostalim stranackim dupeuvlakacima. Eto toliko zasad. Pozdrav.


Zlo, zlo, zlo, stranke su strašno zlo. Neka idu to đavola i oni i njihovi lideri diktatori,...
 

Back
Top